Vertikalni miš Evoluent

poruka: 22
|
čitano: 12.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Zbog pojave neugodnih bolova u ruci (očigledno zbog položaja ruke), odlučil sam malo istražiti kaj se na tržištu nudi kad su u pitanju ergonomski miševi. Nakon par dana čitanja recenzija i svega, ko najbolje rješenje mi se učinil Evoluent vertikalni miš. Obzirom da isti nisam uspjel najti nigdje u Hrvatskoj, jedini izbor je bil eBay, gdje se novi modeli kreću od 500 kn pa na više.


Nadalje, budući ga nisam uspjel osvojiti na aukciji, čovjek mi ga van aukcije prodal za 450 kn, i makar je to užasna cijena za relativno bazičan miš (u smislu dodatnih funkcija), zdravlje nema cijenu, jel'te? Nisam igrač pa mi nisu bile bitne performanse miša, no i one su itekako solidne, odnosno i više nego dostatne za ugodan uredski rad.
Zakej sve ovo pišem? Razlog nije da se hvalim kak imam ovaj miš, ili zato jer sam mazohist (jesam spomenul da ne igram igre? Čujem li to izraze „budala“, „koji nazadnjak“, itd?). Razlog je taj da sve koji imaju problema sa bolovima u ruci zbog neprirodnog položaja ruke uputim na razmišljanje o ovakvom rješenju.


Kaj se tiče korištenja miša, naravno da sam očekival neko duže razdoblje privikavanja, no šipak. Nakon nekih par sati rada, u potpunosti sam se priviknul na miša, a bolovi u ruci nestali su kroz dan –dva. Usput rečeno, miš je nevjerojatno ugodan za rad, tak da one priče o pravilnom položaju ruke koje oni plasiraju, u potpunosti vrijede. Također, ponovno se vraćam na cijenu – obzirom na cijenu u slobodnoj prodaji, dobro sam prošel sa tih 450 kn, makar sam se još danima poslije oporavljal od cifre koju sam za njega istovaril.
Obzirom da sam sigurno među malobrojnim čitateljima foruma koji imaju ovaj miš (valjda nisam jedini{#}), pozivam zainteresirane da pitaju bilo kaj, a ja budem u skladu sa svojim mogućnosti na pitanja i odgovoril.

 

Inače, na youtubu imate filmića vezanih za taj miš - evo jedan link:


P.S. Za sve one dosadnjakoviće koji stalno pitaju jedno te isto „kad kupujem preko eBaya…bla bla bla…carina, porez, pdv…kak se obračunava), evo da vam odmah odgovorim – iako vrijednost miša premašuje zakonskih 160 kn (cifra nakon koje bi se predmet trebali cariniti), miš je doma stigel bez ikakvih problema, donesel ga poštar, bez pozivnice od strane carine…

 
6 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Mckilem kaže...

 

Zbog pojave neugodnih bolova u ruci (očigledno zbog položaja ruke), odlučil sam malo istražiti kaj se na tržištu nudi kad su u pitanju ergonomski miševi. Nakon par dana čitanja recenzija i svega, ko najbolje rješenje mi se učinil Evoluent vertikalni miš. Obzirom da isti nisam uspjel najti nigdje u Hrvatskoj, jedini izbor je bil eBay, gdje se novi modeli kreću od 500 kn pa na više.


Nadalje, budući ga nisam uspjel osvojiti na aukciji, čovjek mi ga van aukcije prodal za 450 kn, i makar je to užasna cijena za relativno bazičan miš (u smislu dodatnih funkcija), zdravlje nema cijenu, jel'te? Nisam igrač pa mi nisu bile bitne performanse miša, no i one su itekako solidne, odnosno i više nego dostatne za ugodan uredski rad.
Zakej sve ovo pišem? Razlog nije da se hvalim kak imam ovaj miš, ili zato jer sam mazohist (jesam spomenul da ne igram igre? Čujem li to izraze „budala“, „koji nazadnjak“, itd?). Razlog je taj da sve koji imaju problema sa bolovima u ruci zbog neprirodnog položaja ruke uputim na razmišljanje o ovakvom rješenju.


Kaj se tiče korištenja miša, naravno da sam očekival neko duže razdoblje privikavanja, no šipak. Nakon nekih par sati rada, u potpunosti sam se priviknul na miša, a bolovi u ruci nestali su kroz dan –dva. Usput rečeno, miš je nevjerojatno ugodan za rad, tak da one priče o pravilnom položaju ruke koje oni plasiraju, u potpunosti vrijede. Također, ponovno se vraćam na cijenu – obzirom na cijenu u slobodnoj prodaji, dobro sam prošel sa tih 450 kn, makar sam se još danima poslije oporavljal od cifre koju sam za njega istovaril.
Obzirom da sam sigurno među malobrojnim čitateljima foruma koji imaju ovaj miš (valjda nisam jedini{#}), pozivam zainteresirane da pitaju bilo kaj, a ja budem u skladu sa svojim mogućnosti na pitanja i odgovoril.

 

Inače, na youtubu imate filmića vezanih za taj miš - evo jedan link:


P.S. Za sve one dosadnjakoviće koji stalno pitaju jedno te isto „kad kupujem preko eBaya…bla bla bla…carina, porez, pdv…kak se obračunava), evo da vam odmah odgovorim – iako vrijednost miša premašuje zakonskih 160 kn (cifra nakon koje bi se predmet trebali cariniti), miš je doma stigel bez ikakvih problema, donesel ga poštar, bez pozivnice od strane carine…

Neznam zasto ali taj mi se mis toliko ne sviđa da to nije ljudski.. Ovo je samo moj komentar, ali kako možeš to uopće koristiti...

Zeppe :D
13 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Slazem se sa Zeppe. Ne bi ja to mogao nikako koristit, izgleda veliko i zbunjujuce.

I'm rapper. Screamer. Singer. I'm the dopest.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Jedna rijec BEZ VEZE.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vertikalni miš Evoluent

Izgleda baš zanimljivo. Nije nešto što bi koristio u svakodnevnom radu ali bi volio isprobati.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Pa kaj onda, nek je ružan, al ak pomaže, zakaj ne? Vi očito niste osjetili bol u šaci, nisam ni ja te ne bih želio ni da vi osjetite, ali stari je imal problema s tim i znam da je fakat sranje to. On je to uspio eliminirati (bar tak on veli) kupnjom onog malog mišića, za laptope i veli da više nema problema s boli. U svakom slučaj ovo je odličan koncept, ako pomaže, zakaj ne?

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Vertikalni miš Evoluent

ne izgleda privlacno, al za isprobat da,

blago vam dok ne osjecate bol ja sa 20 god

polomia san vise od pola tila, tako da za zdravlje

nikad nije puno ma koliko dode samo da i malo popravi stanje..

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vertikalni miš Evoluent

Nisam ni ja gamer, i ovakav miš mi se sviđa, provodim puno vremena za računalo, obično su u pitanju vektori i rasteri.Kakva mu je preciznost?I što ti radiš na računalu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Pokušavam zamisliti kako je peglati nekakav FPS s ovim čudom, ili RTS.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
thuglife kaže...

Pokušavam zamisliti kako je peglati nekakav FPS s ovim čudom, ili RTS.

Mission impossible.

16 godina
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Cooler Master kaže...
thuglife kaže...

Pokušavam zamisliti kako je peglati nekakav FPS s ovim čudom, ili RTS.

Mission impossible.

Pa u principu nema nikakve razlike u načinu pomicanja u odnosu na običan tako da se ne bi začudio da ni razlike u praksi nema. Samo je položaj šake drugačiji.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
neaktivan
offline
Vertikalni miš Evoluent

Pa to da, al kolko bi ti trebalo da se navikneš na takvog miša...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Cooler Master kaže...

Pa to da, al kolko bi ti trebalo da se navikneš na takvog miša...

Pa jel si uopće pročital prvi post (ili ti je previše teksta?), lijepo ti je rekel čovjek, trebalo mu je par sati da se navikne...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
1domagoj1 kaže...
Cooler Master kaže...

Pa to da, al kolko bi ti trebalo da se navikneš na takvog miša...

Pa jel si uopće pročital prvi post (ili ti je previše teksta?), lijepo ti je rekel čovjek, trebalo mu je par sati da se navikne...

Jesam, al na to se po meni trebaš malo više navikavat, i još miš ima 3 tipke. Dat za to 450kn to je bačen novac.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 13:02 (Cooler Master).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Cooler Master kaže...

Jesam, al na to se po meni trebaš malo više navikavat, i još miš ima 3 tipke. Dat za to 450kn to je bačen novac.

Ah... Stari moj kad je zdravlje u pitanju, cijena odjednom igra malu ulogu... Lako tebi govoriti kad vjerojatno nikad nisi imao bolove u šaci izazvane korištenjem miša/tipkovnice...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
1domagoj1 kaže...
Cooler Master kaže...

Jesam, al na to se po meni trebaš malo više navikavat, i još miš ima 3 tipke. Dat za to 450kn to je bačen novac.

Ah... Stari moj kad je zdravlje u pitanju, cijena odjednom igra malu ulogu... Lako tebi govoriti kad vjerojatno nikad nisi imao bolove u šaci izazvane korištenjem miša/tipkovnice...

Frend mi je lječnik i znam na što misliš, ali mjenjanjem položaja miša tek malo smanjiš bolove, on mi je jednom rekao da se sindrom karpalnog tunela dobiva od prekratkih pokreta prstiju kod klikanja mišem ako mi je točno rekao duboke tipkovnice su zdravije od plitkih (oprostite ako krivo govorim). Bio je jedan broj buga u kojem su opisame sve te gamerske bolesti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 13:19 (Cooler Master).
15 godina
offline
Vertikalni miš Evoluent

Evo meni se prije tjedan-dva pojavili bolovi u zglobu. Liječim se tako da sam prestao igrati iako danas namjeravam bacit koju partiju. Stvarno neugodni bolovi.moram reći. Vjerujem da ovakav miš dosta pomaže. Nisam još probao onaj jastučić za podlogu,jel se da s njim igrati normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vertikalni miš Evoluent

Ovi sto komentarisu kako je mis ruzan i slicno, pa to je ergonomski mis...ne mora biti lijep...drugo koliko ruznih gejmerskih miseva ima to je bruka...sto se tice misa, volio bih ga probati...

He who dares, wins
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Cooler Master kaže...

Jesam, al na to se po meni trebaš malo više navikavat, i još miš ima 3 tipke. Dat za to 450kn to je bačen novac.

Kad malo odrasteš, odnosno postaneš malo zreliji, shvatil budeš da zdravlje nema cijenu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
alankish kaže...

Nisam ni ja gamer, i ovakav miš mi se sviđa, provodim puno vremena za računalo, obično su u pitanju vektori i rasteri.Kakva mu je preciznost?I što ti radiš na računalu?

Uglavnom kodiranje/programiranje/dizajn. Miš ima neke drivere (nisam isprobaval), no na sebi ima gumb za podešavanje rezolucije (od 800 do 2600 dpi).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Zeppe kaže...

Neznam zasto ali taj mi se mis toliko ne sviđa da to nije ljudski.. Ovo je samo moj komentar, ali kako možeš to uopće koristiti...

Bez ikakvih problema. Kao što sam napisal, privikavanje je bilo "piece of cake", makar sam i ja bil malo u strahu kakav bude osjećaj, obzirom na izgled i sve.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalni miš Evoluent
Cooler Master kaže...

Frend mi je lječnik i znam na što misliš, ali mjenjanjem položaja miša tek malo smanjiš bolove, 

Meni su bolovi nestali u potpunosti kroz dan - dva.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice