PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.347
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
alankish kaže...
KrcoXp kaže...

LOL, nego kad je vec ova tema.. vise se ni ne isplati ucit web dizajn ili ista takvo danas uz joomlu mozes napravit sta pozelis, gotov kod se moze pokupovat na internetu sve sta zelis vec imas gotovo samo ukomponiraš to u nesto kao sta je joomla, e107, wp i tako dalje ;)

Naravno da si u krivu.Što ako želiš nekakav custom dizajn?Potpuno je nebitno koji engine vrtiš, bitno je da postoji realna potreba za njim.I za hardcode modificiranje Joomle ti je potrebno određeno znanje.

Nazalost sve vise i vise "web dizajnera" nezna ni osnove HTML-a, CSS-a, a da ne kazem PHP-a. Instaliraju joomlu, wordpress, stave neku temu, promijene logo i to je to.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

Nazalost sve vise i vise "web dizajnera" nezna ni osnove HTML-a, CSS-a, a da ne kazem PHP-a. Instaliraju joomlu, wordpress, stave neku temu, promijene logo i to je to.

Da, to je problem.Najsmješniji su mi webovi za 700 kn i ine akcije.Mislim da je jedan takav bio ovdje na forumu.

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Web dizajner ti i onako pošalje samo .psd šta njega briga kako ćeš to prelomiti. Na onome ko radi prijelom je da polomi zube. Što volim ove svoje kada sve svetce skidaju kada rade sulude prijelome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 9:35 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Web dizajner ti i onako pošalje samo .psd šta njih briga, a sada na onome ko radi prijelom je da polomi zube, što ovlim ove svoje kada sve svetce skidaju kada rade prijelome sulude

Mene je volio bivsi kolega :) On je kucao HTML a ja sam programirao. Redovito bi mu izbrisao negdi tag, krivo nestao elemente pa bi se stranice poraspadale :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Web dizajner ti i onako pošalje samo .psd šta njega briga kako ćeš to prelomiti. Na onome ko radi prijelom je da polomi zube. Što volim ove svoje kada sve svetce skidaju kada rade sulude prijelome.

Ja sam mislio da web dizajner radi prijelom HTML-a i CSS-a...

16 godina
offline
PHP ili ASP ?

prijelom se radi u pripremi za tisak, a ne web dizajnu. Sama rijec je i povezana sa samim procesom pripreme i tiska ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...

prijelom se radi u pripremi za tisak, a ne web dizajnu. Sama rijec je i povezana sa samim procesom pripreme i tiska ...

To znam i u manjoj sam mjeri to radio.Vidio sam čak ne stranicama tvrtki koje se bave webom da spominju prijelom dizajna(XHTML + CSS).

14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...
Treba odkantat i .NET i PHP i Javu, i dobro nauciti JavaScript! Ne samo da vec imamo punokrvne aplikacije u browseru koje vrte kompajleri, nego i sa Node.JS mozemo i server programirati, a za bazu odnosno spremiste podataka upotrjebiti neku od NoSQL / cloud rješenja preko RESTa (Amazon, CouchDB, Mongo, Redis, Raven, ...). 

Salim se malo sam ovom izjavom, ali mi se cini da nisam predaleko od istine!

 

Nisi uopće daleko: jesi čuo za HP (Palm) webOS?

domicius
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 4:02 (domicius).
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!

Što ti ovo znači? Kakva je to usporedba EF-a i LINQ? EF je ORM, a LINQ je naziv komponente s metodama za obradu podataka.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
naxeem kaže...
Fearless kaže...
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!

Što ti ovo znači? Kakva je to usporedba EF-a i LINQ? EF je ORM, a LINQ je naziv komponente s metodama za obradu podataka.

Možda je mislio na Linq to SQL, jer to se može promatrati kao ORM.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Joco55 kaže...
naxeem kaže...
Fearless kaže...
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!

Što ti ovo znači? Kakva je to usporedba EF-a i LINQ? EF je ORM, a LINQ je naziv komponente s metodama za obradu podataka.

Možda je mislio na Linq to SQL, jer to se može promatrati kao ORM.

 

Napisao je LINQ. Netko kome je jasno o čemu se radi, ne može napraviti takvu pogrešku, a osim toga, EF po tom pitanju ne zaostaje za LINQ2SQL-om, jer također koristi LINQ.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?

Fearless kaže...
Pa Googlaj. Ma EF ce nestat u ovon obliku kakav je sad, LINQ je buducnst. Pogledajte related sessione sa ovogodisnjeg PDCa!

 

u biti je obrnuto. L2S se nece dalje razvijat, iako ce biti dio .net frameworka, svi napori dalje idu u razvoj EFa. 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice