Upisi na fakultete

poruka: 85
|
čitano: 45.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Upisi...

Ok,neka ovo bude tema za pitanj oko upisa na fakultet...

 

Ok,ja neznam od kuda da počnem sa svojim pitanjima pa bih molio da netko to ukratko opiše...

Ja sam Plavi zmaj.
15 godina
offline
Upisi...

Sve što ja znam za sad je:
1. Na postani studen prijavi fakultete
2. Rješi državnu maturu
3. Vidi rezultate i mores li igdi upast, mada ovo nagađam

Za sad dovoljno..

"Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime" "No metter how deep i search, humans are big fools"
13 godina
neaktivan
offline
Upisi...

najbitnije: rasturiti državnu maturu i eto te na faksu koji god želiš

tako ću ja za dvije godine {#}

''Znam da ništa ne znam.''
14 godina
neaktivan
offline
Upisi...

Pročitaj ovu brošuru.Kada dođe vrijeme upisa sve ćeš saznati.Praktički ti to ide kao i za srednju školu.Neke potvrde,dokumenti,papirologija i to je to...Sve informacije će ti biti dostupne na stranicama fakulteta.

alrighty then
13 godina
neaktivan
offline
Upisi...

Saznao sam od voditelja smjene da će se lista ''tvoj odabir'' upao/neupao dinamički mijenjati,ovisno o tome kako i kada je neki učenik bolji od tebe potvrdio svoju listu(jer može uzpasti samo na jedan).to me konkretno zanimalo.Sada me zanima koliko je prošle godine trebalo najmanje bodova za upad na tehničko veleučilište u Zagrebu?Dali još uvijek postoje upisi na plaćanje ''školarine''?Kakvi dokumenti,kada gdje i za koje faksove,kaj neide to sve preko interneta tj. postanistudent..hr?

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
offline
Re: Upisi...
ilija2010lukic kaže...

najbitnije: rasturiti državnu maturu i eto te na faksu koji god želiš

tako ću ja za dvije godine {#}

i moraš imat dobar prosjek :)

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi...
g12356 kaže...

Saznao sam od voditelja smjene da će se lista ''tvoj odabir'' upao/neupao dinamički mijenjati,ovisno o tome kako i kada je neki učenik bolji od tebe potvrdio svoju listu(jer može uzpasti samo na jedan).to me konkretno zanimalo.Sada me zanima koliko je prošle godine trebalo najmanje bodova za upad na tehničko veleučilište u Zagrebu?Dali još uvijek postoje upisi na plaćanje ''školarine''?Kakvi dokumenti,kada gdje i za koje faksove,kaj neide to sve preko interneta tj. postanistudent..hr?

Ajmo po redu:

 

1.Da,lista se automatski osvježava kada budući brucoši potvrde svoje odabire.To znači da se automatski miču sa rang liste ostalih fakulteta.Naprimjer,2000 ljudi je odabralo FER kao prvi izbor,a TVZ kao ostale izbore.Ako ih 600 potvrdi FER,automatski se brišu sa liste TVZ-a i odmah će se dogoditi skok.Ako si bio 700.,sad ćeš biti 210(govorim bezveze,primjera radi).

 

2.Za 2010.godinu,podaci za TVZ su slijedeći:

 

Smjer informatika: Upisna kvota je 210,prijavilo ih se 1645,a od toga je 333 prijava bilo prvi izbor.Na kraju se upisalo svih 210 ljudi,a minimalan broj bodova je bio 545.Pošto su sva mjesta popunjena,nije bilo jesenskog roka.

 

Smjer računarstvo:Upisna kvota je 150,prijavilo ih se 1660,a od toga 204 prijava je bilo prvog prioriteta.Na kraju su sva mjesta popunjena,a minimalan broj bodova je bio 540.

 

3.Što se tiče školarine to nisam siguran.Ili plaćaš školarinu ovisno koji si bio na rang listi,ili je prva godina besplatna,a slijedeću godinu ili plaćaš ili ne plaćaš,ovisno o tome kakav si student.

 

4.Koliko ja znam,preko postani student samo potvrdiš upis na fakultet.Na samom fakultetu još valjda moraš donijete nekakve dokumente,slično kao i u srednjoj(domovnica,svjedodžbe,itd.).Opet kažem,ne brini se,sve ćeš saznati na vrijeme.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 13:18 (dncrmt).
13 godina
neaktivan
offline
Upisi...

Pretpostavljam 545 od 1000?

Hvala na odgovoru.

Ja sam Plavi zmaj.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi...

Eh,da kako se ocjene iz srednje preračunavaju?

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

U bodove?Ovako:

 

(Tvoja ocjena/najveća moguća ocjena)xNajveći mogući broj bodova

 

Konkretno:

 

Za FER možeš imati najviše 400 bodova(iliti 40%) sa ocjenama iz srednje škole(8% prvi razred,8% drugi,8% treći,8%četvrti i 8% prosjek ocjena obveznog dijela državne mature).Recimo da je ovakva situacija:

 

1.razred si prošao sa 4,0

2.razred sa 3,9

3.razred sa 4.5

4.razred sa 4,7

Na maturi si hrvatski položio sa 4,matematiku sa 4 i engleski sa 5.To je prosjek 4,33.

 

Bodove računaš ovako:

 

1.razred:   4,0/5*80 = 64 boda

2.razred:   3,9/5*80 = 62,4 boda

3.razred:   4,5/5*80 = 72 boda

4.razred:   4,7/5*80 = 75,2 boda

matura:     4,33/5*80 = 69,28 bodova

 

kada to zbrojiš dobiješ 342,88 bodova.

 

 

Sada još imaš bodove iz predmeta državne mature koji se boduju.Konkretno za FER,matematika nosi max.36%(iliti 360 bodova),a fizika 24%(iliti 240 bodova).Matematiku si položio sa 45/60 bodova,a fiziku sa 35/80 bodova.

 

Broj bodova iz matematike:   45/60 *360 = 270 bodova

Broj bodova iz fizike:             35/80 *240 = 105 bodova

 

I evo ga kada se sve zbroji imaš 717,88 bodova od ukupno 1000 bodova.

alrighty then
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
dncrmt kaže...

 

 

1.razred si prošao sa 4,0

2.razred sa 3,9

3.razred sa 4.5

4.razred sa 4,7

Na maturi si hrvatski položio sa 4,matematiku sa 4 i engleski sa 5.To je prosjek 4,33.

Ja sam se nadao da se ne uzimaju tako ocjene nego,da se uzimaju kao cijeli brojevi(Odličan,vrlo dobar,...)...bum si uzeo vremena i pokušao to izračunati sutra ujutro recimo...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
offline
Re: Upisi na fakultete
dncrmt kaže...

U bodove?Ovako:

 

(Tvoja ocjena/najveća moguća ocjena)xNajveći mogući broj bodova

 

Konkretno:

 

Za FER možeš imati najviše 400 bodova(iliti 40%) sa ocjenama iz srednje škole(8% prvi razred,8% drugi,8% treći,8%četvrti i 8% prosjek ocjena obveznog dijela državne

gdje piše ta brojka za druge fakultete?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
g12356 kaže...

Ja sam se nadao da se ne uzimaju tako ocjene nego,da se uzimaju kao cijeli brojevi(Odličan,vrlo dobar,...)...bum si uzeo vremena i pokušao to izračunati sutra ujutro recimo...

To ne bi imalo smisla jer bi onaj tko je prošao sa 3,5 imao istu ocjenu kao i onaj tko je prošao sa 4,4.Tako da to ne bi bilo pošteno.

 

 

@cuspajz Na stranici postani-student kada odabireš fakultete.Na svaki faks/smjer koji klikneš ti izbaci informacije,te među ostalom,i postotke koje određeni predmeti nose.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 19:59 (dncrmt).
15 godina
offline
Re: Upisi na fakultete

Samo da obavijestim sve zainteresirane, 2.6. u 12h je na PMF-Matematičkom odjelu dan otvorenih vrata, pa možete doći na kratko predavanje, predstavljanje studija i pitati ako vas nešto zanima.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

A da ne zna neko mozda nesto o studiranju u Austriji? Par stranica sam nasao koje govore o tome, konkretno becka raja odlican sajt,, no mozda neko ima iskustva iz prve ruke koje bi volio da podijeli.

15 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

Koji faks da odaberem ako ne uspijem upast na FER da se mogu prebacit na njega poslin. To se radi nakon prvog semestra jel tako? I koji mi predmete FER priznaje a koje treba polagat?

Prvi izbor mi je FER

Drugi PMF, Fizika, istraživački smjer

Treci TVZ, Računalstvo

Cetvrti FESB, Računalstvo

Peti FESB, Elektrotehnika

 

Negdi sam procita da se nemoze prebacit s nekog drugog faksa na FER? Barem koliko sam shvatia iz konteksta. Jeli to istina?

 

Dali ima tko ko je na FER-u ode prva, druga i treča godina da ga upilam malo sa pitanjima?

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
Cokaric kaže...

Negdi sam procita da se nemoze prebacit s nekog drugog faksa na FER? Barem koliko sam shvatia iz konteksta. Jeli to istina?

 

 

Pročitaj ovo(dio o prijealzu sa drugih učilišta): KLIK

alrighty then
12 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

ja bi sljedeće godine upisala medicinu ali prvi sam razred prošla s prosjekom 4.0 .. sve ostalo 5.0. šta mislite je li moguće upast na medicinu s ovakvim prosjekom ocjena:S ili je možda bitnija državna?

14 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

Čitao sam nedavno članak o stanju medicine u Hrvatskoj, i sjećam se da je glavna tema bila to kako kod nas više nitko ne želi biti doktor i da medicinara kronično fali... 

 

Ako to znači da je potražnja velika, onda mislim da imaš šanse...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
medgirl.o kaže...

ja bi sljedeće godine upisala medicinu ali prvi sam razred prošla s prosjekom 4.0 .. sve ostalo 5.0. šta mislite je li moguće upast na medicinu s ovakvim prosjekom ocjena:S ili je možda bitnija državna?

  Bitno je obadvoje...Pogledaj kaj studij traži i koliki postotak daje za ocjene iz srednje,ali mislim da bi sa tim prosjekom slobodno mogla bit optimistična...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
offline
Re: Upisi na fakultete
medgirl.o kaže...

ja bi sljedeće godine upisala medicinu ali prvi sam razred prošla s prosjekom 4.0 .. sve ostalo 5.0. šta mislite je li moguće upast na medicinu s ovakvim prosjekom ocjena:S ili je možda bitnija državna?

Sve ovisi gdje? Ako ćeš u Zagreb onda moraš polagati i prijemni ispit.

Open Source!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
Medicina sljedece godine dobija isto prijemni koji ce puno vise znaciti nego drzavna matura...

A sto se tice medicine... obicno je 4 covjeka na 1 mjesto..

Inace kloni se medicine... Mala placa, puno rada, previse skolovanja...
To ti je moj savjet...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
medgirl.o kaže...

ja bi sljedeće godine upisala medicinu ali prvi sam razred prošla s prosjekom 4.0 .. sve ostalo 5.0. šta mislite je li moguće upast na medicinu s ovakvim prosjekom ocjena:S ili je možda bitnija državna?

 

Meni je prosjek bio katastrofa na kub, 3/4 razreda srednje sam prosao s 4, onaj cetvrti s 3. Fiziku sam imao dvije godine 2 i dvije godine 3.

Znam da je kad sam se ja upisivao bilo drugacije, mene je prijemni izvukao (u top 20 najboljih prijemnih u generaciji, a bio sam 90-i na listi, toliko "dobre" ocjene sam imao), a kod vas je to drukcije s maturom ali da, mislim da mozes bez problema.

 

Dobro dosla u redove {#}

P.s. - Gust je, ali nije ni malo lagano, uzmi to u obzir {#}

 

@EnlightenedPhoenix - {#} Ali se zato svi ludo zabavljamo. Tko je vidio ne radit u 1 ujutro? Evo ti TD za taj komentar {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 17:40 (Sunburn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete

ima li tko kakvu informaciju o tome koliko je bilo bodova prošle godine dovooljno za upad na Mat na PMFu (ne nastavnicki smjer) ?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
DonnieDarko kaže...

ima li tko kakvu informaciju o tome koliko je bilo bodova prošle godine dovooljno za upad na Mat na PMFu (ne nastavnicki smjer) ?

 

Zadnji na listi za matematiku ing. smijer je imao 557,6. Ali nemoj se po tome ravnati, vjerojatno će biti drukčije ove godine.

''Znam da ništa ne znam.''
12 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

a šta mislite o studiju izvan hrvatske?

13 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

To prvo ovisi o našim roditeljima...iako bih ja htio van,recimo na MIT...Ili u švedsku...I u Rusiju na Sibirsko sveučilište...Ali ako ti tvoji dopuštaju zašto ne...

Ja sam Plavi zmaj.
12 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

ah..predomišljaju se,ja bih jer sam čula da su hrvatski fakulteti puni svega i svačega,mito,ali toga ima svagdje! nisam sigurna,ali mislim upravo što se tiče medicine da je obrazovni sustav kvalitetniji i da je opširniji.neznam{#}

13 godina
neaktivan
offline
Upisi na fakultete

Pokušaj ih nekako nagovorit...guglaj malo...

Ja sam Plavi zmaj.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upisi na fakultete
medgirl.o kaže...

ah..predomišljaju se,ja bih jer sam čula da su hrvatski fakulteti puni svega i svačega,mito,ali toga ima svagdje! nisam sigurna,ali mislim upravo što se tiče medicine da je obrazovni sustav kvalitetniji i da je opširniji.neznam{#}

Kvalitetniji i opširniji gdje? Iz osobnog iskustva ti mogu reci da RH studenti medicine pojedu svoje vrsnjake iz Nizozemske, SAD-a i jo nekih vecih zemalja. Zato jer imamo ful siroko znanje (i gro beskorisnog) pa se da kombinirati. Oni nas kasnije prestignu kod specijalizacija. A i uvjeti su im bolji pa je i to plus. Ali sto se medicinske edukacije tice RH fakulteti su jako dobri. Naravno, onoliko koliko su i studenti dobri i da im se truditi.

Vi veri veniversum vivus vici
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice