Usporen HDD

poruka: 40
|
čitano: 4.543
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Usporen HDD

zzz svima... imam hard jedno vec 3 ili 4 godine sigurno, i do nedavno je radio kako spada... sada sta god kopirao, sa : C particije na : D sporo kopira ajme... pocne sa 50 mb/s + kopirati i onda padne na 8 mb/s bilo to puno filova ili bio to jedan u komadu ISO...  i naravno sta god instaliram od igara i to sporo uzasno....

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Usporen HDD

testiraj sa HD Tune

i defragmentiraj ga ako nisi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Usporen HDD

Defragmentiraj disk sa Auslogics Disk Defrag, i preskeniraj disk sa HT TUNE.

Edit: spor sam...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 17:24 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Usporen HDD

Pokusati cu ... hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usporen HDD

eto kako je... defo. Sam i HDD oko 31% sam ocistio ali opet nije ni priblozno kao sa slike... stalno dropa speed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Usporen HDD

hewalth pogledaj i odvrti error scan

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Usporen HDD

evo ima samo 2 errora

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Usporen HDD

imao sam slican problem.

nesto se winsima zbrka u reg bazi.

 

nakon dosta googlanja i pregledavanja foruma,

problem sam rijesio prestekavanjem harda na drugi sata port...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usporen HDD

a nisam imao prije taki problem.... prije je bilo normalno a nisam nikada vadio hard...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Usporen HDD

1 relocirani bad sector i hrpa komunikacijskih grešaka...

zamijeni kabel, a možeš i uštekat u drugi konektor na matičnoj...

 

sad još čekam error scan da vidim...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Re: Usporen HDD

Upravo ga radim :D

15 godina
offline
Usporen HDD

ne moras ga vaditi.

 

samo prestekaj sata kabel na maticnoj ploci iz jednog porta u drugi.

 

i ako imas više hardova, morat ces vjerojatno u biosu namjestiti da ti se winsi dizu s tog prestekanog...

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Usporen HDD

evo napravio sam i Error Scan....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Usporen HDD

stavi novi kabel i uštekaj u drugi konektor na matičnoj...

 

defragmentiraj disk ako nisi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Re: Usporen HDD

Pokusati cu kasnije svakako... hvala

15 godina
offline
Usporen HDD

Definitivno do sata kabla, imao sam takvih problema. Nije puno pomoglo premještanje u drugi sata konektro, tek novi kabal.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usporen HDD

jer je to onaj mali onako uski sta ide iz harada u maticnu ? ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

jer je to onaj mali onako uski sta ide iz harada u maticnu ? ili ?

Crveni, na 'L'.

Ne možeš ga falit.

Kupi/nabavi novi i promijeni port na koji se HDD trenutno

spaja.

 

Dakle, ako je spojen na SATA I, spoji ga na SATA II.

 

Edit:

vjerojatno ti je pržilica spojena istim kabelom pa za probu pokušaj jednostavno s njim.

Brzo i jednostavno utvrdiš problem bez odlaska do dućana / scavenganja.

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 21:15 (forzzuk).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

zzz svima... imam hard jedno vec 3 ili 4 godine sigurno, i do nedavno je radio kako spada... sada sta god kopirao, sa : C particije na : D sporo kopira ajme... pocne sa 50 mb/s + kopirati i onda padne na 8 mb/s bilo to puno filova ili bio to jedan u komadu ISO...  i naravno sta god instaliram od igara i to sporo uzasno....

 

 

Hvala!

Evo vidim da je savjetovanje već praktički gotovo no samo ako se nećkaš i moj glas ide da je definitivno sata cabel.Taj interface crc je problem u komunikaciji i budući da ti nemaš ni jednog lošeg sektora i probao si sve druge sata portove definitivno je kabel.

Skoro svaki put kad vidim tog žuću već znam o čemu se radi,ima već na milijune takvih primjera po netu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 22:39 (Ikarus01).
11 godina
offline
Usporen HDD

Hvala jos jednom na svim savijetima... pokusao sam i kabel zamijeniti i opet isti :/ biti ce da je HDD za baciti vec ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

Hvala jos jednom na svim savijetima... pokusao sam i kabel zamijeniti i opet isti :/ biti ce da je HDD za baciti vec ?

Jesi promjenio kabal?

 

Daj screnshot od HD TUNA da vidimo kakvo je stanje sa crc greškama.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Usporen HDD

jesam... CCR greskama ? postavio sam 2 slike mislim iznad

15 godina
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

jesam... CCR greskama ? postavio sam 2 slike mislim iznad

Pa postavi ponovno screnshot da vidimo stanje nakon što si promjeni kabal, mada čisto sumnjam da si to uradio.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Usporen HDD

lol... evo staviti cu ponovo benchmark to je super sta mi program kaze kako kopira tako mi je i kopiralo i prije... ali sada kada stavim i ako sam zamijenio kabel isto mi dode pocne sa 50+ mb/s... ali pada i pada drasticno speed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usporen HDD

evo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

evo...

Dobro a jel može još jednom slika tab Health.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
11 godina
offline
Re: Usporen HDD

evo isto kao i prije...

12 godina
neaktivan
offline
Usporen HDD

Ja imam sličan problem kada hoću pokrenut naprimjer driver san francisco treba mu 10s da ga otvori, imam wd caviar black nema bad sectora ni errora

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Usporen HDD

ma ja kopiram 4 gb 10 min lol ... a game kada ocu instalirati da nepricam

 

15 godina
offline
Re: Usporen HDD
razermario kaže...

ma ja kopiram 4 gb 10 min lol ... a game kada ocu instalirati da nepricam

 

 -Ako brzina pada za vrijeme kopiranja jedini uzrok je temperatura HDDa. Po svemu HDD je ispravan.

Provjeri ostatak PC-a, OS. (nisi naveo ništa).

Pregrijavanje chipseta(SB je bitan za kontroler) ili CPUa, loš kabel, bi bili fizički problemi. Soft je sve OStalo, koji-kakav OS, koliko smeća, koliko aktivnih utilsa, postavke AVa itd.itd. HDD je samo jedna komponenta, ako se disgnostikom ne utvrdi konkretankvar, nema razloga sumnjati na njega kao uzrok (jer zapravo radi bez greške).

-Brzina HDDa je u granicama za tu seriju, za stariji chipset.. Kad je disk pun (iznad polovice-zadnjih cca 20%), dolazi do osjetnijeg usporavanja, čist fizika. Brisanje i defrag bi to mogli riješiti (ako je sve ostalo OK).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice