Lenovo G40-30 koji ram trebam

poruka: 8
|
čitano: 2.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Lenovo G40-30 koji ram trebam

Imam laptop Lenovo G40-30, model 80FY. Trenutno ima 2gb rama od Samsunga 1Rx16 PC3L - 12800S - 11- 13-C3. Htjela bih staviti unutra 4gb rama. Ima samo 1 slot za ram. Koji ram od 4gb mogu staviti u njega, a da je kompatibilan? Hvala 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lenovo G40-30 koji ram trebam

Bilo koja DDR3 memorija od barem 1600 MHz za laptope trebala bi odgovarati. Može i memorija veće brzine (to jest, frekvencije rada).

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam
ghostly kaže...

Imam laptop Lenovo G40-30, model 80FY. Trenutno ima 2gb rama od Samsunga 1Rx16 PC3L - 12800S - 11- 13-C3. Htjela bih staviti unutra 4gb rama. Ima samo 1 slot za ram. Koji ram od 4gb mogu staviti u njega, a da je kompatibilan? Hvala 

 -sve podatke koje trebaš, već imaš..

.. RAM: DDR3L, 1066MT/s,1333MT/s

-važno je ono slovo na kraju L .. napon-low..

modul za laptop se inače naziva SODIMM ili trgovcu kažeš za laptop.. (dimenzije desetak cm..)

pošto je max 8/16GB znači da će sigurno prepoznati-podržati svaki modul od 4GB (vjerojatno i 8GB..)

-laptop tj bios može biti izbirljiv npr za brzinu, pa je pametnije odabrati neki s deklariranom brzinom iz specifikacija mada bi i svaki brži trebao normalno raditi..

-ako nemaš odgovarajući alat ili 'hrabrost'.. mali pc shopovi ugl rade i kao servis, često je ugradnja besplatna.. ili

.

 

Father_Dougal kaže...

Bilo koja DDR3 memorija od barem 1600 MHz za laptope trebala bi odgovarati. Može i memorija veće brzine (to jest, frekvencije rada).

 -ne baš.. (preciznost je ponekad važnija od same želje za pomoć..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam
ihush kaže...
Father_Dougal kaže...

Bilo koja DDR3 memorija od barem 1600 MHz za laptope trebala bi odgovarati. Može i memorija veće brzine (to jest, frekvencije rada).

 -ne baš.. (preciznost je ponekad važnija od same želje za pomoć..)

Ne i u ovom slučaju :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam

Instalirala sam Crucial system scanner za kompatibilnost rama. Izbacilo mi je da može 1600 -> Rezultat scana

Nisam nigdje našla ram sa 1333 (osim jedan za Mac računalo.. ???), a ovaj od 1066 je očito izumla vrsta.

 

Sa nabava.net -> OVI bi kao trebali biti kompatibilni

 

Pomoglo bi da mi date neki link za te brzine/frekvencije ako imate više sreće od mene u traženju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 17:48 (ghostly).
15 godina
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam

može svaki DDR3L SODIMM, .. 99,9% da će raditi brži od onog što chipset podržava u specifikacijama, jer se brzina automatski spušta na zajednički nazivnik.. svaki ram deklariran na 1600 ugl. radi i na nižim brzinama, obrnuto na višima ne baš.. ali dok ne probaš, dok to nije u specifikacijama navedeno, ne možeš znati 100%.. zato ne dajem prijedlog i sl. moraš sama. Bilo koja trgovina, brand, DDR3L .. i toertski radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 17:56 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam

Izgleda da je najbolje uzeti ga sa sobom u trgovinu pa isprobati na licu mjesta jel će raditi..

15 godina
offline
Re: Lenovo G40-30 koji ram trebam

da, manja trgovina, tražiš ugradnju.. i ugl radi. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice