Kompjuter se ne boot-a (diže)

poruka: 13
|
čitano: 12.383
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se ne boot-a (diže)

Prvo mi se događalo da mi se komp. (Win. 7 32-bit Ultimate) ne bi htio boot-ati pa bih ga trebao restartirati 20+ puta da se uključi Startup repair pa da se digne.

Onda je tjedan dana radio (Isti OS) i opet isto... Ovaj put SR nije mogao otkriti u čemu je problem (Unspecified change in system files ili šta ja znam), ali se ipak restorao i uključio. Onda sam instalirao Win. 7 64-bit Ultimate, formatirao HDD i mislio da je sve gotovo. Jedan put sam ga restartirao i krepao je - opet(!) - na isti način kao i prije. Onda ja mislim da nije možda nešto do Sedmice, (detaljan opis problema u drugoj temi, "Windows 7 (Ultimate) Instalacija - Nema miša" (bez navodnika)) pa sam išao inst. Win. Vista Home Premium 32-bit. Na restartiranju (tijekom instalacije) - bolje rečeno, nakon restartiranja - instalacija se jednostavno nije nastavila i on se nije htio (opet(!!!)) dignuti. Točnije, uključi se kao do onog dijela gdje mogu birati <F12> Boot Menu <Del> BIOS Setup i slično, ali kad bi trebao doći do Windowsa, neće! Onda se nakon par dana - sama od sebe - instalacija Viste nastavila. Ja je uključio, Vista radi (Jeee!), i nakon prvog restarta (odnosno ugasiti ili upaliti, uvijek završi isto, ne mora biti restart (ne nužno)) se opet neće boot-ati. Onda mi je dosadilo (da ne napišem nešto što bi trebalo cenzurirati) pa sam izvadio HDD, kupio novi i zamijenio ga. Opet se ne želi dignuti. Naravno, probavao sam (svaki put) i sa HDD-ova, USB-ova (s Ubuntu Linux-om) i DVD-ova (Vista, Windows 7). Postojala su 2 rezultata:

 

- 1: Nema ničega

- 2: Pojavi se instalacija i pita me za opcije jezika i vremena, ali ne vidim miš, a tipkovnica mi ne reagira, i još je slika u nekoj mini-rezoluciji, loše kvalitete i samo nekoliko boja

 

Ima li ITKO IKAKVE NAJMANJE IDEJE u čemu je problem, jer Hard Disk nije???!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se ne boot-a (diže)

Do matične je.

Volim čitati BUG //// Imaš problem sa LG Cookijem ili pitanje ? Javi na privatnu poruku
 
4 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)

Ali koji je problem u maticnoj? jeli trebam kupit novu? Iznenađen

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 8:07 (roko121roko).
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se ne boot-a (diže)

testiraj ram sa nekim programom u dos-u moguce je da u njemu problem..

ako ram bude u redu onda je moguce da je do napajanja (tj da daje pre nizak napon na maticnu) pa mozda zato nekad nece nece da boota winse..

ne bih reko da je do maticne jer onda ne bi nikako moglo bootati...

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se ne boot-a (diže)

Ja bi rekao da je do RAMA.

uzmi neki program za skeniranje rama da vidis u cemu je problem.

 

uzmi MEM TEST

 

I da nemas mozda dvije razlicite ram kartice i da su obadvije u dual chanel ddr2 funkciji a nisu isti model.

ako imas iskljuci dual channel

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 21:42 (GamerMaster2041).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)

Kad sam mijenjao HDD onda sam sve provjerio, jer nisam imao pojma koje su mi kartice.

RAM su dvije ISTE 2 GB kartice (ukupno 4 GB), ali u njima nije problem jer sam prije mijenjanja HDDa (zaboravio sam napisat) pokrenuo MemTest86+ i koliko sam shvatio sve je u redu s memorijom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)
roko121roko kaže...

Kad sam mijenjao HDD onda sam sve provjerio, jer nisam imao pojma koje su mi kartice.

RAM su dvije ISTE 2 GB kartice (ukupno 4 GB), ali u njima nije problem jer sam prije mijenjanja HDDa (zaboravio sam napisat) pokrenuo MemTest86+ i koliko sam shvatio sve je u redu s memorijom.

Dobro a jesi li provjerio rade li na istoj brzini te kartice.

Ukoliko nerade u istoj brzini i imaju mogucnost dual channel a dual channel je aktiviran onda je mozda tu problem.

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)
Evo sam rastavio komp., rastavio stari nadajući se da će biti kompatibilnih dijelova ali ne, moja ploča je Intel, stara je AMD (i to je prastara), i sastavio ga nazad i odjednom je proradio, instalirao sam Win7 64bit i ovo je moja prva (i moguće zadnja ako problem ostane) poruka u ovoj temi s mog nanovo-radećeg komp.-a. Inače prije nisam imao problema s RAMom, a kako da provjerim na kojoj brzini rade???
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)

Probaj sa everestom........

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)
GamerMaster2041 kaže...

Dobro a jesi li provjerio rade li na istoj brzini te kartice.

Ukoliko nerade u istoj brzini i imaju mogucnost dual channel a dual channel je aktiviran onda je mozda tu problem.

Ne lupetaj bezveze. Kad staviš dvije pločice različitih brzina, ova brža radi po brzini sporije. Primjer sa SDRAM memorijama: imaš jednu koja podržava PC-133 i PC-100 (133 i 100 mhz) i jednu koja podržava PC-66 i PC-100, obadvije pločice će raditi na 100mhz bez ikakvog podešavanja. Ista stvar vrijedi za DDR, DDR2 i DDR3 memorije.

 

@autor teme - za svaki slučaj, stavi neko drugo napajanje za probu. Barem je to jednostavno provjerit.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 21:16 (Sum_of_all_fears).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)
Evo radi.. thx svima koji ste pomogli ne znam u čemu je bio prob., ali više ga nema.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)

bok!

 

upomoc, imam iste probleme i ne znam kaj da radim, upravo imam problema sa tipkovnicom jer se ovaj put digao normalno ali nije dobra reyolucija i valjda je postavio americku tipkovnicu, ali mi shift i altgr i v ne daju monkeynego toolbar menu i td

jucer ga nisam ni palila jer nisam imala snage ya nervozu, prekjucer sam nekoliko puta pokusala bootati sa cd/a i restartati i gasiti i paliti itd

bojim ga se ugasiti danas na kraju dana jer kad ga upalim ocekujem iste probleme

 

dali si nasao lijek ~!@?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se ne boot-a (diže)

vidim rayne savjete ljudi koji su daleko strucniji od mene, ja sam laik i yensko i dobro da ynam koliko ynam o it, molim savjet ya laika sto da radim (osim da kupim novi komp, ili me uputite na nekog niskobudgetnog strucnjaka pa da on rijesi moje probleme

 

unaprijed hvala /tu bi bio smiley da se snalayim na trenutnoj postavci)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice