Ne mogu se spojiti na wireless

poruka: 34
|
čitano: 50.902
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

Od jučer mi računalo uopće više ne pronalazi wireless mrežu.

 

Danas sam ponovo odradio sve ono što mi piše u knjižici koju sam dobio s ruterom( onaj t-comov thomson speed touch780wl ).

Napravio sam tu novu mrežu i sad kad iskopčam onaj ethernet kabel i pokušam se spojiti na tu novu wireless mrežu, pod access mi piše da je local only  pa se ne spaja na internet.

 

Do sad mi je oko 2 godine na laptopu bez problema radio wireless i sad je najednom prestao.

 

Bi mi možda netko znao pomoći?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless
beaver_luka kaže...

Od jučer mi računalo uopće više ne pronalazi wireless mrežu.

 

Danas sam ponovo odradio sve ono što mi piše u knjižici koju sam dobio s ruterom( onaj t-comov thomson speed touch780wl ).

Napravio sam tu novu mrežu i sad kad iskopčam onaj ethernet kabel i pokušam se spojiti na tu novu wireless mrežu, pod access mi piše da je local only  pa se ne spaja na internet.

 

Do sad mi je oko 2 godine na laptopu bez problema radio wireless i sad je najednom prestao.

 

Bi mi možda netko znao pomoći?

instaliraj nove drivere za wireless

''Znam da ništa ne znam.''
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

da, evo instalirao sam drajvere, ali je još uvijek local only

16 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

Ako si dobio IP adresu, tj. ako možeš pristupiti web sučelju rutera (ili ga pingati), onda je vjerojatno sa ruterom sve u redu. Problem je od njega dalje prema operateru. Provjerio si sve kablove od rutera do utičnice?

If it's not broken, don't fix it. :-)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

da, provjerio sam dva puta i još sad jednom prije nego sam ovo postao.

 

 

16 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

Dobro, ali dobio si ispravnu IP adresu? Možeš pingati ruter? Možeš pristupiti njegovom sučelju?

If it's not broken, don't fix it. :-)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

 

misliš na ono dok u nekom web pregledniku unesem 192.168.1.1 i onda ga tamo podešavam?

 

ako misliš na to, da , mogu to.

16 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless
beaver_luka kaže...

 

misliš na ono dok u nekom web pregledniku unesem 192.168.1.1 i onda ga tamo podešavam?

 

ako misliš na to, da , mogu to.

To znači da ti ruter radi. Nešto ne štima sa konekcijom prema van. Ako si sve kablove provjerio, vidi malo jesu li ti sve postavke ispravne.

If it's not broken, don't fix it. :: PSN ID: PlayingCasually
16 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

Mislim da unutar rutera imaš stanje konekcije prema internetu..

 

Najsigurnije je pingati t-scummov DNS server 195.29.150.3 ako želiš provjeriti da li ruter ime vezu prema van.. Ako nema odziva, parametri konekcije rutera ili žica nisu ok.. Ako ima, ip postavke na računalu ti nisu ok, unesi sve ručno..

 

npr:  192.168.1.5  ;  255.255.255.0; 192.168.1.1 ; 195.29.150.3 ; 195.129.150.4 

 

Inače, ti thomsoni imaju najgori UI (sudim prema jednom modelu)  koji sam vidio do sad..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 15:25 (ferovca1).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

probao sam se spojiti na ovo 195.29.150.3 , ali neće.

 

Znači veliš da parametri konekcije rutera ili žica nisu oke. ja se baš ne kužim u te kompjutorske stvari i ne znam baš što bi to značilo i kako da to sredim.

 

hvala vam što imate strpljenja sa mnom.

16 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

jesi pingao 195.29.150.3?

 

znaš kako pingati i što je uopće to?

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

ne znam što to znači ni kako to napraviti

13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

da, evo sad sam to malo proučio i pingao daj t comov server i nije bilo odgovora

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ne mogu se spojiti na wireless

- privremeno se spoji žicom, LAN kabel si dobio u kompletu.

1. -resetiraj router, držeći cca 8 sec, kad se lampice ugase-upale pusti. Sačekaj cca 2min (i gledaj lampice kako se pale.. ADSL?) Kao i na PCu, mrežna je morala dobiti od DHCPa IP adresu, npr 192.168.1.2, (router je vjerojatno na 192.168.1.1)

2. -Prođi kroz osnovne postavke konekcije (user i pass..).

-sad bi trebao proći konekt...

ako neide, pingaj npr google.com ili ako imaš npr skype -upali ga. Ako se skype spaja na svoj server, neki soft je blokirao izlaz ili su ti pogrešne postavke mreže. ....

U suprotnom, vjerojatno trebaš prijaviti kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

evo sve sam ovo napravio, nemam skype, ali sam probao preko msn-a. On se nije spojio na svoj server, a wireless mreža mi je još uvijek local only.

 

hvala svima na pomoći, prijavit ću kvar t-comu

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

e ja imam jedan problem u vezi spajanja na net. naime trenutno sam u  ceskoj i potpisala sam ugovor sa malom kompanijom za net i sve super, sve pet. al brate mili ja instaliram router sve postavke prilagodim i pise mi da sam spojena na router, al ne mogu na nijednu web stranicu otici? jel itko kad imao neki slican problem, kakvu ideju za rjesavanje? mislim inace ovo mi prvi put da se nosim sa ovakom situacijom?

dejcika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

-spoj na router ne znači i spoj na internet. Možda niej spojena DSL linija (tel), možda nije unešen user-pass.. možda noviji OS ne želi spajnje na WEP itd itd.

-za rješenje, stanje lampica na routeru (tj ADSL-modemu ili što već imaš), power-DSL-wlan-lan...internet. Način blicanja i boja.

-postavke mrežne kartice na računalu (lan-wlan) tj dali je fixna IP ili preko DHCPa (automatski)..

-pinganje. Poželjno je spojiti se žicom direktno na router, provjeri podatke koji se dobiju (teh.knjižica) i vidi koji je ip routera, obično 192.168.1.1 DHCP automatski dodjeli računalu prvi slobodni IP, npr 192.168.1.2 (predpostavimo tu situaciju), pinganje s računala prema routeru ''ping 192.168.1.1'' mora vratiti odmah odgovor.. tad si sigurna da je interno linija OK.

-Logiraj se na router, aktiviraj liniju, ako DHCP dodjeljuje adrese potrebno je samo provjeriti postavku na računalu, ako je ručno, tad na računalo unesi ip routera ili dobivene DNS servere ISPa, GW je routerov IP.

-za van, može ping bilo koje poznate strnanice.. kad se dobije odgovor znači da interntet (kompletno radi), ostaje neki soft-browser-antivirus kao mogući uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

hvala puno, probat cu to sve, pa se nadam da ce nest od toga vrijediti

 

dekuji :)

dejcika
10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

Pozdrav! Spojena na ruter a local only...do prije par dana sve je radilo normalno sad vise nece. Tu su slike ako ce pomoci da mi rijesite problem. Trenutno sam u caffe baru preko tabletajer se laptop nece spojiti kao sto se nije mogao niti doma. Inace doma koristim wifi od gazdi koji zive iznadmene. Mobitel se spoji, tablet se spoji ali lsptop nece. Inace imam Dell sa Vistom. Sve sto sam do sada nasla na netu sam probala ali buduci da ne znam puno pitanje da li sam to dobro odradila. Evo ako netko ima ideju pliz. Probala sam se spojiti i preko wifi-a od moba ali isto pise da sam spojena ali local only.

Nisu stale sve slike pa ako koga zanima pisaljem na mail.

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 15:46 (SaraMoon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless
SaraMoon kaže...

Pozdrav! Spojena na ruter a local only...do prije par dana sve je radilo normalno sad vise nece. Tu su slike ako ce pomoci da mi rijesite problem. Trenutno sam u caffe baru preko tabletajer se laptop nece spojiti kao sto se nije mogao niti doma. Inace doma koristim wifi od gazdi koji zive iznadmene. Mobitel se spoji, tablet se spoji ali lsptop nece. Inace imam Dell sa Vistom. Sve sto sam do sada nasla na netu sam probala ali buduci da ne znam puno pitanje da li sam to dobro odradila. Evo ako netko ima ideju pliz. Probala sam se spojiti i preko wifi-a od moba ali isto pise da sam spojena ali local only.

Nisu stale sve slike pa ako koga zanima pisaljem na mail.

na drugoj slici pobrisi pod DNS servers IP adresu...ostavi prazno...

 

ili reci koji je provider/davatelj usluga pa da ti napisemo koje IP adrese idu pod DNS servere...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 15:48 (Srednji).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless
SaraMoon kaže...

Pozdrav! Spojena na ruter a local only...

zašto su ti ip parametri postavljeni na "ručne" postavke?

Obično su wifi ruteri konfigurirani da "daju" konfiguraciju uređaju i podese ih za spajanje na internet. još s IP adresom može proći, ali pogotovo mi je sumnjiva postavka za DNS.

Ako ti iz nekog razloga trebaju ti parametri, zapiši ih i pokušaj postaviti automatsku dodjelu IP adrese i DNS-a.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

upisani parametri   su dobri samo   ako su   tocni zato bolje stavi automatsku   dodjelu ip adrese a pod dns mozes stavit   8.8.8.8 i   8.8.4.4

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless
SaraMoon kaže...

Pozdrav! Spojena na ruter a local only...

1. Sve postavke sta si podesavala na adapteru (ipv4) stavi na automatic

2. Skini ovo i instaliraj

3. Resetiraj racunalo i pokusaj se spojiti

 

Javi kako je proslo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 17:29 (Stiven).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Ma sad sam vidjela da sam krive slike stavila. To su slike dok sam pokusavala e sto mi je palo na pamet. Sve je bilo namjesteno na automatski...Mislila sam da je problem sa mojom IP adresom jer mi se to jos jednom dogodilo u stanu u Zg. Sad sam u njemackoj i sve je radilo do prije par dana. Danas sam otisla ucjedan kafic koji ima wifi, sve sam stavila na automatski i slikala sam sve sa mobom...stavila bi vam slike ali kaze da su prevelike pa ako netko hoce posqaljem ih mailm. Ako ni to ne upali probala bi staviti laptop na tvornicke postavke (kad mi netko kaze kako se to radi bez CD-a jer je u Zg). Znaci ovo je Dell sa Vistom. Probala sam sa tipkama F2 i ta nije pa ako netko zna koja je tocno pisite kao i sto tocno dalje kad ju stisnem. ;) Nadam se da ce netko naci rjesenje. Netko je i nekakav trojanac spominjao kojeg nije ni Avast prepoznao ali vise ne mogu naci tu poruku koju je netko napisao. E da Stiven, Bluetooth-om sam prebacila ovaj program koji si mi poslao ali je na njemackom...nekako sam skuzila ali mi otvara samo stranice a znas da ne mogu na net pa mi to ne pomaze. Probala sam se preko Buetooth-a sa tableta spojiti na wifi od laptopa tj uparila sam ih i htjela sam koristiti tabletov wifi koji preko istog rutera radi bez beda... pa ni to nije upalilo...isto se dogodilo kaze spojeno a internet ne radi. Laptop ne otvara stranice i naravno internet je prekrizen. Odradila dio sa programom koji si poslao ali nista se nije primijenilo....

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 2:09 (SaraMoon).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Ajde probaj onda ovo:

 

1. Start - upisi "regedit" zatim enter, ako pita run as administrator klikni yes

 

2. Slijedi putanju: HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > WindowsNT > CurrentVersion > NetworkCards > <number>

    - znaci number je broj s lijeve strane (pogledaj sliku 1), klikaj svaki dok sa desne ne vidis naziv svog bezicnog adaptera (Dell wireless)

    - zatim je potrebno zapamtiti kombinaciju service name (isto vidi sliku 1)

 

3. Sada slijedi putanju: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{broj service name koji smo zapamtili}

 

4. Edit - New - DWORD (32-bit) value

 

5. U New Value #1, upisi DhcpConnEnableBcastFlagToggle, zatim ENTER.

 

6. Zatim, desni klik na DhcpConnEnableBcastFlagToggle i odabrati Modify

 

7. U Value data upisati broj 1, kliknuti OK i zatvoriti registry.

 

Restartiraj racunalo, na vezu prvo dissconnect pa connect. Nadam se da ce te ovo napokon spojiti, ako ne javi se pa mozda jos nesto smislimo. {#}

slika1 slika1
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 2:22 (Stiven).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Kad ssam dosla do tocke 5 i stisnula enter pisalo je da to vec postoji...pronasla sam ga na listi i slijedila dalje kakosi rekao do kraja ali se nista nije promijenilo. :(

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Možda je kakav virus, malware u pitanju.
1. Skini, instaliraj, updejtaj i pokreni Malwarebytes Anti-Malware Free.
2. Zatim skini, instaliraj, updejtaj i pokreni Sophos Virus Removal Tool. Prije nego pokreneš taj program, privremeno dizejblaj postojeći antivirus.
3. Očisti komp od smeća sa CCleaner. U CCleaner-u imaš i opciju čišćenja registry-a. Pokreni i to.
- Nakon svakog koraka restartaj komp.

4. Ako sam dobro pročitao imaš "Dell Wireless 1395 WLAN MiniCard" wifi karticu.
4.1 Deinstaliraj postojeće wifi drivere.
4.2 Restartaj komp
4.3 Skini svježe drivere ovdje i instaliraj ih.
4.4 Restartaj komp.

 

- Možeš li se se laptopom spojiti na druge wifi mreže? Ako je tvoja wifi kartica zaključana na američke postavke, onda ne vidi wifi mreže koje emitiraju u 12-tom i 13-tom kanalu.

- Možda je hardverski problem. Wifi kartica možda nije više ispravna. Skini neku Linux distribuciju (npr. Ubuntu, Linux Mint) i zaprži je na DVD. Stavi DVD u DVD čitač u laptopu, restartaj komp i pričekaj da se Linux pokrene sa DVD-a. Ako u Linuxu loviš mreže i možeš se spojiti, onda je najvjerojatnije problem u Windowsima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 12:54 (D1001).
10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na wireless

Pozdrav

 

Imam slican problem pa da ne idem otvarat novu temu... Imam 3g internet koji bi dijelio preko wifi usb sticka. E sad imam softver od stika za soft ap i kad to pokrenem izgleda ko da radi ali mobitel se ne zeli spojit pise samo spremljeno i nista...pomoc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Prebacila sam si sa tableta Malwarebytes i sad dok provjerava objekte sistemskih datoteka (tako pise) nasao je 4 detektirana objekta i na tome jeostalo. Jos radi pa ne diram ali ovaj Sophos Virus Removal Tool mi nece skinuti na tablet. Laptopom sam se spojila na wifi od moba ali je internet prekrizen. Pise da sam konektana ali internet prekrizen dakle nije upalilo :(. Antivirus mi je Avast inace. Sad sam sve poiskljucivala prije ovog pokretanja jer je tako pisalo u postavkama za aktivaciju.

 

Evo sto je sve nasao....

PUP.CrossFire...

Trojan.AutoKMS...

Trojan.KorSer...

Sad cu ga resetirati i idem na posao pa onda poslije nastavljam dalje. Daj pomozi jos kako da rijesim sa ovim sto si stavio za viruse jer tablet ga nece preuzeti.....(**rijesila tako sto sam sad navecer kad sam dosla doma sjetila se skinuti ga na mob pa opet bluethooth-om ga prebaciti na laptop...ne kuzim zasto tablet tpo nece preuzeti...kaze dane moze otvoriti taj video?!?!)

 

***Dosla sam sada kuci, ponovo krenula sve od pocetka i sjetim se da moram pogasiti ponovo sve sto si rekao....avast nisam mogla ili nisam znala ugasiti pa sam ga isla reinstalirati i  skuzim da mi je datum kad je program skinut 10.02. 2014????? (tada se veza sa internetom preknula) a imam ga jako dugo instaliranog pa mi je to bilo sumljivo ..hm....deinstaliram ga i odmah me spoji na net!!!! Ne znam zasto, kako ali radi i hvala ti puno :)) Sad idem odraditi ostali dio sa Sophos Virus Removal kako si mi rekao za svaki slucaj i onda skidam novi antivirus :))) E spasio si me :) I hvala svima koji su se potrudili naci rjesenje (Stiven) Juhuuuuu :))))

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2014 1:30 (SaraMoon).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na wireless

Prema ovome što si napisala, ili je bio virus, ili je antivirusni program bio oštećen, ili nije bio dobro konfiguriran, pa je blokirao pristup internetu. Svakako skeniraj komp sa onim programima koje sam već naveo i onda instaliraj drugi antivirusni program. Preporučam Aviru.
P.s. Prilikom instalacije takvog tipa programa dobro gledaj što klikćeš da si slučajno opet nešto ne zblokiraš. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice