Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

poruka: 39
|
čitano: 7.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Koristim laptop "Acer aspire 5749" i imam oriđiđi windowse 7.
Upalim ga, ali mi dođe do "starting windows" i dalje ni makac.

Pokušao sam s onim opcijama koje dobijem kada pritisnem f8:
"System repair" - kaže da ne može popravit grešku...a u opisu jel našao kakvu grešku mi pokaže ovo (slika 2 i 3) .
"System restore" - neće, ne znam zašto,
"Windows memory diagnostic" - odradio ali nisam s tim ništa dobio,
"Command prompt" - pratio neki tutorial na youtubu,ali ništa ni od toga,
"Recover Managment" - tu imam 2 opcije:
  1."Restore operating system to factory defaults" - ali to nisam dirao, jer ako sam dobro shvatio, s tim bi mi se obrisali svi podaci s kompa,a to nikako nebi htio,već baš suprotno, da sve podatke spasim
  2."Restore operating system and retain user data" -  koja mi radi kao neki backup,ali prošlo je nekih 30-ak min,a nije se ni 1% napravilo,tako da vjerojatno i ta opcija otpada.


Pokušao sam i sa onim "Ultimate boot cd-om" ali taman kad treba ući u windowse izbaci mi plavi prozor.
Napravio sam "memtest" i ima još par posto za pregled do kraja, ali nema ni jednog errora, tako da je memorija očito ok.
Postoji li nešto s čim bi mogao tako pregledati i hard disk,a da idem na to preko bios-a jer drugačije ne mogu.

P.S. Mislim da je sve to skupa povezano s hardom. Buraz je instalirao neku igricu i od nekih 130GB u C: disku ostalo je još nekih 5..6...GB samo prazno,pa lako moguće da je sve zbog toga, jer se particija crveni, da je disk skoro krcat,a između ostalog, večer prije se igrala ta igrica i štekala je u više navrata, što se inače nikad ne događa. Ujutro kad sam palio komp, dogodio se ovaj problem.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Imaš BSOD, koji može biti posljedica hardverskog kvara ili pak softverskog. Znači oštećene datoteke sustava i sl.

Prepoznaje li laptop HDD u BIOS-u? Imaš raznih utilitija za testiranje HDD-a.

Što se podataka tiče, skini neki linux i bootaj s njega, pa možda uspiješ iščupati podatke.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Plavi prozor mi se pojavio jedino u slučaju kad sam stavio "Ultimate boot cd", jer sam preko njega htio ući na komp,
da si na eksterni hard spremim sve podatke, inače mi se plavi prozor uopće ne pojavljuje, već komp samo stoji na "starting windows".
Prepoznaje mi HDD u BIOS-u.
Ovo zadnje te nisam baš najbolje skužio.

14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Skini neki linux, Puppy, Mint, Ubuntu, DSL, nebitno i stavi ga na stick ili na cd/dvd, pa s njega pokreni sustav i kopiraj podatke na ext.hdd.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Skinuo sam LInux mint na usb i usao na komp bez problema. Normalno mogu otvarati sve filmove,slike koje imam na widnowsima.
Sada sam htio napraviti provjeru HDD a. Instalirao sam Smartmontools(nasao sam na internetu da je to dobar program na linux mintu za pregled harda) preko Synaptica,
ali ne znam kako pokrenuti program,kad nije isto kao u windowsima da nakon instalacije
imas ikonu programa na desktopu i samo ga pokrenes.

p.s.
Kako se tipokovnica stavlja na HR u Linux mintu,jer se borim sa z i y, upitnicima, navodnicima itd (stavio bi upitnik na kraju recenice,da znam kako se stavlja).

13 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
djabua7 kaže...

Skinuo sam LInux mint na usb i usao na komp bez problema. Normalno mogu otvarati sve filmove,slike koje imam na widnowsima.
Sada sam htio napraviti provjeru HDD a. Instalirao sam Smartmontools(nasao sam na internetu da je to dobar program na linux mintu za pregled harda) preko Synaptica,
ali ne znam kako pokrenuti program,kad nije isto kao u windowsima da nakon instalacije
imas ikonu programa na desktopu i samo ga pokrenes.

p.s.
Kako se tipokovnica stavlja na HR u Linux mintu,jer se borim sa z i y, upitnicima, navodnicima itd (stavio bi upitnik na kraju recenice,da znam kako se stavlja).

Za provjeru HDD-a napraviš Hiren's Boot CD, bootaš ga -> Dos Programs -> Hard Disk Tools... -> Hard Disk Sentiel

11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

CD rom mi je u banani(radi ali i steka s vremena na vrijeme), pa sam zato i linuxe rjesavao preko usb-a.

14 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
djabua7 kaže...

Koristim laptop "Acer aspire 5749" i imam oriđiđi windowse 7.
Upalim ga, ali mi dođe do "starting windows" i dalje ni makac.

Pokušao sam s onim opcijama koje dobijem kada pritisnem f8:
"System repair" - kaže da ne može popravit grešku...a u opisu jel našao kakvu grešku mi pokaže ovo (slika 2 i 3).
"System restore" - neće, ne znam zašto,
"Windows memory diagnostic" - odradio ali nisam s tim ništa dobio,
"Command prompt" - pratio neki tutorial na youtubu,ali ništa ni od toga,
" ...

 

Pokušaj na ovaj način koji je opisan u linku. Ubaci ponovo system repair disk, pokreni cmd i upiši komande fixboot i fixmbr (vidi u opisu): http://www.7tutorials.com/command-prompt-fix-issues-your-boot-records

13 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
Hiren's Boot CD možeš podignuti i s USB-a. Za izradu bootabilnog USB-a koristi Rufus.
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Budem to pokušao.
Može samo kratko objašnjenje što točno radim s tim? Hoću li pobrisati kakve podatke s harda ili je to samo provjera harda?

13 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
djabua7 kaže...

Budem to pokušao.
Može samo kratko objašnjenje što točno radim s tim? Hoću li pobrisati kakve podatke s harda ili je to samo provjera harda?

S tim provjeravaš stanje HDD-a.

11 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Za fixboot i fixmbr mi izbacuje
"fixboot"is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Idem probat ovo sa Hirens Boot cd-om.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Sredio sam Hirens boot da mi se podiže sa usb-a.
Možeš mi molim te dati neke smjernice, šta trebam poklikati da provjerim hard, jer ovdje je ponuđeno dosta opcija.
Znači, trenutno je stanje ovakvo:
http://i60.tinypic.com/6qfw52.jpg

13 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Napisao sam već gdje trebaš ići.

 

Dos Programs -> Hard Disk Tools... -> Hard Disk Sentiel

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Sorry, moj bed.

11 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Nakon klika na Dos Programs, pokaže mi se ovo:
http://i62.tinypic.com/34rf52s.jpg
Kada  stisnem enter, vrati me na početnu stranu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
Nisi dobro snimio Hirensa na USB.
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Radio sam sve prema videu s youtuba,od početka do kraja i ispalo mi je točno kao na videu. Kad stavim usb u komp, prepoznaje mi ga kao Hirens boot cd.

10 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

aki si skinuo HB-cd neki programi ti ne rade skini dvd.

probaj proć do nekig 5GB sa programom DRevitalize

tvoj slučaj sa loading Windows se zna desit ako ti scan disk ostane visit u zraku

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Nije ti baš dobro ispalo jer ti fali datoteka boot.gz u HBCD mapi, probaj ponovno. Koji si alat koristio za snimanje na USB? Rufus taj posao obavlja najbolje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
djabua7 kaže...

Za fixboot i fixmbr mi izbacuje
"fixboot"is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Idem probat ovo sa Hirens Boot cd-om.

Na koji način si upisivao naredbu? Ispravno je npr.: bootrec /fixboot

11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

E da, nisam preko Rufusa radio, jer sam se prešaltao na to šta je videu bilo. Idem odraditi preko Rufusa ponovno.

14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Problem ćeš najbrže riješiti na način koji sam ti opisao samo ispravno upiši naredbu u cmd.

 

EDIT: U stvari, sad sam se sjetio. Sa Hirens Boot CD-om podigni Mini Xp i uđi u C disk properties. Pogledaj da li je označen kvadratić koji uključuje ili isključuje  kompresovanje podataka radi štednje prostora (vidi sliku). Odznači taj kvadratić i riješićeš problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 15:20 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Najprije sam upisao bootrec.exe, pa enter.
Nakon toga fixboot-ništa. Pa fixmbr isto ništa.

14 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind
djabua7 kaže...

Najprije sam upisao bootrec.exe, pa enter.
Nakon toga fixboot-ništa. Pa fixmbr isto ništa.

Opet si upisao netačno. Ovako: bootrec /fixboot

A tek zatim enter. Obrati pozornos na razmak između bootrec i kose crte. Pročitaj edit posta iznad.....

11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Ma pratio sam onaj tutorial s linka koji si mi dao, pa sam zbog toga upisivao na taj način.
Sada sam upisao kako si rekao bootrec/fixboot i bootrec/fixmbr i za obadva mi piše "The operation completed sucessfully".

14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Ako nije pomoglo uradi ovo sa Hirens Boot diskom kako sam ti rekao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting wind

Upisao bootrec /fixboot , ali opet isto. Idem napraviti ovo preko hirensa.

14 godina
offline
Pokretanje windowsa 7 ostaje na "starting windows"

Znači, da budem jasan. Moraš isključiti kompresiju podataka, tj. kvadratić mora biti odznačen. Na slici je uključeno a tako ćeš stanje zateći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice