PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.348
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Mislim da ne podržava EF4, ali me ne uzimaj za riječ. MySql mi je ok, dok nigdje u priči nije Oracle sve je ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Mislim da ne podržava EF4, ali me ne uzimaj za riječ. MySql mi je ok, dok nigdje u priči nije Oracle sve je ok.

O čemu ti? Što ti imaš protiv Oracla? Trebao bi se ići ispovjediti samo jer skup bugova zvan MySQL stavljaš u istoj rečenici s krajnje profesionalnom bazom poput Oracla.

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Mislim da ne podržava EF4, ali me ne uzimaj za riječ. MySql mi je ok, dok nigdje u priči nije Oracle sve je ok.

EF 4? EF i jest uveden sa .Net 4 fw-om.

 

@Salvatore - istina... bugovitiji komad softwera u zivotu nisam vidio. Sta je najgore dosta bugova ignoriraju vec godinama.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 10:23 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Mislim da ne podržava EF4, ali me ne uzimaj za riječ. MySql mi je ok, dok nigdje u priči nije Oracle sve je ok.

EF 4? EF i jest uveden sa .Net 4 fw-om.

 

@Salvatore - istina... bugovitiji komad softwera u zivotu nisam vidio. Sta je najgore dosta bugova ignoriraju vec godinama.

I ne samo to, već nećemo niti spominjati security i performanse elemente. Na konferenciji predstavnik Oracla je čak direktno uspoređivao Oracle i MS SQL server (Bog i batina za MySQL) i Oracle je i do 20 puta brži u izvršavanju upita.

 

Jest da je Oracle skup da je to nenormalno, ali vrijedi za one koji si to mogu priuštiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 10:26 (Don Salvatore).
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Za male projekte je i mySQL dovoljan... Cudio bi se sto kod nas mySQL serveri sve vrte :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Oracle je stvarno dobar ali to ka vecini ne triba. Fala bogu, kad bude triba bit ce tu. A do tada svi sretni sa obicnin MS SQL-on...
DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Znam da je oracle močan i sve ali mi je bio mučenje, priznajem neznam ga, i čim moram tražiti pomoć od dbaša osječam se poraženo :)

 

Mislim da je EF malo starija stvar, ima dosta godina iza sebe, čak sam mislio  da je napušten (dumb me) do nedavno, uhvatio sam ga isprobavati baš nedavno, da vidim da kakav je, pošto pišem kod ručno za apsolutno sve ali sam nešto probavao i ubrzava pravljenje stnraice samo ne znam tehničke karakteristike.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Znam da je oracle močan i sve ali mi je bio mučenje, priznajem neznam ga, i čim moram tražiti pomoć od dbaša osječam se poraženo :)

 

Mislim da je EF malo starija stvar, ima dosta godina iza sebe, čak sam mislio  da je napušten (dumb me) do nedavno, uhvatio sam ga isprobavati baš nedavno, da vidim da kakav je, pošto pišem kod ručno za apsolutno sve ali sam nešto probavao i ubrzava pravljenje stnraice samo ne znam tehničke karakteristike.

Jel mi pricamo o istoj stvari? Entity frameworku? On je sa .Netom dosau u verziji 4 frameworka.


Sto se tice oraclea, on je najcesce overkill za stranice kako kazes.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
protjeran
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...

 

A razlog zasto ti jos uvik tu drćeš ispod nekih seljaka vulgaris je zato šta nisi ulozija u sebe. Ulozi u sebe pa ces vidit kako neces vise trpit takve gluposti.

Uložio sam ja puno u sebe, ne brini. Rijetki su ti u ovoj zemlju u onome u čemu sam ja stručnjak. Tako da se ti ne brini za mene.

 

Ali neću ti više objašnjavati stvari, kao što rekoh mlad si :) Pa i ja sam sa 19 godina mislio da sam boga za bradu uhvatio, i da nema pametnijeg od mene na svijetu.

Nemam potpis.
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!
DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Entity framework postoji mislim negdje oko 2005/2006 ili je tada počeo razvoj, ne znam točno,  ali je u .net 3.5 valjda kao verzija jedan a verzija dva je u biti EF4 koji je došao s .net 4. Defeinitivno nije nova stvar koja je došla tek s .net 4

 

EDIT: pošto baš gledam nemam ga u VS2005, ali imam u VS2008

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 10:59 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!

Joj daj ne pravi se pametan. Čovjek ti fino govori kako se danas radi a ti uporan i uporan. Vidi se da nemaš nikakva iskustva niti s tehnologijama, poslodavcima a niti proizvodnim procesom. Tu si s 19 godina našao soliti pamet ljudima koji godinama profesionalno rade svoj posao. 

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Don Salvatore kaže...
Joj daj ne pravi se pametan. Čovjek ti fino govori kako se danas radi a ti uporan i uporan. Vidi se da nemaš nikakva iskustva niti s tehnologijama, poslodavcima a niti proizvodnim procesom. Tu si s 19 godina našao soliti pamet ljudima koji godinama profesionalno rade svoj posao. 

Nemoj tako. Vidi mu sign. A u ostalom... Imagine cup! {#}

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
A sta rec na to? IC je iskustvo koje od ljudi radi vizionare, a ne radnike u HR firmama :)

Nije moja krivica sta ja iman, a vi nemate to iskustvo. Radon u XY firmi u HR naucit ces puno, ali to sta nucis nije rad sa novom tehnologijon. Meni je za, ali triba i to neko rec. Rijetke firme ka Dizzy, T-com i Mobendus razumiju to, zato i prisustvuju finalima HR ICa. To isto nesto govori ;)
DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?

IC služi da MS može polagati pravo na neku ideju ako ju netko od klinaca diljem svijeta ima.

 

A to koliko radi vizionare... Well, nekako mi program za nadzor staklenika ili 123456 programa za pomoć slijepim osobama nije vizionarstvo.

To što si (ili ćeš biti) na ICu pa misliš da si ulovio boga za muda, to si objesi mačku o rep...

 

EDIT: Ispričavam se na offu

"You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility." - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 12:07 (Bukva).
13 godina
protjeran
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
A sta rec na to? IC je iskustvo koje od ljudi radi vizionare, a ne radnike u HR firmama :)

Nije moja krivica sta ja iman, a vi nemate to iskustvo. Radon u XY firmi u HR naucit ces puno, ali to sta nucis nije rad sa novom tehnologijon. Meni je za, ali triba i to neko rec. Rijetke firme ka Dizzy, T-com i Mobendus razumiju to, zato i prisustvuju finalima HR ICa. To isto nesto govori ;)

LOL {#}

Nemam potpis.
13 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
A sta rec na to? IC je iskustvo koje od ljudi radi vizionare, a ne radnike u HR firmama :)

Nije moja krivica sta ja iman, a vi nemate to iskustvo. Radon u XY firmi u HR naucit ces puno, ali to sta nucis nije rad sa novom tehnologijon. Meni je za, ali triba i to neko rec. Rijetke firme ka Dizzy, T-com i Mobendus razumiju to, zato i prisustvuju finalima HR ICa. To isto nesto govori ;)

Ma o kakvom ti iskustvu pričaš s 19 godina? {#} Gledao si hakere pa si zabrijao nešto? Jedino što ti imaš je prevelik ego. S 19 godina ti nemaš pojma o profesionalnom poslu i organizaciji projekata, a to tvoje tkz. "iskustvo" s 19 godina je ništa drugo nego za podsmjeh za bilo koga tko se ozbiljno bavi programiranjem. I prestani ovdje izigravati neku ličnost jer si pre balav u tom poslu da bi ikoga ovdje pravio idiotom. 

14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

DAMP {#}

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Postovi pokazuju koliko je ovo "glupa" tema.Bez uvrede bilo kome.Recimo to na onom primjeru sa atomobilima(//znam glupa usporedba), i jedna i druga tehnologija te vode na cilj.Slažem se da je možda razvoj na .NET platformi jednostavnije i elegantnije riješenje, no tu se isto tako može reći da je i lošije, got the point,  (F)earless?

Počeo si ovdje soliti svima pamet, i upadaš u teme iz vedra neba.Nitko ne kaže da ti NEZNAŠ, dapače vjerujem da odlično poznaješ tehnologiju i temelje .NET platforme.Što je odlično jer ti uvelike olakšava razvoj, no ima ovdje članova koji znaju mnogo više od tebe.I tu nastaje problem.Svoje znanje bi mogao podijeliti i pokazati ga na bolji način.Zašto ne bi otvorio temu C# i .NET platforma?

U njoj bi objasnio što je što, trenutno aktualne tehnologije, a o mnogima razjasnio nedoumice vezane uz dotnet, a možda bi netko napravio i migraciju na drugu platformu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
A sta rec na to? IC je iskustvo koje od ljudi radi vizionare, a ne radnike u HR firmama :)

Nije moja krivica sta ja iman, a vi nemate to iskustvo. Radon u XY firmi u HR naucit ces puno, ali to sta nucis nije rad sa novom tehnologijon. Meni je za, ali triba i to neko rec. Rijetke firme ka Dizzy, T-com i Mobendus razumiju to, zato i prisustvuju finalima HR ICa. To isto nesto govori ;)

 

ImagineCup odavno nema veze s vizionarstvom i idejama. Forsira se prezentacija i biznis, a ideje nitko ne šljivi. Ti studenti tamo loše programiraju, ali rade fensi majce i powerpoint prezentacije. 

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Nego, non stop spominjes imagine kup a uopce nisi bio u timu? Bar ne prema dumpovim stranicama? Vidim da imate clanove od 13 godina :) 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

 

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

 

Portanje serverskih aplikacija na Linux je čista glupost. Ako radiš ozbiljnu server-side stvar, ne portaš to, već radiš otpočetka za namijenjenu platformu. Čemu se pored Jave, Pythona i PHP-a i pripadajućih frameworka daviti s ASP.Netom na Linuxu?  Polomit ćeš se u održavanju, lagovima, upitnoj skalabilnosti i nepouzdanosti.

 

Portanje desktop aplikacija na Linux putem winea ili Mono-a podržavam. Dapače!

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 14:56 (funat).
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Dok naučim koju godinu i naučim sve to, totalno zaostanem u .net-u, da bi mogao isprogramirati staviti na Linux u drugom programskom jeziku, mono će biti savršen. Ovako ne vidim problem, zašto je glupo, klijent zahtjeva Linux, malo se potrudim i sve radi full ok. Dakle ne skačem s programskog jezika na drugi programski jezik nego nastavljam se usavršavati u postoječem + mogučnost da stavljam ih na Linux

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Nije poanta da cijeli život radiš u jednom jeziku, ukoliko znaš jedan jezik neće ti se bit problem prebaciti na drugi, da bi savladao prvi jezik potrebne su oko 3 god. dok poslje ostale možeš za par mjeseci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?

A vidi znat jezik i "ZNAT JEZIK" nije ista stvar. Profesionalno programiram mislim 7 godina (ne računam ono što sam učio u srednjoj i na faksu makar sam imao sreče da imam od tamo dobar start ),  davno sam znao  php ,perl, nešto jave i pytnona. Sada ne bi znao napraviti osnovnu skriptu. Ne možeš sve znati, vrijeme i tehnologija te gaze, i moraš uvijek biti u toku, netko je napisao mislim na prošloj stranici, ne možeš biti programer, dizajner, dbaš, ako hočeš raditi nešto konkretno, a ne stranice s kontakt fromama, jednostavnim cms-ovima i šta ja znam moraš se držati jedne tehnologije. Osobno sam odabrao .net, i sada donekle nešto znam ali toliko toga želim još u .net naučiti.

 

Nedavno sam našao fenomenalan tutorial  funkciskom progrmairanju u .net  koji može ubrzati i smanjiti količinu koda kod rada s xml-om, s jedno milijun referenci koje bi se drebalo obraditi da se shvati. I sada logika kaže OOP je best ali kada neke stvari probaš u praksi vidiš koliko je fenomenalno. Ima toliko stvari koje se mogu naučiti u .net. Stvari treba naučiti kako funkcioniraju a nešto napraviti, vidjeti da radi i reči ok to je to, tu stajem sa svojim znanjem u vezi tog pojma.

 

Nekada sam bez frke mogao napraviti bot-a za bilo koju igru, sada ne znam napraviti obični pyton injection u Eve-o da ne potrošim tjedan dana.

 

15 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Hmm, a zašto se vi natežete sa tim "stručnjakom"? Očito je napuhan od sveg silnog iskustva.

 

Imam otprilike godina kao i on pa me (povremeno) sram moje generacije {#}.

 

Eh da - glas. ASP.net @ Mono. Općenito .net.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Dok naučim koju godinu i naučim sve to, totalno zaostanem u .net-u, da bi mogao isprogramirati staviti na Linux u drugom programskom jeziku, mono će biti savršen. Ovako ne vidim problem, zašto je glupo, klijent zahtjeva Linux, malo se potrudim i sve radi full ok. Dakle ne skačem s programskog jezika na drugi programski jezik nego nastavljam se usavršavati u postoječem + mogučnost da stavljam ih na Linux

 

 

PItanje je kamo ide Mono nakon prodaje Novella. ASP je pisan za IIS (iako ne znam da li današnji IIS 7 vrti ASP 3.0). ASP+ i dalje su .NET pluginovi za IIS. Ako ideš na web arhitekturu na Windows Serveru, ASP.Net je prirodan odabir.

Ali ako se radi o *nix/Apache - a bitno ti je da sve radi brzo i bez greške, onda je tu još uvijek Java + Hibernate, ili neki od PHP frameworka (LAMP).

 

Što se tiče učenja novog jezika - to je glupost. Znaš C#, znaš i Javu. Znaš ASP (3.0), znaš i PHP i Python i Javascript. Treba ti par tjedana da pohvataš di šta stoji u dokumentaciji i onda samo pičiš. Ljudima kojima je to teško i trebaju im mjeseci, očito imaju problema sa strukom. Na kraju svega - tehničko poznavanje programske platforme nužan je, ali ne i dovoljan uvjet za produktivnost. Ima ljudi (radim s jednim) - koji ni nakon 7-8 godina nisu skužili .NET i ne snalaze se u MSDN-u. Ne zna pogledat šta ima u dll-u kroz Object Browser.  Kako će taj ikada prijeći na drugi korak u programiranju (razumijevanje koncepata i frameworka u nekom realnom vremenu) - pitaj boga. Brijem da nikad.

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Kao što rekoh znati i "znati" nije isto, među prvim mojim koracima učenja c# je bilo da sam java iskoristio u c# samo ga malo modificirao i radilo je. O tome cijelo vrijeme govorim. Možeš reči da je perl i php ista stvar pošto je slična sintaksa   i odmah reči znam to. To ne ide tako.

 

Zato i nastaju proluproizvodi, oooo vidi imam VS, malo ću dregnuti ovo, malo ću dodati grid vieva, o cool on je zakon odma mi ponudi da se spoji na bazu. Ima previše ljudi koji tako bezumno programiraju. Moraš znati što zašto radi, a tvoj kolega je jednostavno sakat ali je to nažalost realnost. Meni mrak padne na oči ako nasljedimo nekakav projekt, ili ga dobiješ na reviziju, pa ima ekipe koja nikada nije ćula za class a kamoli upotrijebila. Pa poludio sam prije nekoliko mjeseci kada sam odbio kod u kojem lik radi jedan te isti inline sql upit 10 puta (karikiram) u page loadu,  gdje svaki put piše sakati query.  Reusabiliti 0. Pa ljudi moji ne možeš na tome stati i reći ja znam programirati. Dođem i plačem. Nemožeš sve jezike znati to je glupost. Ljudi prelistaju malo knjige i malo tutoriale, stave <asp:ScriptManager ikažu ja znam ajax e pa ne ide to tako.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Pitanje jedno, možda i nije na mjestu.Već sam možda gnjavio nekog time.Znači trenutno radim web(nisu još aplikacije) i naravno koristim PHP(preskupo mi je zbog malih "projekata" ići na ASP.NET.Jedno vrijeme sam radio u VB.NET-u.Ništa too big.

E sad se pojavila "potreba" za izradom manje aplikacije za upravljanje podacima(striktno desktop).Znači upis kroz formu, unos podataka u bazu(MS SQL) pretpostavljam, filtriranje po poljima i "ispis", nekakva statistika.Ispis, možda stvaranje .PDF-a.Nitša koloksijalno.

.NET mi se tu čini najlogičniji izbor, i C#, nekako mi je prirodniji.Ali muči me da ne dođem u koliziju sa PHP-om. a trenutno bih htio nastaviti usavršavanje istog.

What should i do?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

Što se tiče skupoće male web projekte možeš raditi u bespaltnom Web Developeru koji dolati u Express verzija, a što se tiče te apliakcije koju si ti naveo to je klasična RAD(rapid application development) i njih je najjednostavnije radit u .net-u.

Također to možeš u Express verziji koji je potpuno besplatan.

Btw.

Umjesto Express alata možeš korisiti i potpuni VS Ultimate na trial od 90 dana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice