Stari komp overclock

poruka: 39
|
čitano: 6.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Roditelji mi se žale da im je komp užasno spor...naravno kad je prastar a ne žele ni čuti o kupnji novoga

Dakle matična je Matsonic MS9107C, a procesor Intel Pentium 4 (1,7 Ghz). Pa mi je palo na pamet overclokati...barem na 2 ghz

Zanima me ima li tko kakva iskustva i zanima me koliki bi rast performansi došao kad bih sa 1,7 ghz povisio na 2,0 ili 2,2 ghz...

multiplier je 17 a fsb 100 mhz

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Stari komp overclock

Ma downclockiraj ti njega, pa će njima utuzit pa ce kupit novi.

Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz, 2MB Cache, MBO BIOSTAR G31-M7 TE, 2GB RAM Kingmax 800Mhz, Club3D Radeon HD4550 512DDR3, HDD 320GB Hitachi
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stari komp overclock
Iskreno, nebudeš imao neki pretjerani napredak od toga.
Neće im biti puno ugodniji rad...
I have visited the hidden parts of the world. I have fought in both world wars, served the liberty in many others. I have saved the world from alien invasions and mutants. I have won the olimpics, and i was awarded the world footballer of the year award. I'm a gamer. And what have you done recently?
16 godina
offline
Stari komp overclock

za sta je njima prespor ??? za igranje igri ??? ne vjerujem bas da se roditelji zabavljaju igrajuci crysis ili tako nesto nego jednostavno surfaju po netu i pisu dokumente u raznim programima.... ako je taj komp nekada mogao sluziti za surfanje netom i pisanje dokumenata onda moze i danas jer svi znamo da su i puno slabije konfigurcije u stanju to napraviti... samo ti njega ljepo podesi i sredi kako treba... eventualno ako ima 256 MB rama stavi da ima 512 i sve ce raditi kako treba... sredio sam tako bio jedan komp koji sada sluzi za pustat muziku surfat netom i koji dokument napisat a konfiguracija je P4 1,6GHz 512MB ram (bilo 128 jedino sta sam promjenio - razlog je navika na win xp pa mi se nije dalo stavaljat nista starije ili pak linux jer tada nebi znali svi koristit) integrirana grafika i 40GB diska... komp ostatak muzike vuce s drugog kompa preko mreze i sve radi za 5 ;) ! nemoras nista clockat s clockom proca neces nista dobit samo ga ljepo sredi i radit ce super ako su potrebe tvojih roditelja te koje sam pretpostavio... hvala bogu jos uvijek nije potrebno imat quad core da bi se pokrenuo explorer ili pak office...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

ne, ne igraju igre (jedino što igra moja mala sestra) , al im treba 20 minuta da im se upali firefox ili IE (nije metafora), 10 minuta word, svako malo nešto zašteka itd. nagovorio sam ih da nadodaju rama...al je proc jednostavno prejadan...

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Tebi pentuim radi na 3,83 a meni celeron na 3 ghz a roditelji mi se ne zale da je spor.Firefox otvara za 7-8 sec mozda manje.

Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz@3.02Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stari komp overclock

Ali to nije normalno u svakom slučaju.

Moja sestra radi na starom kompu koji ima 256 MB rama, 1.7 pentium 4, i grafičku sa 128 MB.

Uredno na njemu igra flash igre i surfa.

Stvar je vrlo vjerojatno softverske naravi, provjeri to malo.

Ali i dalje velim da nećeš dobiti puno OC-om.

 

besla kaže...

Tebi pentuim radi na 3,83 a meni celeron na 3 ghz a roditelji mi se ne zale da je spor.Firefox otvara za 7-8 sec mozda manje.

 Čovjek govori o starom računalu, ne o ovom koji mu stoji u potpisu.
I have visited the hidden parts of the world. I have fought in both world wars, served the liberty in many others. I have saved the world from alien invasions and mutants. I have won the olimpics, and i was awarded the world footballer of the year award. I'm a gamer. And what have you done recently?
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 11:21 (Danny_HR).
15 godina
offline
Stari komp overclock

Nije mi to bas jasno......Ja sam do ljetos imo AMD Duron na 750 MHz i 128 MB RAM-a i radio je OK i net i Word 2007 i Firefox....igrice naravno nisu Osmijeh

Reinstaliraj Windows, sta drugo!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
Danny_HR kaže...

Ali to nije normalno u svakom slučaju.

Moja sestra radi na starom kompu koji ima 256 MB rama, 1.7 pentium 4, i grafičku sa 128 MB.

Uredno na njemu igra flash igre i surfa.

Stvar je vrlo vjerojatno softverske naravi, provjeri to malo.

Ali i dalje velim da nećeš dobiti puno OC-om.

 

besla kaže...

Tebi pentuim radi na 3,83 a meni celeron na 3 ghz a roditelji mi se ne zale da je spor.Firefox otvara za 7-8 sec mozda manje.

 Čovjek govori o starom računalu, ne o ovom koji mu stoji u potpisu.
 Aha,sry moja greska.Ja misli da ti imas virusa.Scaniraj komp s nekim antivirusom,preporucujem nod32,aviru...
Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz@3.02Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

budem.....

ovaj komp u potpisu je moj, a ovaj o kojem ovdje pričamo je star ko biblijaOsmijeh

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stari komp overclock

eto to se sigurno da rijesit softwareom... eto kako su ljudi onda nekada surfali po netu i pisali word kad su bili aktualni P2 i takvi kompovi :D ako je tada islo na tim okmpovima zasto nebi islo danas na 5X jacem ????

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

dobro ovo nije baš 5 puta jače...više 2-3 puta....Smijeh

kupljen za 11000 kn 1999.

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stari komp overclock

Stavi svježu instalaciju xp-a i bude letilo....nikakav oc sa tim matsonicom...

e6300@3500Mhz, TT Sonic Tower, TT Soprano, GB 965p ds3, 2x2Gb OCZ @1000MHz, ATI HD 4850 VoltModed 800/2300, Corsair HX520W, HDD SP F1 640gb, HDD SG 320gb , Razer Deathadder, Saitec Eclipse keyboard, Asus "22 LCD Strpljivost nije vrlina, već samo gubljenje vremena!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

OK, hvala svima na odgovorima...modovi možete zatvoriti ovu temu...

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stari komp overclock

eeee sad sam vidio ja sam imao plocu jednom davno tj jos uvijek je imam kuci negdje matsonic 9147c  :D ta mi je zadala brojne muke hehhehehe ploca je jednom rijecju smece VIA cipset gore :( ali bila je jeftina a tada nije bilo para za nest bolje pa je i ta sluzila uglavnom sad vidim hehe mora ovo raditi kako spada reinstalirat win kao sta su ti i ostali rekli OC niti slucajno a ova ploca koliko se sjecam nema ni neka podesvavanja za OC...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Nemoj klokat to. Prodaj mi ga!

The Man Who Broke A Dragons Heart...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Očisti ga od smeća tj. virusa i nepotrebnih datoteka i radit ce ok

Ojla!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Preporučam nanovo instalirati Windowse XP. Isto sam imao spor komp (PIII 900MHz, 256MB RAM), radi skoro brže sa novim Windowsima nego moj iz potpisa.

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Ma kakve windowse... djedica pred prenziju treba da uživa, ne da pati pod windowsima.

The Man Who Broke A Dragons Heart...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
Ammon kaže...

Nemoj klokat to. Prodaj mi ga!

 Koliko daš???
Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock

Par razloga zbog čega ti je komp spor:

1.Trebaš defregmentaciju diska napravit

2.prepun disk-isprazni ga malo stavi na cd ono šta ti ne treba,brzinu bi trebao osjetit  odma

3.puno programa u startupu

4.malo rama ,,ram nije skup 70 kn giga DD2

5.Virusi

6.Čistit komp od smeća raznog i ispravljat registry

 

Meni se prije to dešavalo sa 512 mb rama

onda sam formatirao disk koji je bio prepun

Istina da nemaš extra procesor,ali ti nebi smio bit toliko spor.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
RoyalBlood kaže...

...naravno kad je prastar a ne žele ni čuti o kupnji novoga

 Clockanjem kompa,dakako da ćeš kupit novi nakon šta ti taj izgori,nebi ti preporučio clockanje zato šta ti je komp star,neće izdržat nešto jače,kad bi ga digao za 0,1
i to bi bilo opasno.:D
Clockanjem dovodiš u opasnost ram i grafu ,,ali ako možeš množit procesor probaj ali kupi novi cooler
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 11:54 (vice).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
vice kaže...

Par razloga zbog čega ti je komp spor:

1.Trebaš defregmentaciju diska napravit

2.prepun disk-isprazni ga malo stavi na cd ono šta ti ne treba,brzinu bi trebao osjetit  odma

3.puno programa u startupu

4.malo rama ,,ram nije skup 70 kn giga DD2

5.Virusi

6.Čistit komp od smeća raznog i ispravljat registry

 

Meni se prije to dešavalo sa 512 mb rama

onda sam formatirao disk koji je bio prepun

Istina da nemaš extra procesor,ali ti nebi smio bit toliko spor.

 

Pa neće valjda u ovo stavljat DDR2 ram??
(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
15 godina
protjeran
offline
Stari komp overclock

Pametnije ti je da ga formatiras ili malo ocistis pa mozda i ubrza malo sa radom nego da ga clockas jer tu neces dobiti nista a usput ti se stari procesori griju strasno pa bi ti najvjerovatnije trebalo i novo hladzenje a to ti se vec ne isplati

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
nedIm kaže...
vice kaže...

Par razloga zbog čega ti je komp spor:

1.Trebaš defregmentaciju diska napravit

2.prepun disk-isprazni ga malo stavi na cd ono šta ti ne treba,brzinu bi trebao osjetit  odma

3.puno programa u startupu

4.malo rama ,,ram nije skup 70 kn giga DD2

5.Virusi

6.Čistit komp od smeća raznog i ispravljat registry

 

Meni se prije to dešavalo sa 512 mb rama

onda sam formatirao disk koji je bio prepun

Istina da nemaš extra procesor,ali ti nebi smio bit toliko spor.

 

Pa neće valjda u ovo stavljat DDR2 ram??
 sorry DDR 512MB PC3200 (400MHz), GoodRAM 50 kn,,mislim na ram koji podržava matična,,1x512 je dosta
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stari komp overclock
RoyalBlood kaže...
Ammon kaže...

Nemoj klokat to. Prodaj mi ga!

 Koliko daš???
 LOL prodaj mu ga :D
Da za 5 kuna
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 17:43 (vice).
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Samo reinstaliraj windowse obavezno i najamje stavi 512mb rama i to je to...

Q6600 (3.0Ghz), BigTyp 120vx, 8800gt, 2GB ram, gigabyte p35 ds3....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

1. Nemam namjeru reinstalirat windowse

2. disk sam defragmenitrao

3. ploča ne podržava ddr2 a ddr je skup i nedostupan

4. očistio sam sve podatke koje sam mogao

5. registry i ostalo smeće svaki dan čistim

6. virusi i ostala gamad sigurno nije u pitanju

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stari komp overclock

Nikad čistio registry i nikad imao problema niti na jednom računalu

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stari komp overclock

Može pitanje?

 

Za koliko vremena uđeš u windowse s tim compom? mjeri na mobitelu vrijeme sa štopericom od kad stisnes power dok neuđeš u desktop.

 

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice