Voltaža-dropovi, razni programi drugačiji problemi

poruka: 1
|
čitano: 386
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Voltaža-dropovi, razni programi drugačiji problemi

Aorus gaming k3

2x SSD

1TB HDD

i7 8700 (non-K)

16gb trident-Z RGB

GTX 1070ti 8gb

CPU cooler (2x120mm vent)

2x 120mm dodatna venta

1x 80mm vent

PSU corsair rx650w 80+gold

BIOS zadnji F7

 

Na slikama možete vidjeti čudne vdropove, npr. gigabytov software ponekad prijavljuje drop 12v na 0, ista stvar je i sa 5v etc.

HW monitor poludi skroz, ponekad javlja cpu vcore 2.2---a koristim offest -0.100...isti program ponekad prijavi nepostojeći fan u kućištu.

Stavim HW info, najbliži realnosti, ponekad ali vrlo rijetko pokaže veći VCore nego što bi trebalo.

Usnimim AIDU 64 extreme...uključim monitoring, stavim da mi izbaci upozorenje kod vdropa. Dok je gigabytov software izmjerio vdrop na 3.3v pad na 0 (2h22min), aida izbacila upozorenje 5v na 0.18 (2h 44min). Sve to za vrijeme surfanja, u radu ništa nisam osjetio.

 

Pod svim strest testovima voltažu uredno prijavljuje, vdropovi se događaju random, većinom dok je pc u idlu. 

Danas sam igrao PUBG 2h, sve ok...iziđem iz igre i nakon pola sata začujem nekakvo grebanje/pištanje. Isključim ga, uključim, pc BSOD 2x...uključi se i sljedeća 3h pod testovima i monitoringom sve ok (osim ovih dropova)

Gigabytova služba za korisnike kaže da je do windowsa. 

Jel netko imao sličnih problema?

Da li je moguće da npr. 5v padne na 0v na trenutak a da PC ostane normalno raditi?

Može li biti da je do windowsa (ne da mi se raditi reinstal jer se borim sa ovim pc-om vec 2 mj.) ---NAJVAŽNIJE PITANJE!

Je li moguće da 650w 80+gold nije dovoljno za ove komponente?

Je li moguće da me je opet zapao falični corsair RX? (jedan je već krepao nakon par dana)

 

Hvala

Mako
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 3:46 (Mako).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice