PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.359
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

znam, nego sam mislio ono ako si pocetnik, pa hoces sta bilo da imas na site-u, pokoju scriptu i sl. :)

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Ja ti garantiram da ces brze nakucat isti problem u .net-u nego u php-u...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 1:20 (MarkoCro).
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

 

Ako zakupljuješ server win/linux serveri su tu negdje po cjeni ako se ne varam.

 

Što se razvoja tiče, visual web developer express je potpuno funkcionalan i besplatan. Uz njega ide i MSSQL express 2005 tako da si spreman za razvoj manje vise odmah (ima i ugrađeni web server u slučaju da nemaš instaliran IIS.

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

Mili Bože...

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

Jesi ti ista procita sta smo mi do sada pisali? 

 

Ako jesi onda nisi dobro procita, cim si ovoliko gluposti napisao!

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

LOOOL :D

btw si ti kad čuo za mono? Čujem da to već sasvim lijepo vrti .NET i na linuxima, a hosting je u 90% slučajeva cijena ista kod windows servera kao i kod linux servera...

A ovo ispod, ne znam dal mi ej smješnije kad kažeš da je php bolji za enterpprise aplikacije, ili to da nema kvalitetnih programera...

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Kečko kaže...

LOOOL :D

btw si ti kad čuo za mono? Čujem da to već sasvim lijepo vrti .NET i na linuxima, a hosting je u 90% slučajeva cijena ista kod windows servera kao i kod linux servera...

A ovo ispod, ne znam dal mi ej smješnije kad kažeš da je php bolji za enterpprise aplikacije, ili to da nema kvalitetnih programera...

 

nema dovoljno  kvalitetnih php programera koji bi razvijali php enterprise aplikacije.

zato umjesto php-a, koristi se java ili asp.net.

možeš trkeljat što hočeš, ali treba priznati da je php bolji za enterprise -> odnosi se na ovo boldano.

mono ne računam, dok ne bude 100 % kompatibilan sa .net-om.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

Jesi ti ista procita sta smo mi do sada pisali? 

 

Ako jesi onda nisi dobro procita, cim si ovoliko gluposti napisao!

 

pogledaj koliko je bilo sati kad sam pisao post.

a drugo, koje gluposti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 13:33 (MarkoCro).
13 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...
Kečko kaže...

LOOOL :D

btw si ti kad čuo za mono? Čujem da to već sasvim lijepo vrti .NET i na linuxima, a hosting je u 90% slučajeva cijena ista kod windows servera kao i kod linux servera...

A ovo ispod, ne znam dal mi ej smješnije kad kažeš da je php bolji za enterpprise aplikacije, ili to da nema kvalitetnih programera...

 

nema dovoljno  kvalitetnih php programera koji bi razvijali php enterprise aplikacije.

zato umjesto php-a, koristi se java ili asp.net.

možeš trkeljat što hočeš, ali treba priznati da je php bolji za enterprise -> odnosi se na ovo boldano.

mono ne računam, dok ne bude 100 % kompatibilan sa .net-om.

 

 

Jel bi mogao ti malo bolje objasniti ovu izjavu? Po kojoj to logici nema dovoljno kvalitetnih php, a ima ASP.NET/java developera? Zašto misliš da kvaliteta nekog developera ovisi o tehnologiji koju koristi? I znači li to da bi svi "nekvalitetni" php developeri postali kvalitetni samo ako bi prešli na ASP.NET/javu (ako je tako, ne znači li onda da su ASP.NET ili java jednostavniji i samim time bolji izbor za početnike što si ti negirao u svom prvom postu)?

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

1. glupost #1 - Visual Web developer

2. Glupost #2 - hint: Mono

3. Glupost #3 - PHP ispred .net-a u enteprise... ehhhhhh

4. Glupost #4 - hint: Mono :)

 

ove dvi zute gluposti... vec spomenute medju ove 4 gore gluposti :)

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
kipo kaže...

Jel bi mogao ti malo bolje objasniti ovu izjavu? Po kojoj to logici nema dovoljno kvalitetnih php, a ima ASP.NET/java developera? Zašto misliš da kvaliteta nekog developera ovisi o tehnologiji koju koristi? I znači li to da bi svi "nekvalitetni" php developeri postali kvalitetni samo ako bi prešli na ASP.NET/javu (ako je tako, ne znači li onda da su ASP.NET ili java jednostavniji i samim time bolji izbor za početnike što si ti negirao u svom prvom postu)?

kvalitetnih ljudi fali, bilo o kojem jeziku da se radi.

oni koji idu u ap.net ili javu idu jer ih to zanima pa imaš sposobnijih ljudi, a kvalitetnih opet fali.

oni koji idu u php idu linijom manjeg otpora, pa zato imaš na tone ispod prosječnih php programera.

mislim da nitko ne prelazi sa php-a na javu ili asp.net.

a to da je nešto teže ili lakše, ne bi se složio, možda je php lakši, zato što se brže uči, ali kod složenih aplikacija, razvoj je kompliciran kao i kod jave i asp.net-a.

 

sad se radi na php 6 verziji, ne samo da bude dobar za enterprise kao što je 5.x, nego odličan izbor.

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

1. glupost #1 - Visual Web developer

2. Glupost #2 - hint: Mono

3. Glupost #3 - PHP ispred .net-a u enteprise... ehhhhhh

4. Glupost #4 - hint: Mono :)

 

ove dvi zute gluposti... vec spomenute medju ove 4 gore gluposti :)

 

napisao sam da se razvoj  php aplikacija/stranica  može raditi na bilo kojem OS-u i kažeš da je glupost, kako to?

da je ms htio podržati .net na linuxu kako treba, sad bi bio u istoj verziji kao što je i na win i onda bi to napravio sam.

jesi vidio quantu na linuxu?

očito nisi.

kažem mono ne računam kad ne bude kako treba napravljen.

ako imaš firmu i  vlastiti web server, windows web server verzija košta $ 500 po serveru.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 14:37 (MarkoCro).
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...
tnakir kaže...

1. glupost #1 - Visual Web developer

2. Glupost #2 - hint: Mono

3. Glupost #3 - PHP ispred .net-a u enteprise... ehhhhhh

4. Glupost #4 - hint: Mono :)

 

ove dvi zute gluposti... vec spomenute medju ove 4 gore gluposti :)

 

napisao sam da se razvoj  php aplikacija/stranica  može raditi na bilo kojem OS-u i kažeš da je glupost, kako to?

da je ms htio podržati .net na linuxu kako treba, sad bi bio u istoj verziji kao što je i na win i onda bi to napravio sam.

jesi vidio quantu na linuxu?

očito nisi.

kažem mono ne računam kad ne bude kako treba napravljen.

ako imaš firmu i  vlastiti web server, windows web server verzija košta $ 500 po serveru.

 

 

 

 

Ma htio sam reci da se i .Net moze razvijati na raznim platformama...

 

nisam vidio quantu jer ne radim sa php/linuxom vec konkurencijom

 

Mono 97% radi kao i .Net fw

 

Win hosting i linux hosting na kraju isto dodju...

 

 

 

 

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

 

 

Win hosting i linux hosting na kraju isto dodju...

 

 

 

 

isto dođu, ali firma koja ima svoje servere, njoj ne dođe isto.

 

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Dodje, jer vamo sto platis windowse, na linuxu ces platit kvalitetan control panel.

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...
tnakir kaže...

 

 

Win hosting i linux hosting na kraju isto dodju...

 

 

 

 

isto dođu, ali firma koja ima svoje servere, njoj ne dođe isto.

 

Uglavnom dođe besplatno ili jednako kao i kvalitetan linux (Red Hat, SuSE)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

kvalitetnih ljudi fali, bilo o kojem jeziku da se radi.

oni koji idu u ap.net ili javu idu jer ih to zanima pa imaš sposobnijih ljudi, a kvalitetnih opet fali.

oni koji idu u php idu linijom manjeg otpora, pa zato imaš na tone ispod prosječnih php programera.

mislim da nitko ne prelazi sa php-a na javu ili asp.net.

a to da je nešto teže ili lakše, ne bi se složio, možda je php lakši, zato što se brže uči, ali kod složenih aplikacija, razvoj je kompliciran kao i kod jave i asp.net-a.

 

sad se radi na php 6 verziji, ne samo da bude dobar za enterprise kao što je 5.x, nego odličan izbor.

 

Slažem se da za bilo koji programski jezik fali kvalitetnih programera te da ima na tone ispod prosječnih php programera, no nije to samo kod php-a tako već kod bilokojeg malo popularnijeg jezika.

 

 

There's no business like showbusiness
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Postade ova tema veoma citana....ali king stay king <<<<PHP>>>>

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Sk8eR kaže...

Postade ova tema veoma citana....ali king stay king <<<<PHP>>>>

Nadam se da ti PHP nije dobar ko engleski :)

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
MarkoCro kaže...

da li php ili asp.net?

 

php

1.besplatni kvalitetni alati za razvoj

2.razvoj se može raditi na bilo kojem OS-u

3.kažu da je najbolji za enterprise aaplikacije, bolji od asp.net-a , a pogotovo od jave

4.web aplikacija/stranica se može vrtiti na bilo kojem OS-u (ne treba plaćati licence ako se vrti linux, freebsd)

 

asp.net

1.treba isključivo win server (web verzija) -> košta oko $ 500

2.za razvoj treba VS -> košta $ 800 (enterprise verzija, neznam da li se cijena promijenila)

 

 

spajam se na jedan servis koji ima preko 4 milijuna korisnika (istovremeno par desetina tisuća), aplikacija je pisana u starijoj verziji, mislim čak da je napravljeno u verziji  1.1 .net

dinamičke stvari su napravljene u flashu (verzija 3.x) i sve ok funkcionira i odziv je brz.

neznam koja je baza ispod.

 

koji izabrati, pojma nemam što odgovoriti, ovisno o zahtjevima i svemu ostalome.

 

kad sam gore spomenuo da je php najbolji za enterprise aplikacije, zašto nije raširen kod enterprise aplikacija, pa zato što se ne mogu naći kvalitetni php programeri koji znaju te stvari, jer je to dosta kompleksno.

 

 

 

ajme ne mogu se nacuditi koliko je krivih stvari napisano ovdje. Odnosno moram se potruditi pronaci jednu tocnu.

 

PHP je super za ono sto je napravljem, iako sada vec pocinje patiti zbog upotrebe u nesto sirem kontekstu od kojega je inicalno zamisljen. To je trebao biti "samo" templating engine, a onda su u njega poceli naguravati stvari, poput OOPa i izradzivati cijele aplikacije.

Najbolja definicija PHPa koju sam cuo: quick and dirty.

Za enterprise primjenu definitivno nije dobar, ali za nabrzaka sloziti neki web sajt (cms, blog engine) je dobar.

 

S druge strane, ako ja sada moram birati, onda ne bi birao izmedzu ASP.NET i PHP, nego ASP.NET (MVC verzija) i Ruby On Rails, gdje opet svaki od navedenih ima neke svoje mane i prednosti.

 

Kada pitam nekog iskusnog PHP programera sto su to design patterni, orm frameworci, test driven development, behavior driven dev i slicno, nemaju apsolutnog pojma sta ja pricam. Njih to ne zanima, samo hoce nakuckati onaj svoj poluspageti kod i najbitnije je da web radi, nije bitno kako i koliko.

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...

 

ajme ne mogu se nacuditi koliko je krivih stvari napisano ovdje. Odnosno moram se potruditi pronaci jednu tocnu.

 

PHP je super za ono sto je napravljem, iako sada vec pocinje patiti zbog upotrebe u nesto sirem kontekstu od kojega je inicalno zamisljen. To je trebao biti "samo" templating engine, a onda su u njega poceli naguravati stvari, poput OOPa i izradzivati cijele aplikacije.

Najbolja definicija PHPa koju sam cuo: quick and dirty.

Za enterprise primjenu definitivno nije dobar, ali za nabrzaka sloziti neki web sajt (cms, blog engine) je dobar.

 

S druge strane, ako ja sada moram birati, onda ne bi birao izmedzu ASP.NET i PHP, nego ASP.NET (MVC verzija) i Ruby On Rails, gdje opet svaki od navedenih ima neke svoje mane i prednosti.

 

Kada pitam nekog iskusnog PHP programera sto su to design patterni, orm frameworci, test driven development, behavior driven dev i slicno, nemaju apsolutnog pojma sta ja pricam. Njih to ne zanima, samo hoce nakuckati onaj svoj poluspageti kod i najbitnije je da web radi, nije bitno kako i koliko.

 

Mene samo zanima kako se php programeri koji ne znaju gore navedene stvari mogu uopće nazvati iskusnim programerima. Može netko imati i preko 10 godina iskustva u phpu ali ako ne poznaje neke osnovne stvari poputo gore navedenih ali se nikako ne može nazvati iskusnim programerom jer nije zagrebao ni noktom po površini jezika a kamoli dublje kopao po mogućnostima jezika.

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...

 

ajme ne mogu se nacuditi koliko je krivih stvari napisano ovdje. Odnosno moram se potruditi pronaci jednu tocnu.

 

PHP je super za ono sto je napravljem, iako sada vec pocinje patiti zbog upotrebe u nesto sirem kontekstu od kojega je inicalno zamisljen. To je trebao biti "samo" templating engine, a onda su u njega poceli naguravati stvari, poput OOPa i izradzivati cijele aplikacije.

Najbolja definicija PHPa koju sam cuo: quick and dirty.

Za enterprise primjenu definitivno nije dobar, ali za nabrzaka sloziti neki web sajt (cms, blog engine) je dobar.

 

S druge strane, ako ja sada moram birati, onda ne bi birao izmedzu ASP.NET i PHP, nego ASP.NET (MVC verzija) i Ruby On Rails, gdje opet svaki od navedenih ima neke svoje mane i prednosti.

 

Kada pitam nekog iskusnog PHP programera sto su to design patterni, orm frameworci, test driven development, behavior driven dev i slicno, nemaju apsolutnog pojma sta ja pricam. Njih to ne zanima, samo hoce nakuckati onaj svoj poluspageti kod i najbitnije je da web radi, nije bitno kako i koliko.

 

 

Potpuno se slažem da PHP nije najsretnije rješenje za enterprise, ali svejedno ima svoje mjesto pod suncem. Istina je da ima dosta ljudi koji ga koriste "sirovog", ali kad sam počeo koristiti CakePHP iznenadio sam koliko je prihvaćen i koliki je community. Trenutno isprobavam DooPHP i čini mi se sasvim ok.

 

There's no business like showbusiness
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Ih tih frejmworka od PHP-a ima vise nego distribucija linuxa Belji se

 

Sto se ne dogovore, izvucu najbolje iz svakog fw i naprave jedan zajednicki.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 19:26 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

Ih tih frejmworka od PHP-a ima vise nego distribucija linuxa Belji se

 

Sto se ne dogovore, izvucu najbolje iz svakog fw i naprave jedan zajednicki.

Zato jer nemaju što izvući - većina ih izvlači feature iz RoRa, neki iz .NETa, svaki na svoj način (često ne baš tako uspješan) i zato niti jedan od frameworka nije glavni...

 

Po meni, dva najbolja su Codeigniter za manje projekte, te Zend Framework za velike projekte... Prednost je također i što se Zend klase mogu lako koristiti u Codeigniter projektima.

 

Prednost Codeignitera je prelak početak s njim, odmah ga shvatiš (naravno, ako znaš koliko-toliko čisti PHP), i ne usporava te skoro niti malo... Recimo s Cakeom sam se dosta mučio, konkretno čega se sjećam je da mi nikako nije uspijevalo složiti nešto banalno poput validacije forme (naravno, bila je složena nakon x vremena, ali gdje sam već odustao od Cakea i nastavio sa CI - jer koliko bih vremena potrošio ako bi gubio vrijeme na svaki feature Cakea zasebno)...

 

A stvarno, nešto najljepše što sam vidio je Ruby on Rails, i sviđa mi se, koliko zbog frameworka, toliko i zbog same predivne sintakse jezika Ruby (gdje i RoR pomaže svojim imenima metoda, konvencijama, itd.)

Potpis ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Danijel kaže...

A stvarno, nešto najljepše što sam vidio je Ruby on Rails, i sviđa mi se, koliko zbog frameworka, toliko i zbog same predivne sintakse jezika Ruby (gdje i RoR pomaže svojim imenima metoda, konvencijama, itd.)

 

a koliko je ROR brz?

 

koliko znam, on je najsporiji.

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...

 

 

 

Za enterprise primjenu definitivno nije dobar, ali za nabrzaka sloziti neki web sajt (cms, blog engine) je dobar.

S druge strane, ako ja sada moram birati, onda ne bi birao izmedzu ASP.NET i PHP, nego ASP.NET (MVC verzija) i Ruby On Rails, gdje opet svaki od navedenih ima neke svoje mane i prednosti.

 

Kada pitam nekog iskusnog PHP programera sto su to design patterni, orm frameworci, test driven development, behavior driven dev i slicno, nemaju apsolutnog pojma sta ja pricam. Njih to ne zanima, samo hoce nakuckati onaj svoj poluspageti kod i najbitnije je da web radi, nije bitno kako i koliko.

 

 

1.za enterprise je jako dobar, pogotovo će biti php 6 kad bude vani, a to što se nezna ili nitko ne koristi ili nezna iskoristiti njegove prednosti je  druga stvar.

2.svaki ima svoje prednosti i mane, da moram birati, za web za enterprise, pa redom 1.php ili asp.net,  2.Perl ili Python ili Java, 3.ROR, 4.Sve ostalo

3.ekipa ovo nezna jer su išli linijom manjeg otpora, kao što si sam napisao "quick and dirty". nitko nezna da to postoji, uče php jer misle kao, to je lako , lako se uči.

sintaksa se nauči, OOP se nauči, a gdje je sve ovo što si spomenuo? nema nigdje, jer nisu čuli za to.

 

koliko frameworka ima za javu za istu stvar?

ima nekoliko za mvc, pa nekoliko orm i tako redom.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 0:26 (MarkoCro).
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Pitanje je samo sa čijeg se gledišta postavlja pitanje.

 

Meni kao poslovnom analitičaru je svejedno što će IT i softver arhitekt odabrati kao tehnologiju, a programer isprogramirati isto. Nije važno kako nešto radi nego što radi. Korisnik ionako ne razumije niti ne želi znati i ne treba znati na čemu se vrti aplikacija koju vidi, u čemu je napisana i slično. Tehnologija se bira u skladu s potrebama koje apliakcija mora zadovoljiti, a da bi se poslovni procesi pokrili na najbolji mogući način.

 

Vjerujem da je pitanje postavljeno s gledišta programera početnika koji želi naučiti neku tehnologiju. Ukoliko ti je cilj kasnije zapošljavanje kao profesionalni programer onda razmisli o Javi ili .NETu jer su traženiji, s tim da su Java programeri možda nešto bolje plaćeni. Često se traže samo znanja i iskustvo vezano za koncepte objektno orijentiranog programiranja bez obzira na tehnlogiju, na kraju krajeve tehnologija je ionako podložna rapidnim promjenama dok koncepti ostaju.

 

Pitanje: PHP ili ASP .NET?

Odgovor: Java ili .NET

 

Pozdrav :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
idesh1984 kaže...

Pitanje je samo sa čijeg se gledišta postavlja pitanje.

 

Meni kao poslovnom analitičaru je svejedno što će IT i softver arhitekt odabrati kao tehnologiju, a programer isprogramirati isto. Nije važno kako nešto radi nego što radi. Korisnik ionako ne razumije niti ne želi znati i ne treba znati na čemu se vrti aplikacija koju vidi, u čemu je napisana i slično. Tehnologija se bira u skladu s potrebama koje apliakcija mora zadovoljiti, a da bi se poslovni procesi pokrili na najbolji mogući način.

 

Vjerujem da je pitanje postavljeno s gledišta programera početnika koji želi naučiti neku tehnologiju. Ukoliko ti je cilj kasnije zapošljavanje kao profesionalni programer onda razmisli o Javi ili .NETu jer su traženiji, s tim da su Java programeri možda nešto bolje plaćeni. Često se traže samo znanja i iskustvo vezano za koncepte objektno orijentiranog programiranja bez obzira na tehnlogiju, na kraju krajeve tehnologija je ionako podložna rapidnim promjenama dok koncepti ostaju.

 

Pitanje: PHP ili ASP .NET?

Odgovor: Java ili .NET

 

Pozdrav :)

 

 

 

Ti kao poslovni analiticar ne kuzis neke stvari. Bitno je u cemu ce biti radjeno jer o tome ovisi kolika ce biti brzina izvodjenja, koliko brzo ce se sam projekt napisati, ovise zahtjevi o resursima, ovisi hardver i software koji stoji iza te aplikacije. Ovisi milijardu stvari. 

 

Dakle, tebe kao poslovnog analiticara nebi nigdje zaposlio. Jer je tebi glavno da radi. A kako radi nebitno.

 

Tebi kao poslovnom analiticaru je svejedno hoce li ti automehanicar promjeniti probiveni ispusni lonac, ili ce ti ga samo zaljepiti power tapeom.

 

Los si poslovni analiticar.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

Ti kao poslovni analiticar ne kuzis neke stvari. Bitno je u cemu ce biti radjeno jer o tome ovisi kolika ce biti brzina izvodjenja, koliko brzo ce se sam projekt napisati, ovise zahtjevi o resursima, ovisi hardver i software koji stoji iza te aplikacije. Ovisi milijardu stvari. 

 

Dakle, tebe kao poslovnog analiticara nebi nigdje zaposlio. Jer je tebi glavno da radi. A kako radi nebitno.

 

Vjerujem da kolega nema iskustva u radu u velikom razvojnom timu niti enterprise okruženju, jer da ima prepoznao bi dvije funkcije u timu (koje sam i eksplicitno naveo) čiji je primarni posao da osmisle arhitekturu buduće aplikacije i izaberu najpodobniju tehnologiju, a sukladno korisničkim zahtjevima koje prepozna i strukturira poslovni analitičar.

 

Opraštam kolegi ne teškim riječima jer ne zna što govori. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice