Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

poruka: 43
|
čitano: 9.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Pozdrav ekipo,

 

trenutno aktivno razvijamo novu verziju aplikacije pa bi pozvali sve koji su zainteresirani da nam u nastavku ovog threada predlože nove feature koji im se čine zanimljivima. Bilo bi super kad bi mogli konstruktivno razraditi u detalje featurea, postoji mogućnost da autora prijedloga kontaktiramo i uključimo u razvoj proizvoda kad njegov feature dođe na red... {#}

 

 

(nije nikakva zamka, hoax, ili nešto drugo, jednostavno želimo uključiti community bliže projektu)

 

 

Svakako, bacite opet oko na http://assemblio.hr i razmislite malo o ovome... :)

 

We want you! We want you!

 

Toliko od nas za sada,

assemblio.hr

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Mislim da bi bilo korisno da ugradite mogućnost da korisnik odabere neku komponentu koju već ima, pa da mu assemblio zanemari tu pri odabiru ostalih (zapravo, ne da ju zanemari, nego da ostale složi u skladu s njom, ali je zanemari po pitanju cijene). Za recimo, procesor. rame i grafičku da stavite neki izbornik, pa da korisnik odabere nešto s njega što ima (ili odabere nešto najbliže od ponuđenog), dok bi npr. za hard disk i za napajanje možda bilo dovoljno samo da označi - ne trebam.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

Misliš da sagradi cilu konfiguraciju oko N komponenti koje već posjeduješ?

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

1. Dodati mogucnost da korisnik kod kreiranja konfiguracije moze odabrati "osnovne" stvari, npr: ocu amd/intel cpu, nvidia/ati grafulja, itd...

 

2. Napraviti da se slideri ne resetiraju ako korisnik nije unio cijenu, a stisnuo je na "Složi konfiguraciju" :)

 

Ideja da se slozi nesto oko postojecih komponenti je super, ali bi ja to pustio za v3 :) . Kolicina komponenti koju bi trebalo dodati u bazu je u tom slucaju OGROMNA, a neznam koliko bi to imalo smisla.

Osoba koja reusea komponente u vecini slucajeva zna sto i zasto to radi, tako da mislim da nebi bilo previse korisnika koji bi taj feature koristili. 

 

 

EDIT : malo urediti generirani PDF. 

 

1. Mozda da vrsta komponente bude boldana?

2. Dodati vidljiv link do web stranice

3. Prepraviti app da link do konfiguracije bude  assemblio.hr/pc/632677, a ne assemblio.hr/pc/l9kH3cu9 . Ovo rjesenje mi je prekomplicirano za pretipkavati.

 

Zasto 2 puta isti link na dnu pdfa? Jedan je u zagradi, drugi nije. 

 

To mi je zasad uletilo u oko :D

http://www.winblogs.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 17:31 (Alesandro).
16 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Fearless kaže...

Misliš da sagradi cilu konfiguraciju oko N komponenti koje već posjeduješ?

Yup. Ok, možda ne treba to napraviti za sve komponente, pošto je kolega objasnio da bi to bilo malo preopširno, ali bi recimo bilo dovoljno da se može odabrati da korisnik ne treba hard disk, ram(?) i napajanje, pošto su to komponente koje su najviše iskoristive (malo nespretno rečeno, ali ono, mogu živjeti u 2 ili više konfiguracija ako ih korisnik češće mijenja), barem po mome mišljenju.

9 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Poozz,mislim da bi za assemblio i njegove korisnike,dobro došao jedan link do odabranih komponenti,znači da taj link odvede korisnika na program Nabava.net ili neki sličan,pretpostavljam da znas za taj portal,znaci da korisnik za svaku komponentu može vidjeti u kojem je ducanu najjeftinije:)

PS.nadam se da je dobra ideja??{#}

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

Što se tiče Nabave.net, tu smo u dogovorima oko suradnje, gotovo 100% je da idemo s njima u novoj verziji :)

 

Što se tiče uređivanja AMD/Intel, i to isto ide... i to ne samo to, nego ide i edit konfiguracije nakon što ju Algoritam izbaci  :)

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
9 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

A jeste li razmišljali o mobilnoj aplikaciji?

 

Recimo,kada korisnik dođe na assemblio,čovjek se možda ne razumije puno u informatiku,pa bi recimo na negdje na vrhu stranice moglo pisati "Odredi moju lokaciju",kada bi korisnik isao na tu mogućnost,da mu se recimo otvori google maps ili neka karta,koja određuje njegovu lokaciju i prikazuje mu kakav tip informatičke trgovine hoće,recimo da desno uz kartu stoje mogućnosti npr."Najbliža trgovina","Najbolja trgovina","Najjeftinija trgovina",i da uz pomoć alata google mapsa ili neke druge karte odredi potrebnu kilometražu do te trgovine,..ubiti one korisne alate koji se koriste u google mapsu.{#}

 

Nadam se da je ideja dobra{#}

 

 

 

Ovo drugo može i ne mora biti vezano uz mobilnu aplikaciju,to ovisi o vama{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Ferrarista kaže...

A jeste li razmišljali o mobilnoj aplikaciji?

 

Recimo,kada korisnik dođe na assemblio,čovjek se možda ne razumije puno u informatiku,pa bi recimo na negdje na vrhu stranice moglo pisati "Odredi moju lokaciju",kada bi korisnik isao na tu mogućnost,da mu se recimo otvori google maps ili neka karta,koja određuje njegovu lokaciju i prikazuje mu kakav tip informatičke trgovine hoće,recimo da desno uz kartu stoje mogućnosti npr."Najbliža trgovina","Najbolja trgovina","Najjeftinija trgovina",i da uz pomoć alata google mapsa ili neke druge karte odredi potrebnu kilometražu do te trgovine,..ubiti one korisne alate koji se koriste u google mapsu.{#}

 

Nadam se da je ideja dobra{#}

 

 

 

Ovo drugo može i ne mora biti vezano uz mobilnu aplikaciju,to ovisi o vama{#}

 

Nekako nam se činilo da je mobilna aplikacija prevelik zahvat ako imamo dobar mobilni web, tako da smo radije planirali slične funkcionalnosti ubaciti u mobilni i desktop web, pa napraviti responsive dobar. Ali nije loša ideja, dapače, nekakvo filtriranje trgovina po lokaciji je skroz ok za neku dalju fazu {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

Cool :)

 

Fearless, imas me na fejsu pa slobodno pisi ako imas jos kojih pitanja ili trebas neki savjet sto se tice serversidea :)

http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Alesandro kaže...

Cool :)

 

Fearless, imas me na fejsu pa slobodno pisi ako imas jos kojih pitanja ili trebas neki savjet sto se tice serversidea :)

 

Don't mind me asking, koje ti je ime na fejsu? :confusion: {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

isto kao i ovaj nick :D tvoj hoster btw :D

 

Prezime pocinje sa "S" :D

http://www.winblogs.net
13 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Kad zatrazim konfiguraciju volio bih vidjeti više ponuda konfiguracija. Tj da odaberem raspon cijene od npr 5000 do 6000kn pa da mi onda izbaci npr 3 konfiguracije, jedna za 5000 slabija graficka ali ima ssd, jedna jaci cpu al slabija graficka blabla za 5500 i treca sa jacom grafickom ali bez ssd za 6000kn, te da na temelju toga mogu jos sam odlucit na kojoj komponenti ustedit ili potrositi vise novaca.

 

Uglavnom da ne mozgam previse evo linka na stranicu koja mi se dosad najvise svidjela kad je riječ o sklapanju nove konfiguracije.

http://www.logicalincrements.com/#gpuInfoToggle

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

Hvala,znači mogu očekivati da moja ideja(feature),može ugledati danje svijetlo{#}?

11 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Hola ekipo :)

 

Opet letimicnim pregledom mi pada u oci opcija za radnu stanicu. Mislim da je to tip racunala koje nece trebati nekom laiku i vjerojatno ce ga osoba znati sama odabrati po komponentama. Ono sto sve vise spada u standardnu tipsku konfu je htpc/xbmc masinica.

Predlozio bih radje maknuti radnu stanicu i ububati multimedia/htpc racunalo koje bi se baziralo na mini-itx platformi. Ako vec idete raditi s nabava.net, zagnjavite ih da u svoju bazu dodaju parametre komponenti kao npr pod napajanja da su dostupna 2 pci 6+2 prikljucka i na grafama da zahtjeva 2x 6 pcie power prikljucka. To ce njima olaksati prodaju a vama posao pretrage i ponude raznoraznih parametara.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Bastardo kaže...
Opet letimicnim pregledom mi pada u oci opcija za radnu stanicu. Mislim da je to tip racunala koje nece trebati nekom laiku i vjerojatno ce ga osoba znati sama odabrati po komponentama. Ono sto sve vise spada u standardnu tipsku konfu je htpc/xbmc masinica.

Predlozio bih radje maknuti radnu stanicu i ububati multimedia/htpc racunalo koje bi se baziralo na mini-itx platformi. Ako vec idete raditi s nabava.net, zagnjavite ih da u svoju bazu dodaju parametre komponenti kao npr pod napajanja da su dostupna 2 pci 6+2 prikljucka i na grafama da zahtjeva 2x 6 pcie power prikljucka. To ce njima olaksati prodaju a vama posao pretrage i ponude raznoraznih parametara.

Yes! I za ploče bi jako lijepo bilo imati popis featurea, te da featurei mogu biti i kriteriji pri selekciji. Npr. nekome treba DVI s analognim izlazom ili VGA; ili DVI s dual link izlazom za Nvidia 3D; ili USB 3.0; ili 10 komada USB 2.0 za pospajati periferije...

 

13 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Turoriali? {#}

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 14:17 (Marko :D).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Bastardo kaže...

Hola ekipo :)

 

Opet letimicnim pregledom mi pada u oci opcija za radnu stanicu. Mislim da je to tip racunala koje nece trebati nekom laiku i vjerojatno ce ga osoba znati sama odabrati po komponentama. Ono sto sve vise spada u standardnu tipsku konfu je htpc/xbmc masinica.

Predlozio bih radje maknuti radnu stanicu i ububati multimedia/htpc racunalo koje bi se baziralo na mini-itx platformi. Ako vec idete raditi s nabava.net, zagnjavite ih da u svoju bazu dodaju parametre komponenti kao npr pod napajanja da su dostupna 2 pci 6+2 prikljucka i na grafama da zahtjeva 2x 6 pcie power prikljucka. To ce njima olaksati prodaju a vama posao pretrage i ponude raznoraznih parametara.

 

U pravu si, vjerojatno ćemo zarotirati malo te ponuđene konfiguracije, obzirom da radna stanica ima stvarno malo korisnika...

 

DigiMagic kaže...
Bastardo kaže...
Opet letimicnim pregledom mi pada u oci opcija za radnu stanicu. Mislim da je to tip racunala koje nece trebati nekom laiku i vjerojatno ce ga osoba znati sama odabrati po komponentama. Ono sto sve vise spada u standardnu tipsku konfu je htpc/xbmc masinica.

Predlozio bih radje maknuti radnu stanicu i ububati multimedia/htpc racunalo koje bi se baziralo na mini-itx platformi. Ako vec idete raditi s nabava.net, zagnjavite ih da u svoju bazu dodaju parametre komponenti kao npr pod napajanja da su dostupna 2 pci 6+2 prikljucka i na grafama da zahtjeva 2x 6 pcie power prikljucka. To ce njima olaksati prodaju a vama posao pretrage i ponude raznoraznih parametara.

Yes! I za ploče bi jako lijepo bilo imati popis featurea, te da featurei mogu biti i kriteriji pri selekciji. Npr. nekome treba DVI s analognim izlazom ili VGA; ili DVI s dual link izlazom za Nvidia 3D; ili USB 3.0; ili 10 komada USB 2.0 za pospajati periferije...

 

 

Što se tiče sučelja, gradimo cijeli model koji će to podržati, tako da bi i takve stvari trebale ući u novi release. Znači ono, komponenta X pruža 2Y, 4Z i 5U sučelja {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
9 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Možete recimo pod sekcijom za igre,kada stranica izbaci konfiguraciju desno od nje bi mogle pisati recimo,kakve igre može podržati,benchmark testove,da se ljudi uvjere da je to najbolja konfiguracija za te novce,da je slagano najbolje sto se može za te novce,možda na kakvim bi settingsima konfiguracija vrtila tu igru{#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Sutra stižu prve sličice nove stranice konfiguracije {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Verzija visoke razlučivosti: 
http://i.imgur.com/2ddDpmW.jpg

Prva skica stranice konfiguracije koja dolazi u novoj verziji Assemblio sustava! 

{#}

Na što obratiti pažnju:

1. Složene konfiguracije će u novoj verziji biti potpuno editabilne, uz podršku za verzioniranje izmjena konfiguracije

2. Poslušali smo brojne prijedlog o suradnji s Nabava.net portalom i to smo ostvarili. U novoj verziji očekuju vas realtime cijene komponenti i kompletno složenih konfiguracija.

3. Assemblio konfiguracije biti će moguće i kupiti.

4. Sve konfiguracije imaju svoj "skor", ali i mali grafikon koji opisuje koliko su snažne u određenom aspektu rada računala.

5. Naravno, sve promjene koje editiranje konfiguracije prouzroči vidljivi su i na grafu, i na "skoru", ali i na cijeni konfiguracije!

Svi podaci na slici su dummy podaci, da nas ne hvatate za detalje {#}

Toliko od nas za sada, uskoro više detalja o novoj verziji! {#}

Testirajte trenutnu i javite nam se s prijedlozima, mi slušamo: http://assemblio.hr/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 10:21 (athlon64).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Nova stranica izgleda odlično. Samo naprijed.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
 
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Nova stranica je fenomenalna{#}{#},svaka čast!samo naprijed!

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!
Prijedlog-potpuno promijenite koncept slidera -Što pod tim mislim? Npr.slider za snagu procesora-omogućite korisniku skalu od 1-10 pa tako npr. korisnik koji procesor koristi samo za obradu teksta stavi slider na 1 ,a ako obrađuje videa pod 10 za procesor pa tako korisnik može finije podesiti za što mu procesor treba.Dalje za grafičku karticu isto tako da može korisnik staviti 1 za igranje soliter na pc ,a 10 za najnovije igre. Svaki slider bi imao 3-4 segmenta koji bi označavao za što će se koristi određeni dio pci koliko snažan taj dio mora biti za tu svrhu . A onda vi iz tih podatak možete negdje u programu nevidljivo za korisnika izračunati prioritete korisnika umjesto sadašnjih slidera.Mislim da bi to bilo puno korisnije od sadašnjih slider-a.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Radoznali kaže...
Prijedlog-potpuno promijenite koncept slidera -Što pod tim mislim? Npr.slider za snagu procesora-omogućite korisniku skalu od 1-10 pa tako npr. korisnik koji procesor koristi samo za obradu teksta stavi slider na 1 ,a ako obrađuje videa pod 10 za procesor pa tako korisnik može finije podesiti za što mu procesor treba.Dalje za grafičku karticu isto tako da može korisnik staviti 1 za igranje soliter na pc ,a 10 za najnovije igre. Svaki slider bi imao 3-4 segmenta koji bi označavao za što će se koristi određeni dio pci koliko snažan taj dio mora biti za tu svrhu . A onda vi iz tih podatak možete negdje u programu nevidljivo za korisnika izračunati prioritete korisnika umjesto sadašnjih slidera.Mislim da bi to bilo puno korisnije od sadašnjih slider-a.

 

Nisam siguran da sam te dobro razumio... korisnik odabire aplikacije koje koristi ili su samo oznake na skali drugačije?

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Assemblio.hr v2 - community features&ideas wanted!

Neznam planirate li, no mozete napraviti i nekakav community na Assembliu za raspravu o konfiguracijama, preporuceno - nesto tipa korisnickih profila gdje ljudi mogu sloziti nekakve super kombinacije. Uz tu community feature opciju ljudi bi mogli napraviti i tutoriale (blog posts) pa da se sve ima na jednom mjestu.

 

Isto tako mozete dodati i tjedne/mjesecne statistike u kojima se prikazuju 'Hot' dijelovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Fearless kaže...
Radoznali kaže...
Prijedlog-potpuno promijenite koncept slidera -Što pod tim mislim? Npr.slider za snagu procesora-omogućite korisniku skalu od 1-10 pa tako npr. korisnik koji procesor koristi samo za obradu teksta stavi slider na 1 ,a ako obrađuje videa pod 10 za procesor pa tako korisnik može finije podesiti za što mu procesor treba.Dalje za grafičku karticu isto tako da može korisnik staviti 1 za igranje soliter na pc ,a 10 za najnovije igre. Svaki slider bi imao 3-4 segmenta koji bi označavao za što će se koristi određeni dio pci koliko snažan taj dio mora biti za tu svrhu . A onda vi iz tih podatak možete negdje u programu nevidljivo za korisnika izračunati prioritete korisnika umjesto sadašnjih slidera.Mislim da bi to bilo puno korisnije od sadašnjih slider-a.

 

Nisam siguran da sam te dobro razumio... korisnik odabire aplikacije koje koristi ili su samo oznake na skali drugačije?

i skala i oznake su malo drugačije-odabiranje jedne skale ne umanjuje drugu skalu,a vrijednosti na skali biram po tome za što ti taj dio pc koristi-npr sad ako izaberem igranje automatski mi sav prioritet ide u grafičku,a što ako ja želi nešto raditi gdje mi je značajan procesor,ili memorija ili pohrana .Time bi dobili finije podešavanje i bolje za korisnika jer tko od nas znade odbarati kako ste vi to zamislili -npr . 30  prioritet procesor,30 grafička,15 memorija,...  .Što mi kao korisniku znači 30 prioritet u odnosu na 25 ili 35 prioritet?ILi npr. slučajno sam izabrao 3000 kn za konfiguraciju za igranje i dobio konfigiguraciju sa  integriranom grafičkom karticom-da li sigurno znate da svaki vaš korisnik zna da sa takvom konfiguracijom vjerojatno neće moći igrati najnovije igre,ali sam malom promjenom u skalama možda bi mogli saznati da on želi igrati najnovije igre i dati mu odgovor da za toliko novaca ne može složiti konfiguraciju sa kojom će moći igrati najnovije igre?

15 godina
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan

@Radoznali - to podrazumijeva da korisnik zna za neku aktivnost na računalu koje komponente doprinose performansama, a to je jako opasan smjer wishfull thinkinga kojim nismo htjeli kročiti {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Fearless kaže...

@Radoznali - to podrazumijeva da korisnik zna za neku aktivnost na računalu koje komponente doprinose performansama, a to je jako opasan smjer wishfull thinkinga kojim nismo htjeli kročiti {#}

Oprosti,ali ako korisnik to ne zna  čemu onda uopće trake na vašem web site-u za određivanje prioriteta.Kako bi znao  nečemu dati prioritet i znao točno koliko mu prioritet trebam dati ako ne znam zbog čega mu dajem prioritet i za koje radnje je taj dio pc važan ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio.hr v2 - community features&ideas wan
Radoznali kaže...
Fearless kaže...

@Radoznali - to podrazumijeva da korisnik zna za neku aktivnost na računalu koje komponente doprinose performansama, a to je jako opasan smjer wishfull thinkinga kojim nismo htjeli kročiti {#}

Oprosti,ali ako korisnik to ne zna  čemu onda uopće trake na vašem web site-u za određivanje prioriteta.Kako bi znao  nečemu dati prioritet i znao točno koliko mu prioritet trebam dati ako ne znam zbog čega mu dajem prioritet i za koje radnje je taj dio pc važan ?

"Trake" su tu samo za napredniju ekipu. Nitko ne tjera korisnika da ih podesava {#}. Kliknes na tip konfiguracije kakav zelis i sve sa samo iskonfigurira. Dapace assemblio je i zamišljen tako da ga apsolutno bilo kakav neznalica moze koristiti bez poteskoca. 2 klika i konfa je spremna. Jedan klik bi predstavljao unos cijene, drugi klik odabir tipa konfiguracije. Slideri, dodatni checkboxevi i sve ostale opcije su zamisljene za ljude kao sto su forumasi hardverski entuzijasti i svi s malo više znanja. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 21:44 (athlon64).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice