Skidanje i spremanje na disk d

poruka: 19
|
čitano: 12.812
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Ovako imam problem, imam instalirant windows 10 od neki dan i onaj ko mi ga je instalirao stavio mi je da mi se sve skida na disk c tj User mapa u kojoj je sve od desktopa (slika prilozena) do..Uglavnom sve se sprema na disk c gdje imam jos nekih 75 gb slobodno ali zasto da mi se to sprema tamo di mi se spremaju instalirani programi a na disk d mi se nista ne sprema i tamo imam oko 500 gb slobodno..Ja sam sve to premjestila na disk d (copy paste) ali nemogu izbrisat s diska c jer se sve to koristi u tom trenutko pa se nemoze obrisati. Uglavnom, trebam pomoc ko se razumije u to kako da ja prebacim da mi se to sve jednostavno tamo sprema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

A skidaš kojim programom?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

Joojjj ne mislim ovak nes odredeno nego npr skinem neku sliku s interneta bzvz kazem i spremim na desktop i to mi se sve spremi na disk c a ja bi htjela da se spremi na disk d..u tom je stvar

14 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
kleopatra198 kaže...

Joojjj ne mislim ovak nes odredeno nego npr skinem neku sliku s interneta bzvz kazem i spremim na desktop i to mi se sve spremi na disk c a ja bi htjela da se spremi na disk d..u tom je stvar

 Podesi drugi download location u browseru.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

Mogu to napraviti, ali i dalje ce mi se spremati sve sto stavim na desktop na disk c, a ja to nezelim..

13 godina
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Kreiraš na D disku novu mapu npr "Music" (Moja glazba, muzika, kako god, ne mora biti istog naziva kao i izvorni)

Zatim na toj lokaciji gdje si uslikala sliku, klikneš desnim klikom na mapu "Music" -> Properties, gore u tabu odabereš Location i upišeš:

"D:\Music", zatim Apply i zatim ako želiš da ti se sav sadržaj iz stare mape prebaci u tu novu, odabereš OK ili Yes (ne znam napamet).

 

Isto to učiniš i za Downloads, Desktop, i sve ostalo što ti je potrebno (Pictures, Videos...).

 

Nova lokacija ne mora nužno biti odmah na D, može biti bilo koja.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Mene si malo zbunila, valjda sam dobro shvatio ti želiš da imaš desktop na disku d a ne na c disku i kada skidaš da ti odmah dolazi na desktop ali na d disk ?

edit:
Ah sad sam vidio odgovor ti je jedan post iznad

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 23:29 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
kleopatra198 kaže...

Mogu to napraviti, ali i dalje ce mi se spremati sve sto stavim na desktop na disk c, a ja to nezelim..

 Tek sam sad shvatio što zapravo želiš. Ja sam mislio da je problem u tome što ti skida u mapu Downloads na C disku, a ti ne želiš Desktop na C nego na D disku. Kolega sisko93 je ponudio rješenje.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Hvala puno svima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Napavila sam sve kako si rekao (sisko93) ali sad su mi se preimenovale sve mape (slika prilozena) i sve mi se nalazi na desktopu, ta mapa u koju sam stavila sve ono s diska c a to nisam htjela, neznam kako da sad to ispravim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Skidanje i spremanje na disk d

Koliko ja znam Desktop mora biti na C particiji, odnosno particiji na kojoj su windowsi instalirani. No moguce da sam u krivu :P

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
kleopatra198 kaže...

Napavila sam sve kako si rekao (sisko93) ali sad su mi se preimenovale sve mape (slika prilozena) i sve mi se nalazi na desktopu, ta mapa u koju sam stavila sve ono s diska c a to nisam htjela, neznam kako da sad to ispravim..

 Nešto si krivo linkala.

Za Desktop staviš lokaciju pod "D:\Desktop", za Glazbu (Music) staviš lokaciju "D:\Music"....

Možeš li postaviti screenshot lokacija koje si postavila za downloads, desktop, pictures i videos?

RikiMaro kaže...

Koliko ja znam Desktop mora biti na C particiji, odnosno particiji na kojoj su windowsi instalirani. No moguce da sam u krivu :P

Jesi, u krivu si:

 

- Druga particija, drugi fizički disk.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 0:58 (sisko93).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

evo to je to što si me tražio, neznam u cem sam fulala, napravila sam mapu i sve al neznam

13 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
kleopatra198 kaže...

evo to je to što si me tražio, neznam u cem sam fulala, napravila sam mapu i sve al neznam

 Ajde pokušaj ovako:

1.

Negdje na D particiji (npr. u mapi "Sveisvasta" lokacije "D:\Sveisvasta") kreiraj mape Desktop, Downloads, Documents, Music, Pictures, Videos, ostalo poput Links i Saved Games stvarno nije potrebno ali ako želiš možeš i to.

 

2.

Otvori Start (ili tražilicu) i počni pisat: "show or hide common icons on the desktop" ili desni klik na desktopu -> personalize -> change desktop icons

stavi kvačicu na "User's Files" i odaberi apply (ok).

Na desktopu bi se trebala pokazati , ako već nije tamo, mapa naziva kao i korisničko ime računa, otvori ju.

 

3a.

Desni klik na folder koji bi trebao biti za Downloads, odaberi properties, zatim odaberi karticu Location i upiši lokaciju nove kreirane mape Downloads na lokaciji "D:\Sveisvasta\Downloads", potvrdi promjenu i odaberi yes ako želiš da ti se sav sadržaj iz stare lokacije prebaci u novu lokaciju.

 

3b.

Desni klik na folder koji bi trebao biti za Music, odaberi properties, zatim odaberi karticu Location i upiši lokaciju nove kreirane mape Music na lokaciji "D:\Sveisvasta\Music", potvrdi promjenu i odaberi yes ako želiš da ti se sav sadržaj iz stare lokacije prebaci u novu lokaciju.

 

3c.

Desni klik na folder koji bi trebao biti za Pictures, odaberi properties, zatim odaberi karticu Location i upiši lokaciju nove kreirane mape Pictures na lokaciji "D:\Sveisvasta\Pictures", potvrdi promjenu i odaberi yes ako želiš da ti se sav sadržaj iz stare lokacije prebaci u novu lokaciju.

 

3d-žnj.

ponavljaš za svaki folder posebnu lokaciju

 

 

Ako nešto nije jasno slobodno pitaj

9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

Napravila sam sta si napisao, ali i dalje mi je ono sa strane sve pobrkano..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 20:26 (kleopatra198).
10 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

sisko93...neznam da li i ja griješim ali kod svake nove instalacije OS na PC odem na My Documents  i  napravim "Move" na D: disk te tamo dobijem My Music , My Pictures, itd. sa svim sadržajem.

Na desktopu ne držim nikakve foldere osim ponekog shortcut-a na njih.

13 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
kleopatra198 kaže...

Napravila sam sta si napisao, ali i dalje mi je ono sa strane sve pobrkano..

 probaj ponovno na novoj lokaciji, ali ovaj put kada te pita želiš li prebaciti sve sa stare lokacije na novu, odaberi NE!

ako i to ne uspije možemo probati pomoću teamviewer,a

13 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d
AF139 kaže...

sisko93...neznam da li i ja griješim ali kod svake nove instalacije OS na PC odem na My Documents  i  napravim "Move" na D: disk te tamo dobijem My Music , My Pictures, itd. sa svim sadržajem.

Na desktopu ne držim nikakve foldere osim ponekog shortcut-a na njih.

 možeš li malo detaljnije objasnit problem, stvarno ne razumijem?

10 godina
offline
Re: Skidanje i spremanje na disk d

...isto sam mislio kao RikiMaro da se sam "Desktop" nemože micati iz C: (systemskog diska) pa to godinama radim tako da maknem (Move) "My Documents" sa My Music , My Downloads , My Pictures na D: disk a "Desktop"  mi je uvjek ostajao na C: disku.Sad više netreba ništa jer sam pažljivije pročitao što si pisao.....hvala.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice