Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

poruka: 13
|
čitano: 5.149
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

neznam ima li vec ova tema, ja jenisam naša pa evo......

 

pozdrav svima. Imam poroblem sa kompom nemoze se pokrenuti. Imam windows 7 i dva HDD-a na jednom je windows a na drugom su mi podatci: kada upalim komp. pokaze se ona slicica od maticne te na sljedecem ekranu pise ovako:

"Your PC is blocked.

All the hard drives were encrypted.

Browse www.safe-data.ru to get an access to your system and files.

Any attempt to restore the drives using other way will

lead to inevitable data loss !!!

Please remmember Your ID: ******

with its help your sign-on password will be generated.

Enter password:_"

e sada kakve veze ima to sta imam dva hdd-a, e pa ima pokusa sam istekati ovaj drugi HDD na kojem su mi podatci i komp pali bez problema nepojavljeuje se ova poruka.

pokusa sam na pocetku boot-ati onaj hdd na kojem mi je windows (dok je bija ustekan hdd sa podatcima) i uspia je upalit. ali u my computer-u mi ne ocita ovaj hdd sa podatcima.

molim vas ako mi mozete nekako pomoci da sacuvam podatke sad hdd-a bia bih vam zahvalan bar na pokusaju ako nista drugo

HVALAAAAAAAA ! ! ! ! !

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

Zanimljivo.

Probaj bootat neki live distribuciju Linuxa i pogledat da li možeš pristupit podatcima na hardu. Ako možeš napravi si backup i pročešljaj hardove nekim antivirusom, antimalwareom...

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

To si dobio pozdrav od ruske mafije.

Vjerojatno si negdje pokupio nekakav virus/trojanac koji ti je poslije kriptirao disk.

Ako odeš na ovu stranicu i ukucaš ID koji te traže, da bi dobio šifru s kojom možeš dekriptirati disk, tražit će te da im platiš određeni iznos.

 

Wikipedia - Russian Business Network (RBN) 

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is bloc
klimama kaže...

To si dobio pozdrav od ruske mafije.

Vjerojatno si negdje pokupio nekakav virus/trojanac koji ti je poslije kriptirao disk.

Ako odeš na ovu stranicu i ukucaš ID koji te traže, da bi dobio šifru s kojom možeš dekriptirati disk, tražit će te da im platiš određeni iznos.

 

Wikipedia - Russian Business Network (RBN) 

kako je to uspio napravit a da ovaj ne skuzi da mu kriptira?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

Vjerojatno si pokupio Trojan-Ransom malware.Ako je tako i ne možeš pristupiti podatcima preko live distribucije onda su file-ovi stvarno enkriptirani.

 

Prouči malo ovo.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

nisam siguran gdje sam pročital o ovakvim slučajevima,(možda je bilo čak i tu na bugovim stranicama) ali čini mi se da si u velikoj nevolji... očito si pokupil nekaj čime su ti kriptirani svi podaci tam na onom drugom hardu i ključ za povrat podataka budeš dobil ak platiš onim rusima s onog linka navedenog u poruci koja ti se javlja ... mislim da ću nakon ovog tvojeg slučaja napraviti veliki backup svega(slike i video familly production) koji nisam radio jedno 6 mjeseci....malo sam se ulijenio, ali ovaj tvoj slučaj me malo potaknuo na akciju...majku im lopovsku,kak samo naprave sranje ljudima...da se meni todesilo,mislim da bi me infarkt drapil, s obzirom koliko toga bi mi sje..li... onak usput, daj napiši kaj si radil prije nego ti se to desilo (mislim, kud si surfal, jesi skidal kakve čudne torrente...)možda mi ostali koji još nismo naletjeli na tak nekaj izvučemo kakvu pouku

još jednom, nisam 100% siguran u ovo kaj sam ti napisal, al nekak mi se čini da nisam daleko od istine... bilo bi dobro da se netko iz buga osvrne na ovo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is bloc

WOT glavu čuva, a i za važne podatke se radi backup. Da li će to ljudi ikada naučiti?

http://www.mywot.com/en/scorecard/www.safe-data.ru

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is bloc
sus kaže...

Vjerojatno si pokupio Trojan-Ransom malware.Ako je tako i ne možeš pristupiti podatcima preko live distribucije onda su file-ovi stvarno enkriptirani.

 

Prouči malo ovo.

 

 

 

nije mi jasno kako ovo radi..... ako mi neocita hdd kad boot-am

 

da mi je neo reka da ce mi se ovo ikad u zivotu desti, smija bi mu se cili dan, al eto ga na..... desilo se

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

ljudi hvala vam na pomoci uspija sam rijesit, al na drugi nacin i podatci su ALIVEEEEEEEEEEEEEE :D, Uff nema sritnijed covika od mene ( jedno ako je neko dobija loto ahahah).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is bloc
crash_owerride kaže...

ljudi hvala vam na pomoci uspija sam rijesit, al na drugi nacin i podatci su ALIVEEEEEEEEEEEEEE :D, Uff nema sritnijed covika od mene ( jedno ako je neko dobija loto ahahah).

Na koji si nacin rijesio?

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

ma my computer (manage),  disk managment, Format i kad se formatiralo onda sam priko recovery programa spasija datoteke koje su bile na disku.

Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

  To si radio na istom kompu ili si hard ubacio u drugi PC? Mislim da je pitanje na mjestu

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se nemoze pokrenuti "your PC is blocked"

na istom kompu samo sam boot-a onaj hdd sa windowsom kako pise gore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice