PC za gledanje filmova na tv-u

poruka: 10
|
čitano: 4.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PC za gledanje filmova na tv-u

Poz,

 

sastavljam si Pc od starih komponenti koji bi bio isključivo za gledanje filmova i Youtube-a na Tv-u.

 

Imam:

CPU - Intel core2 quad cpu q8200 2,33Ghz

MBO -Gigabyte GA-EP45-DS3

RAM - 4gb

120 gb ssd

 

Trebam neku tihu grafu koja može terat 1080p video pa sam vidio ovu grafičku u Linksu i sad me zaima dali je dovoljno jaka za tu zadaću ili trebam nešto jače?

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
kovaos kaže...

Radit će ti to na ovoj kartici, ali ja osobno ispod Radeona R7 250 GDDR5 1 GB MSI, Sapphire, ASUS, Gigabyte ne bih išao.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
offline
PC za gledanje filmova na tv-u

Preporučam da prodaš sve osim SSDa, kupiš ASROCK Q1900M ploču sa procesorom, 4 GB RAM za nju je oko 120 kuna, miniitx kučište sa njuškala uzmeš, gore instaliraš KODIBuntu, i imaš mali HTPC za gledanje čega god, a ima HW ubrzano dekodiranje H264 i H265 video codeca.
To osobno imam doma, u stroju je dodatni HD za fajlove, SSD za boot, i torrent klijent za download. Stvar je nečujna obzirom da CPU ima pasivno hlađenje, troši oko 30W :).

Ploča je pod garancijom, za razliku od tvoje stare ploče.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2016 20:09 (Father_Dougal).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
kovaos kaže...

Poz,

 

sastavljam si Pc od starih komponenti koji bi bio isključivo za gledanje filmova i Youtube-a na Tv-u.

 

Imam:

CPU - Intel core2 quad cpu q8200 2,33Ghz

MBO -Gigabyte GA-EP45-DS3

RAM - 4gb

120 gb ssd

 

Trebam neku tihu grafu koja može terat 1080p video pa sam vidio ovu grafičku u Linksu i sad me zaima dali je dovoljno jaka za tu zadaću ili trebam nešto jače?

Ipak preskoči tu grafu, pa izaberi ovaj dolnji model to je bolji a bogami i jeftiniji.Da bi grafa mogla na sebe preuzet posao gledanja 1080p videa, treba ti moderan video player koji automatski po defoltu nudi DXVA opciju.Ako gledaš samo 1080p video, onda nema problema ovakva grafa taj posao odradi bez ikakvih problema.

 

http://www.nabava.net/graficke-kartice__150/xfx-graficka-kartica-ati-radeon-hd5450-crossfire-1gb-ddr3__1835821

 

https://mpc-hc.org/

Father_Dougal kaže...

Preporučam da prodaš sve osim SSDa, kupiš ASROCK Q1900M ploču sa procesorom, 4 GB RAM za nju je oko 120 kuna, miniitx kučište sa njuškala uzmeš, gore instaliraš KODIBuntu, i imaš mali HTPC za gledanje čega god,a ima HW ubrzano dekodiranje H264 i H265 video codeca.
To osobno imam doma, u stroju je dodatni HD za fajlove, SSD za boot, i torrent klijent za download. Stvar je nečujna obzirom da CPU ima pasivno hlađenje, troši oko 30W :).

Ploča je pod garancijom, za razliku od tvoje stare ploče.

Ako je samo u pitanju gledanje filmova i surfanje,dakle klasičan HTPC onda ti treba samo moderan i prilično jak ARM Powered media player.Njegova potrošnja je smješno niska, i da on bez ikakvog znojenja vrti bilo koji video pa čak i 4K H265 video tehnikalije.

 

 

http://www.racunalo.com/nexbox-a95x-android-tv-box-recenzija-vrlo-mocni-malisan-male-cijene/

 

Kaj se tiče te Asrock matične i procesora, pa to je Celeron J1900 Quad Core BayTrail Intel CPU.Taj čokljavi CPU starac nema apsolutno nikakvo hardversko ubrzavanje H265 videa.

 

Forumaš vjerojatno niti neče gledat H265 video, ali eto to su činjenica taj Intel CPU i H265 video, to je onako kao Inter Zaprešič i Liga prvaka.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
rambox kaže...

 

Kaj se tiče te Asrock matične i procesora, pa to je Celeron J1900 Quad Core BayTrail Intel CPU.Taj čokljavi CPU starac nema apsolutno nikakvo hardversko ubrzavanje H265 videa.

 

Forumaš vjerojatno niti neče gledat H265 video, ali eto to su činjenica taj Intel CPU i H265 video, to je onako kao Inter Zaprešič i Liga prvaka.

 

Bez obzira na generaciju, njegov GPU ima podršku za parcijalno HW dekodiranje H265, i to funkcionira. Osobno imam tako složen mali media player, koji je uz to i download box i NAS, sa J1900 i bez problema reproducira 1080p 10 bit HEVC materijal. CPU je na oko 70% kod takvog materijala.

Inače, čemu trošiti 300+W struje na računalo za gledanje filmova? 

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
12 godina
offline
PC za gledanje filmova na tv-u

Čovjek hoće složiti računalo od onoga što ima a vi mu preporučate slaganje novog HTPC-a i kupovinu mediaplayera???

Kome se da zajebavati s prodajom starih komponenti? 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
BlueMax kaže...

Čovjek hoće složiti računalo od onoga što ima a vi mu preporučate slaganje novog HTPC-a i kupovinu mediaplayera???

Kome se da zajebavati s prodajom starih komponenti? 

Pa neka složi. Ja smatram da mu to nije dobra opcija zbog potrošnje struje, grijanja i glomaznosti, plus mora investirati u dodatnu grafičku.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
Father_Dougal kaže...

 

Bez obzira na generaciju, njegov GPU ima podršku za parcijalno HW dekodiranje H265, i to funkcionira. Osobno imam tako složen mali media player, koji je uz to i download box i NAS, sa J1900 i bez problema reproducira 1080p 10 bit HEVC materijal. CPU je na oko 70% kod takvog materijala.

Inače, čemu trošiti 300+W struje na računalo za gledanje filmova? 

Ma parcijalno je onako kao ništa, fučkaš to gle može i Inter Zaprešič igrat u ligi prvaka ali to je teški žbrkljuž na kubik.

 

Ja znam da ti to znaš, ali dosta forumaša vjerojatno ne zna pa nije loše napomenut i poštambiljat s dokazima.Dakle CPU ima ili nema sposoban GPU/potpunu hardversku podršku za playback nekog video formata.U praksi to ide ovako, GPU vrti određeni video a procesor(jednojezgreni ili deset jezgri ista priča) realno nema apsolutno nikakvog posla.

 

Eto dole video primjera(izabrati 1080p), inače video bitrate u tom Playeru ne pokazuje točan bitrate pa šara brojka gore dole.Taj video ima bitrate od 11mbps, a dalje je sve jasno samo treba pratit proces SplashPlayerPro.exe.Kao što se vidi jel, video vrti samo GPU a spomenuti Player proces realno uopče ne koristi CPU za prikazivanje videa.SplashPlayer je idealan za ovakvu demonstraciju, i to zato jer fino i pregledno u dolnjem lijevom kutu svjetli plava oznaka GPU=grafa vrti video.Kaj se tiče ova moje grafe, to je grafulja iz 2008 godine koja ima okvirno prvu generaciju novih AMD UVD video procesora.H264 video do 1080p rezolucije/30fps-a vrti bez frke i znoja.Sve preko toga nema nikakve šanse, a ovaj novi H265/HEVC za ovu grafu je kao da recimo Davor Šuker sjedne za tokarski stroj.

 

https://drive.google.com/file/d/0BzFrxTwtpH4FQ20waTd5VEZ6Unc/view?usp=sharing

 

Kaj se tiče onog spomenutog Android Media Player-a, kao što moja grafa vrti H264/1080p/30fps video, na isti način taj Arm SoC vrti 4K/HEVC/60FPS video.

 

Na kraju kaj se tiče potrošnje starog kompa, pa Intel Core2Quad nije Bulldozer CPU niti blizu. To če sve u realnoj normalnoj svakodnevnoj HTPC upotrebi biti na razini potrošnje do 150W.Grafa koju sam ja preporučil ona troši vrlo malo struje.Kao drugo ta grafa ima okvirno dvije generacije noviji AMD UVD video procesor, i to u odnosu na moju staru ili danas vrlo vremešnu grafu. Na kraju pa taj stari Intel Quad Core CPU se može prilično lako undervoltat.Dakle značajno se spusti CPU napon, pa recimo i malo CPU frekvencija na recimo 2ghz, i eto ti drastičnog pada potrošnje cjelog sistema.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u
rambox kaže...

Ma parcijalno je onako kao ništa, fučkaš to gle može i Inter Zaprešič igrat u ligi prvaka ali to je teški žbrkljuž na kubik.

 

Ja znam da ti to znaš, ali dosta forumaša vjerojatno ne zna pa nije loše napomenut i poštambiljat s dokazima.Dakle CPU ima ili nema sposoban GPU/potpunu hardversku podršku za playback nekog video formata.U praksi to ide ovako, GPU vrti određeni video a procesor(jednojezgreni ili deset jezgri ista priča) realno nema apsolutno nikakvog posla.

 

 

GPU ne mora imati punu podršku za dekodiranje (najčešće imaju) no nije uvjek tako bilo, i nije niti sada tako vezano uz H265 i neke GPUove.

Dakle, jučer sam si dao truda i dodao u Kodi intelove drivere za grafiku, koji donose i kvalitetnije dekodere, te sam ih upravo testirao na par filmova, sa kojima sam testirao Kodi friško instaliran.

Napominjem, radi se o linuxu a ne windowsima, stoga mi tvoje ideje o video playeru ne znače puno.

Uglavnom, tamo gdje sam prije imao oko 70% CPU zauzeća, sada imam oko 40-50%, što znači da je VAAPI preuzeo na sebe jedan dio posla i offloadao CPU. Radi se o 10 bitnom H265 materijalu.

CPU zauzeće sam pratio iz konzole kroz htop. Sve četiri jezgre rade, no opterećenje je manje nego prije. Nema dropanja frejmova i sličnih stvari, nije ih bilo niti prije.

Slažem se da postoje jeftinija rješenja, no ja kroz svoju kutijicu imam riješen i NAS i download.

I dalje smatram da je zgodnije ispod telkača imati računalo veličine A5 bloka nego full tower. I ne moram brinuti imam li podršku za 10 bitni video nego ga jednostavno gledam. A to vrijeme sada dolazi, i vrijedi se za to pobrinuti.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
13 godina
offline
Re: PC za gledanje filmova na tv-u

pozdrav, zanimljiva mi je ova tvoja ideja ako to radi dobro.

misliš da je to bolje nego Beebox?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice