Hitno pomoc oko kondenzatora

poruka: 8
|
čitano: 4.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Hitno pomoc oko kondenzatora

Molim pomoc nekog strucnjaka ili bilo koga ko razumije moj problem, dakle sa maticne ploce otpao je kondenzator stavit cu i sliku tako da bilo tko tko mi moze pomoci kaze kakav je to kondenzator i postoji li kakav zamjenski (znam da postoji ali trebam vrijednost) stvarno hvala bilo kome tko moze pomoci, evo vam i slika.

Maticna Ploca Gigabyte GA-M56S-S3

kondenzator koji mi treba zamjenski kondenzator koji mi treba zamjenski
opis kako izlgeda opis kako izlgeda
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 15:28 (STRSLJEN1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno pomoc oko kondenzatora

Slabo se vidi, ali čini se da je to kondenzator od 10uF, 16V. Kako misliš "sa maticne ploce otpao je kondenzator"? Btw, ako nisi siguran u to što radiš, radije nemoj ništa lemiti.

Isključen s foruma na vlastiti zahtjev [Sri, 27.03.2013.]]
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno pomoc oko kondenzatora
FinX kaže...

Slabo se vidi, ali čini se da je to kondenzator od 10uF, 16V. Kako misliš "sa maticne ploce otpao je kondenzator"? Btw, ako nisi siguran u to što radiš, radije nemoj ništa lemiti.

znaci decko je stavljao maticnu u kuciste i vjerojatno zapeo i otpao mu, ja sam je dobio pod ne radi, e sad ja sam nasao di fali taj jer je toliko ocito i sad sam evo zalemio jedan od 10 uF, 16V al cooler na procesoru cim se kondenzatori napune prestane vrtit, cim iskljucim onaj kabel od 12V sto ide u maticnu on krene vrtit, sad dal je taj otisao u k. il je oslo sve u k. neznam al hvala svejedno na odgovoru!

15 godina
neaktivan
offline
Hitno pomoc oko kondenzatora

Mislis da je samo 10uF?
Meni je na grafi bio 1500uF...Ne pise ti nista sastrane na kondenzatoru? 

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno pomoc oko kondenzatora

yebemu zivot da mogu sad nekako skroz zoom pa vam poslat al stavio sam jedan od 10uF 16v i nist :( nepise nist sa strane al si me bacio u razmisljanje da nije mozda stvarno 1500uF btw dal ima neka shema da ispitam maticnu osim onih pci kartica sto ubodu kad testiraju pa im izbaci otpor voltazu il sta vec

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 17:22 (STRSLJEN1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno pomoc oko kondenzatora
STRSLJEN1 kaže...

yebemu zivot da mogu sad nekako skroz zoom pa vam poslat al stavio sam jedan od 10uF 16v i nist :( nepise nist sa strane al si me bacio u razmisljanje da nije mozda stvarno 1500uF btw dal ima neka shema da ispitam maticnu osim onih pci kartica sto ubodu kad testiraju pa im izbaci otpor voltazu il sta vec

Nije ni 10uF 16v nego 100uf 16v. Taj će radit.

 

Nenad
14 godina
moderator
offline
Hitno pomoc oko kondenzatora

Ovdje se bolje vidi, možda...

 

Mislim da bi to ipak bilo 10uF 16v

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hitno pomoc oko kondenzatora

@XXX-Man

+1

Nemojmo se razbacivati vrijednostima{#}. Kondenzator od 1500uF ima svoje mjesto na grafičkoj koja vuče reda veličine 100 puta veću struju od Realtek mrežnog čipa.

 

@STRSLJEN1

1) Kondenzator nije mogao sam "otpasti". Lem je toliko jak da, kad bi kondezator "zapeo" za nešto, kompletno tijelo kondezatora bi se iščupalo, a za matičnu bi još uvijek ostale zalemljene njegove nožice. Sada nebitno, ali da znaš...

2) Kvar ti definitivno ne leži kod Realtek-ovog čipa. Matična je neispravna, a koji dio - to je već duža priča.

Isključen s foruma na vlastiti zahtjev [Sri, 27.03.2013.]]
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice