PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.358
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
alankish kaže...

Pitanje jedno, možda i nije na mjestu.Već sam možda gnjavio nekog time.Znači trenutno radim web(nisu još aplikacije) i naravno koristim PHP(preskupo mi je zbog malih "projekata" ići na ASP.NET.Jedno vrijeme sam radio u VB.NET-u.Ništa too big.

E sad se pojavila "potreba" za izradom manje aplikacije za upravljanje podacima(striktno desktop).Znači upis kroz formu, unos podataka u bazu(MS SQL) pretpostavljam, filtriranje po poljima i "ispis", nekakva statistika.Ispis, možda stvaranje .PDF-a.Nitša koloksijalno.

.NET mi se tu čini najlogičniji izbor, i C#, nekako mi je prirodniji.Ali muči me da ne dođem u koliziju sa PHP-om. a trenutno bih htio nastaviti usavršavanje istog.

What should i do?

 

kakva kolizija, nemoj se ograničavat i zamarat glupostima. ne postoji takva stvar kao što je programski jezik. postoje koncepti - varijabla, klasa, uzorci u razvoju, ORM. arhitektura. jezik je samo alat, baš kao visual studio.

uzmi c#. napravi si bazu u mssql-u, izgeneriraj klase u EF4, napravi si partial proširenja (operacije nad entitetima koje ti trebaju) u tom projektu (DataLayer) za ono što ti treba. GUI napravi kao novi projekt, zakači se na ovaj prije, i radi ga u čemu ti je lakše (XAML ili Forms). 

14 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Funat, mnogo hvala na konkretnom odgovoru.Znači neću raditi niša revolucionarno(kao Fearless), nego znači aplikaciju za "obradu podataka".C++ mi je jedno vrijeme bio nekako "logičan", ali kako je netko rekao, zašto bi kopao jamu žlicom, a imam bager.Zanimaju me konkretna iskustva sa .NET platformom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

.net je odlična stvar, a ako imaš znanje iz c++ također možeš programirati u .net-u, tako da te ništa ne ograničava na prelazak na .net.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP ili ASP ?

C++ je izgubio svoje mjesto. Tu i tamo ga se koristi, u aplikacijama koje zahtijevaju performanse i/ili prenosivost (C++  + Qt).

ANSI C je i dalje prvi izbor za sistemski razvoj, dok su managed jezici (Java i .NET platforma) kraljevi brzog desktop razvoja. Javljaju se sad i Python i Ruby, ali ja nisam baš fan dinamičkih jezika - previše je tu prostora za probleme kad projekt naraste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Da ali c++ se može koristiti u Manged okruženju, putem .net-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP ili ASP ?

Može, ali čemu? Samo dobiješ ružniju sintaksu. C# kod prema onom od C++ izgleda kao da je dizajnirao Pininfarina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Slažem se da je C# korak naprijed ispred C++, ali npr. kad c++ developer treba napraviti neku poslovnu aplikaciju za rad s bazom podataka a ne želi učiti c#, managed c++ je dobar izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Slažem se da postoji razlika između sistemskog programiranja i razvoja desktop aplikacija.Za ovim prvim nemam potrebe, a ni dovoljno tehničku podlogu.Mislim da ću se orijentirati na C#, jezik je "MS-ov" i nudi dovoljno slobode.U c++ nisam radio ništa "veliko", s njime sam najupoznatiji, no kad mu .NET nije "nativno" okruženje.Samo se nadam da neću dolaziti u sukobe sa core sistemašima i inom sektom, koja je uvjerena da je C bog i batina, i da je sve ostalo smeće.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP ili ASP ?

ha gle, kad malo zađeš u C++, skužiš da je ANSI C fakat zakon. C++ ima toliko pitfala i mogućih komplikacija da se nekad začudim kako sav taj software napisan u C++-u još radi. 

C je s druge strane puno konkretniji - jednostavniji i robusniji. pričamo o sistemskom programiranju. za sve ostalo tu su C#/Java/Python/Ruby. 

 

što se tiče ANSI C fundamentalista, oni se uglavnom izgube u nekom kompleksnom distribuiranom rješenju, ali zato source za neki driver čitaju ko Alan Forda. svakom njegovo. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Zato i nastaju proluproizvodi, oooo vidi imam VS, malo ću dregnuti ovo, malo ću dodati grid vieva, o cool on je zakon odma mi ponudi da se spoji na bazu. Ima previše ljudi koji tako bezumno programiraju. Moraš znati što zašto radi, a tvoj kolega je jednostavno sakat ali je to nažalost realnost. Meni mrak padne na oči ako nasljedimo nekakav projekt, ili ga dobiješ na reviziju, pa ima ekipe koja nikada nije ćula za class a kamoli upotrijebila. Pa poludio sam prije nekoliko mjeseci kada sam odbio kod u kojem lik radi jedan te isti inline sql upit 10 puta (karikiram) u page loadu,  gdje svaki put piše sakati query.  Reusabiliti 0. Pa ljudi moji ne možeš na tome stati i reći ja znam programirati. Dođem i plačem. Nemožeš sve jezike znati to je glupost. Ljudi prelistaju malo knjige i malo tutoriale, stave <asp:ScriptManager ikažu ja znam ajax e pa ne ide to tako.

Ovo sto si napisao je sve samo ne OOP :)

Jbg, nekim ljudima je drag and drop kontrola dosta.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Sto nije oop?
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
funat kaže...
Sto nije oop?

Ne koristenje klasa :)

To je sranje kod vecine developera koji pisu u PHP-u iovih koji su presli sa ASP-a u .Net. I dalje pisu kod proceduralno.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Ja znam neke koji su poceli .netom pa i dalje pisu proceduralno. Malo programera razumije objektni pristup, vecina je na korisnickoj razini - instanciraju klasu iz nekog liba i dalje po starom. Doduse za male stvari je tako najbrze.
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
funat kaže...
Ja znam neke koji su poceli .netom pa i dalje pisu proceduralno. Malo programera razumije objektni pristup, vecina je na korisnickoj razini - instanciraju klasu iz nekog liba i dalje po starom. Doduse za male stvari je tako najbrze.

?

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Cek kako je ovaj celuloidni preserans od teme zavrsija na OOP? Svejedno, slazen se da malo ljudi razumi OOP i da je dinamika nepouzdana za velike projekte (neko je to spominja ranije)...

Ma ka, nije proceduralno ni lose, jedino nemozes bas apstrahirat kod dovoljno tako. Ali iskreno, to nije toliki minus.
DUMP udruga mladih programera
15 godina
odjavljen
offline
PHP ili ASP ?

Khm.. Donekle ima veze sa temom (više nego neki postovi -.-) {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Sheldon is stuck in infinite loop {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Kak neki mogu biti napuhani. Sve čitam i nevjerujem, katastrofa :)

www.lukasavic.com
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Zato i nastaju proluproizvodi, oooo vidi imam VS, malo ću dregnuti ovo, malo ću dodati grid vieva, o cool on je zakon odma mi ponudi da se spoji na bazu. Ima previše ljudi koji tako bezumno programiraju. Moraš znati što zašto radi, a tvoj kolega je jednostavno sakat ali je to nažalost realnost. Meni mrak padne na oči ako nasljedimo nekakav projekt, ili ga dobiješ na reviziju, pa ima ekipe koja nikada nije ćula za class a kamoli upotrijebila. Pa poludio sam prije nekoliko mjeseci kada sam odbio kod u kojem lik radi jedan te isti inline sql upit 10 puta (karikiram) u page loadu,  gdje svaki put piše sakati query.  Reusabiliti 0. Pa ljudi moji ne možeš na tome stati i reći ja znam programirati. Dođem i plačem. Nemožeš sve jezike znati to je glupost. Ljudi prelistaju malo knjige i malo tutoriale, stave <asp:ScriptManager ikažu ja znam ajax e pa ne ide to tako.

Ovo sto si napisao je sve samo ne OOP :)

Jbg, nekim ljudima je drag and drop kontrola dosta.

Pa upravo sam to i napisao, to nije OOP.

16 godina
offline
PHP ili ASP ?

Vezano za OOP, iskustva iz prakse: kako se prije, kod strukturnog, proceduralnog koda mogao vidjeti špageti kod (old asp i php), tako sada kod OOP mozemo zamjetit lazanje kod - prekomjerno apstrahiranje nepotrebnim layerima, nasljeđenim klasama i slicno :) 

 

Treba odkantat i .NET i PHP i Javu, i dobro nauciti JavaScript! Ne samo da vec imamo punokrvne aplikacije u browseru koje vrte kompajleri, nego i sa Node.JS mozemo i server programirati, a za bazu odnosno spremiste podataka upotrjebiti neku od NoSQL / cloud rješenja preko RESTa (Amazon, CouchDB, Mongo, Redis, Raven, ...). 

Salim se malo sam ovom izjavom, ali mi se cini da nisam predaleko od istine!

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
hudo kaže...

Vezano za OOP, iskustva iz prakse: kako se prije, kod strukturnog, proceduralnog koda mogao vidjeti špageti kod (old asp i php), tako sada kod OOP mozemo zamjetit lazanje kod - prekomjerno apstrahiranje nepotrebnim layerima, nasljeđenim klasama i slicno :) 

 

Treba odkantat i .NET i PHP i Javu, i dobro nauciti JavaScript! Ne samo da vec imamo punokrvne aplikacije u browseru koje vrte kompajleri, nego i sa Node.JS mozemo i server programirati, a za bazu odnosno spremiste podataka upotrjebiti neku od NoSQL / cloud rješenja preko RESTa (Amazon, CouchDB, Mongo, Redis, Raven, ...). 

Salim se malo sam ovom izjavom, ali mi se cini da nisam predaleko od istine!

Jednog dana...

15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

Moram se složiti s tobom, bez podočnjaka, propalih vikenda i veza....jer radim.Ja sam za čobandotnet framework.

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

:)))

Ja imam 8 sati radno vrijeme. Prekovremeni ako zelim. Na godisnjem me nitko ne zove. :)))))) 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

:)))

Ja imam 8 sati radno vrijeme. Prekovremeni ako zelim. Na godisnjem me nitko ne zove. :)))))) 

Blago tebi, nisi valjda čoban?

13 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

:)))

Ja imam 8 sati radno vrijeme. Prekovremeni ako zelim. Na godisnjem me nitko ne zove. :)))))) 

tnakir kamo radiš ?

15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
KrcoXp kaže...
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

:)))

Ja imam 8 sati radno vrijeme. Prekovremeni ako zelim. Na godisnjem me nitko ne zove. :)))))) 

tnakir kamo radiš ?

Radim u jednoj stocarskoj firmi. Kao pas ovcar (vidi mi avatar)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 1:25 (tnakir).
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
KrcoXp kaže...
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

Ma na kraju krajeva jeb* programiranje i php, .net, OOP, RoR, Remote Desktope i VPN-ove na godišnjem i šta ja znam. Treba za čobana iči. 6000-7000  plača, svjež zrak, plačena klopa, nema žene da me handri. Poslušajte to je najbolji savjet kod odabira između php-a i .net-a

:)))

Ja imam 8 sati radno vrijeme. Prekovremeni ako zelim. Na godisnjem me nitko ne zove. :)))))) 

tnakir kamo radiš ?

Radim u jednoj stocarskoj firmi. Kao pas ovcar (vidi mi avatar)

Uf, zašli u teški offtopic, ali ja radim kao avatar(vidi mi psa).

13 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

LOL, nego kad je vec ova tema.. vise se ni ne isplati ucit web dizajn ili ista takvo danas uz joomlu mozes napravit sta pozelis, gotov kod se moze pokupovat na internetu sve sta zelis vec imas gotovo samo ukomponiraš to u nesto kao sta je joomla, e107, wp i tako dalje ;)

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: PHP ili ASP ?
KrcoXp kaže...

LOL, nego kad je vec ova tema.. vise se ni ne isplati ucit web dizajn ili ista takvo danas uz joomlu mozes napravit sta pozelis, gotov kod se moze pokupovat na internetu sve sta zelis vec imas gotovo samo ukomponiraš to u nesto kao sta je joomla, e107, wp i tako dalje ;)

Naravno da si u krivu.Što ako želiš nekakav custom dizajn?Potpuno je nebitno koji engine vrtiš, bitno je da postoji realna potreba za njim.I za hardcode modificiranje Joomle ti je potrebno određeno znanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice