Intel q8300 problem

poruka: 7
|
čitano: 3.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Intel q8300 problem

Pozdrav svima, prvi put otvaram temu pa valjda sam sve dobro napravio. Imam problem sa rušenjem sistema kad igram neku igru, samo mi se pojavi plavi zaslon nakon kakvih 5-10 min igranja. To je počelo  prije tjedan dana, i stalno se mučim da riješim taj problem. Konfa je sljedeća : q8300, 2gb ram, HD3850, gigabyte g33m-s2l. Prvo sam sumnjao na drivere za grafičku, probao sam sve od 9.8 do 10.2 i uvijek isto. Pa sam ponovo instalirao win7 x64, i opet isto. Onda sam počeo sumnjat na proc jel je overclockan od prvog dana na 3Ghz, pa sam ga vratil na 2.5 i opet se ruši ali rjeđe. Proc sam testirao sam prime95 2h i temp su dobre 36-38 u idlle i pod loadom 59-66. Jel ko zna što bi moglo biti možda MBO?

 

Isprobane igre: Far Cry 2, Aliens vs Predator, Medal of honor airborne, i cod 4 koji se jedini ne ruši 

Mrog
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel q8300 problem

Ako je problem samo sa COD4 to i nije neki problem.

 

Probaj instalirat original. Namigiva

 

 

Opa krivo pročito..zanemari post

Random chance seems to have operated in our favor.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 13:14 (Spock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel q8300 problem

koliko sam ja skužio cod4 se jedini ne ruši.

autoru teme: fulao si podforum ali nema veze..jesi li probao resetirati bios?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel q8300 problem

Vjerojatno je do memorije, probaj s drugom memorijom, ako nije memorija je grafička.

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel q8300 problem

Moze bit i jednostavno mem na grafulji ili kompu. Ali te probleme sa grafama je inace vrlo nezahvalno dijagnosticirat na daljinu. zbog drivera, winsa i svega ostaloga sta utjece na njih. Ako imas pc-check onda malo napravi test grafulje, ako ne potrazi malo, imas po netu i drugih progsa koji rade test grafulja, znam da se malo teze nadju ali ima ih, ne sjecam se tocno nazive jer ih davno nisam koristio, od kad imam pc check. Al malo progooglaj, pa vidi. Ako uhvatim danas ili sutra vremena cu ti ja potrazit pa ako nadjem ti stavim link.

Inace mozda malo komp probat pocistit, od prasine i smeca, vratit sve na stock i cpu i grafu ako nije, pratit temp grafulje u igrama ili barem neposredno cim izadjes iz igre. i tako, pa onda to postaj ovdje da vidimo. Koji su winsi? jesi ista mijenjao nedavno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 13:23 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel q8300 problem

Očistio sam komp od prašine, vratio sve na stock i zasad sve dobro, sad ću probat stavit proc natrag na 3.0 pa da onda vidim jel će se rušit

Mrog
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel q8300 problem

Pa nemoj sudit zasad sve dobro po samo par sati rada...ostavi ga na stock bar par dana, igraj igre, pokreni neki zahtjevniji test, linx, occt ili slicno nek rade par sati i tako. Pa ako sve bude ok onda tek klokas

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice