BSOD- tcpip.sys ?

poruka: 5
|
čitano: 1.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
BSOD- tcpip.sys ?

Imam konstantni BSOD s tcpip.sys (bad-poop-header ; 0x00000019) driverom..

 

Na intenetu piše da je problem s mrežnim driverima?

 

e sad je pitanje : imam instaliranu verziju drivera xx1 i preuzmem noviju verziju xx2, instaliram je, sve prođe ok... međutim u driverima mi i dalje stoji da je verzija xx1 (resetirao sam pc ).. zašto mi se ne ažurira info o driveru ako je sve ok?

 

OS je Win 7, pro 64 bit..

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 13:40 (buggie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD- tcpip.sys ?

Tema za BSOD: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

Molim te uploadaj i minidumpove na neki filesharing servis pa mi daj link u toj temi.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD- tcpip.sys ?

stavljeno

tnx

15 godina
offline
Re: BSOD- tcpip.sys ?
buggie kaže...

..zašto mi se ne ažurira info o driveru ako je sve ok?

 

OS je Win 7, pro 64 bit..

 -zato jer je ponekad win prepametan,... ponekad je postojeći driver 'bolj', noviji ili barem certificiran a o tim sitnicama ovisi odluka managera što će napraviti (ili ignorirati juzera).

Zato moraš znati da imaš pravi driver, ... ili je došlo do 'mixanja' drivera (zna se desiti kad se mijenjaju slične kartice, slični driveri pa dođe do pogrešnog prepoznavanja).

-mrežni driver (ovisno o stvarnom chipu-hardwareu) može biti star i 100 godina.. radit će jednako dobro. Važno da je 'pravi'.

-setup je btw loša stvar, ako imaš npr zipiran 'običan-glupi' txt-inf ... zapravo pogledaj folder-sadržaj, vidi što ima.

-malware se zna ubaciti kao mrežni (ili audio) driver, MBAM možda popravi stanje.

-ovisno o OSu, možeš objasniti win da dozvole necertificiran driver, pod hw-driver ili za win8 restrat-poseban meni kao safemode..

-pošto i prastari driver (ako je odgovarajući za HW i ver.OSa) mora najnormalnije raditi, odnosno ako ipak postoje ovakvi problemi a nije npr malware, treba posumnjati na (ne)ispravnost. QuickTest, boot nekog liveOSa npr ubuntu..

 

itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
BSOD- tcpip.sys ?

Analizirao sam mu ja dump. Malwarebytesova komponenta za web zaštitu se srušila i crashala proces: fwpkclnt.sys. Zato se sustav rušio. Na MBAM-ovom forumu kažu da čista reinstalacija zna pomoći.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice