Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

poruka: 14
|
čitano: 3.328
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

pozdrav, imam problem sa AMD driverima (specifikacije laptopa su pod moj pc). U radeon settingu mi je stajao update za drivere, pokrenuo sam update (stisnuo da napravi celan install) i sve je teklo savršeno do kraja kada je izacio log u kojem je pisalo: amd drivers partially installed, slika log-a sa interneta. Nakon neuspjeha podušao sam deinstalirati drivere preko control panela i izbrisao sam sve amd fileove u c disku te se nakon toga počeo pojavljivati plavi ekran na kojem je pisalo: your pc has run into problems pa sam napravio vraćanje sustava na točku prije updatea drivera i sada mi se ne želi pokrenuti radeon settings (kliknem na ikonu no ništa se ne događa) niti je instaliran update. To mi se je i prije desilo pa sam jedva uspio nekako naštimat da rade driveri no ne sjećam se točno što sam radio... sad me zanima kako da ih potpuno izbrišem i ponovo instaliram 

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

GPU drivere ti je najbolje obrisati sa Display Driver Uninstaller software-om (IMHO). Skineš s neta, pokreneš DDU ali mu "kažeš" da ode u safe mode i pobriše sve stare drivere. 

14 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

što točno znači ovaj crveni dio? je li to lozinka koji unosim kad upalim lap u lockscreenu ili?

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

Složi kao na slici dolje a šifra ti je ona ista kojom se logiraš na komp.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

opet bezuspješna instalacija... ima li možda to veze sa tim što koristim auto detect tool sa njihove stranice: http://support.amd.com/en-us/download 

 

EDIT: sad ni nema ikone radeon settingsa a u device manageru stoji da su driveri oke

Pi*kice derem ko sličice!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 15:12 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

Moguće da su winsi sami skinuli drivere. Ja bih na tvom mjestu probao slijedeće:
1. Skinuo sam drivere (bez tog detection toola)
2. Odspojio računalo s interneta (mislim da je tlaka na win10 isključivati auto update)
3. Obrisao stare drivere s DDU (safe mode naravno)
4. Instalirao te koje sam instalirao i nadao se da će ovaj puta proraditi :D

15 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

ima AMD i za to penicilin. skini ovo, pokreni i poslije toga instaliraj kaj hoćeš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

Jesi probao stariju verziju drivera? Lako moguće da najnoviji ne podržaju u potpunosti tu mobilnu grafičkui karticu.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

izbrisao sa DDU, skinuo samo driver, instalirao, sve prosšlo savršeno, komp se resetira, dva puta kliknem na radeon ikonu i bum, neće da se pokrene i izbaci ovaj problem

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako izbrisati drivere od gpu/cpu
Ajar kaže...

ima AMD i za to penicilin. skini ovo, pokreni i poslije toga instaliraj kaj hoćeš. 

ne mogu skinut tool http://support.amd.com/en-us/download/incomplete 

Jim Raynor kaže...

Jesi probao stariju verziju drivera? Lako moguće da najnoviji ne podržaju u potpunosti tu mobilnu grafičkui karticu.

 starija mi je radila prije updatea, to mi je nekako zadnja solucija da ih opet vratim na stariju verziju

Pi*kice derem ko sličice!
7 godina
protjeran
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

Imam i ja neki stariji laptop s Radeon grafikom. Jednostavno ne radi kako treba s najnovijim driverima koje Windows 10 tvrdoglavo vuče zbog automatskih updatea.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izbrisati drivere od gpu/cpu
Genoxxx kaže...

ne mogu skinut tool http://support.amd.com/en-us/download/incomplete 

 no ako je DDU obavio posao, sve ok. nema potrebe za dodatnim kemijanjem. eventualno s CCleaner-om počisti registry prije instalacije novih/starih drivera (uvijek nekaj zaostane negdje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Kako izbrisati drivere od gpu/cpu
Genoxxx kaže...

izbrisao sa DDU, skinuo samo driver, instalirao, sve prosšlo savršeno, komp se resetira, dva puta kliknem na radeon ikonu i bum, neće da se pokrene i izbaci ovaj problem

 zanemarite ovaj dio, instalirao sam zaseban update koji je opcionalan (kreten ne čita)... skinuo sam bas driver, instalirao i sad sve radi, zahvaljujem na pomoći!

Pi*kice derem ko sličice!
14 godina
offline
Kako izbrisati drivere od gpu/cpu

naravno opet su prestali radit driveri ali sam ih uspio instalirati pomoću ovog tutorijala, znači treba sve korake ispuniti i pazit koji driver se skida (moj laptop ima AMD apu i za njega se skida driver, ne za gpu)

 

Tutorijal za skidanje drivera za laptop: https://community.amd.com/thread/207699 

Tutorijal za clean install: https://community.amd.com/thread/180667

 

nadam se da će još nekom pomoć ako se uvali u probleme kao ja 

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice