FX 8350 gaming performance

poruka: 136
|
čitano: 36.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Taj slide sa te stranice nebih baš uzeo kao referencu koji je procesor bolji !!

15 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

Koji graf treba onda uzet kao referencu da se vidi koji je procesor bolji za gaming?

 

Jel ovaj valja?:

http://www.guru3d.com/articles_pages/far_cry_3_graphics_performance_review_benchmark,7.html

 

tu ima finih grafova taman uspordba vishera-zambezi-ivybridge-sandybridge svi na 4Ghz ?

http://www.hardocp.com/article/2012/10/22/amd_fx8350_piledriver_processor_ipc_overclocking/5

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 0:47 (bik).
15 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Taj slide sa te stranice nebih baš uzeo kao referencu koji je procesor bolji !!

Kolega ne uzrujavaj se koji je bolji, samo je pitanje koji je jeftiniji jer kod današnjih procesora nemoš pogriješit kvalitetu svi su dobri a performanse su im podjednake.

Ali kad bi nam dali da besplatno biramo koji čemo svi bi se mašili za intelovu perjanicu jel tako.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Evo testirao malo potrošnju Vishere. 4.0Ghz 1.265V Cinebench, potrošnja je oko 155W sa spikeom do 160W. To se odnosi na potrošnju iz zida što znači da je potrošnja sustava još manja. Showdown 1080p maxed put sa mojom HD 7850 je potrošjna iz zida oko 200W !!!! I sad nek mi netko trabunja o nekoj enormnoj potrošnji Vishere !! Ako mi se bude dalo možda i snimim clip o potrošnji. Vishera se osim manje potrošnje još također i manje grije. Cinebench na 4.5Ghz 1.425V ( može sa daleko manje napon ali to sam stavio  da bude identično kao sa FX 8120 postavke ), CPU temp je došao do 56C a cores 44C.  I još da naglasim da su ventovi na Noctui na 900 okr. ( to je tiho ), kad ih odvrnem na 1300 okr. ( to je relativno glasno ), onda pada temperatura 4 do 5C tako da je to fantastična temperatura {#}.

16 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

iz ovog tvojeg bi se dalo zakljuciti da ta 7850 trosi 40w? proc 160 w a ostalo sa grafom 40w da budem precizniji, ako je tako onda ti je taj wat meter u zescem ku... ili si ti nesto grdno fulao.

 

Evo malo informacija s neta gdje se vidi da u idlu 8320 trosi 75w na default taktu + radeon 7850 idle 100w znači to je več 175w dok miruju 

a dodaj tome još ostale stvari i ne kužim kako u idlu troši ispod 200w a kamoli u loadu gdje 8320 povuče i do 185w a radeon u full loadu zna potegnuti i do 250w, ali recimo da potegne 200w ako nije full load i nikako ne može trošiti ispod 200w da ga hebes. 

 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7870-review-benchmark,3148-19.html

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/6

http://www.legitreviews.com/article/1863/12/

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 20:06 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Jesi ti nepismen ili samo nemaš pojma ! Samo Cinebench je 160w gdje radi cpu 100%. U igri radi oko 50% u vrh glave a grafa full koja troši oko 100w ili malo više. Nemoj se upuštati u rasprave kad neznaš.
16 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Kako u k... moze grafa trositi full oko 100w kada je u idlu 100w ajde mi to objasni

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FX 8350 gaming performance

grafa trosi 130w, nije ona neki potrosac, ali koliko sam skuzio sa svojim i5 cim ja nesto radim, ako trosi 30posto procesora, potrosnja skoci na 77w, sto je kao max za ovaj proc.

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
FX 8350 gaming performance

Evo 260w troši na ovoj konfiguraciji tako da ne kužim kako može trošiti ispod 200w dok je full load 

Konf: http://www.legitreviews.com/article/1955/3/

Potrošnja : http://www.legitreviews.com/article/1955/11/

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Sad vidim da nisi nepismen nego si g..p.
16 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
izgleda da cim ti nesto ne pase odmah druge pljujes, a fali ti bogami i bontona, ili pobi tvrdnju ili suti ako nemas nista pametno za reci
nekako mi se cini da ti treba jedna zidarska pa da se malo opametis
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Hd 7850 troši oko 100w u gamingu a cpu očito ispod 100w jel radi na oko 50%. U furmarku troši više ali u gamingu ne. Sad ako ti to nikako nemožeš shvatiti to nije moj problem. Ja sam ljepo objasnio a neodgovaram za tvoje neznanje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

i5 3570k daje 25fps u far cry 3? {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Bruno Matejcic kaže...
itomic009 kaže...

i5 3570k daje 25fps u far cry 3? {#}

i5 3570k daje 25fps u Far Cry 3? {#}

Dobri su im testovi........

16 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...
Hd 7850 troši oko 100w u gamingu a cpu očito ispod 100w jel radi na oko 50%. U furmarku troši više ali u gamingu ne. Sad ako ti to nikako nemožeš shvatiti to nije moj problem. Ja sam ljepo objasnio a neodgovaram za tvoje neznanje.

Baš ti je realan test onda nema šta ja sam mislio da ga ona igra iskoristi puno bolje ako kao što ti kažeš ako na 50 % troši toliko onda si najmanje poduplaj koliko troši dok je opterećen. Koliko bi onda po tebi trošila i5 na 50% opterećenja. lijepo mu opali furmark i optereti do kraja pa da vidimo koji više troši. Ovako mogu i ja uspoređivati dok je intel u nekom testu na 100 a amd na 50 % opterećenja normalno da če onda amd puno manje trošiti. Ako treba imam ja wat meter pa ti izmjerim pa da vidimo koliko troši i5 a koliko amd dok je 100% opterećen pa da vidimo kako je  taj amd je odličan po pitanju potrošnje.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 A jesi ti smješan lik. Ja sam vrtio in game bench onako kako to i RADI u REALNOM SVIJETU a ne Furmark + P95. Ja nisam ni tvrdio da nemože sustav više trošiti, nego sam rekao koliko troši u normalnoj upotrebi. Gdje je to u svakodnevnici CPU opterećen 100% i GPU na 100% ??? A uostalom, normalno je da je i5 opterećeniji kad ima upola manje jezgara pa nemože rasporediti load na više od 4 jezgre kad ih nema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 18:18 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 A jesi ti smješan lik. Ja sam vrtio in game bench onako kako to i RADI u REALNOM SVIJETU a ne Furmark + P95. Ja nisam ni tvrdio da nemože sustav više trošiti, nego sam rekao koliko troši u normalnoj upotrebi. Gdje je to u svakodnevnici CPU opterečen 100% i GPU na 100% ??? A uostalom, normalno je da je i5 opterečeniji kad ima upola manje jezgara pa nemože rasporediti load na više od 4 jezgre kad ih nema.

pa ja se sjecam da si ti iskomentirao da mozda dvije tri igre mogu koristiti vise od 4 jezgre, po tome i tvoj sustav onda pada u vodu ;)
ali nema veze, sad sam pitao frenda da upali hw monitor i cpu-z, ima fx8150, kaze da kad pokrene bilo kakvu igru koja je imalo zahtjevnija kaze da mu tdp skoci na maks.
Nije da se mijesam niti svadam, samo pokusavam pomoci {#} 

pero
14 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Patrick_cro kaže...

iz ovog tvojeg bi se dalo zakljuciti da ta 7850 trosi 40w? proc 160 w a ostalo sa grafom 40w da budem precizniji, ako je tako onda ti je taj wat meter u zescem ku... ili si ti nesto grdno fulao.

Ne, piše ti lijepo: za vrijeme Cinebencha kompletna potrošnja iz zida je išla do najviše 160w. U drugom benchmarku potrošnja iz zida raste na 200w.

 

Recimo da mu je napajanje za vrijeme cinebencha radilo 80%-tnom učinkovitošću. To bi značilo da je sistem najviše povukao 128w. Ako je za vrijeme tog testiranja grafička bila u stanju mirovanja, a kako se radi o GCN kartici, znači da je na nju odlazilo ne više od 15-ak w. Znači sada smo na 113w. Sada treba pozbrajati komponente tipa tvrdi disk, optički uređaj, dodatne kartice, RAM, chispet na matičnoj ploči... koje također trebaju struju za svoj rad. E sada tu možemo špekulirati koliko struje odlazi na ostale komponente. Npr. znam da HDD povlači oko 5w u idleu (ne spin-down stanje, nego samo mirovanje), memorijski moduli ako se dobro sjećam oko 3-5w po modulu, za samu matičnu ploču, (odnosno chipset na njoj) nemam nikakve ideje koliko bi mogao povući. To bi bilo interesantno za izmjeriti.

 

Dakle pozbrajaš potrošnju ostalih komponenata, oduzmeš od ovih 113w što nam je ostalo i ono što ostaje je ono što odlazi na CPU.

 

http://www.anandtech.com/show/2624

 

Pogreška u tvom zaključivanju dolazi iz pretpostavke da je CPU i u prvom i u drugom benchmarku bio jednako zauzet, tada bi razlika od 40w između dva benchmarka značila da je GPU u drugom benchmarku trošio samo 40w više. Ako pretpostavimo da je uređaj kojim se mjeri potrošnja ispravan, tada možemo jednostavno zaključiti da u pitanju jedno od slijedećeg:

  1. CPU je u drugom benchmarku bio jednako zauzet kao i u prvom pa je trošio jednako struje, ali GPU nije bio jako zauzet pa je trošio samo 40w više
  2. CPU je u drugom benchmarku bio manje zauzet pa je trošio manje struje, ali je GPU bio puno više zauzet pa je nadoknadio razliku od CPU-a i još povećao totalnu potrošnju za 40w.

 

Koje ti se od to dvoje čini vjerojatnije?

 

Patrick_cro kaže...

Evo malo informacija s neta gdje se vidi da u idlu 8320 trosi 75w na default taktu + radeon 7850 idle 100w znači to je več 175w dok miruju

Primijeti dio na svojim grafovima gdje piše: "total system power counsumption". Dakle tvoji grafovi pokazuju potrošnju cijelog računala u određenom stanju opterećenosti.

 

CPU koji u praznom hodu troši 75w je veoma neučinkovit CPU. Pogledaj malo ove brojke, jest da je starija tabela ali će postaviti stvari u pravi kontekst.

 

S druge strane, AMD se za GCN seriju hvalio iznimno niskom potrošnjom u idleu. A 100 wata u idleu ne bi bilo nešto čime bi se netko hvalio:

http://www.amd.com/us/products/technologies/gcn/Pages/gcn-architecture.aspx

http://blogs.amd.com/play/2012/05/14/60-days-of-graphics-core-next-an-overview/

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/24.html

 

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 4:26 (rustweaver).
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
Lord Pero kaže...
itomic009 kaže...

 A jesi ti smješan lik. Ja sam vrtio in game bench onako kako to i RADI u REALNOM SVIJETU a ne Furmark + P95. Ja nisam ni tvrdio da nemože sustav više trošiti, nego sam rekao koliko troši u normalnoj upotrebi. Gdje je to u svakodnevnici CPU opterečen 100% i GPU na 100% ??? A uostalom, normalno je da je i5 opterečeniji kad ima upola manje jezgara pa nemože rasporediti load na više od 4 jezgre kad ih nema.

pa ja se sjecam da si ti iskomentirao da mozda dvije tri igre mogu koristiti vise od 4 jezgre, po tome i tvoj sustav onda pada u vodu ;)
ali nema veze, sad sam pitao frenda da upali hw monitor i cpu-z, ima fx8150, kaze da kad pokrene bilo kakvu igru koja je imalo zahtjevnija kaze da mu tdp skoci na maks.
Nije da se mijesam niti svadam, samo pokusavam pomoci {#} 

 A vama kao djeci od 5 godina treba objašnjavati !!! Pa te igre koje i koriste više od 4 jezgre ne znači da ih koriste 100%  !!!!! Pa neće sam CPU vući npr 125w u full loadu, i kad je opterećen 50%. Fala bogu pa je kolega rustweaver malo ozbiljniji i ne treba mu crtati da shvati, a i malo vam je još dodatno pojasnio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 13:15 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...
Lord Pero kaže...
itomic009 kaže...

 A jesi ti smješan lik. Ja sam vrtio in game bench onako kako to i RADI u REALNOM SVIJETU a ne Furmark + P95. Ja nisam ni tvrdio da nemože sustav više trošiti, nego sam rekao koliko troši u normalnoj upotrebi. Gdje je to u svakodnevnici CPU opterečen 100% i GPU na 100% ??? A uostalom, normalno je da je i5 opterečeniji kad ima upola manje jezgara pa nemože rasporediti load na više od 4 jezgre kad ih nema.

pa ja se sjecam da si ti iskomentirao da mozda dvije tri igre mogu koristiti vise od 4 jezgre, po tome i tvoj sustav onda pada u vodu ;)
ali nema veze, sad sam pitao frenda da upali hw monitor i cpu-z, ima fx8150, kaze da kad pokrene bilo kakvu igru koja je imalo zahtjevnija kaze da mu tdp skoci na maks.
Nije da se mijesam niti svadam, samo pokusavam pomoci {#} 

 A vama kao djeci od 5 godina treba objašnjavati !!! Pa te igre koje i koriste više od 4 jezgre ne znači da ih koriste 100%  !!!!! Pa neće sam CPU vući npr 125w u fulll loadu i kad je opterečen 50%. Fala bogu pa je kolega rustweaver malo ozbiljniji i netreba mu crtat da shvati, a i malo vam je još dodatno pojasnio.

ma ne se srditi, treba malo i zezanciju shvatiti. pa ne radimo u vladi RH {#}

pero
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Ma nema frke, nema ljutnje {#}. Ja sam ovaj post oko potrošnje objavio da bude informativnog karaktera i da bude stvarna potrošnja u stvarnim uvijetima, a ne neka sintetika. Nema uopće razloga za prepirke. Ja bi volio da više ljudi ima uređaj za mjerenje potrošnje, pa da porušimo te urbane legende o kilowatima struje za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 13:46 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Ma nema frke, nema ljutnje {#}. Ja sam ovaj post oko potrošnje objavio da bude informativnog karaktera i da bude stvaran potrošnja u stvarnim uvjetima a ne neka sintetika. Nema uopće razloga za prepirke. Ja bi volio da više ljudi ima uređaj za mjerenje potrošnje pa da porušimo te urbane legende o kilowatima struje za gaming.

Ma ja sam to mislio kupit, ali bila je subota i pare su otisle na sasvim drugu stranu tako da jbg :)

pero
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Sljedeći puta kupi prijepodne pa se onda napi s onim što ti ostane {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Sljedeći puta kupi prijepodne pa se onda napi s onim što ti ostane {#}.

hahahahaha, dobra ideja...nastojat cu tako ubuduće {#}

pero
13 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance

 Evo ovako narode. Malo svježih informacija. F1 2012 1080p ,ultra detalji 8XMSAA i HD 7850 clockana na njen prirodni takt 1050/1200Mhz te Vishera na 4.5Ghz. Imam gotovo identičan FPS kako kolega sa i5 3570K. On je dobio 79 avg/ 70 min fps, a ja 80 avg/ 67 min fps {#}. E sad što se tiče onih testova sa nižom rezom da vidimo koliko "potegne" CPU gdje čitam po netu neke nebulozne brojke. Testirao sam ( grafa i CPU isto ) na 1680 x 1050 rezi, 0 MSAA i na ultra low. Dobio sam 143 fps avg i 128 fps min !! Šta to znači ?? To znači da Vishera pogoni u F1 2012 ( koja slovi za CPU zahtjevnu igru ) bez problema bilo koju single GPU grafu na tržištu !!! Moram još spomenuti da je kod Vishere nevjerovatan rast ( barem ovdje u F1 ) kad se clocka sa 4.0Ghz na 4.5Ghz. Kad sam testirao na low rezi i low postavke na 4.0Ghz pa onda na 4.5Ghz ( to je ovih 143 avg, 128 min fps ) rast je bio oko 28% avg fps i nevjerovatnih 33% min fps !!! Strašan pomak iako je pomak u taktu malo više od 10%. I još da spomenem da Vishera na 4.5Ghz ( barem ovaj koji ja imam CPU ) troši kao upaljač spram bivšeg FX 8120 ( koji nije trošio toliko drastično isto ). Recimo, Vishera na 4.5Ghz sa 1.425V i HD 7850 na 1050/1200Mhz u F1 2012 benchu su povukli ( mislim cijeli sustav ) do 230W, a uglavnom se vrti oko 210W. FX 8120 @4.4 Ghz, i GTX 560Ti 900/4350Mhz su vukli oko 330W iz zida.  Uglavnom, pomak sa buldozera je i više nego osjetan u svim aspektima. Cijena od 1300 kn ugrubo za odličan chip je stvarno odlična ponuda. Dva palca gore za AMD {#}.

15 godina
offline
Re: FX 8350 gaming performance
itomic009 kaže...

 Evo ovako narode. Malo svježih informacija. F1 2012 1080p ,ultra detalji 8XMSAA i HD 7850 clockana na njen prirodni takt 1050/1200Mhz te Vishera na 4.5Ghz. Imam gotovo identičan FPS kako kolega sa i5 3570K. On je dobio 79 avg/ 70 min fps, a ja 80 avg/ 67 min fps {#}. E sad što se tiče onih testova sa nižom rezom da vidimo koliko "potegne" CPU gdje čitam po netu neke nebulozne brojke. Testirao sam ( grafa i CPU isto ) na 1680 x 1050 rezi, 0 MSAA i na ultra low. Dobio sam 143 fps avg i 128 fps min !! Šta to znači ?? To znači da Vishera pogoni u F1 2012 ( koja slovi za CPU zahtjevnu igru ) bez problema bilo koju single GPU grafu na tržištu !!! Moram još spomenuti da je kod Vishere nevjerovatan rast ( barem ovdje u F1 ) kad se clocka sa 4.0Ghz na 4.5Ghz. Kad sam testirao na low rezi i low postavke na 4.0Ghz pa onda na 4.5Ghz ( to je ovih 143 avg, 128 min fps ) rast je bio oko 28% avg fps i nevjerovatnih 33% min fps !!! Strašan pomak iako je pomak u taktu malo više od 10%. I još da spomenem da Vishera na 4.5Ghz ( barem ovaj koji ja imam CPU ) troši kao upaljač spram bivšeg FX 8120 ( koji nije trošio toliko drastično isto ). Recimo, Vishera na 4.5Ghz sa 1.425V i HD 7850 na 1050/1200Mhz u F1 2012 benchu su povukli ( mislim cijeli sustav ) do 230W, a uglavnom se vrti oko 210W. FX 8120 @4.4 Ghz, i GTX 560Ti 900/4350Mhz su vukli oko 330W iz zida.  Uglavnom, pomak sa buldozera je i više nego osjetan u svim aspektima. Cijena od 1300 kn ugrubo za odličan chip je stvarno odlična ponuda. Dva palca gore za AMD {#}.

Molim te, ako nije problem da istestiraš F1 2012 opet sve na Ultra Low kako si i napisao (1680x1050, 0msaa i ultra low) ali na STOCK postavkama procesora. Hvala. 

 

Zanimaju me rezultati koje ćeš dobiti, čisto da mogu usporediti sa mojim Buldzerom na stock. 

 

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
12 godina
offline
FX 8350 gaming performance

kak si otkljucao fps da ti ide prek 60..??
meni jednostavno stoji lockan cijelo vrijeme na 60(i5 3570k+7850)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 gaming performance
tomislavivic kaže...

kak si otkljucao fps da ti ide prek 60..??
meni jednostavno stoji lockan cijelo vrijeme na 60(i5 3570k+7850)

Iskljuci Vsync opciju.

clock2much
12 godina
offline
FX 8350 gaming performance

di se to tocno nalazi..??

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice