Zaštita kucne mreže

poruka: 4
|
čitano: 1.964
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita kucne mreže

kako i cime zastititi kucnu mrezu od trojanaca i virusa, u mrezi su tri compa spojena na net 24h preko Dlinkovog mod.routera DSl-584T (pisem jer ima interni firewall koji je po tvornickim postavkama) sa domenom postavljenom preko DynDns.org.

Compovi su sljedeci

1. (Nazovimo server, spojen kablom) Xp masina sa koje se skidaju torrenti, instaliran www, mail server, printer-sherani, hrpa podataka-sve na drugoj particiji, DVB-S sa streamom na LAN, VNC server (posto racunalo nema monitor nego je spojeno na TV), WLAN kartica u AP modu u bridgu sa LANom. Racunalu bi se trebalo dati pristupiti sa neta do www, mail i VNC servera.

2. (Stroj za igre, pretežno, spojen kablom) Vista, dva usera od toga jedan mali koji bi izokrenuo cijeli stroj da moze(sa gotovo max ograničenjima)

3. Notebook, XP radni stroj, spojen preko WLANa na stroj 1 (ponekad kablom ako ima veca kol. podataka za prebacit) sa stroja mi je bitan pristup na www, mail, newse, VNC za kont stroja 1, i VLC streaming sa stroja1

 

na xp masinama koristi se mozilla sa adblockom i noscriptom

koje antivirusne, firewall i antispyware programe instalirat, pomogučnosti free

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita kucne mreže

Što se tice firewalla tu ti je po meni jedini izbor comodo firewall koji je besplatan.

Sad, ja recimo nikad nisam imao problema sa AVG antivirusom koji je takoder besplatan a u sebi u novoj besplatnoj verziji ima i anti-spyware.

Mislim da ces tom kombinacijom biti najzadovoljniji. I sto je najvaznije, besplatno je.

Ne trosi puno memorije, da se poprilicno konfigurirat po potrebi korisnika i jednostavno je za upotrebu.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
Zaštita kucne mreže

od firewalla ti preporucujem Comodo .

 

antivirus koji je free ti nece dati dobre rezultate, ako bas zelis Antivir je besplatan, ali moja preporuka je NOD32.

 

 


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita kucne mreže

Slozeno. Comodo instaliran na "serveru" i notebooku, Vista vozi sa svojim FW, antivirusni AVG na Visti i "serveru" notebook sa NOD32.

Za sada nema nema problema i pokusaja upada.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice