Doge coin rudarenje-how to?

poruka: 257
|
čitano: 114.175
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Izbacuje mi ovo{#}

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Izbacuje mi ovo{#}

Dakle moraš nešto napraviti s onim worksize što ti piše 0.68

 

EDIT:

mislim da mora biti između 1 i 9999

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 21:03 (Darko1983).
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...
Strm kaže...

Izbacuje mi ovo{#}

Dakle moraš nešto napraviti s onim worksize što ti piše 0.68

 

 

kad ga obrišem opet je isto

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Izbacuje mi ovo{#}

Host ti ne treba ići sa stratum+tcp://mine-doge.cryptoculture.net, dovoljno je mine-doge.cryptoculture.net, program već ima u sebi stratum.

Worksize mora biti cijeli broj, najčešće 64, 128 ili 256

 

Probaj ovako:

Worksize 256

GPU threads 1

Thread-concurrency 8000

Intensity 14

Vectors ništa (ostavi prazno)

 

Imaš na ovoj stranici razna podešavanja za razne kartice:

https://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison

Neka te ne buni ovo Litecoin, ovo važi za sve scrypt valute

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...
8ax kaže...
Prekasno je vec.
Trebas stratum url od poola.

šta je prekasno?

Ne isplati se bas vise mineat ako nemas 1+ MH/s, radije kupuj dok je nisko.

 

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Okej, mislim da sam počeo  rudariti. Piše mi dolje u uglu 170khash/s. Jel to sve što trbam znati? što dalje? Kako namjestiti da mi se novci spreemaju recimo na paypal?

Strm
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

hahaha glavna stavka je kako spremiti novce na paypal.. koje crne novce?

ako vec zivis kodroditelja cekaj da im dodju novi racuni za struju pa kad priupitaju sinko sta ti to radis toliko...

trosis vise nego sto zaradis, mani te se djeco corava posla.

na svim tim coinglupostima azrade imaju ono koji kupe jeftino prodaju skupo a ovce koje rudare su u glavnom u gubitku.. nemojte biti ovce.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
14 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Okej, mislim da sam počeo  rudariti. Piše mi dolje u uglu 170khash/s. Jel to sve što trbam znati? što dalje? Kako namjestiti da mi se novci spreemaju recimo na paypal?

Da, to je to. Ta karta ide i do 200 ali se klokovi moraju malo nategnuti. Ali onda trebaš i smanjivati voltažu GPU-a da bi se manje grijao i da ventilatori ne bi stradali.

Na paypal ne ide direktno nikako. Ili ako ide to je uz ogromnu proviziju.

U mom prvom postu sam ti opisao kako se dolazi do love, tj. kako to radi većina nas. Nakon što dobiješ lovu u ruke tvoja volja šta ćeš sa njom. Možeš uplatiti na tvoju karticu koja je vezana za paypal. To je najjeftiniji način.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 9:20 (dragans).
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
dragans kaže...

Kako se dolazi do love u rukama:

Na ovim našim prostorima (ex-YU) najjednostavnija varijanta je preko mjenjačnice bitstamp u Sloveniji. Ona radi samo BTC/US$ i obrnuto. DOGE radi mjenjačnica vircurex (i još neke, ali je vircurex trenutno najpouzdaniji).  Otvori se nalog na vircurex-u i akauntima se kreira DOGE adresa. Tu adresu uneseš na pool na kome radiš minig i tu ti liježu DOGE. Na mjenjačnici zamjeniš DOGE za BTC. Otvori se nalog na bitstampu i verifikuje se isti (fotokopija lične, prijava prebivališta). Nakon toga se dobije adresa na bitstampu. Na tu adresu se pošalje BTC sa vircurex-a (uz malu proviziju). Na bitstampu se BTC zamijeni za dolar. Otvori se devizni račun kod neke banke. Uzmu se od te banke podatci za uplatu (SWIFT kod i neki broj). Sa bitstampa se pošalju US$ na svoj devizni račun. Provizija za "wire transfer" je fiksna i iznosi oko 20 EUR-a tako da se isplati slati male sume.

 

Moja preporuka ti je da sa tom kartom to ne radiš. U kriptovalutama nema brze zarade i batali priče koje si čuo od drugih kako tu samo kapa lova.

 

Nakon kreiranja adrese na navedenoj stranici javlja:

 

Usage of addresses

DO NOT use Vircurex addresses for mining purposes. We cannot credit coins generated (instead of being sent).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
mirkoj kaže...

hahaha glavna stavka je kako spremiti novce na paypal.. koje crne novce?

ako vec zivis kodroditelja cekaj da im dodju novi racuni za struju pa kad priupitaju sinko sta ti to radis toliko...

trosis vise nego sto zaradis, mani te se djeco corava posla.

na svim tim coinglupostima azrade imaju ono koji kupe jeftino prodaju skupo a ovce koje rudare su u glavnom u gubitku.. nemojte biti ovce.

Cijenim tvoj stav, ali ne odgovara baš istini.

Naravno da uvijek zarade najviše oni koji trguju (u skoro svim sferama života), ali bez njih nijedna kriptovaluta ne bi imala vrijednost. Naime, dok je BTC bio predmet interesa par zaljubljenika i dok nije bilo berzi niko ništa nije ni mogao zaraditi. Kad su se pojavile berze i ljudi koji su uložili stvarni novac, BTC je mogao imati neku vrijednost i zamjenjivati se za isti.

Na rudarenju kriptovaluta se može zaraditi ali za iole ozbiljan ulaz u taj svijet potrebna su relativno velika ulaganja. Recimo tipičan setup jednog rig-a se sastoji od 3 X R9 280X + PSU od 1 KW. Ovo po sadašnjim cijenama iznosi oko 1100 EUR-a + 100 EUR-a za polovnu ploču, memoriju i disk. Znači, 1200 EUR-a. Taj rig daje 2250 khs ako se fino podesi što po sadašnjim cijenama i diff-om daje oko 20 US$ na dan. Kad se to preračuna, ispada da se oprema otplati za oko 3 mjeseca tj. malo duže ako se uračuna i potrošnja struje. Ali, za 3,5 mjeseci ste na nuli, a oprema i dalje ostaje vaša. Naravno, ako niste radili gluposti na berzi, niko vas nije pokrao etc. Pošto su cijene veoma promjenjive ROI može biti i nešto duži, ali i kraći jer niko ne zna šta će se desiti sutra.

Izbor valute koja se minira je veoma bitan. Ako radite neku valutu koja sada ima nizak diff i nisku cijenu može se desiti da za mjesec dana skoči i cijena pa dnevna zarad nije onih 20$ već puno više. Ali se isto može desiti da ta valuta nikad ne dobije veliku cijenu i vi niste imali ni 2$ dolara dnevne zarade.

Npr. DOGE se pojavio negdje krajem prošle godine i imao je nizak diff, ali i nisku cijenu. Vremenom je cijena porasla pa i broj ljudi koji je "kopa" pa je i diff porastao. Sada je to po jačini najveća mreža, a cijena i dalje raste jer se blok polovi za par dana.

Izbor berze na kojoj trgujete je takođe vrlo bitan. Po mom iskustvu BTC-e, vircurex i bitstamp su OK. Izbjegavajte crypsti, a u zadnje vrijeme nekada najjača berza mtgox ima probleme i zato je cijena BTC- naglo pala.

 

Molim da ovo niko ne shvati kao poziv za laku zaradu. U kriptovalutama nema ničega lakog i sigurnog i svi koji ulaze u to moraju biti svjesni rizika koje taj posao prati. Može se zaraditi, ali se može i izgubiti. Izbor je samo vaš.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

 

Nakon kreiranja adrese na navedenoj stranici javlja:

 

Usage of addresses

DO NOT use Vircurex addresses for mining purposes. We cannot credit coins generated (instead of being sent).

Ignoriši to. Generalno se ne preporučuje da sa pool-a šalješ direktno na berzu već u svoj wallet na PC-u, pa kad želiš da prodaš onda šalješ na berzu. Mada ja šaljem direktno na berzu.

Ako želiš možeš instalirati wallet na svom kompu i tu ćeš dobiti adresu. Ovdje: http://dogecoin.com/ skineš wallet i instaliraš ga. Kad se prvi put pokrene trebat će mu malo više vremena da se sinhronizuje sa mrežom. To najbolje ostaviš da radi preko noći. Kad se završi sinhronizacija u njemu ćeš imati svoju adresu za prijem koju onda možeš koristiti na pool-u.

16 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Struja mi nije problem jer živim kod roditelja.

Tvoja grafa HD7770 u Full Loadu troši ~210W. Imate skupu tarifu 14h i jeftinu tarifu 10h

 

u 24h tvoja grafička na rudarenje potroši 5000W (5kWh dan!)

 

To je 131 Kn više struje za mjesec.

 

Uzmi da cijela konfa ti troši 250W upaljena to je 156Kn struje/mjesec

 

isplati ti se rudarenje za sitniš? Što da imaš dvije takve kartice za rudarenje? Ili npr tri?

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...
Strm kaže...

Struja mi nije problem jer živim kod roditelja.

Tvoja grafa HD7770 u Full Loadu troši ~210W. Imate skupu tarifu 14h i jeftinu tarifu 10h

 

u 24h tvoja grafička na rudarenje potroši 5000W (5kWh dan!)

 

To je 131 Kn više struje za mjesec.

 

Uzmi da cijela konfa ti troši 250W upaljena to je 156Kn struje/mjesec

 

isplati ti se rudarenje za sitniš? Što da imaš dvije takve kartice za rudarenje? Ili npr tri?

 

 

 

 

 

 

 

Do sada sam imao dva kompa koji su bili server,k radili su non-stop 1mj. i još nadodaj moj komp koji je radio svaki dan po 12h. I još uračunaj da su ona dva kompa imali cf. s HD4780 svaki zasebno s Core 2 Quadom i trošili su pun k. struje. Roditelj se nisu bunili, sada sam ih prodao i imam ovaj komp-čisto sumjnjam da če trošiti više nego ona dva kompa? Stoga-STRUJA NIJE PROBLEM. Ako ču dobito 10Kn na dan meni je ok, jer ionako ostavljam komp preko noči upaljen zbog internet sharing-a susjedima. Kužiš?

Strm
16 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Ako će ti se isplatiti, go 4 it. Naravno daj starcima proviziju {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...

Ako će ti se isplatiti, go 4 it. Naravno daj starcima proviziju {#}

Mehh xD Nego, sada mi objasnite kada sam osposobio minera kako novce spremiti na paypal koje izrudarim? I dali mogu izrudariti 10kn na dan?

Strm
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ne ide to tako brzo momak

prvo skini wallet u kojem će ti biti dodijeljena adresa na koju će ti se slati coin-ovi, e onda se registriraš na jednu od burzi gdje se trguje novčićima e onda prodaješ svoje novčiće za prave novce

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
fear619 kaže...

ne ide to tako brzo momak

prvo skini wallet u kojem će ti biti dodijeljena adresa na koju će ti se slati coin-ovi, e onda se registriraš na jednu od burzi gdje se trguje novčićima e onda prodaješ svoje novčiće za prave novce

Možeš mi detaljnije objasniti? Ovo je moj pool:https://doge.cryptoculture.net/index.php?page=gettingstarted

Gdje ubaciti link? Kad se doge waller sinkronizira kako dobiti novce na njega? Link burze? Kako napraviti transfer na paypal? Malo detaljnije?

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Možeš mi detaljnije objasniti? Ovo je moj pool:https://doge.cryptoculture.net/index.php?page=gettingstarted

Gdje ubaciti link? Kad se doge waller sinkronizira kako dobiti novce na njega? Link burze? Kako napraviti transfer na paypal? Malo detaljnije?

- skineš wallet sa http://dogecoin.com/ za tvoj OS i instaliraš ga

- pokreneš ga i on će se sam sinhronizirati sa mrežom, ali mu za to treba nekoliko sati

- unutar njega imaš svoju DOGE adresu pod "Receive funds" ili tako nešto, adresa počinje sa velikim slovom D i ima 30-tak znakova

- u svom pool-u pod Accoount settings (ili Edit Account zavisi od pool-a) imaš stavku "Payment Address" i u nju ubaciš ovu adresu iz tvog wallet-a.

- na istom mjestu imaš i "Automatic Payout Threshold" i tu staviš neku sumu recimo 1000. Kada zaradiš na pool-u tu sumu ona će se automatski proslijediti u tvoj wallet. Možeš tu i da ostaviš 0 (po default-u) i onda ručno pokrećeš isplatu sa "Cash Out" opcijom u stavkama naloga. Imaj na umu da se od toga oduzimaju troškovi transakacije (obično 1 DOGE) nevezano je li transakcija pokrenuta automatski ili ručno.

- kada dobiješ DOGE u wallet-u onda ih možeš slati iz wallet-a na neku od berzi na tvoju DOGE adresu na toj berzi.

- ostalo sam ti opisao ranije. Ne možeš nikako jednostavno prebaciti novac na paypal, barem ja ne znam metodu koja bi bila isplativa. Jedina isplativa metoda povlačenja novca trenutno je pretvaranje DOGE-a u BTC, a zatim prodaja BTC-a na bitstampu. Sa bitstampa onda na tvoj devizni račun uz troškove "wire transfera" od nekih 20 EUR-a.

13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
dragans kaže...
Strm kaže...

Možeš mi detaljnije objasniti? Ovo je moj pool:https://doge.cryptoculture.net/index.php?page=gettingstarted

Gdje ubaciti link? Kad se doge waller sinkronizira kako dobiti novce na njega? Link burze? Kako napraviti transfer na paypal? Malo detaljnije?

- skineš wallet sa http://dogecoin.com/ za tvoj OS i instaliraš ga

- pokreneš ga i on će se sam sinhronizirati sa mrežom, ali mu za to treba nekoliko sati

- unutar njega imaš svoju DOGE adresu pod "Receive funds" ili tako nešto, adresa počinje sa velikim slovom D i ima 30-tak znakova

- u svom pool-u pod Accoount settings (ili Edit Account zavisi od pool-a) imaš stavku "Payment Address" i u nju ubaciš ovu adresu iz tvog wallet-a.

- na istom mjestu imaš i "Automatic Payout Threshold" i tu staviš neku sumu recimo 1000. Kada zaradiš na pool-u tu sumu ona će se automatski proslijediti u tvoj wallet. Možeš tu i da ostaviš 0 (po default-u) i onda ručno pokrećeš isplatu sa "Cash Out" opcijom u stavkama naloga. Imaj na umu da se od toga oduzimaju troškovi transakacije (obično 1 DOGE) nevezano je li transakcija pokrenuta automatski ili ručno.

- kada dobiješ DOGE u wallet-u onda ih možeš slati iz wallet-a na neku od berzi na tvoju DOGE adresu na toj berzi.

- ostalo sam ti opisao ranije. Ne možeš nikako jednostavno prebaciti novac na paypal, barem ja ne znam metodu koja bi bila isplativa. Jedina isplativa metoda povlačenja novca trenutno je pretvaranje DOGE-a u BTC, a zatim prodaja BTC-a na bitstampu. Sa bitstampa onda na tvoj devizni račun uz troškove "wire transfera" od nekih 20 EUR-a.

Onda kada zaradim nešto dodge coins-a budem se javio, ti kažeš ako oču pare prebaciti na devizini račun oduzimaju mi 20€ od para? Nema nikakvog načina da se recimo pretovre u bitcoins-e i iz bitcoins-a u dolare koji su mi na paypal-u?

Strm
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

dakle .... za jedno godinu dana, ako bog da, skupim 100 eura, sve izprebacujem po accountima, otmu mi ko linić svatko svoj postotak i dobijem recimo 500kn bez da sam kopao :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Strm kaže...

Onda kada zaradim nešto dodge coins-a budem se javio, ti kažeš ako oču pare prebaciti na devizini račun oduzimaju mi 20€ od para? Nema nikakvog načina da se recimo pretovre u bitcoins-e i iz bitcoins-a u dolare koji su mi na paypal-u?

Koliko ja znam to je jedini način (preko deviznog računa). U BTC možeš pretvoriti na svakoj berzi koja podržava DOGE uz malu proviziju. BTC u dolare takođe. Ali te dolare ne možeš na jednostavan i jeftin način prebaciti na paypal.

14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Ja sam danas počeo. Brzinu sam si zaključao na 230khas/s. Čini mi se isplativo jer cjeli mjesec ako bi na taj način radila grafička zaradio bi kojih 70$.

http://www.coinwarz.com/calculators/dogecoin-mining-calculator/?h=230&p=0&pc=0.10&pf=0.00&d=1676.71747816&r=500000.00000000&er=0.00000233&btcer=709.69000000&hc=0.00

 

Struja ne može doći više od 200kn pretpostavljam, tak da sam najmanje 100kn u plusu :)

 

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Niže je status u dva dana ... što mi to konkretno nosi na duže razdoblje?


ACCOUNT INFORMATION

You are mining at 1% pool fee and you donate 1%.

DOGE Account Balance

Confirmed 139.60701844

Unconfirmed 9.074894

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 22:03 (Darko1983).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

Niže je status u dva dana ... što mi to konkretno nosi na duže razdoblje?


ACCOUNT INFORMATION

You are mining at 1% pool fee and you donate 1%.

DOGE Account Balance

Confirmed 139.60701844

Unconfirmed 9.074894

Reci kakve imaš komponente, koliko dnevno radi računalo i sl.

Slabi je rezultat ako ti je računalo radilo 48 sati, bolje odustat.

 

btw, dogecoin je dosta napredovao u ta 3 mjeseca. Kad će neki vidjeti da im se više isplati raditi s nekim slabijim valutama zbog zarade povećat će se vrjednost, a mi koji smo tek počeli bit ćemo u velikom plusu. Ako se poveća korištenje dogecointa za 8 puta bit će u rangu litecointa.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 0:07 (Gremlin144).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
mirkoj kaže...

hahaha glavna stavka je kako spremiti novce na paypal.. koje crne novce?

ako vec zivis kodroditelja cekaj da im dodju novi racuni za struju pa kad priupitaju sinko sta ti to radis toliko...

trosis vise nego sto zaradis, mani te se djeco corava posla.

na svim tim coinglupostima azrade imaju ono koji kupe jeftino prodaju skupo a ovce koje rudare su u glavnom u gubitku.. nemojte biti ovce.

Prvih dan-dva se isplati mineat, ja sam dobio malo manje od 90k u 9-10 sati, žalim što nisam duže mineao.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
12 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

evo kako kod mene izgleda....ja tjedno zaradim 150kn i zadovoljan sam s time

 

doge prebacujem na coinex pa ih tamo pretvaram u bitcoin..pa te bitcoine šaljem na virwox i onda tamo bitcoine pretvaram u SLL , pa iz SLL-a u dolare ili eure pa tek onda na paypal :)

 

 

ovo je inače namješteno da mogu igrati igrci i majnat

 

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 1:25 (d4rkd3atH).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
d4rkd3atH kaže...

evo kako kod mene izgleda....ja tjedno zaradim 150kn i zadovoljan sam s time

 

doge prebacujem na coinex pa ih tamo pretvaram u bitcoin..pa te bitcoine šaljem na virwox i onda tamo bitcoine pretvaram u SLL , pa iz SLL-a u dolare ili eure pa tek onda na paypal :)

 

 

ovo je inače namješteno da mogu igrati igrci i majnat

 

Nema ti smisla cenzurirat username i pass, jedino kaj neko može napravit je mineat za tebe...

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
10 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Sorry što upadam ovako dečki ali interesira me par informacija.

Dali se može npr kupit određen broj tih dogecoina za prav novac pa onda to sve stavit na svoj wallet i čekat da naraste vrijednost pa prodat?{#}

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
RedRocco kaže...

Sorry što upadam ovako dečki ali interesira me par informacija.

Dali se može npr kupit određen broj tih dogecoina za prav novac pa onda to sve stavit na svoj wallet i čekat da naraste vrijednost pa prodat?{#}

pa najjednostavnije ti je kupiti od nekog od nas

14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
d4rkd3atH kaže...

evo kako kod mene izgleda....ja tjedno zaradim 150kn i zadovoljan sam s time

 

doge prebacujem na coinex pa ih tamo pretvaram u bitcoin..pa te bitcoine šaljem na virwox i onda tamo bitcoine pretvaram u SLL , pa iz SLL-a u dolare ili eure pa tek onda na paypal :)

 

 

ovo je inače namješteno da mogu igrati igrci i majnat

 

Na koji si način uspio složit tako?

Ja sam u Catalyst Control Centeru smanjio GPU clock i Memory clock na 500/800 da mi se grafička ne pregrijava. Ima koji drugi, bolji način?

 

btw, dobra vjest je što je svaki dan sve više minera, što znači da će se vrjednost dogea povečati, trenutno ih imam 652 :D

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 9:58 (Gremlin144).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice