2.0 Zvučnici

poruka: 67
|
čitano: 24.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici
A vjerovatno su dobri jer bose ne radi smeća. Na tvom mjestu bi rade uzeo creative gigaworks t40
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
2.0 Zvučnici

Bježi od BOSE-a koliko te noge nose, za te pare rađe uzmi neki M-Audio.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici
nisam naveo m audio no nisam ga ni zaboravio. Modeli av 30 i 40 su odlični ali cijenom ipak vise od creativaca i bosea koji su gore spomenuti.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
2.0 Zvučnici

Haha, a dobro ajde xD


Genius SP-HF1800A + dobra zvučna pojede taj BOSE u to sam siguran, a ako se nekome sviđa umjetno ulickan BOSE zvuk lako to postigne ekvilajzerom/efektima u driverima.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici
Ne ne brini vido ne branim ja bose, dapače brzim ga. Samo govorim za cjenovni rang od 700 kn jer toliko koštaju bose koji su gore navedeni i koje t40 pojede sigurno.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Nema razloga "mrziti" određenog proizvođača. Bose je skup, ali kvalitetan, i to ćeš kad ubrojiš prilično oku ugodan (meni) dizajn i platiti. Ne znam čemu otkrivanje tople vode.

 

Svugdje po internetu su većinom vrlo uredno ocjenjeni Companion zvučnici, bili 2,3 ili 5 verzija.

 

Sigurno da je na mjestu dilema iskeširati toliko novca za brand, ili uzeti nešto slabije i neku bolju zvučnu. Ali staviti u istu rečenicu Genius i Bose je ipak malo previše.

 

Svaka Geniusu čast ali po kvaliteti izrade su rupetina spram Bosea. Isto tako, odvrni 1800A iznad 50% i Companion usporedbe radi, pa mi javi dojmove distorzije, živo me zanima što ćeš reći.

 

Nema tih 2.0 Geniusa koji nisu distorzirali iznad 50%, probao sam gotovo sve 2.0 i 2.1 modele uključujući 1800A,2000A i 3000A na nekoliko zvučnih kartica. Sa onboardom je situacija 5x lošija po tom pitanju od Extreme Musica, ali problem ostaje.

 

Po meni ih se ne može slušati iznad 50% normalno. Drugo je pitanje tko i sluša toliko glasno, ali za potrebe znatiželje i testa sam ih išao odvrnuti i zvuk je očajno izobličen što je recimo na Z2300 daleko manje bilo izraženo, vjerujem da je tako i sa Boseom.

 

Ne bi imao ništa protiv njihovog 2.1 modela,dapače.

 

 

http://slavic-inzenjering.net/bose-companion-3-series-ii-review/

 

Mogu ih mrziti jedino jer nemam para za njih, zbog ničeg drugog. Equalizer nema nikakve veze sa analognim zvučnicima već je čisti (nus)produkt zvučne kartice, i najpametnije ga je ili isključiti, ili postaviti što bliže Flatu, ili najdalje Acousticu.

 

Silovanja tipa Rock,Full Treble & Bass ili Loud toplo preporučam - izbjegavati. Kao i razne Creative điđe, tipa Crystalizer iznad 30%, CMSS i EAX. Većinu pogasiti ili smanjiti.

 

 

Sa loše podešenom zvučnom očajno će zvučati i Genius i Bose. U tome i je caka analognog spajanja - prevelika ovisnost o kvaliteti zvučne kartice.

 

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

bose je odličan ali kako kolega gore kaže ni creative gigaoworks ne zaostaje kvalitetom. elem, sad je tu element izgleda :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 9:49 (strahec.luka).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Ista stvar ti je i sa JBL-om i Bang&Olufsen-om, ja ih mrzim jer si ih ne mogu priuštiti. Sigurno i da mogu, da bi dvaput razmislio jer se za tu lovu složi  3x bolji set.

 

Ali naglasak je na - složi. Dilema u rangu one iMac vs. slagalicaPC.

 

Dizajn se danas strašno plaća, kao i brand. Pa to je bar poznato. Između ostalog ugrađuju ih prestižni modeli Audija, BMW-a, Aston Martina i AMG prerade Mercedesa u svoja car-audio rješenja.

 

Sad će netko reć, ma ja si za tu paru kupim 10 Magnat zvučnika,pojačalo,Sub i Paju radio sa USB-om. Da,slobodno..

 

No,da se ja vratim na temu.

 

T40 II su super zvučnici, samo prilično nedostupni kod nas, ima ih čini mi se u Optimumu na lageru, ali koštaju 1 000+kn.

 

Između T20 II i 40tki nije tolika razlika u zvuku da bi opravdala duplo veću cijenu i toplo preporučam potragu za T20 II modelom :

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.4040ae3828144457941031704567c315.zvucnici-pc-creative-labs-gigaworks-t20-series-ii.aspx

 

To bi bio moj izbor za 500kn i 2.0 zvučnike. Ako imaš novca razmisli svakako o njima.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Bose je skup, ali kvalitetan? To je nešto novo?

 

Nekako ne mogu ozbiljno shvatiti proizvođača kojem u specifikacijama zvučnika pišu samo dimenzije i masa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Nisam im ja advokat tako da se obraćaš na krivu adresu, ali usporedba sa Geniusom i pozivanje na njihove eventualne "objavljene" specifikacije je smiješno.

 

Busanje o prsa sa frekvencijskim rasponom plastičnog drivera zalijepljenog na 10x15cm šperploče i nije previše relevantno, ako dozvoliš.

 

Kad vidim 20 ili 40 do 20 000 raspon na zvučniku od 250kn dobijem laksativne ispade na WC-u.

 

Meni osobno ne znači previše što ne objavljuju specke iako imam svoje mišljenje o tome koje je nimalo pristojno. Ali da će mi objavljivanje specifikacija uliti ozbiljnost i povjerenje u klasi zvučnika od 500kn ma malo morgen.

 

To što piše 90% osim eventualno RMS-a nema veze s vezom i ti to znaš.

 

Bose moraš kupit ili Googlat,nema treće {#}{#}{#}. Još su i pametni ispali - ko Kinder jaje. {#}{#} Ne znaš šta je unutra al je skupo.

 

 

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: 2.0 Zvučnici
mabencic kaže...

Bok svima, dali su OK ovi zvučnici?

 


  Nisu!

 

Zvucnici su precenjeni i preskupi za tu cijenu. Kapu dole BOSE-u ali za tu cenu imas Logitech X-530* koji "daje" nen4dj3bivo bolji zvuk od tih malisana i ono najbitnije...osetno su jeftiniji.

BOSE je za snobove. Njihovi HI-FI zvucnici daju odlican zvuk ali su hebeno preskupi

 

 

 

*Logitech X-530 je samo primjer. Ako ne volis Logitech trazi druge marke. Dati za BOSE 2.0 preko 100 eur. ... suludo je

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: 2.0 Zvučnici
Mirko935 kaže...

Bose je skup, ali kvalitetan? To je nešto novo?

 

Nekako ne mogu ozbiljno shvatiti proizvođača kojem u specifikacijama zvučnika pišu samo dimenzije i masa.

  BOSE je igrac koji igra na bazi psiho akustike (koristi refleksije da bi stvorio prostornost)

 

Amar Bose je genie. Diplomirao je na MIT-u (Massachusetts Institute of Technology) ali BOSE proizvodi su previse skupi

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
16 godina
offline
2.0 Zvučnici

Ne znam zašto mješaš JBL i Bang&Olufsen u ovo, nisam spomenuo nikakvu mržnju ni ništa slično, a pogotovo ne prema ovim brendovima.

BOSE je jedna tvrtka koja živi na staroj slavi, nekad su imali zvjeri, danas imaju ovce presvučene u vukove. Misliš da to što se spaja analogno sprječava čačkanje po zvuku? E pa varaš se, kladim se da 50% mase elektronike unutar njihovih (pogotovo PC modela) otpada na raznorazne filtre, efekte i ostale điđe za umjetno uljepšavanje zvuka i onda to uz natpis BOSE lijepo prodaju za velike novce. BOSE-ovi PC zvučnici nemaju nikakve veze sa dobrim zvukom, pravim, ne filtriranim dobrim zvukom. Genius s druge strane nije bog zna kako kvalitetan ali bar tu kvalitetu ne naplačuju kao što to radi BOSE.

 

Kao što je Mirko935 rekao ni ja ih ne mogu shvatiti ozbiljno kad kriju osnovne parametre. A zašto kriju? Marketinški trik definitivno. Pa kad bi se vidilo šta je unutra nitko živ ih ne bi kupio. Genius s druge strane prenapuhuje frekv. odaziv ali i vrabci na grani znaju da nema sustava bez odvojenog suba od barem 12" koji može odsvirati 20Hz, a budimo realni ni 90% 15" drivera to ne odsvira kako spada, ma ni 18"...

A što se snage tiče, to je 99% sam uvjeren mjereno pri 10% THD, a tako mjere skoro svi proizvođaći PC zvučnika. Zato i bude distorzije ali je pitanje šta je tebi distorzija, a šta nekom drugom, tko ju koliko čuje i sl. Pa i taj BOSE stvara distorziju samo je pitanje koliko je primjetan baš zbog svih tih điđa unutra koje sve to nekako zamaskiraju i čovjeku se čini da to dobro svira.

 

Uglavnom BOSE se ne isplati kupiti.

 

 

 

 

E a sad malo o mom osobnom iskustvu, BOSE zvučnici u Audi A3 (serijski). Sjedneš unutra, zvuk je 10 puta bolji od drugih auta sa serijskim zvučnicima, ali poslje toga sjedneš u auto sa cca 5000kn vrijednim zvučnim sistemom (HU, zvučnici, pojačalo, sub... komplet uglavnom) i otkriješ kako taj BOSE u biti ne svira ni približno dobro, a sustav od 5000kn i nije nešto jako skupo.

Njihovi profesionalni razglasni (ako ih možemo tako nazvati). Super stvar ako je za nekakve skupove, za govor i sl. ali sorry takvi zvučnici u klubovima nemaju šta raditi , a žalosno je koliko ih klubova stvarno koristi.

 

 

Da, upravo sam izhejtao BOSE. Nije da imam nešto protiv njihovih proizvoda, ali ni jednom nisam naišao da opravdavaju novac uložen od njih. A evo iskreno, za niti jednu drugu firmu ne mogu to reči od onih čije sam zvučnike čuo.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
2.0 Zvučnici

Na PC-u slusamo uglavnom MP3 format (pa i da slusamo FLAC) i ulaganje mnogo novca u skupe PC-zvucnike je bacanje novca. Ovo se pogotovo odnosi na BOSE i Bang....

 

 

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
2.0 Zvučnici

BOSE zvučnici imaju solidan frekventni raspon, no on nije bitan u cijeloj priči, bitna je linearnost odziva. Ako ima brijeg na bas području i brijeg na visokotonskom, a rupu u srednjetonskom području, zvuk bu bil za onu stvar, a po tome su BOSE zvučnici poznati. Zato ja za desktop zvučnike za po doma koristim male aktivne monitore, i to bih preporučio bilo kome tko ulaže ozbiljnije novce u zvuk na računalu.

Trenutno imam M-Audio DX4, i ne bih ih mijenjao ni za kakve standardne PC zvučnike, pa čak i u toj cjenovnoj klasi.To su near-field monitori, konstruirani da najbolji zvuk daju dok se nalaziš pred njima.

Eventualno da pogledaš u oglasnicima ima li na prodaju kakvih aktivnih monitora za tu cijenu koju si spreman dati.

 

Eto, to je to. BOSE je samo razvikano ime - da, ima ljudi kojima odgovara njihov zvuk, meni ne odgovara. Morao biš poslušati prije nego što kupiš, možda ti se i svide.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

X530? O Bože, ne znam da li da se smijem ili plačem. Da si rekao Z3 ili Z4 pa ajde.

 

X530 sam imao otprilike prije 3g,ako ne i više. Ja ne znam što bi o njima rekao - a da nekog ne uvrijedim, što se često isčitava iz mojih postova. A zaista nije namjerno.

 

Ti zvučnici su best buy - za 350kn, za koliko ih ekipa masovno prodaje još od famozne T-Com akcije. Dati za njih 550,600kn koliko znaju često biti - ili su bar znali, dugo nisam pratio, u trgovini - je po meni suludo.

 

Opet - ovisno što preferiraš, igre i filmove ili glazbu, zaista bi se prije odlučio za Creative T20 II za tih 550kn, nego X530.

 

Ići toliko daleko i reći da zvuče toliko i toliko bolje, pa ne znam baš - Bose Companion seriju nisam čuo, ali X530 sam imao dovoljno dugo da ih više ne kupim i ne preporučim nikome po toj cijeni za koju se prodaju u trgovini.

 

Radije onda Hercules XPS 70 Slim 5.1 model ili Genius kakav MDF 5.1 entry level set, nego X530.

 

Ne znam, dao sam preporuku 2.0 zvučnika, ne bi preko 500kn izdvajao pogotovo ako imaš neki slabiji onboard zvuk. Creative T20 II su super izbor.

 

@Vido - explorer4 je rekao da ih "mrzi". Pa me to malo nasmijalo i zatražilo dodatno pojašnjenje, osim što su precjenjeno "govance", što je čest argument.{#}

 

 

 

 

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 12:05 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 2.0 Zvučnici
Father_Dougal kaže...

BOSE zvučnici imaju solidan frekventni raspon, no on nije bitan u cijeloj priči, bitna je linearnost odziva. Ako ima brijeg na bas području i brijeg na visokotonskom, a rupu u srednjetonskom području, zvuk bu bil za onu stvar, a po tome su BOSE zvučnici poznati. Zato ja za desktop zvučnike za po doma koristim male aktivne monitore, i to bih preporučio bilo kome tko ulaže ozbiljnije novce u zvuk na računalu.

Trenutno imam M-Audio DX4, i ne bih ih mijenjao ni za kakve standardne PC zvučnike, pa čak i u toj cjenovnoj klasi.To su near-field monitori, konstruirani da najbolji zvuk daju dok se nalaziš pred njima.

Eventualno da pogledaš u oglasnicima ima li na prodaju kakvih aktivnih monitora za tu cijenu koju si spreman dati.

 

Eto, to je to. BOSE je samo razvikano ime - da, ima ljudi kojima odgovara njihov zvuk, meni ne odgovara. Morao biš poslušati prije nego što kupiš, možda ti se i svide.

Imaš za današnje pojmove još uvijek - prva liga zvučnu. U oba računala.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: 2.0 Zvučnici
thedream kaže...

X530? O Bože, ne znam da li da se smijem ili plačem. Da si rekao Z3 ili Z4 pa ajde.

 

 

  Ne pali se. X530 mi je prvo palo u oci prilikom pretrazivanja. Naveo sam ga kao primjer da ima jeftinijih i boljih zvucnika od BOSE-a

 

Ako su BOSE 2.0 onoliko koliko bi bili 5.1?

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
13 godina
neaktivan
offline
RE: 2.0 Zvučnici
Lazarus Long kaže...
thedream kaže...

X530? O Bože, ne znam da li da se smijem ili plačem. Da si rekao Z3 ili Z4 pa ajde.

 

 

  Ne pali se. X530 mi je prvo palo u oci prilikom pretrazivanja. Naveo sam ga kao primjer da ima jeftinijih i boljih zvucnika od BOSE-a

 

Ako su BOSE 2.0 onoliko koliko bi bili 5.1?

400 eura je Companion 5 model. Isto 2.1 kao i Companion 3. Ne pada mi na pamet opravdavati takvu cijenu, nema smisla.

 

Od 2.0 zvučnika autoru teme bi još preporučio ovaj Klipsch, nemaš ih kod nas ali vjerojatno se daju naručiti izvana bez ikakvog problema.

 

http://www.amazon.com/Klipsch-ProMedia-Ultra-Speaker-System/dp/B0006TIEZS

 

Evo jedan zgodan site za 2.0 PC zvučnike, BOSE Companion 2 - na prvom mjestu. Mnogima će ovdje to biti smiješno, i meni je pomalo.

 

http://computer-speakers-review.toptenreviews.com/

 

Ali dokaz da nas, pogotovo što se sluha i estetike tj. dizajna tiče - ima svakakvih. Pronjuškajte malo site, ima zanimljivih modela.

 

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 12:50 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 2.0 Zvučnici
Vido kaže...

Ne znam zašto mješaš JBL i Bang&Olufsen u ovo, nisam spomenuo nikakvu mržnju ni ništa slično, a pogotovo ne prema ovim brendovima.

BOSE je jedna tvrtka koja živi na staroj slavi, nekad su imali zvjeri, danas imaju ovce presvučene u vukove. Misliš da to što se spaja analogno sprječava čačkanje po zvuku? E pa varaš se, kladim se da 50% mase elektronike unutar njihovih (pogotovo PC modela) otpada na raznorazne filtre, efekte i ostale điđe za umjetno uljepšavanje zvuka i onda to uz natpis BOSE lijepo prodaju za velike novce. BOSE-ovi PC zvučnici nemaju nikakve veze sa dobrim zvukom, pravim, ne filtriranim dobrim zvukom. Genius s druge strane nije bog zna kako kvalitetan ali bar tu kvalitetu ne naplačuju kao što to radi BOSE.

 

Kao što je Mirko935 rekao ni ja ih ne mogu shvatiti ozbiljno kad kriju osnovne parametre. A zašto kriju? Marketinški trik definitivno. Pa kad bi se vidilo šta je unutra nitko živ ih ne bi kupio. Genius s druge strane prenapuhuje frekv. odaziv ali i vrabci na grani znaju da nema sustava bez odvojenog suba od barem 12" koji može odsvirati 20Hz, a budimo realni ni 90% 15" drivera to ne odsvira kako spada, ma ni 18"...

A što se snage tiče, to je 99% sam uvjeren mjereno pri 10% THD, a tako mjere skoro svi proizvođaći PC zvučnika. Zato i bude distorzije ali je pitanje šta je tebi distorzija, a šta nekom drugom, tko ju koliko čuje i sl. Pa i taj BOSE stvara distorziju samo je pitanje koliko je primjetan baš zbog svih tih điđa unutra koje sve to nekako zamaskiraju i čovjeku se čini da to dobro svira.

 

Uglavnom BOSE se ne isplati kupiti.

 

 

 

 

E a sad malo o mom osobnom iskustvu, BOSE zvučnici u Audi A3 (serijski). Sjedneš unutra, zvuk je 10 puta bolji od drugih auta sa serijskim zvučnicima, ali poslje toga sjedneš u auto sa cca 5000kn vrijednim zvučnim sistemom (HU, zvučnici, pojačalo, sub... komplet uglavnom) i otkriješ kako taj BOSE u biti ne svira ni približno dobro, a sustav od 5000kn i nije nešto jako skupo.

Njihovi profesionalni razglasni (ako ih možemo tako nazvati). Super stvar ako je za nekakve skupove, za govor i sl. ali sorry takvi zvučnici u klubovima nemaju šta raditi , a žalosno je koliko ih klubova stvarno koristi.

 

 

Da, upravo sam izhejtao BOSE. Nije da imam nešto protiv njihovih proizvoda, ali ni jednom nisam naišao da opravdavaju novac uložen od njih. A evo iskreno, za niti jednu drugu firmu ne mogu to reči od onih čije sam zvučnike čuo.

 

Bose zvucnici ok zvuče u autu.i to si rekao.moj stari je platio 5600 rockford zvucnike u autu i odlično zvuče.10 " woofer, 4 srednjetonca od 6" i dva visokotonca. Bose nudi koliko se sjećam samo 4 komada. A sto se tiče teme neka uzme t40 seriju 1 .za 700 kn odlična stvar.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Slažem se za T40, samo da ispravim da BOSE nudi i do 13 zvučnika u kombinaciji sa 8-kanalnim pojačalom. Za Audi govorim. Bang i Olufsen čini mi se 14 zvučnika max, sa 10-kanalnim pojačalom.

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 14:00 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici
Da 13 zvucnika ima ali to je u Audiju a8 a to se dobro placa neznam točno koliko. Ima na Youtubeu test izmedu tih bose i benga u A8-ici. Bang su strašno dobri spikeri ali su skupi uzasno.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 15:02 (explorer 4).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 2.0 Zvučnici

Da,zanimljivo rješenje zajedno s pojačalom. Mislim da je onaj osvrt napisan u jednom dahu, tako mi je zvučalo dok sam ga čitao. Da je jako ugodno iznenađen lik.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Ima tu i nemalih problema..

 

Like just about every other product we review, our opinion of the Kama Bay Amp comes down to noise. Except, this time, the audible noise is fine — it sounds as good as we ever thought a $50 amp could sound. The problem this time is electrical noise. Electrical interference is an engineering problem that should have been solved before the product ever shipped, but it's hard to say whether it's a deal-breaker or just a minor inconvenience. Ultimately, the answer is probably subjective: If your household is wireless-crazy, avoid the Kama Bay Amp. If not — who knows? It might be worth buying just to drive the neighbors crazy when their phone drops out...

 

http://www.silentpcreview.com/article817-page4.html

 

 

Unfortunately, we discovered one major drawback. While the audio quality was excellent, we noticed that our wireless keyboard and mouse stopped working whenever the amp was on.

 

Clearly, the Kama Bay Amp has EMI shielding issues, and not small ones either. According to Yamaha's spec sheet, the switching frequency of the amp is in the realm of ~500 kHz, and this is where you would expect the worst interference to occur. This is two orders of magnitude lower than the 27 MHz band used by wireless peripherals, so obviously the interference is not restricted to the 500 kHz band.

 

This interference was a rather serious problem, so we attempted to solve it by wrapping the power brick in several layers of aluminum foil. While this helped a little, it was nowhere near enough to allow ordinary operation for our keyboard and mouse.

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 15:20 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 2.0 Zvučnici
thedream kaže...

 

Opet - ovisno što preferiraš, igre i filmove ili glazbu, zaista bi se prije odlučio za Creative T20 II za tih 550kn, nego X530.

 

Ići toliko daleko i reći da zvuče toliko i toliko bolje, pa ne znam baš - Bose Companion seriju nisam čuo, ali X530 sam imao dovoljno dugo da ih više ne kupim i ne preporučim nikome po toj cijeni za koju se prodaju u trgovini.

 

Radije onda Hercules XPS 70 Slim 5.1 model ili Genius kakav MDF 5.1 entry level set, nego X530.

 

Ne znam, dao sam preporuku 2.0 zvučnika, ne bi preko 500kn izdvajao pogotovo ako imaš neki slabiji onboard zvuk. Creative T20 II su super izbor.

 

@Vido - explorer4 je rekao da ih "mrzi". Pa me to malo nasmijalo i zatražilo dodatno pojašnjenje, osim što su precjenjeno "govance", što je čest argument.{#}

 

 

 

 

 

 

Meni se cini da bi forumašu ovi dole modeli Genius 2.0 bil sasvim ok itekak sumnjam da on traži neku veliku snagu i tak to.{#}

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.fa897d0c17dc4d85b1b4900ad230dfcc.zvucnici-pc-genius-sp-hf500a.aspx

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.fe7cdfecd3a94337bed8d012af68bf44.zvucnici-pc-genius-sp-700.aspx

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_35_335&products_id=9381

 

Kaj se tice Creative on je preskup to je tak ali je dobar hm ovisi ne baš svi modeli no ovaj T20 II model je skroz smješan tj preskup s obzirom kaj nudi.{#} Usporedimo li ga sa recimo njihovim modelom 2.1 dole na linku bez dileme s obzirom na odnos love sve je jasno.{#}

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_35_335&products_id=2997

 

Bilo bi dobro da se mogu kod nas kupit ovaj model Genius, ali kolko vidim nema ih nigdje po starom obicaju normalno opet nema neceg kaj je dobro a ne preskupo.{#}

 

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/10/SP-HF1200A.jpg

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Gigaworks modeli su priča za sebe, nemoj ih miješati sa Inspire i I-Trigue modelima koji su u rangu Logitecha X240. T20 i T40 su neusporedivo bolji zvučnici, i prva i druga revizija.

 

Što se tiče ovih gore Geniusa koje si naveo, svakako bi dao 70kn više za HF800-Pro model, a ne HF500 ili koja je već oznaka, 189kn su, a vi 800Pro su 250.

 

Pitam se samo što to nude ti 2.1 koje si naveo, a da ne nudi T20 II,pa 2x6W su sateliti, 17W sub, dok je ovaj stereo 2x14W RMS, dakle 1W RMS-a je razlika da ništa drugo ne gledaš. Dalje, 2.1 ima svojih prednosti i mana, netko voli da mu kutija lupka pod testisima ili na stolu, a netko ne. Osobno, iako imam 2.1 zvučnike, ne volim to.

 

I to je jedan od razloga zbog kojih sam se riješio Z2300.

 

Imam Divoom Revo-3 sada sa 60W RMS-a i kažem ti da ih ti malecki T20 II pojedu.

 

http://www.divoom.com.br/revo-3.asp

 

T20 II ima vrlo dobar tweeter i driver u satelitu, što je po meni bolje nego Bass pod jajca i tulum do zore. Bass Xport tehnologiju koriste oba seta, ne znam zaista. Što to nudi više taj 2.1 povrh ovog 2.0 T20 II ?

 

A da nije odvojeni Sub..i čemu on uopće na ovakvoj klasi zvučnika, kad ga sa 17W koliko ima RMS-a možeš komotno držati na stolu. Ma i na glavi. Dok to možeš samo pokušati recimo sa onim Subom od Z2300 ili Z5500. {#}

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 16:58 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 2.0 Zvučnici
thedream kaže...

Gigaworks modeli su priča za sebe, nemoj ih miješati sa Inspire i I-Trigue modelima koji su u rangu Logitecha X240. T20 i T40 su neusporedivo bolji zvučnici, i prva i druga revizija.

 

 

Ma mogu bit i posipani sa zlatom, kad ne vrjede te love kaj dobis od 2.0 zvucnika za 550kn di su konkretni basevi ak ih neko ocekuje a vecina ih ocekuje u banani normalno.{#} Dojde mi zlo kad vidim cijenu od 1000kn, za 2.0 zvucnike ko Creative T40 II kaj je previše je previše fuckaj ga to niti pes s maslom ne bi pojel.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
neaktivan
offline
2.0 Zvučnici

Ne ulazim u ukuse, znam da nakon 10tak 2.1 setova koje sam imao prilike koristiti od minijaturnih do mrcina, sve više postajem pobornik kvalitetnijeg 2.0 sterea. Tim više što većinu vremena slušam glazbu na PC-u.

 

Ti I-Trigue nisu nimalo bolji ni lošiji od X240, s tim da još X240 ima po meni puno življi sub, dok općenito Inspire i I-Trigue modeli imaju bolje satelite od Logitech 2.1 konkurencije u toj klasi. Logitech napravi solidan sub i onda njime uguši cijeli sistem zbog loših satelita.

 

I to im je glavna mana od valjda S220 seta kojeg sam imao :

 

http://s7d1.scene7.com/is/image/vanns/758687300?wid=350&hei=350&op_sharpen=1

 

Preko X serije 230,240 do Z2300. Uvijek im sub pojede cijeli sistem, i to meni osobno prilično smeta.

 

Hvala Bogu to evo sad kod ovog drljavog Divooma nije slučaj pa je kudikamo uravnoteženiji set.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice