Review HP 620

poruka: 2
|
čitano: 14.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Review HP 620

Nakon ban-a -review.

Danas, samo za vas, imamo na pregledu novi laptop moje sestre -HP 620.

 

To je jedan fin laptop, ali prvo -specifikacije:

  • Dvojezgreni Pentium T4200 na taktu od 2.30 GHz
  • 2GB memorije
  • 15.6" ekran (LG) (1366x768)
  • 2GB RAM-a
  • Integrirani graficki procesor: Intel GMA 4500MHD 
  • 280GB HDD-a (nakon formatiranja)

 

Dakako, na uredjaju su dosli nelegalni Windows 64-bit Service pack 1, iako je naljepnica Linux-a tu.

Sa racunarom se druzim tek treci dan, tako da nisam stigao da izmjerim trajanje baterije pri izvodjenju videa i surfanju (logicno bi bilo upaliti 10 tab-ova i auto-refresh u Opera-i).

 

Krenuo bih s vanjstinom racunara koja je prilicno pristojna, i ima sitni uzorak urezan u poklopac i prostor namijenjen naslanjanju dlanova. Kao sto bi u BUG-u rekli -poboljsava vizualni dojam i ako je kome bitno, pruzaju 100%-tnu zastitu od otisaka prstiju (ukoliko pazite na higijenu). Ta plastika daje dojam cvrstoce u rukama.

Zanimljivo, ali design-eri su na prostor oko tastature odlucili staviti nesto sjajniju plastiku na kojoj ce otisci ipak ostajati.

Tu je jos i nesto drugaciji izgled tastera tastature, pogledajte na slikama. Tastatura inace nema problem s uvijanjem u sredini. Provjereno je snaznim muskim (ukljuceno je i rame te lijevi bok tijela) pritiskom na taster slova "H" (obratite paznju na sliku). Racunar nema numericku tastaturu, ali su zato ostali tasteri pune velicine. Tasteri Caps Lock i tipka za bezicno spajanje imaju u kutu malu lampicu koja prikazuje stanje funkcije. Tu je jos i osvjetljeno Power dugme koje se nalazi na perforacijama za zvucnike koje se nalaze cijelom sirinom racunara iznad tastature.

 

Velika mana je sto integrisana mrezna kartica ne podrzava b/g standarde bezicne lokalne mreze, tako da ce vam za spajanje na router trebati eksterna. Ova koju vidite na slici provjereno stream-a bez problema 657kbps (video).

 

Laptop nema problema sa zagrijavanjem, grije se na lijevoj polovici u gornjem lijevom kutu i ventilator se pali kada jedna od jezgara dosegne temperaturu od 55 Celzijevih stupnjeva. Najvecu temperaturu za Nuclearus benchmark-a (ujedno i jedinog kojeg sam izvrsio) bila je 70 stupnjeva, sustav hladjenja mora da je efikasan jer ju je snizio gotovo u trenu kada je optecenje procesora palo na razuman nivo.

Laptop je dobio 7874 poena u benchmark-u, dok je racunar iz Moj PC dobio 6241 poen (screenshot-ovi su u slikama).

Nista zahtjevno na njemu nisam jos stigao obaviti, a ne znam ni sta bih mogao. Pretrazivanje Internet-a ugodno je i na Operi i na Chrome-u, uz proizvoljan broj tab-ova.

 

Zvucnici su jako slabi, jako. Zvucnici nisu slabi uopste, potrebno je samo instalirat driver-e. Tu je jos i mikrofon, koji ce s razumne udaljenosti obaviti svoj posao jako dobro te kamera koja je prosjecna uprkos nesto vecoj rezoluciji u odnosu na jeftine web kamere, 2 megapixel-a.

Sto se ekrana tice, nemam zamjerki na kut gledanja. Na ono sto sam navikao kod nekih laptop-a u porodici ovaj ima jako velik horizontalni kut vidljivosti i prosjecan vertikalni kut vidljivosti. Nisam neki strucnjak za ekranske prikaze, pa ne mogu reci nista vise osim da je razolucija od 1366x768 pixel-a dovoljna za ovu velicinu.

Touchpad je jako kvalitetan, a ni tipke nisu lose (one nisu fizicki razdvojene, nego su jedna velika) i mozda su malo pretvrde, ali malo.

 

Pitajte sto vas zanima, nisam bas neki zaljubljenik u laptop-e i tako da, ako sam nesto izostavio sigurno nije zbog lijenosti nego previd.

Poredjenje velicine s BUG-om Poredjenje velicine s BUG-om
Gornji dio Gornji dio
Tekstura poklopca Tekstura poklopca
Otvoren i iskljucen Otvoren i iskljucen
Otvoren i ukljucen Otvoren i ukljucen
Maksimalni kut Maksimalni kut
Tastatura Tastatura
Audio ulaz i izlaz te citac kartica s prednje strane Audio ulaz i izlaz te citac kartica s prednje strane
USB, Ethernet, VGA, PCI i Napajanje s lijeve USB, Ethernet, VGA, PCI i Napajanje s lijeve
Ventilacijski otvor sa lijeve Ventilacijski otvor sa lijeve
2xUSB i RJ11 2xUSB i RJ11
DVD przilica DVD przilica
Ekran (ukoliko netko nije primjetio) Ekran (ukoliko netko nije primjetio)
Power button Power button
Test izdrzljivosti Test izdrzljivosti
Laptop naopako Laptop naopako
HP HP
Moj PC Moj PC
Windows Score Windows Score
Windows info Windows info
And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 15:42 (Mentalist).
Moj PC  
10 0 hvala 8
11 godina
neaktivan
offline
Review HP 620

ja bih imala jedno pitanje u vezi ovog laptopa,ako sre u mogucnosti,i ako je jos uvijek aktivno? :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice