802.11n - bežična mreža

poruka: 7
|
čitano: 3.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
802.11n - bežična mreža

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat, dostupna samo 802.11n draft 2.0, koji je prva službeno odobrena radna verzija standarda.

 

Kako u specifikacijama novog laptopa koji bi kupio nailazim na, za mene, odgovarajuće komponente, ali recimo takav laptop mi ne podržava ovu bežičnu mrežu. Da li je to dovoljan razlog da ga ne kupim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža
stoop kaže...

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat, dostupna samo 802.11n draft 2.0, koji je prva službeno odobrena radna verzija standarda.

 

Kako u specifikacijama novog laptopa koji bi kupio nailazim na, za mene, odgovarajuće komponente, ali recimo takav laptop mi ne podržava ovu bežičnu mrežu. Da li je to dovoljan razlog da ga ne kupim?

  Odgovor na postavljeno pitanje: Definitvno ne!!!

  802.11g zasad nudi odlicne brzine od 108Mbps (u praksi dosta manje), ali svejedno vise nego dosta... Buduci da se wireless na laptopu najcesce koristi za internet, a manje za transfer podataka definitivno se ne isplati odrec nekog dobrog laptopa samo zato kaj nema novu 802.11n wless karticu... I jos jedna stvar, na vecini novijih laptopa se wireless kartice daju mijenjat (ne znam koji laptop hoces pa ti ne mogu rec tocno), ali obicno imas ispod laptopa otvor za RAM i blizu njega je wireless kartica... Ima cak i na ebay-u vec dosta 802.11n kartica za kupit (za laptope naravno)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2009 21:52 (ch33ta).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža
stoop kaže...

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat, dostupna samo 802.11n draft 2.0, koji je prva službeno odobrena radna verzija standarda.

 

Kako u specifikacijama novog laptopa koji bi kupio nailazim na, za mene, odgovarajuće komponente, ali recimo takav laptop mi ne podržava ovu bežičnu mrežu. Da li je to dovoljan razlog da ga ne kupim?

čemu če ti tolika brzina tj. koji poslužitelj če ti isporučivat brzinu veču od 30Mbps

15 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža
ch33ta kaže...
stoop kaže...

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat, dostupna samo 802.11n draft 2.0, koji je prva službeno odobrena radna verzija standarda.

 

Kako u specifikacijama novog laptopa koji bi kupio nailazim na, za mene, odgovarajuće komponente, ali recimo takav laptop mi ne podržava ovu bežičnu mrežu. Da li je to dovoljan razlog da ga ne kupim?

  Odgovor na postavljeno pitanje: Definitvno ne!!!

  (ne znam koji laptop hoces pa ti ne mogu rec tocno), ali obicno imas ispod laptopa otvor za RAM i blizu njega je wireless kartica... Ima cak i na ebay-u vec dosta 802.11n kartica za kupit (za laptope naravno)...

Zapeo mi je "za oko" Lenovo G550G, ima 4GB DD3,15,6" HD 1366x768, procesor core2duo T6500 i disk 320 GB free DOS (cijena 4.799 kn) ili HP 4710s  4GB DDR2, 17,3 HD 1600x900, core2duo T5870, disk 500GB i bolja grafika (iako mi ona nije bitna) cijena 4.928kn. Garancija za oba 12 mj. Laptop mi treba prvenstveno za internet.

16 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža
ch33ta kaže...
stoop kaže...

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat, dostupna samo 802.11n draft 2.0, koji je prva službeno odobrena radna verzija standarda.

 

Kako u specifikacijama novog laptopa koji bi kupio nailazim na, za mene, odgovarajuće komponente, ali recimo takav laptop mi ne podržava ovu bežičnu mrežu. Da li je to dovoljan razlog da ga ne kupim?

  Odgovor na postavljeno pitanje: Definitvno ne!!!

  802.11g zasad nudi odlicne brzine od 108Mbps (u praksi dosta manje), ali svejedno vise nego dosta... Buduci da se wireless na laptopu najcesce koristi za internet, a manje za transfer podataka definitivno se ne isplati odrec nekog dobrog laptopa samo zato kaj nema novu 802.11n wless karticu... I jos jedna stvar, na vecini novijih laptopa se wireless kartice daju mijenjat (ne znam koji laptop hoces pa ti ne mogu rec tocno), ali obicno imas ispod laptopa otvor za RAM i blizu njega je wireless kartica... Ima cak i na ebay-u vec dosta 802.11n kartica za kupit (za laptope naravno)...

Siguran si za ovih 108 Mbs? 802.11 g standard teoretski daje 54 Mbs.

15 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža
logic kaže...
ch33ta kaže...
stoop kaže...Namigiva

Zanima me vaše mišljenje koliko je kod kupnje novog laptopa ova nova generacija bežične mreže bitna (najavljena za prvi kvartal iduće godine).

 

Za sada je, ako sam dobro upoznat............................

  Odgovor na postavljeno pitanje: Definitvno ne!!!

  802.11g zasad nudi odlicne ..........................

Siguran si za ovih 108 Mbs? 802.11 g standard teoretski daje 54 Mbs.

  Siguran sam, siguran   Osmijeh

Naravno ovo je nevezano uz laptope, ali vecinom sve novije kartice podrzavaju SuperG mod (atheros chipseti). Znaci transfer od 108Mb/s, u stvarnosti je to oko 40-50Mb/s, a to je puuuuno previse za nase trenutne internet brzine. Jedina mana ovoga je kaj i kartica i router recimo moraju podrzavat SuperG inace ce radit na "standardnih" 54Mb/s...

 

ONTOPIC

S druge strane, svi routeri koje nasi internet provideri isporucuju rade na 54Mb/s, znaci cak i ako imas neku brzu karticu u laptopu to ti nece znacit apsolutno nista...

BTW. kolko ja znam HP stavlja ili Broadcom ili Intel wireless kartice, a one podrzavaju 54Mb/s transfer, u stvarnosti oko 20-25Mb/s i jos uvijek puno previse za internet. Za Lenovo ne znam tocno, trebalo bi pisat na njihovoj stranici kaj trpaju unutra...

Ali ako nekoga to muci, uzmete OVO i problem rijesen...  Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: 802.11n - bežična mreža

Po standardu 802.11g omogucava brzine do 54Mbs. Taj superg mod je u stvari n mod ali prije usvajanja standarda za taj mod. I sam kazes da obje strane moraju podrzavati superg mod a to je jer to nije standard. Da ponovim 802.11g je 54Mbs po standardu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice