Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

poruka: 135
|
čitano: 23.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Tema idealna za sukob stavova.

Ukratko: prije 7 mjeseci iz zdravstvenih razloga prešao sam na vegetarijansku prehranu plus riba povremeno (cca. jednom tjedno).

Zdravstveno stanje mi se znatno popravilo, težina se smanjila, nivo energije povećao. Osim mesa, ne jedem mlijeko i mliječne proizvode, šećer, med, kavu, ljuto, kiselo (čak i neke vegetarijanske stvari moram izbjegavati radi dijagnoze), industrijska pića i sokove. Povremeno pijem alkohol (pivo) i zasmeta mi (problemi sa želucem, nakon toga par dana pijem lijekove), ali mora čovjek povremeno i glavu pomutiti, da bi znao kako je kad je bistra.

Ponekad mi nedostaje dobar komad pečenog mesa, ali ga iskompenziram dobrim komadom pečene ribe.

Svu hranu koju jedem kupujem i pripremam sam (rijetko jedemo vani), nemam problema ni sa pripremanjem hrane za obitelj koja i dalje jede meso. Trudim se da je što više hrane (uključujući i meso za obitelj) porijeklom od individualnih proizvođača.

Mislio sam da ću trošiti više novaca na prehranu, kad ono, trošim manje. Osim kilaže, smanjio mi se i tlak (imam 45 godina, a tlak kao 20ogodišnjak), anksioznosti više nema, a liječnica obiteljske medicine i liječnik specijalist su jako zadovoljni rezultatima i nalazima.

Svakodnevno ili trčim 3 - 4 kilometra, ili vozim biciklu dvadesetak km, ili plivam više od kilometra. Nisam očekivao da će mi nivo fizičke energije toliko narasti.

Svima bih preporučio vegetarijanstvo barem dva mjeseca godišnje, jer sam se na svom slučaju uvjerio kakve se promjene u organizmu i oko njega počnu događati već nakon par tjedana.

 

Kakva su vaša iskustva?

Imate li zdravstvenih problema koji su možda prouzročeni vašim stilom prehrane?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 10:56 (Punti).
15 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Vjerojatno si bio debeo i samo sjedio, jel' ?

Šteta sto nisi vozio toliko bicikl i trčao 20ak kilometara dok si jeo meso.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
neaktivan
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Ne treba miješati normalno stanje i stanje u kojem čovjek zbog bolesti treba promjeniti prehranu.
Za ljude je normalna prehrana koja uključuje meso (meso je sastavni dio naše prehrane još od pračovjeka).

Također puno je lakše za ljudski organizam preraditi meso nego razne djelove biljaka.

Problem je u tome kakvu kvalitetu mesa mi jedemo, redovito se poslije jedenja onih pilećih medaljona,hamburgera i sličnih stvari osječam loše,no kada pojedem dobar (kvalitetan) komad mesa sam pun energije.

Naravno,nije dobro jesti i samo meso, trebalo bi barem 1 dan na tjedan obaviti nemrs, i uz meso jesti i puno voća i povrća (u slučaju da je organizam zdrav, bolesti su iznimke).

 

Jedan zanimljiv blog:

http://roarofwolverine.com/archives/412

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
online
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

@kunof00

Fakat, jeo sam svašta (gurman na entu), a premalo sam se kretao. U razdobljima kad sam jeo uobičajeno i bavio se sportom imao sam zdravstvenih problema (to bi trajalo nekoliko mjeseci, a onda bih se opet uljuljao u fotelju).

 

@zerocool12

Slažem se donekle s tobom, ali smatram da je 95% mesa na tržištu junk, i da je prilično teško imati stabilnog dobavljača. Nadalje, o salamama i ostalim prerađevinama koje se najviše troše ne bih uopće diskutirao (znamo kako se i od čega rade, je li?). Jedino domaća slanina, čvarci i sl. , opet naglašavam, domaća, od svinja koje nisu jele industrijsku hranu.

 

16 godina
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Ako nije tajna, o kakvoj se bolesti/poremećaju radi?

 

Problem u vegetarijanstvu su najviše proteini i masti životinjskog podrijetla koji su ljudima, a pogotovo sportašima jako potrebni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 11:51 (lllnuclearlll).
14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Kronični gastritis + polip u želucu, napuhivalo želudac, rezultiralo tahikardijom, aritmijama, anksioznošću, napadima panike (Nikad čovjek ne bi pomislio da to može biti povezano, ustvari priča je da napuhnuti želudac pritišće neki parasimpatički živčani čvor koji onda udara na psihu. Slično se događa i kod želučane kile.).

15 godina
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Ja samo znam da tijelo bez aminokiselina ne može pravilno funkcionirati, znači bez mesa. Osjećaš veći umor, slabiji si itd. Čovjek ima očnjake znači da smo stvoreni da jedemo meso.

16 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
Punti kaže...

Kronični gastritis + polip u želucu, napuhivalo želudac, rezultiralo tahikardijom, aritmijama, anksioznošću, napadima panike (Nikad čovjek ne bi pomislio da to može biti povezano, ustvari priča je da napuhnuti želudac pritišće neki parasimpatički živčani čvor koji onda udara na psihu. Slično se događa i kod želučane kile.).

A u tvom slučaju je istina da "lakša" hrana pridonosi smanjenju simptoma, no nisam siguran da si trebao skroz izbaciti meso. Tipa bijelo pileće meso ne jako začinjeno bi mogao jesti, i ribu naravno kao što si napisao.

A što se tiče proteina, preporučio bi ti da si uzmeš whey protein nadomjestak prehrani, to su ti 80+% koncentrirani proteini sirutke koje uzimaju sportaši i bodybuilderi, pije se kao shake jednom do dva puta dnevno (tebi bi jednom bilo dovoljno), lagano je za želudac i probavu i poprilično ukusno 

14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

@lllnuclearlll

Meso je išlo ća zbog makrobiotičkog pristupa prehrani (ajmo reć "mediteranska makrobiotika"). Da se onaj polip ne pretvori u vraga...

Nadomjestke izbjegavam. Mislim da unosim dovoljno bjelančevina i esencijalnih masnih kiselina kroz ribu, konoplju i lan.

 

@razer1911

Priča o očnjacima je odavno passe. Šta bismo onda trebali jesti sirovo meso?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 12:38 (Punti).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
Punti kaže...

@lllnuclearlll

Meso je išlo ća zbog makrobiotičkog pristupa prehrani (ajmo reć "mediteranska makrobiotika"). Da se onaj polip ne pretvori u vraga...

Nadomjestke izbjegavam. Mislim da unosim dovoljno bjelančevina i esencijalnih masnih kiselina kroz ribu, konoplju i lan.

 

@razer1911

Priča o očnjacima je odavno passe. Šta bismo onda trebali jesti sirovo meso?

 Pa da, imaš sve mogućnosti da normalno probaviš sirovo meso i uopće nije problem u mesu nego je problem sa jedenjem sirovog mesa u bakterijama kojima je meso domaćin.

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
zerocool12 kaže...

 Pa da, imaš sve mogućnosti da normalno probaviš sirovo meso i uopće nije problem u mesu nego je problem sa jedenjem sirovog mesa u bakterijama kojima je meso domaćin.

 I u tom što bi se vjerojatno izbljuvao 

14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Nekako sam skloniji razmišljanju da se (napose priča o bakterijama), obzirom da naši preci u posljednjih 120ak generacija ne jedu sirovo meso, nego ga kuhaju i peku, naš probavni sustav ipak malo odmakao od sirovog meseka (je, volim ja i biftek, sirov, ali opet mi nekako ne paše, pogotovo ne svaki dan). Ktome, usporedi svoje očnjake i očnjake nekog mesojeda, još bolje npr. medvjeda koji je svejed, pa da vidimo u čemu se razlikuju. Meni ljudski očnjaci poprilično bacaju na atavizam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 13:13 (Punti).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
Punti kaže...

Nekako sam skloniji razmišljanju da se (napose priča o bakterijama), obzirom da naši preci u posljednjih 120ak generacija ne jedu sirovo meso, nego ga kuhaju i peku, naš probavni sustav ipak malo odmakao od sirovog meseka (je, volim ja i biftek, sirov, ali opet mi nekako ne paše, pogotovo ne svaki dan). Ktome, usporedi svoje očnjake i očnjake nekog mesojeda, još bolje npr. medvjeda koji je svejed, pa da vidimo u čemu se razlikuju. Meni ljudski očnjaci poprilično bacaju na atavizam.

 Naravno, no mi te očnjake više ne trebamo da bismo njima trgali meso s mrtvog jelena. Također tih 120ak generacija jedemo meso koje nije žilavo (kuhano/pečeno meso) i koristimo se raznim pomagalima prilikom jela, takvi očnjaci nam već dugo više ne trebaju, no to ne umanjuje činjenicu da "bez problema" možeš pojesti sirovo meso i da ti meso samo po sebi neće naškodit.

 

Kada gledamo žitarice npr. žitarice koje jedemo danas su daleko od žitarica koje su se jele recimo u 7-8-9. stoljeću,a poprilično su i različite od žitarica koje su uzgajali naši pradjedovi. Mi u zadnjih nekoliko desetaka godina uzgajamo pšenicu koja ima daleko više glutena nego ona koju su konzumirali naši pretci što dovodi do velikog porasta bolesti.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 13:26 (zerocool12).
14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Dijelom se slažam sa tvojim stavom o žitaricama, stoga većim dijelom trošim zob, heljdu i quinou. Kruh ne jedem uopće, osim što ponekad ispečem tanku beskvasnu pogaču od graham brašna.

 

I dalje sam stava da se ljudski probavni sustav također izmijenio u ovih 120ak generacija koje nisu jele sirovo meso.

 

Također, zapitao sam se koliko su mesnih obroka tjedno imali moji preci (poznato mi je za zadnjih 4-5 generacija) i odgovor je 1 do 2 tjedno (ovo, naravno, ovisi i o podneblju u kojem su živjeli).

 

Načelno, mislim da za zdrav život nije neophodno jesti meso. Također, poznajem vrlo malo narodnih lijekova koji počinju sa "uzmite komad govedine".

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 13:39 (Punti).
11 godina
neaktivan
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Nije mi jasno što si odlučio napraviti blog na informatičkom forumu o tome što jedeš...

 

Ali danas kada na uglu imaš indijsku, perzijsku, kinesku, mezoameričku trgovinu i slične gluposti lako je naći sve vegeterijanske sastojke svijeta (ili ih naručiti s interneta) i upustiti se u nevjerojatna kulinarska i osjetilna iskustva.

 

Unatoč tome vegeterijanci često jedu tofu i slične industrijske GMO gluposti i razne bezukusne splačine. Neki jedu i one jadne pokušaje zamjene mesa, vegeterijanske majoneze i hamburgere lol.

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Hm, ovo nije blog nego tema, na podforumu Razno u odjeljku Ostalo, osim kojeg imamo i (kad bacimo oko na naslovnicu Bugovog foruma) odjeljke Škola, Sport, Automobili, TV i filmovi itd. , dakle ne vidim direktnu poveznicu zašto bi i takve teme bile na informatičkom forumu, po tvome. Ali, evo, uzmimo u obzir da se u životu bavim informatikom, pa eto poveznica.

 

Što se tiče tofua od GMO soje, u potpunosti se slažem s tobom, uz naznaku da ti se osjetilo okusa nakon nekoliko mjeseci poprilično promijeni, tako da kod blažih jela možeš uživati u bogatstvu okusa, tako da ti ono što sad doživljavaš kao "bezukusne splačine" postane čist fajn. Trast mi, bin der ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 14:06 (Punti).
12 godina
neaktivan
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Ostani na veganstvu! A i morat ćeš, zbog zdravstvenih razloga. I sam si primjetio da ti se stanje poboljšalo u svakom smislu i to ti je najbolji dokaz.

Slažem se da na ovom forumu nećeš dobiti nešto korisnih informacija. Ovo gore si dobio hrpu idiotarija i to jako opasnih!

Pazi ovo; trebaš jesti meso jer ti trebaju aminokiseline?! Pa od kud su, recimo svinja ili krava dobile te aminokiseline ako znamo da jadnice neokušaju meso. Mesožderi često navode da jedino u mesu ima kvalitetnih sastojaka, što je potpuno pogrešno. Navešću jedan dokaz, slon je najveća kopnena životinja pa jadničak nejede meso. Od kud mu sav kalcij za onolike kosti?

Treba razmišljati bez predrasuda, informirati se i tražiti argumente. A u prvom redu treba probati i sam zaključiti.

Čovjek ni po čemu nije mesojed niti su nam preci bili mesojedi, mislim na zajedničkog pretka čovjeka i čimpanze.

Upućujem te na najveću studiju ikad napravljenu o prehrani i zdravlju ljudi, nazvanoj Kineska Studija.

Neće ti ništa biti ako ponekad pojedeš ribu ili drugo meso ali što manje to bolje. Imaj na umu da je i riba meso i povrh toga jako zagađeno. Danas su mora i rijeke strašno zagađene.

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 15:00 (LukaSnow).
16 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...

 

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

Brkaš pojmove. Jedno je tvoje mišljenje, koje uopće nije relevantno (kao ni moje), a drugo je cijela posebna grana znanosti koja se već dugi niz godina bavi ljudskom prehranom...

 

btw. U pravu si da čovjek nije mesojed, al bome nije ni biljojed, pogledaj probavni sustav biljojeda pa će ti biti jasnije odakle im sav kalcij, aminokiseline i sve potrebno za rast i razvoj (biljojedi mogu razgraditi celulozu recimo, što ljudi ne mogu, itd.).

 

Čovjek je svejed  Što se tiče prehrane, treba jesti raznovrsno, zrdavo i umjereno. Onoliko koliko zahtjeva tvoje tijelo u odnosu na ono šta radiš s njim, i to je to...

 

Da, moguće je jesti samo hranu biljnog podrijetla, isto tako moguće je jesti samo hranu životinjskog podrijetla, ali niti jedno niti drugo nije ispravna i uravnotežena prehrana i dosta je komplicirana za izvesti nego u slučaju kad se jede sve.

 

A najgora moguća stvar je kad se "pametne veganke" odluče da će svoju malu djecu hraniti makrobiotičkom prehranom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 15:12 (lllnuclearlll).
14 godina
online
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.

Slažem se sa stavom da djeci treba uravnotežena prehrana, ali bez Coca Cole, McD i sa minimumom slatkiša.

 

Inače, probavni sustav čovjeka najsličniji je probavnom sustavu svinje. Ja ne bih jeo meso svinje koja je jela meso.

 

Također, vjerujem da nije svaka dijeta (ovdje ne mislim na kuru mršavljenja, nego na režim prehrane) za svakoga. Ne možeš Inuita prebaciti na blitvu, kad zadnjih sto generacija jedu samo meso i masnoće. A i ne bi preživio na onim minusima da jede blitvu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
Punti kaže...

Slažem se sa stavom da djeci treba uravnotežena prehrana, ali bez Coca Cole, McD i sa minimumom slatkiša.

 

Inače, probavni sustav čovjeka najsličniji je probavnom sustavu svinje. Ja ne bih jeo meso svinje koja je jela meso.

 

Također, vjerujem da nije svaka dijeta (ovdje ne mislim na kuru mršavljenja, nego na režim prehrane) za svakoga. Ne možeš Inuita prebaciti na blitvu, kad zadnjih sto generacija jedu samo meso i masnoće. A i ne bi preživio na onim minusima da jede blitvu.

 Pa koje meso svinje jedeš?

 

Normalno je da u tlaku ima i mesa. Ja jedem meso svinje na sve načine, od najmlađe prasetine kojoj rebra možeš skoro usnama pregristi do pečenice, slanine i svih vrsta sušenog mesa.

 

Nikad se ne zamaram time što je svinja jela.

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...

Ostani na veganstvu! A i morat ćeš, zbog zdravstvenih razloga. I sam si primjetio da ti se stanje poboljšalo u svakom smislu i to ti je najbolji dokaz.

Slažem se da na ovom forumu nećeš dobiti nešto korisnih informacija. Ovo gore si dobio hrpu idiotarija i to jako opasnih!

Pazi ovo; trebaš jesti meso jer ti trebaju aminokiseline?! Pa od kud su, recimo svinja ili krava dobile te aminokiseline ako znamo da jadnice neokušaju meso. Mesožderi često navode da jedino u mesu ima kvalitetnih sastojaka, što je potpuno pogrešno. Navešću jedan dokaz, slon je najveća kopnena životinja pa jadničak nejede meso. Od kud mu sav kalcij za onolike kosti?

Treba razmišljati bez predrasuda, informirati se i tražiti argumente. A u prvom redu treba probati i sam zaključiti.

Čovjek ni po čemu nije mesojed niti su nam preci bili mesojedi, mislim na zajedničkog pretka čovjeka i čimpanze.

Upućujem te na najveću studiju ikad napravljenu o prehrani i zdravlju ljudi, nazvanoj Kineska Studija.

Neće ti ništa biti ako ponekad pojedeš ribu ili drugo meso ali što manje to bolje. Imaj na umu da je i riba meso i povrh toga jako zagađeno. Danas su mora i rijeke strašno zagađene.

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

Da bi životinje dobile sve potrebne nutriente iz biljaka hranu trebaju preživati. Bez te sposobnosti iz biljaka možeš izvući samo veoma malu količinu nutrienata (u usporedbi s mesom).

 

Čovjek od vremena kada je bio lovac-sakupljač jede meso u velikim količinama, veoma je teško preživjeti samo od biljaka koje možeš sakupiti (a da ih sam ne uzgojiš).

 

Zagađenje u riba i životinja dolazi iz njihove prehrane - biljaka,tako da su i biljke velikim djelom zagađene.

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...

Ostani na veganstvu! A i morat ćeš, zbog zdravstvenih razloga. I sam si primjetio da ti se stanje poboljšalo u svakom smislu i to ti je najbolji dokaz.

Slažem se da na ovom forumu nećeš dobiti nešto korisnih informacija. Ovo gore si dobio hrpu idiotarija i to jako opasnih!

Pazi ovo; trebaš jesti meso jer ti trebaju aminokiseline?! Pa od kud su, recimo svinja ili krava dobile te aminokiseline ako znamo da jadnice neokušaju meso. Mesožderi često navode da jedino u mesu ima kvalitetnih sastojaka, što je potpuno pogrešno. Navešću jedan dokaz, slon je najveća kopnena životinja pa jadničak nejede meso. Od kud mu sav kalcij za onolike kosti?

Treba razmišljati bez predrasuda, informirati se i tražiti argumente. A u prvom redu treba probati i sam zaključiti.

Čovjek ni po čemu nije mesojed niti su nam preci bili mesojedi, mislim na zajedničkog pretka čovjeka i čimpanze.

Upućujem te na najveću studiju ikad napravljenu o prehrani i zdravlju ljudi, nazvanoj Kineska Studija.

Neće ti ništa biti ako ponekad pojedeš ribu ili drugo meso ali što manje to bolje. Imaj na umu da je i riba meso i povrh toga jako zagađeno. Danas su mora i rijeke strašno zagađene.

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

 Nisam vidio ovaj post dok sam prelazio temu, ali drago mi je da jesam.

 

Klasični primjer ignorantnog ponašanja superiornog, učenog, samostalnog i emancipiranog vegana. 

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
Onjegin kaže...
LukaSnow kaže...

Ostani na veganstvu! A i morat ćeš, zbog zdravstvenih razloga. I sam si primjetio da ti se stanje poboljšalo u svakom smislu i to ti je najbolji dokaz.

Slažem se da na ovom forumu nećeš dobiti nešto korisnih informacija. Ovo gore si dobio hrpu idiotarija i to jako opasnih!

Pazi ovo; trebaš jesti meso jer ti trebaju aminokiseline?! Pa od kud su, recimo svinja ili krava dobile te aminokiseline ako znamo da jadnice neokušaju meso. Mesožderi često navode da jedino u mesu ima kvalitetnih sastojaka, što je potpuno pogrešno. Navešću jedan dokaz, slon je najveća kopnena životinja pa jadničak nejede meso. Od kud mu sav kalcij za onolike kosti?

Treba razmišljati bez predrasuda, informirati se i tražiti argumente. A u prvom redu treba probati i sam zaključiti.

Čovjek ni po čemu nije mesojed niti su nam preci bili mesojedi, mislim na zajedničkog pretka čovjeka i čimpanze.

Upućujem te na najveću studiju ikad napravljenu o prehrani i zdravlju ljudi, nazvanoj Kineska Studija.

Neće ti ništa biti ako ponekad pojedeš ribu ili drugo meso ali što manje to bolje. Imaj na umu da je i riba meso i povrh toga jako zagađeno. Danas su mora i rijeke strašno zagađene.

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

 Nisam vidio ovaj post dok sam prelazio temu, ali drago mi je da jesam.

 

Klasični primjer ignorantnog ponašanja superiornog, učenog, samostalnog i emancipiranog vegana. 

 Tipična agresivnost prepotentnog mesojeda. Nebi polemiziro na tako niskom nivou. Čovjek je postavio temu pa je red da se razgovara argumentima na tu temu.

16 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...

 Tipična agresivnost prepotentnog mesojeda. Nebi polemiziro na tako niskom nivou. Čovjek je postavio temu pa je red da se razgovara argumentima na tu temu.

 Bez uvrede, no tvoji argumenti su izmišljeni i izašli su većinom iz tvoje glave bez ikakvih relevantnih dokaza i činjenica. Štoviše dosta toga što si napisao nema veze s vezom i potpuno je krivo.

12 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...

Ostani na veganstvu! A i morat ćeš, zbog zdravstvenih razloga. I sam si primjetio da ti se stanje poboljšalo u svakom smislu i to ti je najbolji dokaz.

Slažem se da na ovom forumu nećeš dobiti nešto korisnih informacija. Ovo gore si dobio hrpu idiotarija i to jako opasnih!

Pazi ovo; trebaš jesti meso jer ti trebaju aminokiseline?! Pa od kud su, recimo svinja ili krava dobile te aminokiseline ako znamo da jadnice neokušaju meso. Mesožderi često navode da jedino u mesu ima kvalitetnih sastojaka, što je potpuno pogrešno. Navešću jedan dokaz, slon je najveća kopnena životinja pa jadničak nejede meso. Od kud mu sav kalcij za onolike kosti?

Treba razmišljati bez predrasuda, informirati se i tražiti argumente. A u prvom redu treba probati i sam zaključiti.

Čovjek ni po čemu nije mesojed niti su nam preci bili mesojedi, mislim na zajedničkog pretka čovjeka i čimpanze.

Upućujem te na najveću studiju ikad napravljenu o prehrani i zdravlju ljudi, nazvanoj Kineska Studija.

Neće ti ništa biti ako ponekad pojedeš ribu ili drugo meso ali što manje to bolje. Imaj na umu da je i riba meso i povrh toga jako zagađeno. Danas su mora i rijeke strašno zagađene.

Slažem se da smo u manjini koji ovako mislimo ali sam uvjeren da sam u pravu. Svatko, naravno ima pravo na svoje mišljenje.

 Mašio si ceo fudbal. 

 

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
zerocool12 kaže...

Da bi životinje dobile sve potrebne nutriente iz biljaka hranu trebaju preživati. Bez te sposobnosti iz biljaka možeš izvući samo veoma malu količinu nutrienata (u usporedbi s mesom).

 

Čovjek od vremena kada je bio lovac-sakupljač jede meso u velikim količinama, veoma je teško preživjeti samo od biljaka koje možeš sakupiti (a da ih sam ne uzgojiš).

 

Zagađenje u riba i životinja dolazi iz njihove prehrane - biljaka,tako da su i biljke velikim djelom zagađene.

 Polovično si u pravu.

Ali ne preživaju sve životinje biljojedi. Naprimjer krava preživa hranu a konj nepreživa. Istina da je jako teško razbiti celulozna vlakna iz biljne hrane da bi se iskoristili nutrijenti. Taj problem celuloznih vlakana je prisutan u zelenom lišću uglavnom. Kad pogledamo majmune kako se hrane, uočavamo da, osim što jedu plodove sa drveća, po cijeli dan žvaću zeleno lišće. To im je kao poslastica. Čovjek je dobar dio sposobnosti žvakanja izgubio, nažalost.

Da, zagašenje životinja dolazi od biljaka. Samo što se štetne tvari, pogotovo teški metali kao živa i olovo, akumuliraju u mesu životinja pa je koncentracija u mesnoj hrani uvijek veća. Zagađene biljke također nisu zdrave.

Kod riba je situacija još gora obzirom da su rijeke a još više mora opasno zagađenja krivnjom čovjeka i industrije.

Ali najveći problem nije tu. Problem predstavljaju bjelančevine životinjskog porijekla. One su odgovorne za rast tumora, kardio-vaskularne bolesti i sve autoimune bolesti (dijabet na prvom mjestu).

Neću sad puno pametovati a koliko vidim nije baš ni neki interes za podrobnosti.

Međutim, podsjećam da je početkom 30. godina prošlog stoljeća dodjeljena nobelova nagrada za medicinu upravo za otkriće mehanizma nastanka tumora. A taj mehanizam je desetljeće prije otkriven i kao krivac nastanka svih tumora smatra se zakiseljenost organizma. Pretjerana zakiseljenost organizma, kako se navodi nastaje na prvom mjestu zbog jedenja mesa, jaja i mlijeka. Zatim dolazi visoko prerađena i kuhana hrana.

Dakle za to otkriće je dodjeljena nobelova nagrada! Sad je nebi smjeli dati, obzirom da je mesni lobi vrlo jaka mafija.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
lllnuclearlll kaže...
LukaSnow kaže...

 Tipična agresivnost prepotentnog mesojeda. Nebi polemiziro na tako niskom nivou. Čovjek je postavio temu pa je red da se razgovara argumentima na tu temu.

 Bez uvrede, no tvoji argumenti su izmišljeni i izašli su većinom iz tvoje glave bez ikakvih relevantnih dokaza i činjenica. Štoviše dosta toga što si napisao nema veze s vezom i potpuno je krivo.

 Kako sam rekao, nije ovo mjesto za konstruktivne rasprave.

Šteta vremena. Imam pametnijeg posla!

 

Prijatno mesožderi!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...
zerocool12 kaže...

Da bi životinje dobile sve potrebne nutriente iz biljaka hranu trebaju preživati. Bez te sposobnosti iz biljaka možeš izvući samo veoma malu količinu nutrienata (u usporedbi s mesom).

 

Čovjek od vremena kada je bio lovac-sakupljač jede meso u velikim količinama, veoma je teško preživjeti samo od biljaka koje možeš sakupiti (a da ih sam ne uzgojiš).

 

Zagađenje u riba i životinja dolazi iz njihove prehrane - biljaka,tako da su i biljke velikim djelom zagađene.

 Polovično si u pravu.

Ali ne preživaju sve životinje biljojedi. Naprimjer krava preživa hranu a konj nepreživa. Istina da je jako teško razbiti celulozna vlakna iz biljne hrane da bi se iskoristili nutrijenti. Taj problem celuloznih vlakana je prisutan u zelenom lišću uglavnom. Kad pogledamo majmune kako se hrane, uočavamo da, osim što jedu plodove sa drveća, po cijeli dan žvaću zeleno lišće. To im je kao poslastica. Čovjek je dobar dio sposobnosti žvakanja izgubio, nažalost.

Da, zagašenje životinja dolazi od biljaka. Samo što se štetne tvari, pogotovo teški metali kao živa i olovo, akumuliraju u mesu životinja pa je koncentracija u mesnoj hrani uvijek veća. Zagađene biljke također nisu zdrave.

Kod riba je situacija još gora obzirom da su rijeke a još više mora opasno zagađenja krivnjom čovjeka i industrije.

Ali najveći problem nije tu. Problem predstavljaju bjelančevine životinjskog porijekla. One su odgovorne za rast tumora, kardio-vaskularne bolesti i sve autoimune bolesti (dijabet na prvom mjestu).

Neću sad puno pametovati a koliko vidim nije baš ni neki interes za podrobnosti.

Međutim, podsjećam da je početkom 30. godina prošlog stoljeća dodjeljena nobelova nagrada za medicinu upravo za otkriće mehanizma nastanka tumora. A taj mehanizam je desetljeće prije otkriven i kao krivac nastanka svih tumora smatra se zakiseljenost organizma. Pretjerana zakiseljenost organizma, kako se navodi nastaje na prvom mjestu zbog jedenja mesa, jaja i mlijeka. Zatim dolazi visoko prerađena i kuhana hrana.

Dakle za to otkriće je dodjeljena nobelova nagrada! Sad je nebi smjeli dati, obzirom da je mesni lobi vrlo jaka mafija.

 

 9000 godina prije Krista ljudi s prostora srednjeg istoka ljudi otkrivaju agrikulturu i uspjevaju uzgajati krave, koke i ostale danas domaće životinje.

 

Nomadski život prestaje postojati i čovjek uživa u izobilju žitarica, jaja, mlijeka, sira, jogurta, mesa i ostalih proizvoda koji su pomogli nastanku razvijenog čovjeka.

 

11 000 godina poslije, 16-ogodišnji tip na informatičkom forumu tvrdi da su ljudi izgubili sposobnost žvakanja i da će jaja i meso biti propast ljudske vrste.

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
12 godina
offline
Re: Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs.
LukaSnow kaže...
zerocool12 kaže...

Da bi životinje dobile sve potrebne nutriente iz biljaka hranu trebaju preživati. Bez te sposobnosti iz biljaka možeš izvući samo veoma malu količinu nutrienata (u usporedbi s mesom).

 

Čovjek od vremena kada je bio lovac-sakupljač jede meso u velikim količinama, veoma je teško preživjeti samo od biljaka koje možeš sakupiti (a da ih sam ne uzgojiš).

 

Zagađenje u riba i životinja dolazi iz njihove prehrane - biljaka,tako da su i biljke velikim djelom zagađene.

 Polovično si u pravu.

Ali ne preživaju sve životinje biljojedi. Naprimjer krava preživa hranu a konj nepreživa. Istina da je jako teško razbiti celulozna vlakna iz biljne hrane da bi se iskoristili nutrijenti. Taj problem celuloznih vlakana je prisutan u zelenom lišću uglavnom. Kad pogledamo majmune kako se hrane, uočavamo da, osim što jedu plodove sa drveća, po cijeli dan žvaću zeleno lišće. To im je kao poslastica. Čovjek je dobar dio sposobnosti žvakanja izgubio, nažalost.

Da, zagašenje životinja dolazi od biljaka. Samo što se štetne tvari, pogotovo teški metali kao živa i olovo, akumuliraju u mesu životinja pa je koncentracija u mesnoj hrani uvijek veća. Zagađene biljke također nisu zdrave.

Kod riba je situacija još gora obzirom da su rijeke a još više mora opasno zagađenja krivnjom čovjeka i industrije.

Ali najveći problem nije tu. Problem predstavljaju bjelančevine životinjskog porijekla. One su odgovorne za rast tumora, kardio-vaskularne bolesti i sve autoimune bolesti (dijabet na prvom mjestu).

Neću sad puno pametovati a koliko vidim nije baš ni neki interes za podrobnosti.

Međutim, podsjećam da je početkom 30. godina prošlog stoljeća dodjeljena nobelova nagrada za medicinu upravo za otkriće mehanizma nastanka tumora. A taj mehanizam je desetljeće prije otkriven i kao krivac nastanka svih tumora smatra se zakiseljenost organizma. Pretjerana zakiseljenost organizma, kako se navodi nastaje na prvom mjestu zbog jedenja mesa, jaja i mlijeka. Zatim dolazi visoko prerađena i kuhana hrana.

Dakle za to otkriće je dodjeljena nobelova nagrada! Sad je nebi smjeli dati, obzirom da je mesni lobi vrlo jaka mafija.

 

 

 Majmun jede lisce, iz isto razloga zasto mi jedemo salatu. 

 

Bjelancevine zivotinjskog podrijetla ne predstavljaju problem covjeku koji ih normalno konzumira i u normalnoj kolicini. One same nisu odgovorne za rast tumora, KV bolest i autoimunih ( Dijabetes nije autoimuna bolest -.- ) 

 

Zakiseljenost organizma je samo jedan od mehanizama nastanka tumora. Zakiseljenost organizma se isto dogodi kad ne uneses dovoljno vode u organizam, a gdje nece kad se nepravilno hranis. Sve si dobro napiso, samo sta to sve nastaje kada se pretjeruje, ne krece i ne potrosi sav taj visak ''energije''. 

 

Mesni lobi je jaka mafija, isto kao i naftni lobij... 

 

 

Problem je sta ti to sve uzimas kao doslovno, nesto slicno kao ovi debili sta su protiv cjepljenja -.- i svatko kad kaze drugacije nije tako nego si ti u pravu.

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
neaktivan
offline
Vegetarijanstvo (veganstvo, makrobiotika) vs. meso

Bez uvrede...(nemam te podatke), no često to spominju gospoda u bijelim mantilima sa predznakom Dr...kako  ova biljna ekipa kroz ovakvu prehranu i kroz vremenski interval od 4-8 godina, poprilično "otupe".  Mentalne sposobnosti strahovito opadnu.  Ako je tomu tako...smatrate li to zabrinjavajućim?

Nadalje zanima me sljedeće...za svaku trudnicu najvažniji faktor održavanja trudnoće je iznimno bogata i kvalitetna prehrana. Što mislite kako napreduje djetešce kod trudnice koja uživa u blitvi i kupusu, te trudnice koja blitvu kombinira sa jetricom, plavom ribom, juhama od telećih koljenica i sl?

Pođite na pedijatriju / rodilište pa pitajte koji se rezultat dobije kada se napravi analiza krvne slike, težine, izgleda, otpornosti na prve borbe sa bakterijama, motorike i sl.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice