PC se konstantno restartira

poruka: 6
|
čitano: 1.620
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC se konstantno restartira

Pozdrav,

 

imam problem; PC se konstantno restartira bez nekog vremenskog obrasca, nekada je i u "loopu" gdje se Windowsi ne stignu niti podignuti. Nema BSOD-a.

 

- Temperature su OK

- promijenio sam napajanje

- resetirao sam BIOS

- "preroštao" sam RAM (izvadio jedan modul, promijenio mjesta i sl). Inače imam 16 GB DDR 4

- instalirao sam čiste windowse

- probao sam napraviti MEMTest; prošao je jedan pass (bez greške), ne mogu ga završiti jer se PC restartira

- nema nikakvih grešaka u logu

 

Sve komponente su starije manje od godine dana i već mi dođe da bacim komp kroz prozor :)

 

Ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan... Do prije 2 tjedna sve je bilo OK i sad najednom ovo...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se konstantno restartira

O kojim se komponentama radi?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC se konstantno restartira

Probaj dignut neki operativni sustav s cd-a/dvd-a (najlakše je skinuti neki linux), pa vidi da li i to bude nestabilno.

14 godina
offline
Re: PC se konstantno restartira
CCR kaže...

Pozdrav,

 

imam problem; PC se konstantno restartira bez nekog vremenskog obrasca, nekada je i u "loopu" gdje se Windowsi ne stignu niti podignuti. Nema BSOD-a.

 

- Temperature su OK

- promijenio sam napajanje

- resetirao sam BIOS

- "preroštao" sam RAM (izvadio jedan modul, promijenio mjesta i sl). Inače imam 16 GB DDR 4

- instalirao sam čiste windowse

- probao sam napraviti MEMTest; prošao je jedan pass (bez greške), ne mogu ga završiti jer se PC restartira

- nema nikakvih grešaka u logu

 

Sve komponente su starije manje od godine dana i već mi dođe da bacim komp kroz prozor :)

 

Ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan... Do prije 2 tjedna sve je bilo OK i sad najednom ovo...

 

Hvala

Ovo je vrlo čudno. Kakvi su naponi? Jesi li provjerio ispravnost utičnice/produžnog kabla/letve/čega god u što je uštekan PC. Jesi li probao PC preštikati negdje drugdje? Koje napajanje si promijenio kojim? Napiši sve komponente.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se konstantno restartira

Komponente su:

 

Pentium G4400

Asrock Z170m extreme 4

Crucial Ballistix Sport ddr 4 2x8 GB

Crucial MX 200 250 GB SSD

 

Napajanje je bilo stro Artcic Freezer, zamijenjeno SilverStone SST ST40 F (staro oko 2 god.)

 

Mijenjao sam i utičnicu, jedino mi pada na pamet da matična ne regulira dobro struju?

 

U međuvremenu sam promijenio hardware jer se više ništa nije moglo raditri, stalno se restartirao čim bi se Windowsi dignuli (stavio stari Ivy bridge koji imam u rezervi), za sada sve ok.

 

Po svemu mi se čini da je matična...

13 godina
offline
PC se konstantno restartira

Dali je matična postavljena kako treba, dodiruje li slučajno neki dio kućišta ili je na nogicama pričvršćena?

Vrlo vjerojatno MBO, pokušaj bootati PC van kućišta na antistatičkoj vrećici, mislim na ploču...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice