Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

poruka: 65
|
čitano: 12.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

sam naslov postavlja pitanje, kako hladite svoju mašinu u ovimavrućim danima ? :P

 

 

cooler na garfi da barem malo ohladi pasivnu grafu cooler na garfi da barem malo ohladi pasivnu grafu
skols
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:06 (skols155).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

CAPETAN PRICE
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

radim na projektu novog kučišta ;)

skols
14 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
CAPETAN PRICE kaže...

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

Ne nego grije,kak moze cooler sobu hladit? meni PC grije cijelu sobu jer kolko se to svega grije i koliko tu vrucinu ventovi izbace da osjetim toplinu to jest razliku u toplini kad izadem i udem u sobu.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
16 godina
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

S prednje strane kucista stavis jedan 120 mm ventilator da upuhuje zrak i 120 mm na zadnjoj strani kucista da ispuhuje topli zrak.To je sva filozofija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
skols155 kaže...

sam naslov postavlja pitanje, kako hladite svoju mašinu u ovimavrućim danima ? :P

 

 

Stavi odozada jedan vent onda ce bit jos bolje, po velicini rupe vidim da ide jedan od 9cm vent sigurno i nema frke a ovaj dole ce bit dobro i tiho rjesenje ima ga i u Links, Varaždin.Cool

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.908.100

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
Fake_Alert kaže...
CAPETAN PRICE kaže...

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

Ne nego grije,kak moze cooler sobu hladit? meni PC grije cijelu sobu jer kolko se to svega grije i koliko tu vrucinu ventovi izbace da osjetim toplinu to jest razliku u toplini kad izadem i udem u sobu.

 

 

slažem se s tobom, pa u sobi mi je valjda 45 C kad mi radi komp po cijeli dan,

skols
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
rambox kaže...
skols155 kaže...

sam naslov postavlja pitanje, kako hladite svoju mašinu u ovimavrućim danima ? :P

 

 

Stavi odozada jedan vent onda ce bit jos bolje, po velicini rupe vidim da ide jedan od 9cm vent sigurno i nema frke a ovaj dole ce bit dobro i tiho rjesenje ima ga i u Links, Varaždin.Cool

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.908.100

 

znam, kupio sam tamo grafu i proc ;D

skols
14 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Evo ja sam upravo svoj PC sada ispuhao  sa kompresorom  (obavim to svaka 2-3 mjeseca)

nedavno sam ugradio 3 bočna 92mm ventilatora za upuhivanje (1 puše po hardovima,1 po procu i ramu i 1 po grafičkoj)

I ima jedan 120mm za ispuh i ja sam miran što se ljetnih temperatura tiče

 

dnl
14 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Prije sam skinuo bočnu stranu i u komp uperio Konačarov ventilatorNamigiva.Sad sam riješio problem hlađenja 120mm ispušnim ventom i ručnim podizanjem ventilatora grafe kada igram igre.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Coolermaster V10 obavlja posao :D

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
roki kaže...

Evo ja sam upravo svoj PC sada ispuhao  sa kompresorom  (obavim to svaka 2-3 mjeseca)

nedavno sam ugradio 3 bočna 92mm ventilatora za upuhivanje (1 puše po hardovima,1 po procu i ramu i 1 po grafičkoj)

I ima jedan 120mm za ispuh i ja sam miran što se ljetnih temperatura tiče

 

super izgleda, a i ventilatori nisu tako skupi

 

ja radim starom kučištu, upravo sam izrezao rupe za vent 120mm i sad samo čeka još farbanje pa stavljanje komponenata

skols
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
dncrmt kaže...

Prije sam skinuo bočnu stranu i u komp uperio Konačarov ventilatorNamigiva.Sad sam riješio problem hlađenja 120mm ispušnim ventom i ručnim podizanjem ventilatora grafe kada igram igre.

ti si barem možeš pojačat ventilator na grafi, ja imam pasivno hlađenje, a za 4670 nemogu nigdje naći aktivno da zamjenim sa pasivnim

skols
14 godina
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Polijem ga hladnom vodom.Izlanuo se

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
mitchell kaže...

Polijem ga hladnom vodom.Izlanuo se

dobra dobra :D

skols
15 godina
protjeran
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

nikako isto ko uvijek...stranica je na kistri ventovi na low...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

laptop ima ugrađen ventilator po najvećim vrućinama ga ne palim a kad ga upalim koristim ga malo i ne forsiram ga zahtjevnijim zadacima

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
blackalbum kaže...

laptop ima ugrađen ventilator po najvećim vrućinama ga ne palim a kad ga upalim koristim ga malo i ne forsiram ga zahtjevnijim zadacima

imaš za kupit u linksu hlađenje za laptop

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla%F0enje+za+notebook+TARGUS+AWE55EU+Lap+Chill+Mat%2C+do+17%27%27%2C+USB%2C+crni&option=artikl&id_kategorija=0160&id_artikl=016.000.219

skols
15 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Imam 90mm ventilator ispred i 120mm odozada i klima radi u sobi :)

Tako da PC i ne osjeti da je ljeto   Namigiva

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
evo ja imam ovaj komp odn zanima me kamo da stavim ventilatora još kojega??? http://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01670.jpghttp://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01672.jpg i kolka veličina ;)
15 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
Pa sta vas muci to hladenje ljeti?meni su temp isto ko i zima,zapalim klimu i to je to,a i da nemam klimu bilo bi par stupnja gore i komp bi i dalje radio :S
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
crni pauk kaže...
evo ja imam ovaj komp odn zanima me kamo da stavim ventilatora još kojega??? http://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01670.jpghttp://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01672.jpg i kolka veličina ;)

napravi rupu na stranici i ugradi vent od 120 mm

skols
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
roki kaže...

Evo ja sam upravo svoj PC sada ispuhao  sa kompresorom  (obavim to svaka 2-3 mjeseca)

nedavno sam ugradio 3 bočna 92mm ventilatora za upuhivanje (1 puše po hardovima,1 po procu i ramu i 1 po grafičkoj)

I ima jedan 120mm za ispuh i ja sam miran što se ljetnih temperatura tiče

 

jedan dobar cable managment bi ti trebao...

btw da nije to neka antec kistra?Cool

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:36 (dokly).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
za ubuduće: lexa s (5x 12 cm 1200rpm vent),zalman performa (2x 12 cm vent 1350 rpm-cpu),zalman (2x 6cm 3000rpm vent-ram),scythe 12 cm vent (1900 rpm-psu) i 2 pasivca za diskove
Hladno,nema šta :)
14 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

imam 1 vent antec 140mm odozgo,straga 1 od 120mm,sprijeda 2 od 120 mm,procesor hladim sa scythe kabutom,grafika je vapor x,za moga nema brigeCool

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:40 (hrcozg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
crni pauk kaže...
evo ja imam ovaj komp odn zanima me kamo da stavim ventilatora još kojega??? http://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01670.jpghttp://i949.photobucket.com/albums/ad337/djdarac/DSC01672.jpg i kolka veličina ;)

Prema promjeru rupe koja ti je na kucistu odozada, vjerojatno ide tamo vent od 12 cm provjeri to s metrom jos. Ak ide stavi takav jedan ventilator od 12 cm, to ce onda bit puno bolje ovaj dole S model je dobar i nije bucan.Cool

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.908.103

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
CAPETAN PRICE kaže...

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

haha, ovo treba ići za biser dana. da ti sto ventilatora radi u sobi neče ti spustit temperaturu ni za celzijus a kamo li ako ti još ispuhuje vruči zrak iz kučišta.

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:58 (alien).
15 godina
neaktivan
offline
Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?

Kod mene je ovakva stvar...

 

CPU Q9650 radi na stock frekvenciji, ali je značajno undervoltan (na 1.08V). Hladi ga Gemin II S sa originalnim 120mm ventom koji je postavljen na silent profil (900RPM). Temperatura u idleu je 25C, a u loadu 50C. 

 

RAM hladi Corsair Dominator Ariflow fan, tako da je područje uz ram također malo hladnije od slučajnog "airflowa" koji se stvori

 

Grafičku karticu hladi stock cooler i radi na stock frekvencijama. GTX480 kakav je u loadu radi na 90C (u ovim vrućim danima), a u idleu GPU se grije na 48C.

 

HDD hladi prednji usis i imam tri HDD-a i zagrijani su na 33C

 

U kučištu imam 8 ventova

- 120mm prednji usis

- 2x 120mm bočni usis

- 120mm podni usis

- 120mm stražnji ispuh

- 2x 120mm krovni ispuh

- 80mm usis koji puše po pozadini matične ploče, točnije po području iza procesora

 

Komp je poprilično tih, čak i u loadu ostaje relativno tih. Uskoro radim moding kučišta i kompletno čišćenje (ništa previše, samo par sitnica, ali ovo je već OFT.)

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:47 (Oly_E3).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
alien kaže...
CAPETAN PRICE kaže...

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

haha, ovo treba ići za biser dana. da ti sto ventilatora radi u sobi neče ti spustit temperaturu ni za celzijus a kamo li ako ti još ispuhuje vruči zrak iz kučišta.

Koristi na svoju odgovornost,ne odgovaram za omrzline!

CAPETAN PRICE
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako hladite PC za vrijeme ovih vrućina?
CAPETAN PRICE kaže...
alien kaže...
CAPETAN PRICE kaže...

Skini stranu od kucista,izbusi rupe i stavi ventilatore.Malo improvizacije,a radi perfektno.Cak i sobu hladi

haha, ovo treba ići za biser dana. da ti sto ventilatora radi u sobi neče ti spustit temperaturu ni za celzijus a kamo li ako ti još ispuhuje vruči zrak iz kučišta.

Koristi na svoju odgovornost,ne odgovaram za omrzline!

to ti je jednostavno zakon fizike. drugo je što ti na svojoj koži osječaš hlad kad ventilator puše u tebe. to samo daje efekat hladnoče zato što zrak koji prolazi kroz tvoju kožu odnosi toplinu sa nje što ti osječaš kao hlad.

ventilator nije frižider niti klimatizacijski uređaj da spušta temperaturu!

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:55 (alien).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice