Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu

poruka: 6
|
čitano: 2.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu

Poz,

 

kupio sam novo komp, spojio s DVI kabelom na grafičku karticu, na monitoru mi se pokazala niska rezolucija. Uspio sam povećati rezoluciju na 1920x1080, ali sam stalno dojma da mi grafičku karticu nije prepoznao kako treba. Grafika je SAPPHIRE Radeon RX 460 2gb. 

 

Inače matična mi je Gigabyte GA-F2A68HM-DS2, mATX, probao sam spojiti na njen DVI čisto da vidim dal ima slike, ali sliku ne daje. Sliku imam samo preko dolje grafičke. Na device manageru pod Display Adapters nemam grafiku nego mi piše nešto AMD standard graphich. 

 

Da li se mora isključiti kakva opcija ili instalirati drivere? Inače imam win10 gore, na drugom kompu sam instalirao baš nedavno win10 sve isto kao i danas, i tamo mi normalno prepoznaje trenutnu hd6800 grafiku,  par sekundi nakon instalacije windowsa mi se rezolucija automatski promjenila, što na novom nije. Dijete je probalo pokrenuti CoD 2, ali slika je katastrofa. 

 

Zahvaljujem na pomoći i savjetima. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu
DeeKay kaže...

Poz,

 

kupio sam novo komp, spojio s DVI kabelom na grafičku karticu, na monitoru mi se pokazala niska rezolucija. Uspio sam povećati rezoluciju na 1920x1080, ali sam stalno dojma da mi grafičku karticu nije prepoznao kako treba. Grafika je SAPPHIRE Radeon RX 460 2gb. 

 

Inače matična mi je Gigabyte GA-F2A68HM-DS2, mATX, probao sam spojiti na njen DVI čisto da vidim dal ima slike, ali sliku ne daje. Sliku imam samo preko dolje grafičke. Na device manageru pod Display Adapters nemam grafiku nego mi piše nešto AMD standard graphich. 

 

Da li se mora isključiti kakva opcija ili instalirati drivere? Inače imam win10 gore, na drugom kompu sam instalirao baš nedavno win10 sve isto kao i danas, i tamo mi normalno prepoznaje trenutnu hd6800 grafiku,  par sekundi nakon instalacije windowsa mi se rezolucija automatski promjenila, što na novom nije. Dijete je probalo pokrenuti CoD 2, ali slika je katastrofa. 

 

Zahvaljujem na pomoći i savjetima. 

Da, moraš instalirati drivere.

13 godina
offline
Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu

Ako si dobio cd uz grafičku instaliraj drivere kao što je kolega iznad već napisao. Al budimo realni CoD2 je nekad bila lijepa igrica(teksturama) :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu

Dobio sam cd samo s matičnom. Čudno mi je bilo da win10 prepoznaje automatski staru 6800 grafu i ništa nisam trebao instalirati, a da neće prepoznati novu rx 460.

 

Budem skinio driver s neta, pa ako to ne bude riješenje, javim se. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu
DeeKay kaže...

Dobio sam cd samo s matičnom. Čudno mi je bilo da win10 prepoznaje automatski staru 6800 grafu i ništa nisam trebao instalirati, a da neće prepoznati novu rx 460.

 

Budem skinio driver s neta, pa ako to ne bude riješenje, javim se. 

Skini ovo KLIK to će ti samo prepoznati grafu i skinuti najnoviji driver za nju, instaliraj ga, resetiraj komp pa vidi onda jel sve ok.

15 godina
offline
Re: Novi komp, ne prepoznaje grafičku karticu
DeeKay kaže...

Dobio sam cd samo s matičnom. Čudno mi je bilo da win10 prepoznaje automatski staru 6800 grafu i ništa nisam trebao instalirati, a da neće prepoznati novu rx 460.

 

Budem skinio driver s neta, pa ako to ne bude riješenje, javim se. 

 S grafom bi trebo dobit CD...uglavnom imaš na AMDovoj stranici.

 

 

Disableaj integrirku u device manageru (Intel HD nešto...) tako da nemaš problema u buduće

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice