Gašenje probook 4510s

poruka: 6
|
čitano: 1.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gašenje probook 4510s
Dakle, laptop se gasi prilikom podizanja Windowsa, gasi se prilikom pokušaja ulaska u BIOS ili odabira bilo kakve druge opcije ponuđene kada se stisne esc tipka za meni. Ponekad se ugasi i kada se stisne esc tipka. Čim se neka tipka dodirne, ugasi se kao da se dulje vrijeme držala power tipka.
Ne gasi se dok stoji npr u onom meni-u za safe mode ili nakon pritiska na esc tipku prilikom paljenja. Čak je uspio odvrtiti i recovery bez da se ugasi

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2017 14:46 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gašenje probook 4510s

Je li cist od prasine? Jesi li provjerio temperature? Jesi li probao hard reset?

14 godina
offline
Re: Gašenje probook 4510s

temperature gotovo sigurno nisu, ali nema ni veze - ispuhuje hladan zrak, zadnje je bio paljen nakon par mjeseci, ugasio se nakon 5 sekundi. temperature ne mogu provjeriti nikako jer se gasi cim pokusam pristupiti biosu ili uci u windowse.

 

bio je na servisu, kazu da je problem u nekoj žici koja se treba zagrijati ili šta već da bi laptop normalno radio. ali to mi ne drži vodu pošto se laptop gasi točno kada se napravi neka radnja (pristup biosu) i neovisno koliko je on dugo upaljen. ako se prilikom paljenja stisne ESC i onda vise niti jedna tipka nego stoji na onom ekranu sa dodatnom opcijama, laptop se ne gasi. čim se stisne f10 za pristup biosu - laptop se odmah ugasi (ili bilo koja druga dodatna tipka). disk je u servisu bio mijenjan i rekli su da je isti problem.

 

hard reset nisam probao, nisam ni otvarao laptop samo sam bacio oko na brzinu. trenutno ga nemam kod sebe, ali volio bih cuti ideje. kako reflash-ati bios npr. a bez pristupa istom. zamijeniti čip biosa? cini mi se preriskantno. no mozda u njemu ni nije problem. sumnjam na dvd rom kojeg bios pokusava ocitati pa se desi neki kratki spoj. također, prilikom podizanja sustava, windows pristupa dvd-romu pa se opet ugasi. a mozda je nesto trece. nadao sam se da je netko imao slican problem...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2017 14:16 (Idealist).
14 godina
offline
Gašenje probook 4510s

Javi se kolegi ITelektronika. On će znati više. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Gašenje probook 4510s

Znaš šta, valjda sam popravio preko 200 tih ploča, ma možda sam i malo rekao al ovakav kvar nisam vidio :)

Najčešći problem je s Ati grafikom ili u slučaju AMD platforme s čipsetom (Northbrigde). Na Intel platformi hlađenje grafike je izvedeno toliko loše da sam počeo sumljati da je slučajno.

Osim toga, nešto problema s bios čipovima a ostalo se temelji na 3 generaciji C2D platforme koja se pokazala inimno pouzdana.

Prilikom rastavljanja i sastavljanja treba obratiti pozornost na kabel od ventilatora, često ljudi taj kabel pritisnu s gornjom plastikom i naprave kratki spoj.

 

Ja bi tom problemu, ali i u većeini slučajeva izvadio ploču, proc,hlađenje, kabel od napajanja i dugme za paljenje. Dakle minimalno potrebno za probati ploču na stolu. Na taj način eliminirati eventualne probleme s periferijom.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Gašenje probook 4510s

Pa naravno, kada ja imam problem, onda je to prvi put viđeno. :) C2D je u njemu. laptop se počeo gasiti, a da prije nikad nije bio rastavljan (barem su me uvjerili tako) pa mislim da se ovo sa ventilatorom moze eliminirati...

Definitivno cu probati izvaditi sve i na stolu ga upaliti kad ga dobim u ruke.

 

Hvala i pozdrav do tada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 16:57 (Idealist).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice