HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala zaključana tema

poruka: 288
|
čitano: 37.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ma i ja ću biti tamo, tek toliko da vidim možda nekog sa foruma {#}

 

I da, možda se i prijavim, pa možda bude kakva nagrada i za zadnjega{#}

 

 

ps: @ ana, dns sam čekao 20min na vašem chatu i nitko mi se nije javio da mi odgovori na pitanje o jednom hladnjaku za procesor, i onda sam bezuspiješno pokušao još jednom, ali opet nije išlo.

Nadam se da me niste počeli ignorirati zbog toga što vas često "zovem" {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Molio bih vas da se držite teme!

 

Za sve druge upite ili probleme koji nemaju veze s natjecanjem - koristite neke druge teme.

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
thedream kaže...

Dosta ti je jedan pošteni križni šrafciger i šišaj..kakva filozofija, nek ti daju šta trebaš zavidati i amen. Nećeš 24pin uštekavati u MBO pola sata..{#} Jedino bi bilo EPIC kad bi Donu uvaljali Čifteka sa zaključanom bočnom ladicom {#}{#}{#}

Bas u mom Asrock alatu se nalazi kljuc

za Chiefteca. :D

 

Odlucio sam da dodjem sa popericom,

sa pop nitnama sam najbrze gotov.

 

A da je lijepo za vidjeti - je.

 

Ocekujem win-win situaciju.

 

Jos nisam dobio mail sa odgovorom,

vjerovatno cu dobiti postom VIP

ulaznicu za polufinale...

 

Nebi bilo uredu da otkrivam sve tajne

prije polufinala.

 

PS - Ako me ipak ne pozovu na turnir,

to bi bio znak da zele namjestiti pobjedu

svom covjeku iz HG-a.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
win32 kaže...
Mislim da ce DK i ekipa imati malo konkurenciju jer mislim da dolazim i JA ;) pa da vidimo "tko ce prije" :)

Dolazim samo ako se precizno definiraju neke stvari kao npr ovo:

- dali ce svaki sudionik dobiti aposlutno isti broj sarafa koji ce morati biti stavljeni na sva odgovarajuca mjesta sto znaci na sva mjesta na MBO, PSU, GPU....
- dali se spajaju sve zice od front panela na MBO (jako vazna stvar koja ti moze uzeti malo vremena i neka se obavezno definira!)
- dali se nakon instaliranja OS-a trebaju instalirat vec dobiveni driveri
- alat svi imaju 100% isti i odgovarajuci (ne zelim se patit sa nekim losim alatom, a nije ni ok da svatko nosi svoj alat....makar imam vrhunski alat za slaganje, ali opet nije ok!)

Kada i ako se ovo definira, prijavljujem se na natjecanje...a onda oni koji misle samo tako odnijeti neku nagradu mogu malo smirit strasti i dozivljaj! ;))))

Ajmo gdice Ana, jasna i detaljna pravila na sunce da se mozemo pocet prijavljivat!
Hehehe....ako se dobije unaprijed popis hardveraja kojega cemp slagat budem dosao i sklopio ga zavezanim ocima! :)

HAHA! No offence, ali, nisi ni do koljena Donu. {#}

Don radi u svim uvjetima, ne zahtjeva nekakve gluposti. {#}

 

14 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Samo neka oni definiraju TOCNA pravila koja sam naveo i prijavljujem se i odnosim usput prvu nagradu....tek da je ne osvoji DK. {#}

 

Ako bude sve ok, vidimo se bar mi BUG-ovci tamo pa mozemo i neku rundu okrenit....ne pijem alkohol, ali sam zato uvijek za kavu! {#}

 

Edit:

 

O tome da nisam "ni do koljena DK" bi se dalo jos dosta pricati i ne bih se sa time bas slozio...a o ovo za neke uvjete tj. alat je stvar pravila koja se moraju definirat! Sto se mene tice sarafe ne trebamo ni koristit, ali neka se onda tako kaze!

Doci cu samo sa izolirkom i to je to....kanta ce radit i biti ce gore OS, a necu zasarafit ni jedan saraf! {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 19:56 (win32).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
win32 kaže...

Samo neka oni definiraju TOCNA pravila koja sam naveo i prijavljujem se i odnosim usput prvu nagradu....tek da je ne osvoji DK. {#}

 

Ako bude sve ok, vidimo se bar mi BUG-ovci tamo pa mozemo i neku rundu okrenit....ne pijem alkohol, ali sam zato uvijek za kavu! {#}

I ja bi došao da sam tih dana u ZG, ali nažalost nikako ne mogu uklopit, ALI...na ovo boldano sam omogu reć...ne pijem kavu, ali sam zato uvijek za alkohol {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Prije turnira idem do Vexxxa u vinski
podrum da se zagrijem, ALI za svaki
slucaj nosim cuturicu rakije.
(To je za mene "carobni napitak", kao
onaj sto pije Axterix)

Takodjer dolazim sa prijateljima sa
60 traktora. Ako ne pobijedim u
kategoriji "Sexyest PC Geek", blokiramo
Zagreb i HG, te pocinjemo strajk opijanjem,
te odbijamo vodu.

Ovo nije prijetnja, ovo je upozorenje.
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Vec vidim da ce biti nereda! {#}

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
miki1981 kaže...

I ja bi došao da sam tih dana u ZG, ali nažalost nikako ne mogu uklopit, ALI...na ovo boldano sam omogu reć...ne pijem kavu, ali sam zato uvijek za alkohol {#}

Hehehe...ni sam ni sam gledao koji je datum u igri! {#}

 

Nadam se da cu doci....bilo bi fora malo se druzit, a i neku nagradicu usput pokupit nebi bilo lose (makar cekam spisak nagrada da nebi bilo ono, prvo mjesto 2 GB USB {#})

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
protjeran
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun

Dok ste vi eto čavrljali, ja sam eto na Austrijskom smetlištu uspješno sklepao jedan PC.

 

Duron 850Mhz, 448MB SDR100MHZ RAM, EPoX KT133 ploča, Trident VGA kartica.

 

I digao sam si Win XP, fakyeah!

 

Ps - Naravno da mi win32 nije ni do koljena... Em mi ne može parirati po kilaži,

em je još uvjek 32 bitni (čeka se win64).

 

EDIT: Zaboravio valadilaciju:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1837904

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 20:30 (Don Kihoty).
15 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Javi se kad vidis Ati Rage Pro... :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Je li potrebno biti punoljetan ili ne?

Unaprijed hvala.

EDIT: da znam dal da nosim lažnu osobnu ili pravu!?

[IMG]http://i54.tinypic.com/23m4qr4.png[/IMG]
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 22:21 (Fixcar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Hebote Trident {#} zvuči ko kaladont, jel to sposobno 24bita odnosno 32 uopće na desktopu prikazati {#}

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Ana.Matic kaže...
3. Mislili smo Windowse instalirati preko CD-a, ali mi je kolega rekao da je bolje preko USB-a jer je brže (cca 20 min).

Danas ili sutra tokom dana šaljem popis komponenata i koji će biti Windowsi.

Uopće ne razumijem otkud Windowsi u ovoj priči?

 

Ako je natjecanje u slaganju računala (a ne instalaciji OS-a), lako se složi neka GNU/Linux bazirana live CD distribucija s osiguranim driverima za hardver koji se slaže. Natjecatelji samo trebaju složiti komp i bootati live CD. Ili još bolje USB stick, pa ga onda još svaki sudionik može i zadržati, kao neka simpa gesta (a može ga se i brandirati, sudionici bi se sigurno rado hvalili takvim poklončićem).

 

Izbor Windowsa kužim jedino ako je u igri sponzorstvo MS-a. Mislim, može se ovo gore srediti i s ghost imagem Windowsa. Zapravo mi je sve skupa s Windowsima skroz čudna opcija - što je s licencama? Ako poklanjate hardove pobjednicima još nekako, ali mi cijela priča nikako ne drži vodu. Pretpostavljam da nećete taj hardver dalje prodavati, to bi bio ogroman gaf. Osim eventualno uz neki dobar popust.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2011 0:06 (Veliki Brat).
15 godina
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Don Kihoty kaže...

Dok ste vi eto čavrljali, ja sam eto na Austrijskom smetlištu uspješno sklepao jedan PC.

 

Duron 850Mhz, 448MB SDR100MHZ RAM, EPoX KT133 ploča, Trident VGA kartica.

 

I digao sam si Win XP, fakyeah!

 

Ps - Naravno da mi win32 nije ni do koljena... Em mi ne može parirati po kilaži,

em je još uvjek 32 bitni (čeka se win64).

 

EDIT: Zaboravio valadilaciju:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1837904

Jel bi na to mogla moja 3Dfx Voodoo3 2000?

Living in a world of dreams...
15 godina
odjavljen
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ja sam već dobio nagradu za najurednije složenu konfu-samo idem tamo da je podignem. Ja i Don smo u finalu,ostali jedite mrvice koje ostanu iza nas.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ta vijest je dakle objavljanjena 20.05 i dan na koji se kakti održava natjecanje je već 12.06. Po meni je zamjerka u tome da bi ta razlika trebala biti minimalno mjesec dana, uz to još nisu ni definirana pravila što se ovdje kolege također tuže i itd, tek kad se to sve razjasni i pravila budu 100% definirana što i kako se smije i što će se slagat i koje će biti nagrade, onda se kaže tog i toga dana bude natjecanje i amen, ovak je to po meni to sve uzbrdo nizbrdo

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun

Pozdrav,

 

Ne moraš biti punoljetan : ) Svi se mogu prijaviti koji imaju iznad 16 godina.

Ana Matić
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
The Man kaže...
Jel dozvoljeno unesti gajbu/bacvu piva i lezaljku da kasnije odspavam malo? Ipak natjecanje traje skoro cijeli dan...

Bit će pive u HGspotu : )

Ana Matić
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun

Pozdrav,

 

Samo da provjerim s kolegama pa ću javiti odgovore. Kada smo imali testno slaganje spojili smo sve žice tako da je komp radio. Windowsi će se instalirati preko USB-a.

Sliku alata šaljem kada ga dobijemo (nadam se u ponedjeljak).

 

 

Ana Matić
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Ana.Matic kaže...

Pozdrav,

 

Ne moraš biti punoljetan : ) Svi se mogu prijaviti koji imaju iznad 16 godina.

Ana.Matic kaže...
The Man kaže...
Jel dozvoljeno unesti gajbu/bacvu piva i lezaljku da kasnije odspavam malo? Ipak natjecanje traje skoro cijeli dan...

Bit će pive u HGspotu : )

Ali nema pive za one mlađe od 18...{#}

16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Sjećam se davno dok sam radio u Vemilu prije 10ak godina, cijelu konfu od 0 s svim šarafima koji se moraju staviti do složene konfe

ali bez cable managementa (jer u ono vrijeme taj pojam nije postojao). Trebalo mi je 12 minuta. (uračunajući i vađenje hardvera iz

original ambalaže)

 

Što se tiče pravila trebaju biti jasna i definirana: ako matična ploča ima otvore za 7 šarafa, svih 7 mora biti stavljeno.

Isto vrijedi 4 kom za HDD, 4kom za optiku. Čitam tu nebuloze da će stavljati 1 šaraf na matičnu kakve su to gluposti?

Neka se ekipa u bori za najbrže složenu konfu, a onda nek se ista ta bori i za najurednije složeno računalo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2011 8:54 (Ziga).
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ok tko se onda tu sa foruma sve prijavio?

 

[IMG]http://i54.tinypic.com/23m4qr4.png[/IMG]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala
Ne jedan šaraf na matičnu, dva bi bila dosta! :)
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

zasto imam osjecaj da je ovo natjecanje gdje ni ljudi koji ga organiziraju nemaju pojma o cemu se tu radi....

svejedno cu doc da vas gledam :D

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Konstruktivno pitanje;

 

Vidite da je dosta ljudi reklo da bi došlo gledati ovaj događaj, ali da im je Zagreb jednostavno predaleko.

Jeste možda razmišljali da to snimate pa pomoću nekog "livestream-a" to ponudite i onima koji nemogu doći, da to bar vide.

Nije to tako kompleksan zadatak, pa ja i još 2 forumaša smo prenosili utrku Formule 1 preko live strema, i bilo je čisto solidno.

Ništa specijalno, samo nek se snima natjecanje da se vidi dali tko "lovi u mutnom" {#}, i da mogu gledati i ovi koji nisu u blizini Zagreba.

To vam nije teško napraviti (nemora biti super hd kvaliteta, ali nek ljudi bar vide šta se tamo radi), a ako baš mislite da je to toliki tehnički problem, mogu vam ja to složiti, nije to nikava problem, već sam to radio.

 

Evo i male anketice;

 

Dali je livestream događaja dobra ideja?

66 Da
2 Ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
rooswelt1991 kaže...

Konstruktivno pitanje;

 

Vidite da je dosta ljudi reklo da bi došlo gledati ovaj događaj, ali da im je Zagreb jednostavno predaleko.

Jeste možda razmišljali da to snimate pa pomoću nekog "livestream-a" to ponudite i onima koji nemogu doći, da to bar vide.

Nije to tako kompleksan zadatak, pa ja i još 2 forumaša smo prenosili utrku Formule 1 preko live strema, i bilo je čisto solidno.

Ništa specijalno, samo nek se snima natjecanje da se vidi dali tko "lovi u mutnom" {#}, i da mogu gledati i ovi koji nisu u blizini Zagreba.

To vam nije teško napraviti (nemora biti super hd kvaliteta, ali nek ljudi bar vide šta se tamo radi), a ako baš mislite da je to toliki tehnički problem, mogu vam ja to složiti, nije to nikava problem, već sam to radio.

 

Evo i male anketice;

 

Dali je livestream događaja dobra ideja?

Da bilo bi ok da se napravi live stream ko na ASuS Overclockeru. Jest da je tada stream malo kasnio za nekih 25-30 sekundi ali se sve moglo gledati.

[IMG]http://i54.tinypic.com/23m4qr4.png[/IMG]
15 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Lol, pa naš stream formule je kasnio 2-3 sec...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Ana.Matic kaže...
The Man kaže...
Jel dozvoljeno unesti gajbu/bacvu piva i lezaljku da kasnije odspavam malo? Ipak natjecanje traje skoro cijeli dan...

Bit će pive u HGspotu : )

Velebitske?

If creativity is a field, copyright is the fence.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
rooswelt1991 kaže...

Lol, pa naš stream formule je kasnio 2-3 sec...

mislim da brkas stream gotovog proizvoda, i izradu tog proizvoda pa onda da ga netko streama...

tu ti treba barem 4 kamere, jer je sa manje vec dosadno i bez dinamike, trebaju ti barem 3 tehnicara+4 kamermana koje netko treba i platit, treba ti oprema ako nemas svoju (mozes iznajmit) ali i to je novac....

dakle, stream da bi se zadovoljilo 20 ljudi koji ce to gledat? neisplativo...

potpis :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice