Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrirana)

poruka: 11
|
čitano: 2.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrirana)

Ovako, imam navedenu grafu u laptopu, integrirana je grafa pa ne zelim clockat prije nego upitam, mogu li ista dobit clockanjem ove bijede od grafe i isplati li se? te naravno, je li moguce clockat to? :D

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrirana)

neces dobit skoro nista..samo ce ti se laptop grijat jos vise i to nije preporucljivo :)

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira
strgani kaže...

Ovako, imam navedenu grafu u laptopu, integrirana je grafa pa ne zelim clockat prije nego upitam, mogu li ista dobit clockanjem ove bijede od grafe i isplati li se? te naravno, je li moguce clockat to? :D

Da je intelova GMa, dobio bi dosta na performansama, nekih 5 fpsa u većini igara, za ati neznam, ali ono što znam jest da je to neisplativo, em može doć do pregrijavanja, em možeš izgubit garanciju, em možeš skršit cijeli laptop.

 

Bolje ćeš proć ako koristiš moddane drivere, ali to samo od sigurnih izvora, jer ima i onih opasnih mod drivera.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira
EVO kaže...
strgani kaže...

Ovako, imam navedenu grafu u laptopu, integrirana je grafa pa ne zelim clockat prije nego upitam, mogu li ista dobit clockanjem ove bijede od grafe i isplati li se? te naravno, je li moguce clockat to? :D

Da je intelova GMa, dobio bi dosta na performansama, nekih 5 fpsa u većini igara, za ati neznam, ali ono što znam jest da je to neisplativo, em može doć do pregrijavanja, em možeš izgubit garanciju, em možeš skršit cijeli laptop.

 

Bolje ćeš proć ako koristiš moddane drivere, ali to samo od sigurnih izvora, jer ima i onih opasnih mod drivera.

ma jok,tih 5 fps mu ništa ne znači ,osim ako ne govorimo u kontekstu igara starijih od 5 godina...

manite se clockanja grafa po laptopima ,jer jedino što budete dobili je veća potrošnja baterije ,na uštrb mizernih 0,05% većih prerformansi

 

dodatak: a i sa modanim driverima je upitno, ipak se radi o X1100 koja je ,i kad je izašla, bila "škart"

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 0:36 (vrx).
14 godina
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira
vrx kaže...
EVO kaže...
strgani kaže...

Ovako, imam navedenu grafu u laptopu, integrirana je grafa pa ne zelim clockat prije nego upitam, mogu li ista dobit clockanjem ove bijede od grafe i isplati li se? te naravno, je li moguce clockat to? :D

Da je intelova GMa, dobio bi dosta na performansama, nekih 5 fpsa u većini igara, za ati neznam, ali ono što znam jest da je to neisplativo, em može doć do pregrijavanja, em možeš izgubit garanciju, em možeš skršit cijeli laptop.

 

Bolje ćeš proć ako koristiš moddane drivere, ali to samo od sigurnih izvora, jer ima i onih opasnih mod drivera.

ma jok,tih 5 fps mu ništa ne znači ,osim ako ne govorimo u kontekstu igara starijih od 5 godina...

manite se clockanja grafa po laptopima ,jer jedino što budete dobili je veća potrošnja baterije ,na uštrb mizernih 0,05% većih prerformansi

 

dodatak: a i sa modanim driverima je upitno, ipak se radi o X1100 koja je ,i kad je izašla, bila "škart"

Khm, pa može se sasvim pristojno nešto izvuć iz intergrirki, evo kako sam ja to na svom Eee-u(prije nego je smrad otišo u vječna lovišta ):

 

Win 7 (ili vista obadvoje su bolji izbor od xp-a za intergrirke)

2gb ram ili više, s time da se treba povećat dostupna memorija za grafu

gma booster premda nije oc tool, diže taktove na normalne, jer je većina intelovki na netbookvima downclockana

modani driveri+embeded drivers, da dva drivera surađuju kako čudno

swiftshader+3danalyzer+addgame hack

 

I isprobavo sam:

 

NFS Carbon na 20-25 fps-a

TR Aniversary 18-30 fps-a, na nekim zahtjevnim dijelovima(ogromnim) zna bit velik fps drop

CS:S E to već nije išlo baš dobro, error code :(

COD 2: 20 fps-a, igrivo djelomično

GTA SA: 30fps-a zna past na 17(rezultat isti kao kod X3100)

 

Uglavnom oc-anjem i svakakvim trikovima može se puno izvuć, al se treba namučit, tako da se može dobit performance boost, recimo još na xp-u, most wanted mi se vrtio na avg 12 fps-a, a sa svim hackovima, izuzev addgame(samo za win7/vista) došo do 30 fps avg.

 

 

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira
EVO kaže...

Khm, pa može se sasvim pristojno nešto izvuć iz intergrirki, evo kako sam ja to na svom Eee-u(prije nego je smrad otišo u vječna lovišta ):

 

Win 7 (ili vista obadvoje su bolji izbor od xp-a za intergrirke)

2gb ram ili više, s time da se treba povećat dostupna memorija za grafu

gma booster premda nije oc tool, diže taktove na normalne, jer je većina intelovki na netbookvima downclockana

modani driveri+embeded drivers, da dva drivera surađuju kako čudno

swiftshader+3danalyzer+addgame hack

 

I isprobavo sam:

 

NFS Carbon na 20-25 fps-a

TR Aniversary 18-30 fps-a, na nekim zahtjevnim dijelovima(ogromnim) zna bit velik fps drop

CS:S E to već nije išlo baš dobro, error code :(

COD 2: 20 fps-a, igrivo djelomično

GTA SA: 30fps-a zna past na 17(rezultat isti kao kod X3100)

 

Uglavnom oc-anjem i svakakvim trikovima može se puno izvuć, al se treba namučit, tako da se može dobit performance boost, recimo još na xp-u, most wanted mi se vrtio na avg 12 fps-a, a sa svim hackovima, izuzev addgame(samo za win7/vista) došo do 30 fps avg.

 

 

je ,ali se tu radi o x1100...ta niti sa  OC nemože dostići upola fpsa na navedenim igrama...

sve ispod 20-25 fpsa jednostavno nema smisla igrati jer imaš slideshow at best...

napokon dočekao DNF!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira

ma gle, ja sa svojom grafom na sedmici na cod2 iam 20-ak fps-ova i dosta je igrivo, navikno sam se...a garancija je prosla jer ima 3 godine kak iam laptop..ne zelim ga sje.at naravno..al htio bi dobit bar malo na performansama, grijanje nije problem, redovito ga ocistim i drzim temp na 50-70 stupnjeva, a struja isto nije problem jer je stalno na ac-u posto je baterija krepala...pa ono, preporuke?

13 godina
offline
Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrirana)

nemas garanciju..nemoj ocat...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrirana)

Powerstrip?

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira
thedream kaže...

Powerstrip?

A mogo si mu još nešto lakše preporučit :)

 

Usto s tim programom, ako se nema iskustva, lagano se može nešto shebat.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock za ati x1100 (laptop grafa integrira

istina, nemam nekih iskustava, zato i trazim neke upute i tak to..samo da probam i da vidim rezultate...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice