Preporuka Sandy Bridge maticne

poruka: 11
|
čitano: 2.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Preporuka Sandy Bridge maticne

Ovako, imao sam dvije s775 konfiguracije, pola toga sto je ispravno sam prodao, ostalo je crklo..... tako da, odlucio sam se za Sandy Bridge konfiguraciju.....

 

Napajanje i graficku vec imam, to sam kupio prosli mjesec.....

 

Uzeo bih:

 

1. HDD Samsung SpinPoint F3 1TB SATA 2

2. Procesor i5 2400

 

3. Rami

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=7340

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=9303

 

Koja je razlika?

 

4. Koju maticnu, uzeo bih neku H67 jer nemam bas novaca za neku P67 :( :

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=9638   -   Gigabyte GA-H67M-D2-B3

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=9939   -   Asrock H67 M B3

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=9818   -   MSI H67MA-E35 (B3)

 

Koju da uzmem sada? ako bi netko mogao poredati od najbolje do najgore... cijene su iste, isplatili se to uopce? je li bolje uzeti nesto drugo do 100-150kn skuplje? ako netko ima polovno, a zelio bi prodati nek se javi

 

I je li istina da se na H67 Sandy Bridge procesori ne mogu bas nikako clockati? i ako mogu, koliko?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne

h67 nikako,asusp8p67le2133mhz u hg spotu košta 1050 kn naći ćeš je i jeftinije u drugim butigama,h 67 ne podržava clockanje... mem.g.skill 17000-2133mhz 2x2 gb u linksu košta 525kn!!!!!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 20:58 (furmentun blues).
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka Sandy Bridge maticne

2. Procesor i5 2400

 

I da hoce ne moze klokati jer je multiplier zakljucan. A FSB na sandy bridge mozes OC mozda 5-6 mhz. Tako da mu je svejedno koju plocu uzme.

 

Ja najbolje iskustvo imam sa Gigabyte. Iako sada koristim Asus :) Narucio sam sabertooth u momentu slabosti. Nikada vishe.

Danas kada postajem pionir ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 21:06 (zeleni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne
zeleni kaže...

2. Procesor i5 2400

 

I da hoce ne moze klokati jer je multiplier zakljucan. A FSB na sandy bridge mozes OC mozda 5-6 mhz. Tako da mu je svejedno koju plocu uzme.

 

Ja najbolje iskustvo imam sa Gigabyte. Iako sada koristim Asus :) Narucio sam sabertooth u momentu slabosti. Nikada vishe.

 ŠTA NE VALJA SA SABERTOTHOOM?

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne
zeleni kaže...

2. Procesor i5 2400

 

I da hoce ne moze klokati jer je multiplier zakljucan. A FSB na sandy bridge mozes OC mozda 5-6 mhz. Tako da mu je svejedno koju plocu uzme.

 

Ja najbolje iskustvo imam sa Gigabyte. Iako sada koristim Asus :) Narucio sam sabertooth u momentu slabosti. Nikada vishe.

pretpostavljam da je u kombinaciji sa 2500K. Zasto nikad vise? Koje su joj mane? (osim sto prasina malo teze ulazi a puno teze izlazi)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 21:46 (zbuzz).
15 godina
offline
Preporuka Sandy Bridge maticne

Budget mi je max 2800-3000 KN

 

Uzet cu i5 2500K sto prodaje jedan lik za 1200 KN ako se nije prodao + HDD 1TB F3 410KN = 1610 KN

 

Ostane mi jos 1200 - 1400 KN za rame i maticnu (po mogucnosti P67 + USB 3.0)... sto je najbolje za te pare?

 

BTW sta samo Asus s1155 maticne imaju podrsku za PATA uredaje? imam PATA DVD przilicu staru 1-2 god pa bih volio da maticna podrzava i starije uredaje...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 22:51 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka Sandy Bridge maticne

Ma ima sabertooth svojih mana. Clocking nije bas najbolji. Pravo je izbirljiva sto se rama tiche, i jednostavno se ne osjeca solidna i stabilna kao Gigabyte ploche sto sam imao.

 

Uefi bios je pravo kul :D

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne
zeleni kaže...

Ma ima sabertooth svojih mana. Clocking nije bas najbolji. Pravo je izbirljiva sto se rama tiche, i jednostavno se ne osjeca solidna i stabilna kao Gigabyte ploche sto sam imao.

 

Uefi bios je pravo kul :D

ja cekam buldozera pa cu izabrati novi setup. za sada mislim ici na i7 2600K ali posto je buldozer blizu pricekat cu da se ne zahebem. dvoumim se izmedju Giga UD4 i Asrock Extreme4 a i Sabertooth mi je padala na pamet. S kojim RAM-om si imao problem? pretpostavljam Corsair?

16 godina
neaktivan
offline
Preporuka Sandy Bridge maticne

Cisto sumnjam da ce bulldozer biti toliko bolji od sandy bridge. Vishe pravih jezgri, ok, ali eto, cekam benchmarke.

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne
zbuzz kaže...

ja cekam buldozera pa cu izabrati novi setup. za sada mislim ici na i7 2600K ali posto je buldozer blizu pricekat cu da se ne zahebem. dvoumim se izmedju Giga UD4 i Asrock Extreme4 a i Sabertooth mi je padala na pamet. S kojim RAM-om si imao problem? pretpostavljam Corsair?

Ne valja, uzmi Asrock extreme 6. Malo je skuplja ali ima V16+2 dok extreme 4 ima V 8x2, pa je za 200 kn manje puno lošiji overclocker.

Ne dirajte mi Osamu, uspomenu u meni....
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka Sandy Bridge maticne
Mustafa kaže...
zbuzz kaže...

ja cekam buldozera pa cu izabrati novi setup. za sada mislim ici na i7 2600K ali posto je buldozer blizu pricekat cu da se ne zahebem. dvoumim se izmedju Giga UD4 i Asrock Extreme4 a i Sabertooth mi je padala na pamet. S kojim RAM-om si imao problem? pretpostavljam Corsair?

Ne valja, uzmi Asrock extreme 6. Malo je skuplja ali ima V16+2 dok extreme 4 ima V 8x2, pa je za 200 kn manje puno lošiji overclocker.

ne bih rekao (tj. razni testovi ne bi rekli). posto CPU mislim drzati na zraku na 4.4-4.6 Extreme 4 je sasvim dovoljno dobar. Regulacija koju ima Ex6 je mozda zanimljiva extremnim overclockerima no za moje potrebe je to 200kn kojih mogu uloziti u nesto drugo. cak razmisljam i o P67 PRO posto necu koristiti multi GPU. Osobno najbolja iskustva imam sa Gigabyte plocama i jedina mana UD4 je cijena. Sareni BIOS mozda nekome nesto znaci, no meni nimalo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice