MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe

poruka: 9
|
čitano: 2.495
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
MySQL server 2012 pomoc oko baze podataka

Pozdrav

 

Ovako bavim se PHP, mysql, html, css programiranjem vec par godina i odlucio sam se da pocnem sa c# desktop aplikacijama tj kasama i programima za kafice, trgovine i ostalo.

 

Bio sam kod kolege koji ima prodaju autodijelova i vidio sam 1 program koji on koristi i vidim da je povezano s bazom podataka sto je logicno jer podatci moraju negdje bit spremljeni.

 

E sad mene zanima:

  •  - dali se mysql server nalazi na racunalu di je program ili je server dedicated, vps
  •  - ako se server nalazi na racunalu, kako napravit novi server i bazu podataka da bih mogo pravit tablice i koristit u visual studiu jer se nemogu povezat na bazu koja ne postoji.

 

Koristim MySQL server 2012 sa managment studiom, i cim ga pokrenem trazi me da se logiram na server.

IDE za c# Microsoft Visual Studio 2012 Express.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko baze podataka

Bjež od MySQL + .Net kombinacije

 

1. SQL server može biti bilo gdje, lokalno, na serveru ili negdje vani (Azure?)

2. Zašto bi instalirao novi server, samo napravi novu bazu (kroz MSSQL Managment Studio).

 

.Net (c#) najbolje surađuje sa Microsoft SQL Serverom...

 

P.S. Jesi siguran da ti koristiš MySQL? Jer MySQL 2012 ne postoji.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 13:04 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe

isto MySQL server managment stidio mi vise zvuci kao Microsoft SQL Server 2012 Management studio sto je zapravo jako lako koristit sa visual studiom (oboje microsoft)

 

imas dvije solucije ukoliko se radi o microsoft sql blablabla.. raditi lokalno (baza na kompu i mozes se ulogirat preko windows authentificationa) ili raditi online (azure mislim da je direktno povezan sa management studiom tako da mozes bazu uploadat negdje)

 

lokalnu bazu povezujes jako lako, odes na wizard preko dataseta i sve upite pises pomocu tableadaptera.. jedino sto ces prilikom prijenosa programa na drugo racunalo morat u app.config unutar vs-a mijenjat ime servera (pošto novo računalo novi server, drukčije ime)

 

online sto se tice, imas server explorer, nudi ti direktno na microsoft azure i to preko accounta..

 

i da kao sto je kolega rekao dodaj baze, ne radi nove servere, jedan ti je dosta

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 13:34 (LUNAT1C).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe
Hm, moje skromno misljenje - savladaj prvo osnove osnova, client/server, nova baza/novi server, ms/my i slicno, prije nego krenes u neki projekt, srecom fuserskih uradaka vec imamo i previse na trzistu :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe
LUNAT1C kaže...

isto MySQL server managment stidio mi vise zvuci kao Microsoft SQL Server 2012 Management studio sto je zapravo jako lako koristit sa visual studiom (oboje microsoft)

 

imas dvije solucije ukoliko se radi o microsoft sql blablabla.. raditi lokalno (baza na kompu i mozes se ulogirat preko windows authentificationa) ili raditi online (azure mislim da je direktno povezan sa management studiom tako da mozes bazu uploadat negdje)

 

lokalnu bazu povezujes jako lako, odes na wizard preko dataseta i sve upite pises pomocu tableadaptera.. jedino sto ces prilikom prijenosa programa na drugo racunalo morat u app.config unutar vs-a mijenjat ime servera (pošto novo računalo novi server, drukčije ime)

 

online sto se tice, imas server explorer, nudi ti direktno na microsoft azure i to preko accounta..

 

i da kao sto je kolega rekao dodaj baze, ne radi nove servere, jedan ti je dosta

 

Da ovo imam Microsoft SQL Server 2012 Management studio, ja sam naviko na rad na localhostu preko xampp-a i on sluzi kao server. E sad mene zanima kako da napravim takav 1 server na racunalu da bi mogo povezat s visual studio i unosit, editirat i brisat podatke, tj spojit se na server, kreirat bazu i tablice.

 

Ovo mi ne radi "(baza na kompu i mozes se ulogirat preko windows authentificationa)" jer cim otvorim Microsoft SQL Server 2012 Management studio trazi mi da unesem ime servera i da se logiram, http://prntscr.com/dzoo8o.

 

"odes na wizard preko dataseta i sve upite pises pomocu tableadaptera" wizarda nemam.

 

a ovo "online sto se tice, imas server explorer, nudi ti direktno na microsoft azure i to preko accounta.." kad odem da mi trazi racune, ne nadje nista sve prazno.

 

A meni treba baza posebno jer da bi mogo instalirat na svaki komp drugu bazu a baza mora bit povezana negdje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe
mcf kaže...
Hm, moje skromno misljenje - savladaj prvo osnove osnova, client/server, nova baza/novi server, ms/my i slicno, prije nego krenes u neki projekt, srecom fuserskih uradaka vec imamo i previse na trzistu :)

 Hvala ti na misljenju ali ja uvijek volim krenit s necim tezim i nekim projektom jer mi je tako lakse. Tako je bilo i kad sam html poceo css php isto nisam krenio od npr. kontakt forme nego od pravljenja user systema ( login, register, edit, delete account i ostaloga sto se tice korisnika ).

 

Ali kako mi se cini morat cu tebe poslusat nema druge :=)

15 godina
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe
mlukac89 kaže...
LUNAT1C kaže...

isto MySQL server managment stidio mi vise zvuci kao Microsoft SQL Server 2012 Management studio sto je zapravo jako lako koristit sa visual studiom (oboje microsoft)

 

imas dvije solucije ukoliko se radi o microsoft sql blablabla.. raditi lokalno (baza na kompu i mozes se ulogirat preko windows authentificationa) ili raditi online (azure mislim da je direktno povezan sa management studiom tako da mozes bazu uploadat negdje)

 

lokalnu bazu povezujes jako lako, odes na wizard preko dataseta i sve upite pises pomocu tableadaptera.. jedino sto ces prilikom prijenosa programa na drugo racunalo morat u app.config unutar vs-a mijenjat ime servera (pošto novo računalo novi server, drukčije ime)

 

online sto se tice, imas server explorer, nudi ti direktno na microsoft azure i to preko accounta..

 

i da kao sto je kolega rekao dodaj baze, ne radi nove servere, jedan ti je dosta

 

Da ovo imam Microsoft SQL Server 2012 Management studio, ja sam naviko na rad na localhostu preko xampp-a i on sluzi kao server. E sad mene zanima kako da napravim takav 1 server na racunalu da bi mogo povezat s visual studio i unosit, editirat i brisat podatke, tj spojit se na server, kreirat bazu i tablice.

 

Ovo mi ne radi "(baza na kompu i mozes se ulogirat preko windows authentificationa)" jer cim otvorim Microsoft SQL Server 2012 Management studio trazi mi da unesem ime servera i da se logiram, http://prntscr.com/dzoo8o.

 

"odes na wizard preko dataseta i sve upite pises pomocu tableadaptera" wizarda nemam.

 

a ovo "online sto se tice, imas server explorer, nudi ti direktno na microsoft azure i to preko accounta.." kad odem da mi trazi racune, ne nadje nista sve prazno.

 

A meni treba baza posebno jer da bi mogo instalirat na svaki komp drugu bazu a baza mora bit povezana negdje.

 ja radim na 2014. ali u principu je isto, tu pod server name kad stisnes strelicu, i browse for more, pod local servers i database engine bi ti trebao biti jedan desktop koji je zapravo tvoj pc, njega odaberes i moci ces se ulogirat u lokalnu bazu gdje dalje mozes radit bazu bas naredbama, dodavanjem tablica ili preko ere

 

na visual studiu s lijeve strane (bar ja) imas datasetove, ondes na add using wizard i trebao bi ti odma naći bazu sa imenom (baza na lokalnom serveru treba biti spremljena)

 

ps. pa normalno da ti ne nalazi kada nisi još napravio lokalni server/bazu, to je tek nakon baze.. što se tiče azurea, za to ti i treba račun te se ti serveri plaćaju pišto su online (i isto tako trebaš napraviti bazu i uploadati gore, te je jedina razlika ta da je na Azureu online, a lokalno preko tvog PC-a)

pogledaj video tutoriale po youtubu jer bez toga nećeš ništa moći napraviti

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 14:15 (LUNAT1C).
10 godina
neaktivan
offline
MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe

E to je problem kod mene nema tog desktopa, cak sam i probo manualno upisat ime PC-a ali nece da se spoji, vjerovatno je problem do windowsa ili neceg drugoga.

 

Kad odaberem pod Server name: <browse for more> otvori mi se novi prozor sa 2 taba > Local servers ( koji je prazan ), Network servers ( ...retrieving data.... ) i ne nadje nista.

 

Windows 10 pro x64

 

Edit: Pronaso sam i rijesio stvar :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 14:58 (mlukac89).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MySQL server 2012 pomoc oko pocetka upotrebe

Onda je vrlo jednostavno - nemaš SQL server, imaš samo management studio (to nije isto!)

 

Instaliraj ovo:

 

https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=42299

 

(izaberi ExpressAndTools 64BIT\SQLEXPRWT_x64_ENU.exe)

 

To će ti instalirati tvoj vlastiti Microsoft SQL Server 2014 Express i sve popratne stvari pa ćeš se moći spojiti na njega, raditi baze itd...

 

I gore su ti dobro rekli - prvo prouči što je baza, što je SQL Server, što je Management Studio jer bez toga nećeš daleko.

 

P.S. To ti je LocalDb, tu nema servera... I ne radi ti na starijim Windowsima ja mislim.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 15:11 (Sum_of_all_fears).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice