AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Almin94 kaže...

Naručio sam MSI X370 Gaming Pro Carbon i Ryzen 2600. Mislim da će ova kombinacija fino funkcionirati. Je li bitno kojeg proizvođača RAM memorije odaberem? Pozz svima

 G-Skill je nekako Ryzen approved. Šta ne uzmeš x470 i Ryzen 2600x.

 

 Bilo koji model gskill memorije?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

 

 Bilo koji model gskill memorije?

 ne bilo koji nego oni koji pišu na stranici matične.

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/X370-GAMING-PRO-CARBON.html#support-mem-14

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
big smoke kaže...

Koristi li netko možda Noctua NH-D15, kakve temp dobivate s njim na Ryzenima ?

 

 imam ja. a sad temperature ovise o tome kako podesiš ventilatore. hoćeš li tišinu, bit će veće temp. mada ja svoje držim na 350-400 okretaja i ne prelazi 30 stupnjeva u idleu (zimi i niže zbog sobne temp). puno opterećenje je oko 800 okretaja 55-56 stupnjeva. ali to je meni tako podešena krivulja hlađenja. može to i niže koliko se sjećam kad ih odvrnem do max okretaja.

 E super... fala ti na informaciji.

Na kojem taktu držiš svoj ryzen ?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
big smoke kaže...

 E super... fala ti na informaciji.

Na kojem taktu držiš svoj ryzen ?

 stock.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 12:06 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto i tehnikalija za 32/64 Threadripper 2990X, realno sasvim očekivano za jedan ovakav proc na ispeglanom 12nm(14nm) proizvodnom procesu.Okvirna cijena hm, šuška se navodno tu negdje oko 1500eura.

 

- 3ghz stock/3.4ghz all Core Boost/4ghz precision Boost/4.2hgz XFR Boost, TDP 250W

 

https://www.hkepc.com/16912/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
7 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Naručio sam MSI X370 Gaming Pro Carbon i Ryzen 2600. Mislim da će ova kombinacija fino funkcionirati. Je li bitno kojeg proizvođača RAM memorije odaberem? Pozz svima

 Ja imam G skill i rade ko urica od prvog dana na toj ploči.

 

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže...
Almin94 kaže...

Naručio sam MSI X370 Gaming Pro Carbon i Ryzen 2600. Mislim da će ova kombinacija fino funkcionirati. Je li bitno kojeg proizvođača RAM memorije odaberem? Pozz svima

 Ja imam G skill i rade ko urica od prvog dana na toj ploči.

 

 Nadam se da i Ripjaws model bude radio. 

Btw sta mislite da li cu uspjeti flashat novi Bios na X370 uz pomoc svoga 2nd gen ryzena ili cu morati dobaviti first gen cpu pa flashati novi bios? Kolega koji ima MSI B350 je uspio bootati do windowsa bez da je flashao novi bios. On takodjer ima Ryzen 2600, ali je uspio flashati bios bez potrebe first gen procesora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 22:49 (Almin94).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo sam se igrao klokanja ove svoje bestije (ryzen 5 1600)

Toxic je sam rekao da nije dobar primjerak sto se tice klokanja, nisam expert u klokanju, tj nisam nista posto mi je ovo prvi puta da nesto klokam.

Gledao sam malkoc po ytu i uspio navuci ovo https://valid.x86.fr/reu7le, stress testan je u aidi64 15 minuta, temperatura je dosla do 75 i tamo se i zadrzala kojih 5 minuta, znam da bi ga vjerovatno trebao ostavit 2 sata u stress testu, ali "nemam vremena"... sad bi volio da mi strucnjaci za oc kazu jel ovo safe za daljnju upotrebu, da li smanjiti voltazu (vjerovatno bi trebao) i nisam imao namjere ici preko 3.75 (mozda do 3.8 ako ima ikakve koristi). Sad cu ici igrat nesto pa da vidim kolike su temperature u samoj igri.

 

edit: slike tempa i stress testa

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 19:18 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Mislim da ti je to puno previše napona za taj takt jer do oko 3.8 Ghz manje više idu i sa stock naponom. Stavi ga na 3.8 Ghz i onda polagano spuštaj napon i vidi do kojeg ide stabilno 20 min test. Kad dođeš do granice da se ruši onda digni malo napon i testiraj jedno 2 sata pa vidi. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kao sto je i rekao primjerak nije neki, vazno da je napon "siguran" i ako je to max kolko ide neka ga tako ostavi posto su i temp super.

Mislim da bi vise dobio da se poigra memorijom malo, da proba utegnuti te tajminge malo ako ide.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Mislim da ti je to puno previše napona za taj takt jer do oko 3.8 Ghz manje više idu i sa stock naponom. Stavi ga na 3.8 Ghz i onda polagano spuštaj napon i vidi do kojeg ide stabilno 20 min test. Kad dođeš do granice da se ruši onda digni malo napon i testiraj jedno 2 sata pa vidi. 

Znaci ovo da ne diram i da ostavim na automatsko ? 

Battleog - 191silvinjo
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Temperature u forzi horizon 3 na ultra 1080p ne idu iznad 58 stupnjeva, a ovo za memoriju.. da znam sta dirat i sta treba namjestit vec bi ja to napravio 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju ploču imaš?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Koju ploču imaš?

 Gigabyte AB350M Gaming 3, sad si me bas podsjetio da promijenit ovo pod moj pc.. 

Battleog - 191silvinjo
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Gigabyte AB350M Gaming 3, sad si me bas podsjetio da promijenit ovo pod moj pc.. 

 evo ti moja situacija, imam istu matičnu i isti procesor

na matičnoj imam f21 bios, tako da ga imam clockanog preko p-state opcija na 3.8 ghz

možda ti bude što pomoglo, opcije gdje se što mijenja lako nađeš u biosu

memoriju clockaš preko advanced memory options - staviš profil na disabled i biraš manual timing control

onda dobiješ opciju da mijenjaš brzinu rama i latencije, samo imaj na umu da dok dižeš brzinu rama, obično ide i otpuštanje latencija da lakše radi (dizanje brojeva)

recimo moj kit na xmp radi na 2933 16-16-16-36, držim ga na 3200 16-17-17-16-36 1.35v

vcore soc si računaj da ti voltaža ide od 1.11v do 1.12v,više ne zbog sigurnosti, dizanje toga može pomoći u stabilnosti clocka i da ti drži clock i da bude stabilniji

 

edit:

dodan link za p-state clockanje

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 21:15 (matija656).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Gigabyte AB350M Gaming 3, sad si me bas podsjetio da promijenit ovo pod moj pc.. 

 evo ti moja situacija, imam istu matičnu i isti procesor

na matičnoj imam f21 bios, tako da ga imam clockanog preko p-state opcija

možda ti bude što pomoglo, opcije gdje se što mijenja lako nađeš u biosu

memoriju clockaš preko advanced memory options - staviš profil na disabled i biraš manual timing control

onda dobiješ opciju da mijenjaš brzinu rama i latencije, samo imaj na umu da dok dižeš brzinu rama, obično ide i otpuštanje latencija da lakše radi (dizanje brojeva)

recimo moj kit na xmp radi na 2933 16-16-16-36, držim ga na 3200 16-17-17-16-36 1.35v

vcore soc si računaj da ti voltaža ide od 1.11v do 1.12v,više ne zbog sigurnosti, dizanje toga može pomoći u stabilnosti clocka i da ti drži clock i da bude stabilniji

 

 ovo za oc procesora ce mi najvjerovatnije pomoc, ali ne znam jel velika razlika izmedju 3000mhz i 3200mhz, tj. jel vrijedi dodat tih 200mhz

Battleog - 191silvinjo
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže..

 ovo za oc procesora ce mi najvjerovatnije pomoc, ali ne znam jel velika razlika izmedju 3000mhz i 3200mhz, tj. jel vrijedi dodat tih 200mhz

 a gle, trebaš probati, meni je recimo pomoglo, jer sam radio usporedbu sa aida64 memory test

imao sam bolje rezultate sa bržom memorijom, a čim sam to vidio, nisam ni išao se vraćati na xmp profil, najviše zbog toga jer sam mogao dignuti na 3200 mhz sa gotovo istim latencijama i istim naponom, tako da mi nije imalo smisla da ju držim na manjoj brzini 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
hahhaajaads kaže..

 ovo za oc procesora ce mi najvjerovatnije pomoc, ali ne znam jel velika razlika izmedju 3000mhz i 3200mhz, tj. jel vrijedi dodat tih 200mhz

 a gle, trebaš probati, meni je recimo pomoglo, jer sam radio usporedbu sa aida64 memory test

imao sam bolje rezultate sa bržom memorijom, a čim sam to vidio, nisam ni išao se vraćati na xmp profil, najviše zbog toga jer sam mogao dignuti na 3200 mhz sa gotovo istim latencijama i istim naponom, tako da mi nije imalo smisla da ju držim na manjoj brzini 

 Probao sam ove postavke na 3.8, ali komp jednostavno freeza ili zaustavi stress test nakon 2 i pol minute, probat cu ga stavit na 37.75

Battleog - 191silvinjo
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Probao sam ove postavke na 3.8, ali komp jednostavno freeza ili zaustavi stress test nakon 2 i pol minute, probat cu ga stavit na 37.75

 ako nikako ne ide, nemoj forsirati
stavi na 3.75 i posloži voltažu i to je to
i taj clock je odličan

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Probao sam ove postavke na 3.8, ali komp jednostavno freeza ili zaustavi stress test nakon 2 i pol minute, probat cu ga stavit na 37.75

 

Što ne pukneš neki bolji hladnjak gore ?

Taj Wraith Spire i nije neka sreća.

Na pc expert pijaci neko prodaje lc cc 120 bez venta za 90kn, potrebno samo nabacit neki vent gore i milina.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Mislim da ti je to puno previše napona za taj takt jer do oko 3.8 Ghz manje više idu i sa stock naponom. Stavi ga na 3.8 Ghz i onda polagano spuštaj napon i vidi do kojeg ide stabilno 20 min test. Kad dođeš do granice da se ruši onda digni malo napon i testiraj jedno 2 sata pa vidi. 

Znaci ovo da ne diram i da ostavim na automatsko ? 

 Ma trebao bi se igrati malo s naponom i to na niže. Mora ti on radit s puno manje napona na tom taktu. Taj cooler nije baš za napone preko 1.35V. S memorijom se nemoj previše zamarati clockati jer tih 200Mhz ti neće promijeniti previše stvari, plus ako nisi baš u clockanju nešto previše onda definitivno ne bi trebao clockati ram ;).

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

 

Što ne pukneš neki bolji hladnjak gore ?

Taj Wraith Spire i nije neka sreća.

Na pc expert pijaci neko prodaje lc cc 120 bez venta za 90kn, potrebno samo nabacit neki vent gore i milina.

 A sta ce mu jaci hladnjak ako mu temp ne prelaze 60?

itomic009 kaže...

 Ma trebao bi se igrati malo s naponom i to na niže. Mora ti on radit s puno manje napona na tom taktu. Taj cooler nije baš za napone preko 1.35V. S memorijom se nemoj previše zamarati clockati jer tih 200Mhz ti neće promijeniti previše stvari, plus ako nisi baš u clockanju nešto previše onda definitivno ne bi trebao clockati ram ;).

 Ako ne ide napon nize ne ide, jednostavno je losiji primjerak i tu ne mozes nista napraviti...

 

Najbolje da sve skupa ostavi kako je, dok je sve stabilno i temp su pod kontrolom to mu je sve skupa i vise nego dovoljno za njegov 60hz monitor.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Silent horror1992 kaže...

 

Što ne pukneš neki bolji hladnjak gore ?

Taj Wraith Spire i nije neka sreća.

Na pc expert pijaci neko prodaje lc cc 120 bez venta za 90kn, potrebno samo nabacit neki vent gore i milina.

 A sta ce mu jaci hladnjak ako mu temp ne prelaze 60?

itomic009 kaže...

 Ma trebao bi se igrati malo s naponom i to na niže. Mora ti on radit s puno manje napona na tom taktu. Taj cooler nije baš za napone preko 1.35V. S memorijom se nemoj previše zamarati clockati jer tih 200Mhz ti neće promijeniti previše stvari, plus ako nisi baš u clockanju nešto previše onda definitivno ne bi trebao clockati ram ;).

 Ako ne ide napon nize ne ide, jednostavno je losiji primjerak i tu ne mozes nista napraviti...

 

Najbolje da sve skupa ostavi kako je, dok je sve stabilno i temp su pod kontrolom to mu je sve skupa i vise nego dovoljno za njegov 60hz monitor.

 Treba mu dost napona za veci takt a to sa stock coolerom nebude postigao i za 150-200mhz vise se ne isplati.

Ali jel sam ja jedini primjetio ili njemu ploca dosta undervolta proc? npr cpuz kaze 1.356v a na sw-u za pracanje mu je maks ispod 1.3v

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Probao sam ove postavke na 3.8, ali komp jednostavno freeza ili zaustavi stress test nakon 2 i pol minute, probat cu ga stavit na 37.75

 

Što ne pukneš neki bolji hladnjak gore ?

Taj Wraith Spire i nije neka sreća.

Na pc expert pijaci neko prodaje lc cc 120 bez venta za 90kn, potrebno samo nabacit neki vent gore i milina.

 ne freeza komp zbog temperatura i hladnjaka, drzao sam ga na 3,75 sa malo povecim naponom i temperatura nije isla prek 58 u gamingu(stess test 75 max), vjerovatno ga budem drzao na stocku dok ne naucim sta treba dirat oko toga

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 11:43 (hahhaajaads).
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+5+1600X ovo je zbilja no brainer za bilo koju namjenu 1241.00kn.

Ovo je najbolja kupnja svih najboljih kupnji u svemiru i šire!

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 11:48 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+5+1600X ovo je zbilja no brainer za bilo koju namjenu 1241.00kn.

Ovo je najbolja kupnja svih najboljih kupnji u svemiru i šire!

 aha, još da nije ED.. ovako bih to uzeo s dozom opreza.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 aha, još da nije ED.. ovako bih to uzeo s dozom opreza.

Ipak je procesor u pitanju tako da ne treba previse oprezan bit...

 

Druga stvar je sta se R5 1600 od davno moze uzet za takvu cijenu, ovo je X model ali isti drek manje vise...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupio preko ED-a monitor i SSD, i još neku kućansku tehniku a da nisam ni trepnuo 

 

Dobra cijena, došao Ryzen na cijenu donedavnog FX-a 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+5+1600X ovo je zbilja no brainer za bilo koju namjenu 1241.00kn.

Ovo je najbolja kupnja svih najboljih kupnji u svemiru i šire!

Krivomislioče, a kaj je onda nesretni R7 1700 za 200dolara.

 

Akcija je iscurila, a bila je otvorena pet dana na Američkom Amazonu.Navedena akcija je bila prije petnaest dana, i to očekivano samo za domače Američko sitno tržište od 320milja ljudova.

 

 

 

Koga briga kaj kupuju siroti Hrvateki, ak oš proč jeftinije moraš uz Papriku proc kupit od WebShop-Mađarona.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice