Konfiguracija ne regira

poruka: 26
|
čitano: 3.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

Dakle kupi sam novu matičnu Gigabyte GA-880GMA-USB3, Novi proc AMD FX 4100, i Novu DDR3. Grafa je intergrirana. Spojim sve, upalim...nema slike, pokrene ventilatore...i to je sve...probao sam na drugi konektor za monitor..isto... nabavio sam si sa ebay-a davno onaj tester za matičnu, stalno baca kod 5C, ali za moj BIOS nema objašnjenje...Zanima me što bi otprilike moglo biti... naima ploča ima 8-pin 12V Power supply, a ja sam imao napajanje sa 4 pin-a, komp se nije palio, nabavio sam napajanje sa 8-pinova..isti problem, napajanje na drugom PC-u radi..

got vtec ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira

Pa eto sam si našao rješenje. Moraš imati 8-pinski konektor. Pogledaj pažljivo na napajanju da li je moguće sastaviti dva 4-pinska konektora u jedan.

 

Pozdrav!

12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira
FX-4100 ti zahtjeva novi BIOS koji u većini slučajeva ne dolazi sa matičnom.
Pogledaj kada je proizvedena, ako je prije 9. mjeseca 2011. onda sigurno nema BIOS koji podržava taj procesor

Moraš naći drugi procesor, preporučam ti Phenoma nekakvog da posudiš od frenda i onda si sa njim skini novi BIOS.
Nakon toga će ti biti ok.
Mislim da FX može raditi i sa 4-pin konektorom, ali za svaki slučaj nabavi taj od 8 isto
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
da moras updatat bios
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

nabavio sam novo napajanje corsair 500W sa 8 pin-a 2x 4 pin-a :))

got vtec ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

Posudi od nekoga AM3 procesor, te updateaj BIOS. Dosta novih ploca ne dolazi s predinstaliranim BIOS-om za FX procesore.

Ofc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

Hvala prijatelji, samo mi je problem, što ne mam od koga. Ima li tko da mi može posudit, ja sam na relaciji Samobor-zagreb..PLAČAM ĆEVAPE !!!

got vtec ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 11:49 (D14A3).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
meni je u planu isto uzet fx sa asrok mbo al nazalost treba updatat bios. hoce li mi u links (dat cu njima da sloze) updatat bios pri slaganju?
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
GeneralPag1997 kaže...
meni je u planu isto uzet fx sa asrok mbo al nazalost treba updatat bios. hoce li mi u links (dat cu njima da sloze) updatat bios pri slaganju?

Ako oni slazu, morati ce :D

Ofc.
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
uh odma mi lakse
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
Immartu kaže...
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.

Ma to sam i ja mislio. Ali ipak me fx6100 privlaci nekako

AMD u <3 Intel u C===3
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
Ma Phenom II X4 960T i lijepo najvjerovatnije otključaš još 2 jezgre i imaš jači i bolji proc od bagera
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.

Ma to sam i ja mislio. Ali ipak me fx6100 privlaci nekako

It's not worth the money. OC je prenapuhan i potpuno beskoristan po pitanju njegovih nedostataka.

 

Mislim, nije vrijedan novaca jer za iste pare možeš nabaviti puno bolji.

A za Win update koji obećavaju, I'll believe it when I see it.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
Immartu kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.

Ma to sam i ja mislio. Ali ipak me fx6100 privlaci nekako

It's not worth the money. OC je prenapuhan i potpuno beskoristan po pitanju njegovih nedostataka.

 

Mislim, nije vrijedan novaca jer za iste pare možeš nabaviti puno bolji.

A za Win update koji obećavaju, I'll believe it when I see it.

A nezz. Imam jos koji dan za razmislit. Ali ipak mislim da cu uzet am3 proc i am3+ mbo

AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.

Ma to sam i ja mislio. Ali ipak me fx6100 privlaci nekako

It's not worth the money. OC je prenapuhan i potpuno beskoristan po pitanju njegovih nedostataka.

 

Mislim, nije vrijedan novaca jer za iste pare možeš nabaviti puno bolji.

A za Win update koji obećavaju, I'll believe it when I see it.

A nezz. Imam jos koji dan za razmislit. Ali ipak mislim da cu uzet am3 proc i am3+ mbo

Definitivno AM3+ mobo, a i phenomi su ti am3

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
Immartu kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Immartu kaže...
Kao vlasnik Bulldozera, my two cents. Vratite ih i uzmite Phenoma pa čekajte 2. generaciju Bulldozera.

Ma to sam i ja mislio. Ali ipak me fx6100 privlaci nekako

It's not worth the money. OC je prenapuhan i potpuno beskoristan po pitanju njegovih nedostataka.

 

Mislim, nije vrijedan novaca jer za iste pare možeš nabaviti puno bolji.

A za Win update koji obećavaju, I'll believe it when I see it.

A nezz. Imam jos koji dan za razmislit. Ali ipak mislim da cu uzet am3 proc i am3+ mbo

Definitivno AM3+ mobo, a i phenomi su ti am3

pa znam da je phenom am3 

AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
robimarko kaže...
Ma Phenom II X4 960T i lijepo najvjerovatnije otključaš još 2 jezgre i imaš jači i bolji proc od bagera

I ne mora znaciti. Jedan kolega s foruma kupia, pa nista nije uspia unlockati.

Ofc.
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
mate960 kaže...
robimarko kaže...
Ma Phenom II X4 960T i lijepo najvjerovatnije otključaš još 2 jezgre i imaš jači i bolji proc od bagera

I ne mora znaciti. Jedan kolega s foruma kupia, pa nista nije uspia unlockati.

Ovisi koji mbo ima

AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
GeneralPag1997 kaže...

Ovisi koji mbo ima

Nisi u pravu. Jedino ako je MBO defektna...

 

Jedino sam na GiGama 990xa-ud3 vidia da su ljudi imali problema sa unlockom. Kod 99% ostalih radi se o pukoj sreci i izboru procesora.

Ofc.
13 godina
offline
Re: Konfiguracija ne regira
mate960 kaže...
GeneralPag1997 kaže...

Ovisi koji mbo ima

Nisi u pravu. Jedino ako je MBO defektna...

 

Jedino sam na GiGama 990xa-ud3 vidia da su ljudi imali problema sa unlockom. Kod 99% ostalih radi se o pukoj sreci i izboru procesora.

Onda do verzije BIOS nezz

AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

Dobro ljudi, ajde molim vas ako netko ima AM3 proc za posudit, dođem sa kompom jasno do njega... :)) lokacija Zagreb..može i okolica

got vtec ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
D14A3 kaže...

Dobro ljudi, ajde molim vas ako netko ima AM3 proc za posudit, dođem sa kompom jasno do njega... :)) lokacija Zagreb..može i okolica

Rado, ali kako imamo isti procesor... XD

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

hm...samo kaj je problem, neće mi dopustit da zamjenim procesor, kad je već otvoren. heheheh

got vtec ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija ne regira
D14A3 kaže...

hm...samo kaj je problem, neće mi dopustit da zamjenim procesor, kad je već otvoren. heheheh

Odi tamo di si ga uzeo i objasni u čemu je stvar. Možda budu susretljivi pa pomognu, snimiti novi bios je 10 min posla

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija ne regira

Vrijedi pokušati. Znam znam, radio sam update BIOS ranije. Hvala na savjetima {#} {#}{#}

got vtec ?
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice