Koji Procesor?

poruka: 14
|
čitano: 2.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji Procesor?

Nisam siguran dali je ovo pravo mjesto za ovu temu ali dobro evo prije otpirilike tjedan dana sam dobio komp serviser mi je stavio novi procesoor koji je slab novu graficku i novu maticnu e sad zelim promijenit procesor u knjizici od maticne pise da mogu stavit i3 pa bih najrađe stavio jedan i3 samo mi je serviser rekao da to sve ovisi jedno o drugom pa me zanima dali ja na svoj komp mogu stavit i3  procesor po mogucnosti ovaj http://www.comel.hr/katalog/racunalne-komponente/procesori/111367/intel-core-i3-2100-socket-1155 ili cak ovaj koji nije i3 a jeftiniji je http://www.comel.hr/katalog/racunalne-komponente/procesori/111661/intel-pentium-g840-socket-1155?

U kompu imam:ASRock H61M-VS,Intel Celon procesor G460,GeForce GTS 450

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Procesor?

Lista procesora koje podržava ta ploča:

 http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=H61M-VS

 

 ide i3 na nju.

14 godina
offline
Re: Koji Procesor?
mario1990 kaže...

Lista procesora koje podržava ta ploča:

 http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=H61M-VS

 

 ide i3 na nju.

A mozes mi jos samo reci dali taj i3 pase na moj komp ?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
Koji Procesor?

Pa ako ga tvoja matična podržava onda normalno da paše.{#}

Šalalallalalalalallalaa.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 16:23 (leobugi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Procesor?

Ne mogu otvoriti taj link, ali mislim da je riječ o ovom procesoru, da paše.

14 godina
offline
Re: Koji Procesor?
leobugi kaže...

Pa ako ga tvoja matična podržava onda normalno da paše.{#}

da ali mi je serviser rekao da mi svaki dio koji je u kompu mora pasat neznam kako da objasnim ako hocu kupit graficku da mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu, ako hocu kupit procesor mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu, ako hocu kupit maticnu da mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu neznam tocno kako da to objasnim samo me zanima hoce li mi komp normalno radit sa tim procesorom i to je to

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Koji Procesor?
oo7 kaže...
leobugi kaže...

Pa ako ga tvoja matična podržava onda normalno da paše.{#}

da ali mi je serviser rekao da mi svaki dio koji je u kompu mora pasat neznam kako da objasnim ako hocu kupit graficku da mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu, ako hocu kupit procesor mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu, ako hocu kupit maticnu da mora pasat sa ostalim dijelovima u kompu neznam tocno kako da to objasnim samo me zanima hoce li mi komp normalno radit sa tim procesorom i to je to

Pa vjerojatno je mislio na suzivot komponenti, odnosno da ti nesto ne bude "bottleneck" da nebi dobio polu performanse.... kako god, radit ce ti jer ti maticna podrzava.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Procesor?


 samo me zanima hoce li mi komp normalno radit sa tim procesorom i to je to

Da radit će.

14 godina
offline
Koji Procesor?

ok hvala vam svima upravo sada idem narucit taj procesor da mi dođe kroz bar dana {#}

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji Procesor?

Evo imam jos jedno pitanjce meni je lik u ducanu reko da cu morat reinstalirat windowse dali ti bas moram jer sam upravo sada skinuo 2 igre koje su preko 30 gigabajta a neda mi se ponovno skidat procesor dolazi za 2 dana {#}

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Procesor?

Trebalo bi raditi, eventualno nakon zamjene procesora napraviš clear cmos. Izvadiš bateriju sa matične na par minuta.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Procesor?
oo7 kaže...

Evo imam jos jedno pitanjce meni je lik u ducanu reko da cu morat reinstalirat windowse dali ti bas moram jer sam upravo sada skinuo 2 igre koje su preko 30 gigabajta a neda mi se ponovno skidat procesor dolazi za 2 dana {#}

Ma nećeš, to se prije trebalo na Win XP kad bi se mijenjala matična ploča, ako nisi prethodno izbrisao stare drivere, na Win7 sve ide kao podmazano.

15 godina
offline
Koji Procesor?

Nekada da, ako mijenjas maticnu (cak i na win 7 jer sam ja bio prisiljen kada sam presao sa stare c2duo konfiguracije na sandy bridge konfiguraciju iako sam sve pobrisao, samo mi je hdd bio isti i poslije sam ga samo preslikao na Samsung F3).... ako prelazis sa starijeg OS-a na novi onda normalno da je kao da kupujes novi PC i sl. situacije. No, u tvojem slucaju (ne mijenjas maticnu i koliko vidim, ostajes na istom OS-u...) tako da... ne, nebi trebalo biti problema.

 

Jedino poslusaj ovo vezano za bateriju da "ubijes" svaku nadu za neuspjeh.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji Procesor?

Oke hvala vam puno {#}

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice