Rad na web stranici kad nađeš klijenta

poruka: 10
|
čitano: 3.537
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Rad na web stranici kad nađeš klijenta

Bok ljudi... Mislim se baviti web dizajnom i grafičkim dizajnom pa me zanima kada nađem nekog klijenta kojem bi radio web stranicu ili nešto koji je onda postupak a da ne bude ilegalno. Znam da se može radit sa ugovorom o autorskom dijelu, ali zanima me od početka do kraja kako to sve funkcionira jer neću napravit neku glupost. Bio bi vam puno zahvalan kada bi mi to objasnili. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rad na web stranici kad nađeš klijenta

Ilegalno bi jedino bilo ako uzmes novce a ne napravis nista.

 Biti Freelancer nije illegalno, a za licencu odes na http://creativecommons.org/  i licenciras svoj rad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 20:36 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta

A što onda sa ugovorom o autorskom dijelu i porezima?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta

Gle klijenti vole firme jer nemorju plačat porez za autorski je on definiran 30% moš stavit u ugovoru stavku da ga klijent plaća i ti si miran, ako ga neplati imaš dokaz da nije do tebe nek se država raspravi sa njime. To je jedino što moraš kod tog ugovopra.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta

I da kad se dogovorimo oko posla ugovor ispunjavamo na početku ili na kraju znaći kada je završeno? I tko to onda ispunjava ja ili ta osoba kojoj radim nešto? Znam da pitanja izgledaju glupo ali neću napravit neku glupu grešku i ispast luzer

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta
NoorMomento kaže...

Gle klijenti vole firme jer nemorju plačat porez za autorski je on definiran 30% moš stavit u ugovoru stavku da ga klijent plaća i ti si miran, ako ga neplati imaš dokaz da nije do tebe nek se država raspravi sa njime. To je jedino što moraš kod tog ugovopra.

Pa mogu mu onda jeftinije naplatit :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta
super_mario2006 kaže...
NoorMomento kaže...

Gle klijenti vole firme jer nemorju plačat porez za autorski je on definiran 30% moš stavit u ugovoru stavku da ga klijent plaća i ti si miran, ako ga neplati imaš dokaz da nije do tebe nek se država raspravi sa njime. To je jedino što moraš kod tog ugovopra.

Pa mogu mu onda jeftinije naplatit :)

Nisi ti njega niš jeftinije naplatio samo ti nisi platio porez bruto i neto su isti samo si ti dobio u tom slučaju neto i baš te briga za porez, a ne bruto i zezo se sa uplatom poreza. On nije platio svoj porez već tvoj i ti imaš pravo na povrat tog poreza, ako ga znaš pravdat također ako ideš prek papira firma se more pravdat troškove ak zna.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta
super_mario2006 kaže...

I da kad se dogovorimo oko posla ugovor ispunjavamo na početku ili na kraju znaći kada je završeno? I tko to onda ispunjava ja ili ta osoba kojoj radim nešto? Znam da pitanja izgledaju glupo ali neću napravit neku glupu grešku i ispast luzer

ispunjavaj ugovor kad oš to je nebitno. To je tvoj izbor.

13 godina
protjeran
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta

Otvoriš obrt...

Danas to košta nekoliko stotina kuna i gotovo za par dana...

Nije papirnato komplicirano a nije ni komplicirano voditi knjigovodsrvo. To izkompenziras s nekim servisom za knjigovodstvo, ti njima stranice a oni tebi knjigovodstvo...

 

Izrada internet stranica - http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-izrada-internet-stranica-najpovoljnije/91529.aspx
15 godina
offline
Re: Rad na web stranici kad nađeš klijenta
super_mario2006 kaže...

A što onda sa ugovorom o autorskom dijelu i porezima?

 -da bi koristio takav ugovor, moraš biti 'priznati' autor, tj Murtić, Bach, Picasso.. inače bi svaki pekar-zidar .. moga jednako raditi (hint, autori su oslobođeni dijela poreza čak i bez računa za troškove 30%, tu je zec, tj grm).

-za sve ostalo je klasičan ugovor-honorar ili u slučaju firme-obrta, račun. Honorare klijenti ne vole, jer im kompliciraju život, dakle traže te normalan račun, koji im vriejdi kod prijave poreza, naravno ti na sve to plaćaš poreze (na zaradu), tad je sretan klijent, država.. ti si malo manje sretan. ;-)

btw, izrada weba može biti svašta, od parsto kn do nekoliko nula više iza.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice