Fizika - akceleracija i zadatak

poruka: 5
|
čitano: 5.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Fizika - akceleracija i zadatak

Evo u školi sam dobio dz iz fizike 2 zadatka, i pogodite - zapeo sam vec na prvom. 1. Ucenik je bacio grudu u zrak brzinom 28m/s. Na kojoj ce se visini zaustaviti, koju ce brzinu imati prilikom udara u zemljui koliko ce dugo letjeti?

znaci

V1=28m/s

a=10m/s2 ali u obrnutom smjeru. sto dalje?

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
Fizika - akceleracija i zadatak

ljudi ja stvarno trebam pomoc, pa zar nitko ne zna?

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
16 godina
neaktivan
offline
Fizika - akceleracija i zadatak

Pretpostavljam da je to vertikalni hitac prema gore jer je za kosi hitac potrebno jos podataka


Tijelo bacimo vertikalno prema gore početnom brzinom v0. Do najviše točke tijelo se giba jednoliko usporeno stalnom akceleracijom g = 9.81 ms-2. U najvišoj točki zastane pa se vraća na ravninu sa koje je izbačeno jednoliko ubrzano. Tijekom gibanja tijelo dva puta zauzima jednak polažaj u odnosu na ravninu sa koje je izbačeno: jednom kad se penje a drugi puta kad se spušta. Tada su i brzine po iznosu jednake ali suprotne po smjeru.

 

 

Bolje biti pijan nego star
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2010 14:50 (leo_819).
15 godina
offline
RE: Fizika - akceleracija i zadatak
leo_819 kaže...

Pretpostavljam da je to vertikalni hitac prema gore jer je za kosi hitac potrebno jos podataka


Tijelo bacimo vertikalno prema gore početnom brzinom v0. Do najviše točke tijelo se giba jednoliko usporeno stalnom akceleracijom g = 9.81 ms-2. U najvišoj točki zastane pa se vraća na ravninu sa koje je izbačeno jednoliko ubrzano. Tijekom gibanja tijelo dva puta zauzima jednak polažaj u odnosu na ravninu sa koje je izbačeno: jednom kad se penje a drugi puta kad se spušta. Tada su i brzine po iznosu jednake ali suprotne po smjeru.

 

 

  leo kupim ti leo cokoladu :P

hvala puno, skuzio sam ja poslije sve, evo rijesio i posalo frendu da prepise a on ce meni slideshow od barem 15 slideova o tvrdom i mekom drvetu :D kako je popusio

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
RE: Fizika - akceleracija i zadatak

ja isto imam jedno pitanje.Uteg mase 1 kg visi na niti koju smo iz vertikalnog položaja otklonili za kut od 30 stupnjeva,nađi napetotst niti kada smo uteg pustili te on prolazi kroz položaj ravnoteže.Brzo mi treba odgovor.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice