Gdje kupiti modding opremu

poruka: 111
|
čitano: 26.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
athlon64 kaže...
zeus-mo kaže...
athlon64 kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...
a cime mogu ucvrstit/zaljepit plexi na stranicu? i kakva mi busilica treba za rupice za sarafcice i ventove?

prvo ako ces uzimat neka obavezno bude staklo , ako namjeravas rezat stranicu koristi dremel i zalijepi staklo silikonom ali moja preporuka je da napravis ovo sto sam ja napravio.

ma kakvo staklo, pogledaj malo po netu sta se stavlja(plexi) i najljepse je, jednostavno izrezes stranicu dremelom i ubodnom pilo, obradis stranice turpijom i sa unutrasnje strane zalijepis plexi dvostranom ljepljivom trakom, i ako polak i strpljivo to uradis izgledat ce kao orginal. Plus na pluexiju mozes po zelji i izbusit otvor za vent , sto na staklu nemozes, a ako ces citavu starnicu stavljat u staklo, bespotrebno, mozes onda samo skinut sranicu i to je to (vidi kako izgleda u @athlona, da nije u postu napiso da je stavio staklo mislio bi da je samo skinuo stranicu, mada se na nekim slikama iz bliza vidi da ima staklo). Mogu mislit koja je jos gnjavaza kad onda trebas skinuti staklenu stranicu da nesto uradis i pazit da slucajno je nebi razbio.

hvala na pohvali rada ali ovo zadnje ti je epic fail , da bi razbio 3mm staklo koje imam moras bit totalni nesposobni imbecil a skinut sa kejsa ga je toliko lako da to nije normalno , odvidas ove 4 vide i miran , cistim ga svaki tjedan bez problema ( komp) a stro se tice grebanja plexija nahebao si uzmes li ga , pogledaj ovaj tip je stavio plex stranicu  pogledaj dole u kutu na šta liči , pogledaj ogrebotine , na pogledaj ekran od vlastitog mobitela pa ces vidit o cemu govorim , staklo ftw http://i262.photobucket.com/albums/ii94/danding09/Finished%20RIG/DSC_7893.jpg

ovako mu je zato sto je stavio plexi preko citave stranice isto ko i ti staklo, a ne izrezao otvor, bolje je staklo ako ce stavljat preko citave stranice ali ako hoce malo profi izgled onda ce izrezat prozor i stavit plexi

13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

Ne baš obrnuto, pojam nemas.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/cooler-master-690/22798.aspx

 

Evo primjera stakla.

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

athlon, kako si pričvrstio staklo? i mogu li naknadno bušit rupe?

 

jel mi bolje da plexi ili obično staklo pričvrstim iznutra ili izvana? 

svakako iznutra. Nekome je bolje staklo nekom plexi, malo pogledaj tutorijale

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
zeus-mo kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

athlon, kako si pričvrstio staklo? i mogu li naknadno bušit rupe?

 

jel mi bolje da plexi ili obično staklo pričvrstim iznutra ili izvana? 

svakako iznutra. Nekome je bolje staklo nekom plexi, malo pogledaj tutorijale

Istina, meni je bolje staklo tebi plexi i super.

Čist račun duga ljubav!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Monopol kaže...

Ne baš obrnuto, pojam nemas.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/cooler-master-690/22798.aspx

 

Evo primjera stakla.

i staje ovo lol

13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

Stranica sa staklom, više nego super izgleda.

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
kolko kosta staklo i jel se mogu ikako izbusit rupe?
a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...
kolko kosta staklo i jel se mogu ikako izbusit rupe?

Rupe ne, košta 15-ak kuna. Bar sam ga ja tolko platio.

Čist račun duga ljubav!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu

ovako mu je zato sto je stavio plexi preko citave stranice isto ko i ti staklo, a ne izrezao otvor, bolje je staklo ako ce stavljat preko citave stranice ali ako hoce malo profi izgled onda ce izrezat prozor i stavit plexi

da ako oce malo profi izgled >.< , dobro kad sampricotao ovo shvatio sam da imas 12 godina i da se ne isplati objasnjavat tebi ista

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
a jbg htio sam si stavit neki 200mm vent..
a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

athlon, kako si pričvrstio staklo? i mogu li naknadno bušit rupe?

 

jel mi bolje da plexi ili obično staklo pričvrstim iznutra ili izvana? 

rupe ce ti izbusit staklar , lijepo ces mu dat dimenzije i rec sta ti treba i gdje rupe i to ti je 70kn , onda je sve u improvizaciji , meni iznutra fixno stoje super attackom zaljepljene one kontravide a s druge strane se na njih navidaju matice , s time da su neke ukrasne kao pa nije previse upadljive.

a sta na mobitelu je plexi? i komp. nosis u dzepu?

da na mobitelu je neka vrsta plexija i komp ne nosis u dzepu nego ces 2 puta pocistit plexi krpicom i 3 put ce bit cijeli ofrizan

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
e tu sam rijec trazio, kontravide.. a di tog ima za kupit, ja bi neke manje od tvojih, ili eventualno one glavaste sarafe (upadljive) umjesto njih
a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...
e tu sam rijec trazio, kontravide.. a di tog ima za kupit, ja bi neke manje od tvojih, ili eventualno one glavaste sarafe (upadljive) umjesto njih

e kao sto rekoh to je improvizacija , meni je otac ove nasao negdje , nisam ih kupovao , morat ces se snac malo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
athlon64 kaže...

ovako mu je zato sto je stavio plexi preko citave stranice isto ko i ti staklo, a ne izrezao otvor, bolje je staklo ako ce stavljat preko citave stranice ali ako hoce malo profi izgled onda ce izrezat prozor i stavit plexi

da ako oce malo profi izgled >.< , dobro kad sampricotao ovo shvatio sam da imas 12 godina i da se ne isplati objasnjavat tebi ista

o godinama necemo jer sam siguran da ti mogu bit otac, a pricas o nekoj improvizaciji a tata ti nabavlja opremu za moding{#}

14 godina
offline
Gdje kupiti modding opremu

 {#}   Back on Topic people!

 

Po vašem, plexiglasa ima za kupiti u svakoj željezari?

 

 

Energija pripada svima, kao i zrak! Mašta, bitnija od znanja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

ja kada sam modao svog anteca sam kupio plexiglas pošto sam stalno s njim radio, ali sam se sjetio da probam sa staklom, pošto mi je prijatelj staklar odveo sam stranicu kod njega i on mi je sve besplatno izrezao

došao sam doma, i uspoređivao, puno mi je bolje staklo pošto se teže grebe i bolje se vidi (ne izgleda onak plastično) i stavio sa silikonom i brutalno izgleda {#}

 

edit: i lakše se staklo održava tj. čisti :)

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 22:53 (timmyzg).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

E a di si nabavio pilu i dremel ako si uopce rezao, mislim jesi kupio ili posudio od nekog? 

 

Evo popisa sta sve trebam nabaviti za ovo:

 

-dremel

-ubodna pila

-plexi/obicno staklo

 

Jel netko zna kako se ovo na 7:00-8:20 min zove i gdje to ima nabavit, i ova crvena traka od 8:45 pa na dalje (kasnije prozirna) -

.. Molio bih da mi sto prije odgovorite

 

BTW, timmy, stranica mi je malo izgrebana na jednom dijelu sad jel ja to mogu samo posprejat onim sprejom ili sta? posto ti imas iskustva s tim..

a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 22:57 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
timmyzg kaže...

ja kada sam modao svog anteca sam kupio plexiglas pošto sam stalno s njim radio, ali sam se sjetio da probam sa staklom, pošto mi je prijatelj staklar odveo sam stranicu kod njega i on mi je sve besplatno izrezao

došao sam doma, i uspoređivao, puno mi je bolje staklo pošto se teže grebe i bolje se vidi (ne izgleda onak plastično) i stavio sa silikonom i brutalno izgleda {#}

 

edit: i lakše se staklo održava tj. čisti :)

naravno , zamastiš ga prstima , ajax za staklo , štrc štrc , krpica i ko novo , odbija se sunce od njega ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

E a di si nabavio pilu i dremel ako si uopce rezao, mislim jesi kupio ili posudio od nekog? 

 

Evo popisa sta sve trebam nabaviti za ovo:

 

-dremel

-ubodna pila

-plexi/obicno staklo

 

Jel netko zna kako se ovo na 7:00-8:20 min zove i gdje to ima nabavit, i ova crvena traka od 8:45 pa na dalje (kasnije prozirna) -

.. Molio bih da mi sto prije odgovorite

 

BTW, timmy, stranica mi je malo izgrebana na jednom dijelu sad jel ja to mogu samo posprejat onim sprejom ili sta? posto ti imas iskustva s tim..

prvo si nabavi šmirgl papir ali što finiji, i onda uzmeš stranicu šmirgl i vodu, onda namočiš šmirgl papir u vodu al jako dobro i netrebaš otrest vode, i onda šmirglaš tao gdje si ga ogrebao....

i sve dok ne osjetiš da je skroz ravno onda si ga osušiš i direkt posprejaš boju na taj dio :)

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
15 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

Hvala, i stavio bih si jedan 200 mm vent na bočnu stranicu, sad kako bi ja to mogao napraviti, da izrežem okruglu rupu i stavim nekakvu rešetku ili? {#}

a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

Hvala, i stavio bih si jedan 200 mm vent na bočnu stranicu, sad kako bi ja to mogao napraviti, da izrežem okruglu rupu i stavim nekakvu rešetku ili? {#}

eee onda ti je bolje otići na plexi, ili si trebaš kupit debelo staklo, inače bi ti bilo jako krhko staklo sa rupom :S

onda si bolje uzmi plexi

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

Hvala, i stavio bih si jedan 200 mm vent na bočnu stranicu, sad kako bi ja to mogao napraviti, da izrežem okruglu rupu i stavim nekakvu rešetku ili? {#}

a teoretski je moguće , morat ces pitat staklara , ali inace ako ti se modificira tajpannel plexi je malo bolji izbor , meni je jedina stvar koju bi enetualno radio na boćnoj stranici izrezat rupu i stavit tu nzxt sentry lx frontpannel , ali to vjerojatno necu raditi , ugl ako mozes staklo definitivno staklo , ako ne onda plex  ali bi mogao zaliti.

15 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

@timmy Al ne znam kako cu izvest to, da napravim rupu i odma nabacim vent i to je to, ili da stavim nekakvu mrezu kao na twelve hundred, sta mislis sta bi ljepse izgledalo?

a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 0:19 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

@timmy Al ne znam kako cu izvest to, da napravim rupu i odma nabacim vent i to je to, ili da stavim nekakvu mrezu kao na twelve hundred, sta mislis sta bi ljepse izgledalo?

ma samo ces unakazit stranicu , bila onda od peksija ili stakla , napravi dobar airflow u kejsu i ne treba ti bocni vent

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Fićo_CoD 5 kaže...

@timmy Al ne znam kako cu izvest to, da napravim rupu i odma nabacim vent i to je to, ili da stavim nekakvu mrezu kao na twelve hundred, sta mislis sta bi ljepse izgledalo?

neznam to je do tebe, bilo bi onda dobro da odeš u links kupiš jedan filter za prašinu od 12cm i onda izrežeš cijelu rupu, staviš izvana taj filter a unutra ventilator, ali bi to bilo jako jako ružno, najbolje ti je staviti cijelu stranu bez ventilatora, tak sam se i ja riješio svog sa anteca 1200

a dal ti je bolje izrezat jedan dio bočne stranice i stavit tam plexi ili stavit samo plexi prek cijelog to je do tebe :)

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

gle, najpametnije ti je jednostavno izbusit rupu u koju hoces da ti dojde plexi , uzmem vodobrusni smirgl, posto si iz dugog sela odes do CRD-a to ti je u centru   list 30cmx30 cm ti je 5 kn tamo

cjelu stranicu osmirglas  , posprejas, predjes s bezbojim lakom , metnes staklo, silikon  i akd se silikon osusi odrezes visa, ako oces ja ti mogu pomoc

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Goddish kaže...

gle, najpametnije ti je jednostavno izbusit rupu u koju hoces da ti dojde plexi , uzmem vodobrusni smirgl, posto si iz dugog sela odes do CRD-a to ti je u centru   list 30cmx30 cm ti je 5 kn tamo

cjelu stranicu osmirglas  , posprejas, predjes s bezbojim lakom , metnes staklo, silikon  i akd se silikon osusi odrezes visa, ako oces ja ti mogu pomoc

 Heh tnx, ma trebam prvo nabavit ubodnu pilu, dremel, silikon i ostalo iz gornjeg mog posta :)

a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 19:09 (Fićo_CoD 5).
13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti modding opremu

gle, ubodna pila ti netreba, isto kao i dremel  ,

gle, dal znas di je Ivak servis u dugo selu?

tam m mi stari radi, ak oces odemo zajedno 1 dan ti poneses stranicu i staklo, tam  ti to sredimo, dat ima u ubodna pila i mala fleska(dremel)

ima i silikona i svega:)

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti modding opremu
Goddish kaže...

gle, ubodna pila ti netreba, isto kao i dremel  ,

gle, dal znas di je Ivak servis u dugo selu?

tam m mi stari radi, ak oces odemo zajedno 1 dan ti poneses stranicu i staklo, tam  ti to sredimo, dat ima u ubodna pila i mala fleska(dremel)

ima i silikona i svega:)

 Pa mogao bi, znači treba mi izrezat stranicu dremelom i pilom, izturpijat rubove, ali ne bih silikonom lijepio nego onim selotejpom iz onog videa u gornjem postu..

a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
14 godina
offline
Gdje kupiti modding opremu

Haha, odite u Novu Formu po plexi, meni su ga poklonili.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice