Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

poruka: 6
|
čitano: 1.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

Prije par godina je grom pogodio blizu kuće i to mi je spržilo hdmi port na grafičkoj (gtx 680), otad sam koristio dvi i tako je radilo.

No već godinu dana nitko nije dirao komp pošto mene nije bilo doma i sada sam ga probao i uopće se ne želi upaliti, tj. komp se upali ali ne prikazuje sliku na monitoru.

Kad sam ga prvi put probao opet upalit matična mi je davala 4 beepa pa sam izvadio iz jednog slota RAM (već sam prije imo problema sa ramom pa sam odma prepozno).

To je riješilo taj problem.

Pošto se i skupilo puno prašine kasnije sam ga očistio i probo opet ali nije pomoglo.

Znao je i prije nekad ne prikazat sliku pa bi promijenio na drugi dvi port, restarto i onda bi radilo.

Dok se pali čuje se neki čudan zvuk kao onaj kad gasim komp, par puta zaredom i onda se ugase svjetla na matičnoj.

UPDATE: spojio sam monitor na dvi ulaz od matične i opet ista stvar, ne prikazuje sliku, tako da mislim da nije problem sa grafičkom

UPDATE 2:probo sam ponovo spojit sve kabele i izgleda da je jedan od hard diskova bio razlog zasto cujem onaj zvuk pri paljenju. odspojio sam ga i nema vise zvuka al i dalje nema ni slike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 19:17 (machine321434).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zv

Ako znaš, rastavi ga u dijelove, dobro očisti, pazi na pinove.... i ponovno sve sastavi, stavi paste..

 

zna biti puno grešaka u kontaktima..

9 godina
odjavljen
offline
Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

Testiraj sa drugom grafom, ili intergriranom ako imaš. Testiraj svoju negdje da budeš siguran da nije do nje. 

Napravi reset biosa vađenjem baterije.

Testiraj i ram ako imaš više pločica, svaki utor na matičnoj.

Ako su grafa i rami ispravni, preostaje ti samo matična. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

ovako nešto? 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

Matična ima integriranu grafu ali ni kad tako spojim ne prikazuje sliku (reko bi da je onda matična otišla al ne znam kako mi je davala beep da ram ne valja).

Probo sam rastavljat, sastavljat dijelove koje mogu ali ništa se nije promijenilo.

Grafu nemam gdje drugo testirat.

Tako da ne bi samo pogoršo stanje svojim prčkanjem jer nisam baš prestručan odnio sam na servis pa ćemo vidit šta će reć.

Hvala na pomoći svejedno :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Komp se pali ali ne prikazuje sliku i čudan zvuk

Javi kako si riješio problem (kad servis to sredi).

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice