Ronjenje na dah

poruka: 12
|
čitano: 6.971
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ronjenje na dah

Pozdrav svima!!

 

evo poceo sam se lagano abviti amaterskim ronjenjem na dah

 

pa me zanima da li itko zna kakve vježbe za duže zadržavanja daha ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

Itko???

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
neaktivan
offline
Ronjenje na dah

Prvi savjet je da položiš tečaj ronjenja na dah. Tu će te naučiti neke stvari koje ti nisu bile ni na kraju pameti a jako puno znače. Ipak je ronjenje na dah opasan sport i neznanje osnova nažalost često završi pogubno.

Što se tiče vježbi na suhom najjednostavnija stvar koju možeš raditi je vježbanje O2 i CO2 tablica:

 

      O2 tablica                 CO2 tablica
Phase 4   Set   Vent   Static   Static%   Set   Vent   Static   Vent%
         1   2:00   1:45   88%      1   1:45   1:30   117% 
         2   2:00   2:00   100%      2   1:30   1:30   100%
         3   2:00   2:15   113%      3   1:15   1:30   83%
         4   2:00   2:30   125%      4   1:00   1:30   67%
         5   2:00   2:45   138%      5   0:45   1:30   50%
         6   2:00   3:00   150%      6   0:30   1:30   33%
         7   2:00   3:15   163%      7   0:15   1:30   17%
         8   2:00   3:15   163%      8   0:15   1:30   17%
       16:00:00   20:45:00   36:45:00      7:15:00   12:00:00   19:15:00


- odabere se tablica....ili co2 iili o2
- nikad se ne rade skupa ili isti dan
- dovoljna je jedna tablica
- vent = vrijeme disanja
- static = vrijeme zadržavanja daha
- starta se od  broja 1
- npr: 1    2:00(dišemo)   1:45 ( zadržavamo dah)   
- za početak 2 co2 tablice tjedno i recimo 1 o2 tablicu svakih 15 dana
- ima 20 faza
- starta se sa onom fazom koju možeš napravit bez problema
- sljedeći tjedan se ide na novu fazu
- ako je neka faza teška i puno se mućiš - nastavljaš s njom dok ne postane lagana

 

Naravno, bitno je dobro se istegnuti prije svakog ronjenja ili vježbanja na suhom. Također pazi da si unio dovoljne količine tekućine i nemoj jesti prije ronjenja.

 

Nikad ne roni sam!

 

Sretno!

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

Cek ckek ...ovo 1:45 to je vrijeme koje bih trebao drzati baz daha...pa ja nmg nego cca 40 sekundi ...trebam pocetnicke vejzbe ... npr cuo sam da priej ronjenja treba udahnuti puna pluca npr u 5 sekundi a izdahniti u 10 ..ugl duplo vise izdah nego udah 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah
ante5656 kaže...

Cek ckek ...ovo 1:45 to je vrijeme koje bih trebao drzati baz daha...pa ja nmg nego cca 40 sekundi ...trebam pocetnicke vejzbe ... npr cuo sam da priej ronjenja treba udahnuti puna pluca npr u 5 sekundi a izdahniti u 10 ..ugl duplo vise izdah nego udah 

 1.Pitanje jei živiš na moru?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

Da..20 km od mora ..

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

itko?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
neaktivan
offline
Ronjenje na dah
Krivi forum za takvu temu...
We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

Krivi odgovor za ovakvu temu(poznatiji naziv offtopic) ..racunam da se abr netko abvi ronjenjem ili barem nesto zna ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Ronjenje na dah

Ne mogu ti pomoći jer se nisam bavio time, samo sam jednom zaronio s bocom i mogu reći da je vrhunski osjećaj, tako da bi ti radije preporučio da skupiš para, kupiš opremu(ne mora biti vrhunska), položiš tečaj i uživaš. 

Ako baš želiš ronjenje na dah, ali bi ti savjetovao da odeš na te tečaje kako je kolega rekao jer ronjenje može biti opasan sport ako si neoprezan ili ako nemaš znanja o istome.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ronjenje na dah

aha ,,,ali ja ne mislim nista profesionalno nego eto da mogu malo duze izdrzat u vodi ...ali sam cuo za te vjezbe koje bi barem mogle malo vise produzit boravak ispod vode

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
10 godina
protjeran
offline
Ronjenje na dah

Google is your friend,upisi vjezbe za disanje i takve vjezbe povecavaju kapacitet pluca itd ali nije ti bas pametno sam ici ronit na dah,trrbas ici kod doktora. Pojma nemam o tome ali ovo sam napisao po nekoj logici

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice