Jako spor PC

poruka: 27
|
čitano: 8.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

Pozdrav svima,ovako imam problem sa jednim PCjem.. sastavljen je na friško,znaci pasta je promjenjena na svim djelovima,novi windowsi,sve ljepo formatirano,novi driveri itd itd.. znaci kao da je stigao iz trgovine.. Ali on na WIN XP radi jakooo sporo.. sta god zelim radit,ili bilo koju operaciju radim sve je jako sporo... 



Konfiguracija je:

Intel Celeron 2.40ghz
RAM 1gb ddr 400mhz
nVidia 7600gs (AGP) 256mb
Matsonic ms9367e
 
Svasta sam pokusao da radi malo brze,ali on je uzasno spor.. cak i kod igrica koje bi ta graficka trebala zvakat kako treba,i dalje sve kiksa a na nekom bilokojem pregledniku za internet,treba čitava viječnost da otvori neku web stranicu.. stvarno neznam problem.. ako vi imate kakvu ideju,stvarno bi vas molio da pomognete..  

I da jos nesto,sve je ispravno,jer nikada nije bilo Blue screena niti ikakvih errora.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2013 12:41 (ozzy666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jako spor PC

Koje igre? Što si pokušavao pokrenuti?

 

Jer ovo računalo je bilo low end i kad je bilo novo prije 5+ godina.

10 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

deinstalirati nepotrebne programe,smanjiti programe koji se automatski pokreću,smanjiti servise koji se automatski pokreću,osloboditi prostora na disku,defragmentirati disk,očistiti malware,spywarei adware,očistiti registar sistema,ažuriratiwindows,ažurirati drivere,utvrditi moguće konflikte software i hardware,optimiziratiRAM,otkloniti nepotrebne ikone sa desktop,ubrzati otvaranje mapa,koristiti programe za automatsku optimizaciju računala.možeš skinuti(ako nemaš) ccleaner i glary utilities 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC
verudež kaže...

deinstalirati nepotrebne programe,smanjiti programe koji se automatski pokreću,smanjiti servise koji se automatski pokreću,osloboditi prostora na disku,defragmentirati disk,očistiti malware,spywarei adware,očistiti registar sistema,ažuriratiwindows,ažurirati drivere,utvrditi moguće konflikte software i hardware,optimiziratiRAM,otkloniti nepotrebne ikone sa desktop,ubrzati otvaranje mapa,koristiti programe za automatsku optimizaciju računala.možeš skinuti(ako nemaš) ccleaner i glary utilities 

Mislim da ce coveku raditi sad ko avion zaboravio si za "safe mode" i cesljanje antivirusima..{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC
verudež kaže...

deinstalirati nepotrebne programe,smanjiti programe koji se automatski pokreću,smanjiti servise koji se automatski pokreću,osloboditi prostora na disku,defragmentirati disk,očistiti malware,spywarei adware,očistiti registar sistema,ažuriratiwindows,ažurirati drivere,utvrditi moguće konflikte software i hardware,optimiziratiRAM,otkloniti nepotrebne ikone sa desktop,ubrzati otvaranje mapa,koristiti programe za automatsku optimizaciju računala.možeš skinuti(ako nemaš) ccleaner i glary utilities 



msm da to nema potrebe uopce raditi,jer su kao sto kazem windowsi friško instalirani i nema nepotrebnih programa,hard je defragmiran ali od progama šta je je samo java,driveri i preglednik.. nista drugo.. a virus nisam mogao pokupiti jer sam isao samo po sigurnim stranicama.. znaci official stranice itd itd.. htio sam pokrenuti League of legends,puno ljudi je igra bas sa tom grafickom.. imaju po 40 fpsa,a ja nemam ni 10 sve na low ukljucujuci i rezoluciju..

15 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

Procesor je smeče i to je to. U istoj sam situaciji i ja, to komotno ako možeš zamijenit, zamijeni.

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC

Al nije mi jasno kako je do procesora? Imao sam jedan celeron isto prije godinu dana i radio isto tako,samo na win 7 i radio je odlicno,a o xpu da ne govorim..

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2013 15:47 (ozzy666).
15 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

Imaš Celerone koji su single-core, a imaš i dual-core.. Velika razlika. :/

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC
Antonio kaže...

Imaš Celerone koji su single-core, a imaš i dual-core.. Velika razlika. :/

Ma znam,razumijem se ja u kompove,ali govorim o single core.. ali hocu reci,da sam nekada vrtio win xp na procu od 900mhz i radio je bolje nego na ovom od 2.4

Ja recimo imam Pentium Dual core,tako da razumijem razliku.. :D  

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2013 15:53 (ozzy666).
12 godina
offline
Jako spor PC

Ja imam trenutno single core athlona na 1 gb rama i odlicnom grafom. Dakle isto kao i ti sam probao igrati lol, nazalost previse steka, mislim da je problem najvise u ramima, na xp-u bi ti trebalo bar 1,5 gb rama da bi lol lijepo radio. E sada zasto ti steka u pregledniku ne znam meni to dosta solidno ide, naravno poiskljucivao sam sve moguce procese i programe koji bi mogli usporavati rad.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC

A msm cudno mi je sve to nekako,ljudi igraju tu igru i sa 512 mb... jer mi nista nije toliko bitno,kao da samo ta igra radi.. sastavljeno je samo zbog toga.. :D

15 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

Ma možeš imat 4Gb RAM-a i odličnu grafičku ako ti procesor bottleneck-a to sve, možeš se slikat.. Nažalost znam o čemu pričam..

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jako spor PC

Što se tiće surfanja netom,danas su ti sve stranice pune flash animacija a adobe flash npr.nije optimiziran za stare mašine nego traži jači proc pa ti se zbog toga događa sporo učitavanje ili je jedan od uzroka.Probaj nači stariju verziju flasha pa probaj.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

U kakvom stanju ti je hard disk?

 

btw od Celerona ne možeš očekivati previše.Imaš Pentiume 4 za soc 478 na 3+ Ghz po stotinjak kn na oglasima, to bi radilo bolje..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 9:31 (buggie).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC
Antonio kaže...

Ma možeš imat 4Gb RAM-a i odličnu grafičku ako ti procesor bottleneck-a to sve, možeš se slikat.. Nažalost znam o čemu pričam..

kuzim te sta hoces reci.. :)

Se7en kaže...

Što se tiće surfanja netom,danas su ti sve stranice pune flash animacija a adobe flash npr.nije optimiziran za stare mašine nego traži jači proc pa ti se zbog toga događa sporo učitavanje ili je jedan od uzroka.Probaj nači stariju verziju flasha pa probaj.

A mogao bih i to probati.. vidit cu dali ce ista pomoci.. mozda i neku stariju verziju preglednika bih mogao staviti

buggie kaže...

U kakvom stanju ti je hard disk?

 

btw od Celerona ne možeš očekivati previše.Imaš Pentiume 4 za soc 478 na 3+ Ghz po stotinjak kn na oglasima, to bi radilo bolje..

disk je u izvrsnom stanju,checkiran i nema nikakvih problema.. a sad to za proc,neznam dal bi mi se isplatilo.. vidit cu jos..




hvala na savjetima.. :) 

10 godina
neaktivan
offline
Jako spor PC

Ljudi, imam eto da kazem gamersku masinu(skupa) i sad evo neke od spec. su 8gb rama, 3gb grafficke ati hd7950, i7 3770k, 2tb hdd ocjena mu je 5,9 i u posljednje vrijemee jako stopa npr... kad nesto kucam ja pisem i tek nakon 2-3 sekunde to se pojavi na ekranu i nije sad ono problem do kabla vako nako, onda kad ga palim tesko nekako ko da je za penzije a od start-up porgrama samo avast upaljen i ono jos nesto od avast-a vise ne vjerujem onim programima za ubrzavanje iobit i onaj one click maintance ne sjecam se pravog naziva i nikad ih nisam drzo zajedno istalirane jedino mi eto stoji ccleaner al haman ni on mi vise ne pomazee.... imal ko kakav prijedlog pored onih defrag, trazenja virusa, malware-a itd itd pronalazenja gresaka i sl.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jako spor PC
galaksija10 kaže...

Ljudi, imam eto da kazem gamersku masinu(skupa) i sad evo neke od spec. su 8gb rama, 3gb grafficke ati hd7950, i7 3770k, 2tb hdd ocjena mu je 5,9 i u posljednje vrijemee jako stopa npr... kad nesto kucam ja pisem i tek nakon 2-3 sekunde to se pojavi na ekranu i nije sad ono problem do kabla vako nako, onda kad ga palim tesko nekako ko da je za penzije a od start-up porgrama samo avast upaljen i ono jos nesto od avast-a vise ne vjerujem onim programima za ubrzavanje iobit i onaj one click maintance ne sjecam se pravog naziva i nikad ih nisam drzo zajedno istalirane jedino mi eto stoji ccleaner al haman ni on mi vise ne pomazee.... imal ko kakav prijedlog pored onih defrag, trazenja virusa, malware-a itd itd pronalazenja gresaka i sl.

Prvo obriši sve te nepotrebne programe, zatim u run upisi "msconfig" i u start tabu iskljuci sve kaj je nepotrebno.

13 godina
online
Jako spor PC

galaksija10

 

- Ako imaš vremena napravi si reinstall, ako nemaš win 8.1, a želio bi imati, sad je prilika za to.

- Onih gluposti koje "ubrzavaju" računalo kao fol se ostavi, ti programi brišu i stvari

  koje su računalu potrebne.

- Još možeš napravit dijagnostiku HDDa i RAM memorije.

- Računalo toga kalibra kao tvoje mora "letjeti", a ne vući se. ;D

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor PC

Nasao sam onaj crack za win 8.1.. Trenutno koristim win8 64bit-ni nesto sam citao jel to mogu update-ovati ili moram rucno instalirati??

Radio sam dijagnositku hdd nema nikakvih gresaka, defragmenatciju takodjer, a za ram sam nalazio neke alatke tako da nezz vise u cemu je kvaka.

Ne zagrijava se ono ima 7 kulera, 4 ih je na kucistu samo tako da nije do toga one mrezice su ocicsene nije ni do prasine -.- i ima da kazem dotok zraka a gledao sam da nije do hldanog da ne bi doslo do kondenzacije...

12 godina
offline
Jako spor PC

Posljednjih dana laptop se znatno usporio.

 

Simptomi su:

Sporo ucitavanje stranica.

Trokiranje u igrama(iako je bez problema šibao te igre)

Isto tako katastrofalan LAG u online igrama.

Prisilan izlazak iz igre pritiskom na Ctrl+Alt+Del totalno freeza komp na 15 min i ne dozvoljava nasilno prekidanje aplikacije.

Paljenje laptopa je  dodatno usporeno.

Automatski prebaci jezik tipkovnice sa HRV na ENG u samoj igri???

 

Sve mi ovo upucuje na virus,ali skenirano je sa Hitmanom i MAM.

Startupovi u ograniceni na samo 3 drivera.

"Očiščen"je CCleanerom.

Laptop je još pod garancijom,tako da čistiti ga još ne smijem(a i Speecy pokazuje OK temperature)

Driveri azurirani.

OS je orginal.

 

AMD A10 elite quad core

Radeon HD 8670M 2GB

4GB DDR3

1 T HDD

Windows 10 64 bit

 

Hvala svakome na odgovoru,ja ideja više nemam!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jako spor PC
Milka30 kaže...

Posljednjih dana laptop se znatno usporio.

 

Simptomi su:

Sporo ucitavanje stranica.

Trokiranje u igrama(iako je bez problema šibao te igre)

Isto tako katastrofalan LAG u online igrama.

Prisilan izlazak iz igre pritiskom na Ctrl+Alt+Del totalno freeza komp na 15 min i ne dozvoljava nasilno prekidanje aplikacije.

Paljenje laptopa je  dodatno usporeno.

Automatski prebaci jezik tipkovnice sa HRV na ENG u samoj igri???

 

Sve mi ovo upucuje na virus,ali skenirano je sa Hitmanom i MAM.

Startupovi u ograniceni na samo 3 drivera.

"Očiščen"je CCleanerom.

Laptop je još pod garancijom,tako da čistiti ga još ne smijem(a i Speecy pokazuje OK temperature)

Driveri azurirani.

OS je orginal.

 

AMD A10 elite quad core

Radeon HD 8670M 2GB

4GB DDR3

1 T HDD

Windows 10 64 bit

 

Hvala svakome na odgovoru,ja ideja više nemam!

 Odradi skeniranje HD Tuneom, ali ne Quick nego full.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
offline
Re: Jako spor PC
softwaremaniac kaže.

 Odradi skeniranje HD Tuneom, ali ne Quick nego full.

 Evo malo je potrajalo,ali sve se zeleni.

 

14 godina
offline
Jako spor PC

Skeniraj adwcleanerom.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Jako spor PC

Mogao si neku noviju verziju HD Tunea instalirati, ovu je valjda sâm Isus koristio dok je hodao Zemljom.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Jako spor PC

Isprika sto nisam mogao prije odgovoriti,ali evo sta sam napravio:

ADWcleaner je nasao nekakav servis KMSELDI.

Nakon brisanja,nije se nesta na bolje promjenilo ali....

Odradio sam scan sa Driver boosterom i on mi je otkrio zastarjele Realtek drivere+Java-sveukupno 170 MB.

Nakon instalacije drivera,komp je ubrzao,ne onako brzo koliko moze,ali znatno brze!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Jako spor PC

Kad već imaš HD Tune, daj pokreni test brzine - ne traje ni približno dugo kao traženje loših dijelova diska. :) Ako ti se dâ, možeš probati i s HDD Sentinelom očitati stanje diska.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Jako spor PC
Arendelle kaže...

Kad već imaš HD Tune, daj pokreni test brzine - ne traje ni približno dugo kao traženje loših dijelova diska. :) Ako ti se dâ, možeš probati i s HDD Sentinelom očitati stanje diska.

Hocu mada mislim da nema potrebe za time,jer je relativno nov laptop,a i nemam više laga u igrama.

Doduše,zanimljivo je to sto nisam napomenuo ranije---Nikada ne stavljam lozinku na računalo i nekim "cudom" pojavio mi se login screen od Windowsa sa lozinkom.

Mogao sam se logirati samo sa lozinkom koju inace koristim i nisam to ovdje napominjao,jer sam mislio da me supruga trola.

Nikako nisam mogao ugastiti "password login",u biti jesam,ali bez efekta,jer bi se nakon svakoga restarta ponovo pojavljivao.

Supruga me uvjerava da nije bilo trolanje.

 

 Nakon sto je ADWcleaner obavio svoje i obrisao servis,odmah se javila Cortana(koju sam daaavno ugasio),daa kao cinim opasan proces koji moze nastetiti....bla,bla,bla.

Nakon restarta komp je ubrzao!

 

Izgleda da je ipak bio virusčić u pitanju.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice