Koji laserski printer kupiti?

poruka: 9
|
čitano: 5.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji laserski printer kupiti?

Kupujem sebi lasersi printer pa me interesuju vaši prijedlozi, ako bi printer trebao zadovoljiti sljedeće uslove:

1. Da je cijena do 800 kuna 

2. Ne printam previše stranica

3. Da je laserski 

4. Da su toneri povoljni za kupiti 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji laserski printer kupiti?

Pa za tu cijenu vjerojatno ni nema ništa drugo osim HP CP1025! {#}

10 godina
protjeran
offline
Re: Koji laserski printer kupiti?

A što je sa vrhnjem. Tko bere vrhnje.

 

Naime možeš za iste novce kupiti  dva vrhnja i jedno vrhnje

 

I sad svako malo proizvođači rade sve maju ambalažu u koju pakiraju isto vrhnje.

 

A ti naravno kupuješ naj jeftinije. Jer ti nije bitno koliko ima u nekoj ambalaži.

 

Kad ti to postane jasno.

 

Sorry Pall upecaosi se na marketingški štos.

 

Odnosno marketing pobrao vrhnje.

 

Zaključak:

Nije bitno jeli čašica vrhnja povoljna. već koliko košta jedinica mjere. Jer sutra će te marketing uvjeravati da trebaš kupovati vrhnje za kavu. Da je to super stvar.

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 23:35 (Adriatix).
14 godina
offline
Koji laserski printer kupiti?

HP P1102 / 1102w (wi-fi verzija) ili neki Canon i-SENSYS.

 

Zamjenski toner mu je oko 100 kn za 1500 stranica.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji laserski printer kupiti?

Znači 4500 otisaka je  == 300 kn vs 200 kn za  HP 13 & 15 toner

 

jeli tako?

 

samop bojim se da ovi zamjenski od 100 kn su projektirani samo za max 1000 otisaka ili manje.

 

Evo prije neki dan zvali nas na On Site intervenciju da im Laser cvili a kod nerkoga su kupili i stavili su novi novcati takav zamjenski  toner.

 

U čemu je štos.

 

Naime novi jeftini zamjenski toneri se ne provjeravaju u funkciji. Dok to nije slučaj kod nekih zamjenskih recikliranih.

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 9:32 (Adriatix).
10 godina
neaktivan
offline
Koji laserski printer kupiti?

Hvala svima na savjetima. Kupio sam HP P1102.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji laserski printer kupiti?

Godišnje za potrebe obrta printam oko 3000-5000 stranica iz worda (uglavnom teretne listove, full A4 ispisan, račune itd) i za to koristim Epsona SX115 (inkjet)  zamjenske tinte (10ak kn). Moram priznat da me iznervira kad ostanem bez tinte (mislim da mogu oko 150-250 stranica s jednom tintom od 10ak kn isprintati), a trebam nešto isprintati (najčešće nedjelja navečer), ali to sam riješio tako da imam uvijek 2-3 rezervne tinte kod sebe. Ono što sam shvatio je da je vrijeme da prijđem na laserski printer, jer, osim što ne mislim često mijenjati tintu i što je spor ispis (kada moram ispisati 50-100 stranica odjednom teretnih listova pa to traje), kvaliteta otiska na laserskom je neusporedivo bolja. 

 

Nisam baš upućen u laserske printere, ali znam što mi treba: osnovni cb printer koji ću spojiti preko usba (nepotrebno wifi, lan itd; iako bi lan bio zgodna opcija, ukoliko to znači da ga mogu spojiti na ruter/switch?) i koji će mi printati crno bijelo i neće me maltertirati svakih 200-300 stranica da mu mijenjam tintu, pa razmrljati itd. 

 

Gledao sam malo Canon i-sensys pisače, LBP6020B mi se čini ok, a košta oko 600kn, i zamjenski toner za 100kn oko 1500 stranica. Jel to ok, ili sam nešto propustio? Imaju li pisači neki vijek trajanja u broju ispisa (kao npr. glava kod tintnog koja ode nakon 10000-15000 stranica) ili je to do tonera? Negdje sam bio našao toner za oko 110-115kn koji je imao kapacitet iznad 2000 (možda 2500) stranica, jel to moguće ili je neka greška?

 

Eto, molim pomoć, da kroz dan-dva naručim printer :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 18:06 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji laserski printer kupiti?

Znaš što ?

 

Kad dobiješ ovaj printer onda obavezno stavi toner na digitalnu i zapiši očitanje.

 

Isto napravi sa zamjenskim tonerom.

 

Isto napravi i sa jednim i drugim tonerom kad se izprazne.

 

Odbij dobivene rezultate i pošalji ih ovdje na grupu da svi drugi imaju tu istu informaciju

 

Ono što piše o broju otisaka u reklamam ti ništa ne znači.

 

Recimo ukoliko to isto napraviš sa HP 12 ili 13 tonereom imat ćeš očitanje  od 120 - 130 gr

 

A kod HP 12 70 - 80 gr

 

Znači podjeliš li to što si platio sa dobivenom cifrom lako i egzaktno znaš koliko te košta 1 gr tonera na papiru.

 

Odnosno znaš koliko ti je investicija bila pametna i isplativa.  A ako je pojeliš sa drugima možda će ti još netko biti zahvalan.

 

Naravno da smo mi napravili navedenu analizu ali kad do rezultata dođeš sam onda će on imati posve drugu težinu.

 

OK?

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 20:08 (Adriatix).
16 godina
neaktivan
offline
Koji laserski printer kupiti?

Zanima me nešto:

 

Našao sam Samsung M2675F (3u1 - print, scan, fax) za oko 1100kn. 

 

1. Postoji li razlika između M2675 i M2675F (ovo F možda znači fax? ne mogu naći nigdje, uglavnom se spominje M2675 serija)

 

2. na Samsungovoj stranici su pod dodacima (accessories) za taj uređaj navedeni toneri MLT-R116/MLT-D116S/MLT-D116L - ovaj potonji (116L) mi je najzanimljiviji jer piše da je kapacitet oko 3000 stranica, a kod nas se može naći za oko 200kn. Kad kliknem na toner izbaci kompatibilnost sa M2675/2676/2876 (M2675 nema oznake F) - je li to kompatibilno? Jer gdje god kod nas u trgovinama gledam za toner, nigdje nije naveden M2675 kao kompatibilan, kao i kad gledam printer, kompatibilan toner je MLT-S

 

Opet, s druge strane, kad u google ukucam M2675F i MLT-D116L, svugdje piše da je kompatibilno? 

 

Smiješan sam sam sebi; da naručujem to?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 21:50 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice