Popis stanovništva 2011

poruka: 187
|
čitano: 29.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Popis stanovništva 2011

Evo otvaram ovu temu povodom popisa stanovništva koji će se početi obavljati od 1.4.2011.

Ovdje će te se moći izjasniti o svojim utiscima pri popisu stanovnišva, naravno ako će te biti prisutni pri popisu.

Također bilo bi dobro da nam koji popisivač ili kontrolor predoči svoje utiske pri popisivanju.

 

Kako sam i ja ujedno i popisivač, biti ću u mogućnosti da vam iz prve ruke napišem nešto o svojim ugodnim i neugodnim iskustvima (biti će ih manje valjda)

 

Za sve ostale informacije može se služiti stranicom Državnog zavoda za statistiku.

16 godina
neaktivan
offline
Popis stanovništva 2011

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

 

P.S. kad kažu osobni podaci, na što se misli? Znam da treba dati OIB ili broj osobne iskaznice, ali nisam nigdje našao treba li dati i ime i prezime?

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2011 9:19 (macak).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
macak kaže...

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

Evo 

http://www.dzs.hr/Hrv/censuses/census2011/forms/P1-WEB.PDF

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
13 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011

Pa ovako: Osoba koja će davati informacije mora odgovoriti na ovakva pitanja npr:

 

Koliko osoba živi u kućanstvu? (kućanstvo je jedna zajednica koja koristi isti proračun ili kako se izjasni)

Jesu li sve osobe članovi kućanstva?

Je li neki član kućanstva privremeno odsutan u zemlji ili inozemstvu (rad, školovanje)

Ima li u stanu privremeno prisutnih osoba?(nisu članovi kućanstva, ali žive u stanu npr. podstanari, gosti koji su tu trenutno...)

Koristi li se kućanstvo još nekim stanom na istoj adresi, odnosno ima li koji prazan stan?

 

Zatim vas ispitujemo o raznim podacima o stanu(imate li WC, struju itd.)

 

Nakon toga tražimo informacije o svakoj osobi pojedinačno (Prezime i ime, adresa, prisuna ili odsutna i koliko, mjesto rođenja, ime roditelj i njegovo mjesto rođenja i još 20-ak(u nekim slučajevima i preko 30) pitanja za svaku osobu.

 

Eto to je u kratko. {#} 

 

13 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
macak kaže...

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

 

P.S. kad kažu osobni podaci, na što se misli? Znam da treba dati OIB ili broj osobne iskaznice, ali nisam nigdje našao treba li dati i ime i prezime?

  Naravno da nam treba prezime i ime, mi vas tražimo osobnu samo zbog broja osbne iskaznice. Bilo bi dobro da nam se i OIB predoči

hele777 kaže...
macak kaže...

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

Evo

http://www.dzs.hr/Hrv/censuses/census2011/forms/P1-WEB.PDF

  To je popisnica odnosno upitnik za svaku osobu posebno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
macak kaže...

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

 

P.S. kad kažu osobni podaci, na što se misli? Znam da treba dati OIB ili broj osobne iskaznice, ali nisam nigdje našao treba li dati i ime i prezime?

Prvo pitanje ti je ime i prezime

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
15 godina
offline
Popis stanovništva 2011

Ja doma samo spavam (znaci u kuci sam od dva ujutro do 6 ujutro). Kako oni misle mene popisati?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
zitzko kaže...

  To je popisnica odnosno upitnik za svaku osobu posebno.

Aaaa nisan znala. {#}

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
13 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
hele777 kaže...
macak kaže...

Daj nam napiši pitanja, da se pripremimo. {#}

 

P.S. kad kažu osobni podaci, na što se misli? Znam da treba dati OIB ili broj osobne iskaznice, ali nisam nigdje našao treba li dati i ime i prezime?

Prvo pitanje ti je ime i prezime

  Prezime   i Ime :) Ali to nije što ćmo vas prvo ispitivati (odnosno samo onu koja daje informacije)

tnakir kaže...

Ja doma samo spavam (znaci u kuci sam od dva ujutro do 6 ujutro). Kako oni misle mene popisati?

  Ako niste prisutni onog trenutka kada se obavlja popis, doći će mo drugi dan, ako ni tada niste prisutni poslati će mo vam obavijest kada će mo doći obaviti popis, ako ni tada niste prisutni, onda će te to morati sami obaviti u nekavoj instituciji koja se tima bavi.

15 godina
neaktivan
offline
Popis stanovništva 2011

Koliko osoba koje treba popisati bi u prosjeku zapalo svakog popisivača?

 

Na koji način su vam dodijeljena područja - imate popis ulica koje trebate obići ili neku listu kućanstava ili npr. listu osoba koje biste otprilike trebali popisati?

 

Imate li otprilke predviđeno koliko bi minuta trebalo trajati popisivanje jednog kućanstva od npr. 4 osobe?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
Nisam popisivač, ali znam odgovor na ovo pitanje.

Popisivanje će ti trajati između 15 min do 1h
Barem su tako rekli na televiziji.
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
16 godina
offline
Popis stanovništva 2011

To ne moraju biti svi ukućani u tom trenutku kod kuće/stana kada dođu popisivači?

 

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
16 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
tnakir kaže...

Ja doma samo spavam (znaci u kuci sam od dva ujutro do 6 ujutro). Kako oni misle mene popisati?

a sad s tobom ili bez, hrvati ce ostat hrvati :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
Batista kaže...
tnakir kaže...

Ja doma samo spavam (znaci u kuci sam od dva ujutro do 6 ujutro). Kako oni misle mene popisati?

a sad s tobom ili bez, hrvati ce ostat hrvati :)

Ma ja bi najradije preskocija to sranje.

15 godina
neaktivan
offline
Popis stanovništva 2011

Moramo se dogovoriti kako ćemo trollati popis

Kao što su Srbi napravili(u Srbiji je nejveća manjina Eskima u Europi jer se cijelo selo deklariralo kao Eskimi) :D

 

Živio Arch! Živio OpenSource! Dolje Microsoft i zapadne robovlasničko-kapitalističko-naftne vrijednosti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2011 11:06 (dj_beni).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
dj_beni kaže...

Moramo se dogovoriti kako ćemo trollati popis

Kao što su Srbi napravili(u Srbiji je nejveća manjina Eskima u Europi jer se cijelo selo deklariralo kao Eskimi) :D

Da, samo što bi kod nas u tom slučaju odmah uveli porez na Eskime.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
13 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
klimama kaže...

Koliko osoba koje treba popisati bi u prosjeku zapalo svakog popisivača?

 

Na koji način su vam dodijeljena područja - imate popis ulica koje trebate obići ili neku listu kućanstava ili npr. listu osoba koje biste otprilike trebali popisati?

 

Imate li otprilke predviđeno koliko bi minuta trebalo trajati popisivanje jednog kućanstva od npr. 4 osobe?

Svaki popisivač dobije područje koje treba popisati. Tako svaku zgradu (kuću), stan ili stanove u njoj, kućanstva koja sadrže (jedan ili više) i ljude koje se u trenutku (31. ožujka u 24 sata) zateknu u njoj. Vremenski kako tko, otprilike pola sata, ako je netko sporiji i do 45 min ili više.

Da pojasnim ovo 31 ožujka u 24 sata:

Npr. Ako je osoba koja je bila član kućanstva umrla u periodu od 31 ožujka u 24 sata do onog trenutka kada se vrši popis, ona će biti popisana. A ako se dijete rodilo u tom razdoblju ono neće biti popisano.

perodigitron kaže...
Nisam popisivač, ali znam odgovor na ovo pitanje.

Popisivanje će ti trajati između 15 min do 1h
Barem su tako rekli na televiziji.

Za 15 min teško, sve ovisi o kućanstu i koliko osoba ima u tom trenutku.

16 godina
neaktivan
offline
Popis stanovništva 2011

Nemojte se izjašnjavati kao vjernici zbog pritiska okoline

...problem u Protagori vide i u tome što u većini slučajeva pojedinci ne odgovaraju osobno na pitanja:

To je sasvim nelegitimno iz prostog razloga što član obitelji može namjerno ili nenamjerno (iz neznanja) navesti netočne podatke. Vlastitu religijsku pripadnost može izraziti samo osoba na koju se odnosi, nitko drugi

...Protagoru je zasmetalo i što se građane ne ispituje o religiji, nego o vjeri što je u principu osobno intimno pitanje koje ne podliježe uvijek jednostavnoj kategorizaciji:

Vrlo je problematično i što je u upitniku poimence već prvo ponuđen samo odgovor katoličke vjeroispovijesti, što je krajnje sugestivno i diskriminirajuće. Da država uopće ima namjeru postići objektivne rezultate trebaju biti ponuđeni svi mogući odgovori abecednim redom ili ne treba biti ponuđen niti jedan odgovor i ispitivač mora upisati upravo ono što mu ispitanik kaže', rekla je Bijelić, dodavši da je također neprihvatljivo da se postavlja pitanje o religijskoj pripadnosti djece kojoj roditelji najčešće pripisuju vlastitu religiju...

protagora.hr - udruga za zaštitu prava ireligioznih osoba i promicanje ireligioznog poimanja svijeta

Anything you say can and will be used against you
15 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
(s)izgoreo kaže...

protagora.hr - udruga za zaštitu prava ireligioznih osoba i promicanje ireligioznog poimanja svijeta

Koja debilna udruga. Nadam se da je ne financiram kao porezni obveznik...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Popis stanovništva 2011
tnakir kaže...
(s)izgoreo kaže...

protagora.hr - udruga za zaštitu prava ireligioznih osoba i promicanje ireligioznog poimanja svijeta

Koja debilna udruga. Nadam se da je ne financiram kao porezni obveznik...

Slažem se da prilično pretjeruju, ali da bi dobio 100% svojih prava moraš vikati da želiš 200%. Ti se nadaš da ih kao porezni obveznik ne financiraš, a ja na žalost znam da kao obični građanin financiram Katoličku Crkvu i to je ono u čemu se slažem s tom udrugom - ako se Crkva financira iz proračuna i kao argument za to opravdati koristi broj ljudi koji se na popisu stanovništva izjašnjavaju kao Rimokatolici onda se to pitanje ne smije tako olako shvaćati, već bi se ljudi trebali izjašnjavati u skladu sa stvarnim stanjem.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Popis stanovništva 2011
tnakir kaže...

Koja debilna udruga. Nadam se da je ne financiram kao porezni obveznik...

debilna udruga je katolička crkva, IMO, ova udruga je potrebna kako bi se napravila barem nekakva protuteža posvemašnjoj kristijanizaciji (barem kod nas) svega i svačega, dakle drago mi je što financiram ovu udrugu putem porezne obveze

 

prijedlog: ne idimo OT, odgovore šalji ukoliko ih bude na što se dešava sa današnjim društvom ili slične teme

Anything you say can and will be used against you
15 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
(s)izgoreo kaže...
tnakir kaže...

Koja debilna udruga. Nadam se da je ne financiram kao porezni obveznik...

debilna udruga je katolička crkva, IMO, ova udruga je potrebna kako bi se napravila barem nekakva protuteža posvemašnjoj kristijanizaciji (barem kod nas) svega i svačega, dakle drago mi je što financiram ovu udrugu putem porezne obveze

 

prijedlog: ne idimo OT, odgovore šalji ukoliko ih bude na što se dešava sa današnjim društvom ili slične teme

E ta udruga je jos debilnija. Gori su od Microsofta i Apple-a skupa. Paraziti kao i njihova opozicija, samo su se ovi paraziti toliko rasirili po tijelu da se tijelo vise ni ne vidi.

 

EDIT: Samo da kazem da sam protiv financiranja Crkve iz proracuna. Nek im clanovi Crkve dobrovoljno uplacuju love i nek odebu od mojih novaca. Ja sam ateist. Ne zelim placati nekim kretenima koji vjeruju u bajke da mogu uzivati u luksuzu. Ja od njih nemam nikakve koristi. Zasto bi ih placao? 

 

EDIT 2: [@MBic] sa samom izjavom Debilne Udruge #1 se potpumo slazem. Zasto bi se bojao definirati kao ateist ili agnostik? Ja cu se prijaviti da sam rastafarijanac. Ko mi sta moze. Iako, Debilna Udruga #2 ima svoje krakove debelo debelo u politici (bar kod desno orijentiranih Debilnih Udruga #n) i dok god sire desnu propagandu preko oltara (jos mi nije jasno zasto su svi popi desno orijentirani) tesko ce otpasti sa proracuna. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 15:30 (tnakir).
15 godina
offline
Popis stanovništva 2011

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/119910/Biskupi-pozivaju-Izjasnite-se-kao-katolici.html

 

Dakle draga nacijo... glasajte za nas kako bi mi imali vise, a vama kako bude. Tipicna predizborna kampanja. Pfffffffff...

13 godina
offline
Popis stanovništva 2011

Pitanje vjere je osobno, ali isto tako se možete i neizjasniti na pitanje o vjeri. Problem nastaje kada neka druga osoba daje informacije umjesto vas (član uže ili šire obitelji). Ali opet da napomenem, informacije ostaju tajne.

 

15 godina
neaktivan
offline
Popis stanovništva 2011

Ja se deklariram kao vjernik u religiju poderane čarape.

Živio Arch! Živio OpenSource! Dolje Microsoft i zapadne robovlasničko-kapitalističko-naftne vrijednosti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Popis stanovništva 2011
(s)izgoreo kaže...

debilna udruga je katolička crkva, IMO, ova udruga je potrebna kako bi se napravila barem nekakva protuteža posvemašnjoj kristijanizaciji (barem kod nas) svega i svačega, dakle drago mi je što financiram ovu udrugu putem porezne obveze

 

prijedlog: ne idimo OT, odgovore šalji ukoliko ih bude na što se dešava sa današnjim društvom ili slične teme

 

tnakir kaže...

E ta udruga je jos debilnija. Gori su od Microsofta i Apple-a skupa. Paraziti kao i njihova opozicija, samo su se ovi paraziti toliko rasirili po tijelu da se tijelo vise ni ne vidi.

 

EDIT: Samo da kazem da sam protiv financiranja Crkve iz proracuna. Nek im clanovi Crkve dobrovoljno uplacuju love i nek odebu od mojih novaca. Ja sam ateist. Ne zelim placati nekim kretenima koji vjeruju u bajke da mogu uzivati u luksuzu. Ja od njih nemam nikakve koristi. Zasto bi ih placao? 

 

bogohuljenje ,fuj kreteni

 

 

 

 

koliko traje popis stanovnistva i kada su prvi rezultati kolicine stanovnika RH?

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011
tnakir kaže...
Batista kaže...
tnakir kaže...

Ja doma samo spavam (znaci u kuci sam od dva ujutro do 6 ujutro). Kako oni misle mene popisati?

a sad s tobom ili bez, hrvati ce ostat hrvati :)

Ma ja bi najradije preskocija to sranje.

S obzirom na stanje u Hrvatskoj, ok zna se kaj je popis stanovništva ali u ovakvoj situaciji kod nas to je bacanje love bezvezno no to našoj vlasti nesposobnoj jako dobro ide inace pa nema frke.{#} Bolje da su te pare potrošili na Vukovar, i istocni dio hrvatske koji je vecinom zaboravljen. Ionak s tim popisom ne budu saznali kolko je stanovnika zapravo, to je nemoguce iz više razloga nema smisla nabrajat a tocnost podataka koji se daju to je isto na vrbi sviralo osim onih osnovnih to je ok dok ovo drugo zna se kud koji mili moji.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Popis stanovništva 2011

Jel se možeš ti izjasnit ka ateist ako nisi punoljetan, a uz to si dio crkve, iako samo na papiru?

Iman par ljudi koji bi to tili znat, pa i ja sam.

 

Budući da je popis u 4. misecu a ja tek u 6. iman 18 ne mogu ništa poduzimat u vezi te vjere zbog pritiska roditelja, nakon toga je uzajamnin dogovoron između mene i njih zaključeno da ću ja odlučit šta ću sa 18 godina, pa me zanima jeli se ja mogu izjasnit ka ateist?

Do what you want cause a pirate is free.
14 godina
protjeran
offline
Re: Popis stanovništva 2011
rambox kaže...

S obzirom na stanje u Hrvatskoj, ok zna se kaj je popis stanovništva ali u ovakvoj situaciji kod nas to je bacanje love bezvezno no to našoj vlasti nesposobnoj jako dobro ide inace pa nema frke.{#} Bolje da su te pare potrošili na Vukovar, i istocni dio hrvatske koji je vecinom zaboravljen. Ionak s tim popisom ne budu saznali kolko je stanovnika zapravo, to je nemoguce iz više razloga nema smisla nabrajat a tocnost podataka koji se daju to je isto na vrbi sviralo osim onih osnovnih to je ok dok ovo drugo zna se kud koji mili moji.{#}{#}

slazem se s tobom da je ovo dijelom bacanje novaca ali se dio stanovnistva zaposlilo i dobilo placu.

sirka666 kaže...

Jel se možeš ti izjasnit ka ateist ako nisi punoljetan, a uz to si dio crkve, iako samo na papiru?

Iman par ljudi koji bi to tili znat, pa i ja sam.

 

Budući da je popis u 4. misecu a ja tek u 6. iman 18 ne mogu ništa poduzimat u vezi te vjere zbog pritiska roditelja, nakon toga je uzajamnin dogovoron između mene i njih zaključeno da ću ja odlučit šta ću sa 18 godina, pa me zanima jeli se ja mogu izjasnit ka ateist?

nevidim razloga zasto nebi mogao,sve jedno to nitko ne provjerava(mislim na Crkvene dokumente)

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
13 godina
offline
Re: Popis stanovništva 2011

Naravno možeš se ti izjasniti kako ti želiš, osim ako osoba koja daje informacije ne kaže drugačije o tvome vjerskome opredjeljenju.

 

Mogu vas još i uputiti na česta pitanja.

 

Evo danas je bio test i ovisno o uspjehu u testu, popisivač dobije broj kućanstava koje mora obići u svome popisnom krugu.

Tako sam ja danas dobio 155 kućanstava (180 je najviše, 90 najmanje) za obraditi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice