Zeus - ultimativni borbeni stroj

poruka: 23
|
čitano: 3.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

http://www.bug.hr/vijesti/zeus-ultimativni-borbeni-stroj/134018.aspx

 

PROCESOR: CPU Desktop Intel Core i5-4690 3.50GHz - Haswell ( četiri jezgre )

CPU HLAĐENJE : Intel 1150 CERTIFIED CPU FAN & HEATSINK
MATIČNA PLOČA: Intel® B85 Chipset
MEMORIJA: 8GB 1600MHz, PC6400
GRAFIČKA KARTICA : NVIDIA GeForce GTX760 OC 2GB DDR5
TVRDI DISK: 1000GB SATA3
Optički uređaj: DVD+-RW DL SATA black
ZVUK : HIGH DEFINITION ON-BOARD 5.1 AUDIO
KUĆIŠTE : Cooler Master gaming
NAPAJANJE : 600W
Ekstra ventilatori : 2x12 cm

...

kaj reci na njihovu konfu?

ne pise cija je ploca, pise intel? osobno mi to ne znaci nista sve su prakticki intelove:)

ok stock hladnjak je ovdje i vise nego dovoljan(malo poslje o njemu:) pise samo gtx760 (da ne govorim o njenoj precijenjenoj cijeni kao kod niti jedne druge kartice, nadam se da nije referentna)

ovo je jako bitna stavka dali je grafa referentna ili ne ,jer u kombinaciji s stock hladnjakom toplina koja ce se stvarati u kucistu ce biti poprilicna u loadu tokom gaminga (nece mu pomoci nikakvi ventovi, pogotovo tokom ovih toplijih dana)!

napajanje?

stvarno bi volio vidjeti za te novce tocne informacije sto kupujem, tako i s ostalim konfiguracijama!

ili to mozes dobiti ako zatrazis/nazoves ili kaj vec treba...

lp{#}

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 10:34 (Stjepanj).
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

To je baš zvijer. {#}

Eto, to je Instar, tako da nisam iznenađen uopće. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 10:37 (Valentin17).
 
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/zeus-ultimativni-borbeni-stroj/134018.aspx

 

PROCESOR: CPU Desktop Intel Core i5-4690 3.50GHz - Haswell ( četiri jezgre )

CPU HLAĐENJE : Intel 1150 CERTIFIED CPU FAN & HEATSINK
MATIČNA PLOČA: Intel® B85 Chipset
MEMORIJA: 8GB 1600MHz, PC6400
GRAFIČKA KARTICA : NVIDIA GeForce GTX760 OC 2GB DDR5
TVRDI DISK: 1000GB SATA3
Optički uređaj: DVD+-RW DL SATA black
ZVUK : HIGH DEFINITION ON-BOARD 5.1 AUDIO
KUĆIŠTE : Cooler Master gaming
NAPAJANJE : 600W
Ekstra ventilatori : 2x12 cm

...

kaj reci na njihovu konfu?

ne pise cija je ploca, pise intel? osobno mi to ne znaci nista sve su prakticki intelove:)

ok stock hladnjak je ovdje i vise nego dovoljan(malo poslje o njemu:) pise samo gtx760 (da ne govorim o njenoj precijenjenoj cijeni kao kod niti jedne druge kartice, nadam se da nije referentna)

ovo je jako bitna stavka dali je grafa referentna ili ne ,jer u kombinaciji s stock hladnjakom toplina koja ce se stvarati u kucistu ce biti poprilicna u loadu tokom gaminga (nece mu pomoci nikakvi ventovi, pogotovo tokom ovih toplijih dana)!

napajanje?

stvarno bi volio vidjeti za te novce tocne informacije sto kupujem, tako i s ostalim konfiguracijama!

ili to mozes dobiti ako zatrazis/nazoves ili kaj vec treba...

lp{#}

 

Gotove konfe su sranje! Evo što je kolega složio za istu lovu:

 

  • 1 x AMD FX-Series X8 8320 AM3 Box
  • 1 x Hladnjak Deepcool Gammaxx 200
  • 1 x Gigabyte GA-970A-DS3P, AM3
  • 1 x Memorija 6Gb (2+4Gb) Kingston DDR3 1600MHz
  • 1 x Gigabyte R9 290, 4GB GDDR5, HDMI, DVI
  • 1 x HDD SEAGATE Barracuda 7200 (3.5",500GB,16MB,SATA III-600)
  • 1 x LITE ON IHAS122 DVD-RW 22x Super Multi, SATA, Black, Bulk
  • 1 x Zalman Z3+, USB3.0 black
  • 1 x Fortron napajanje Raider S PSU 650W,80+ SILVER
12 godina
protjeran
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

Gotove konfe su sranje{#}, dobro ima ih odlicnih, no ovaj i5 istina u odnosu na pre jeftin fx je koma sto se tice novaca, ali brate mili ovaj haswell i5 prozdire fx-ove!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 10:43 (Stjepanj).
Moj PC  
1 2 hvala 1
13 godina
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

BUG kao jedan ozbiljan časopis si niti ne bi smio dozvoliti reklamiranje ovakvih šrotova od konfi,

jer ako nešto reklamiraš, onda valjda smatraš da to i valja, a ako oni smatraju da to valja, onda...

Ali ipak, pare su pare.

{#}

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...

Gotove konfe su sranje{#}, dobro ima ih odlicnih, no ovaj i5 istina u odnosu na pre jeftin fx je koma sto se tice novaca, ali brate mili ovaj haswell i5 prozdire fx-ove!{#}

ako govorimo o gamingu koju bi ti kombinaciju htio? ovaj haswell i gtx 760 ili fx i radeonku 290?

psn id: mNik987
14 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...

Gotove konfe su sranje{#}, dobro ima ih odlicnih, no ovaj i5 istina u odnosu na pre jeftin fx je koma sto se tice novaca, ali brate mili ovaj haswell i5 prozdire fx-ove!{#}

Gle, slabiji je, ali ovo je najbolje što se može dobiti za taj novac, ako želiš i5, onda cijena raste, a ako se možeš protegnuti naravno da je bolje uzeti Intel.

12 godina
protjeran
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

jacu grafu naravno, nemres cpu-em to nadoknaditi:) , gtx760 je trenutno najgora price perfomance kartica! a u njihovoj jacoj konfiguraciji s i7 i 2xgtx760 da ne govorim to je po meni ogroman bacen novac!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 10:54 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...

jacu grafu naravno, nemres cpu-em to nadoknaditi:) , gtx760 je trenutno najgora price perfomance kartica! a u njihovoj jacoj konfiguraciji s i7 i 2xgtx760 da ne govorim to je po meni ogroman bacen novac!

evo ti konfe s Intelom:

    1 x Intel Core i5-4670K Soc 1150
    1 x Memorija 6Gb (2+4Gb) Kingston DDR3 1600MHz
    1 x ASRock Z97-KILLER, 1150
    1 x Gigabyte R9 290, 4GB GDDR5, HDMI, DVI
    1 x HDD SEAGATE Barracuda 7200 (3.5",500GB,16MB,SATA III-600)
    1 x Optički uređaj LG GH24NS SATA Bulk Crni 24x
    1 x Zalman Z3+, USB3.0 black
    1 x Fortron napajanje Raider S PSU 650W,80+ SILVER
    1 x Hladnjak Deepcool Gammaxx 200

    cca 1000 kn skuplja, ako želiš 8GB RAM umjesto 6, dodaj 100-tinjak kn.

12 godina
neaktivan
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

A kaj mislite da su unutra kak spada komponente da se nebi pohvalili :D

 

Mislim ako je to Zeus sta je ovo po istoj cijeni?

 

i5 4440

AS ROCK Z97 PRO4

PATRIOT SIG 8GB 1333 MHZ

SANDISK X110 128 GB SSD SATA 3

TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3

MSI HD 7950 3GB TF III BLACK ED.

LITE ON DVD-RW SATA

FORTRON RAIDER 650W 80+ SILVER

ZALMAN Z3 PLUS UBS 3.0 MIDI ATX

 

- ima ssd i to ne bilo kakav, Z97 cipset u slucaju nadogradnje da se prosiri paleta procesora i omoguci oc, jos uvijek odlicna HD 7950 s pcb-om od HD 7970 i odlicnim oc potencijalom, zasigurno kvalitetnije i jace napajanje te bolje opremljeno kuciste i jos k tome dobis veca jamstva.

 

softwaremaniac

 

Ne treba ti njemu konfa samo komentira covjek ;)

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 11:14 (zober).
 
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

softwaremaniac, zober iz koje trgovine dolaze ovi divni prijedlozi? {#}

Ja vidim da se ovdje spominje neki Instar, znači...

 
1 1 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

Ovdje se govori o ultimate strojevima bez kompromisa po cijeni..dakle,ionako nisu namjenjeni onima koji odmah kalkuliraju isplativost,nego onima koji zele NAJJACE i to bez puno udrovanja...i to je to..Ipak je ovo trgovia,i zaposljeni moraju zaraditi kruh,a oni kojima kruh ovisi o slaganju,vjerujem vise po pitanju znanja i profesionalnosti,nego hrpi wanna be "eksperata" po raznim forumima...Dakle INSTAR 1+  

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 14:16 (duhonja).
 
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj

Sve sto si rekao nema smisla pametnom covjeku. Ne znam probaj staviti naocale, pa pogledaj u mom proslom postu na sto to lici za isti novac ili ti kako izgleda "ultimativan stroj" u istom budjetu i ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

 

Upravo zato jer su ducan s ugledom i reklamom na ovakvom forumu bi trebali barem ponuditi nesto dostojno imena i budjeta u koji ih se stavlja. Stvarno treba puno da si iskalkuliras bolje od ovog - velikih 5 min. I sta sad ako tamo rade i zaradjuju kruh, a nude ovakve stvari svi bi ih sad trebali hvaliti?

 

"Najjace i bez puno mudrovanja", a ne zna se pola komponenti - tak se da ;) To sto ti ne vjerujes se vidi iz tvog nastupa u postu, a bilo tko je malo u toku s komponentama bi mogao bolje sastaviti na drugi nacin i k tome mu jos to nije posao vec hobi ;)

 

Nebi se nitko pozalio da su konfiguracije smislene ili mozda slabije za budjet, ali s nekim detaljima koje ih izdvajaju i sl. cakama. Ovdje ocito netko ne razumije znacenje rijeci ultimativan stroj pa se malo zaigrao, jer s takvom rijeci se pokrivaju sve namjene i postavljaju odredjeni kriteriji, ako se vec nije odredila tocna namjena. Sam nedostatk ssd-a ili minimalno sshd-a u takvom pc-u je vec jasan znak gdje to ide - tek se nalazi u konfiguraciji od skoro 11k i to od samo 120 Gb, a komotno stane 240 i jos jaci CF/SLI sustav ili pouzdaniji single sustav tipa R9 290/GTX 780 pa daljnje osjetno poboljsanja ostalih komponenti.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
9 godina
protjeran
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
zober kaže...

Sve sto si rekao nema smisla pametnom covjeku. Ne znam probaj staviti naocale, pa pogledaj u mom proslom postu na sto to lici za isti novac ili ti kako izgleda "ultimativan stroj" u istom budjetu i ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

 

Upravo zato jer su ducan s ugledom i reklamom na ovakvom forumu bi trebali barem ponuditi nesto dostojno imena i budjeta u koji ih se stavlja. Stvarno treba puno da si iskalkuliras bolje od ovog - velikih 5 min. I sta sad ako tamo rade i zaradjuju kruh, a nude ovakve stvari svi bi ih sad trebali hvaliti?

 

"Najjace i bez puno mudrovanja", a ne zna se pola komponenti - tak se da ;) To sto ti ne vjerujes se vidi iz tvog nastupa u postu, a bilo tko je malo u toku s komponentama bi mogao bolje sastaviti na drugi nacin i k tome mu jos to nije posao vec hobi ;)

 

Nebi se nitko pozalio da su konfiguracije smislene ili mozda slabije za budjet, ali s nekim detaljima koje ih izdvajaju i sl. cakama. Ovdje ocito netko ne razumije znacenje rijeci ultimativan stroj pa se malo zaigrao, jer s takvom rijeci se pokrivaju sve namjene i postavljaju odredjeni kriteriji, ako se vec nije odredila tocna namjena. Sam nedostatk ssd-a ili minimalno sshd-a u takvom pc-u je vec jasan znak gdje to ide - tek se nalazi u konfiguraciji od skoro 11k i to od samo 120 Gb, a komotno stane 240 i jos jaci CF/SLI sustav ili pouzdaniji single sustav tipa R9 290/GTX 780 pa daljnje osjetno poboljsanja ostalih komponenti.

Prije svega,svi kritikuju firme,i svi bi da im firme posloze stroj iz snova,ali nisu spremni "alaliti" firmi niti kunu da stavi u svoj džep...Firme upravo zaradjuju za zivot time da ne sastave stroj koji ovdje u biti moze svatko odabrati od komponenti,mali usporedjujuci testove,tudja iskustva i ostalo...Druga je stvar,sto je lako napisai listu komonenti i reci:to je to.... druga je potpuno stvar traziti to od nekogatko to sklapatrosi vrijeme,placa porez i na kraju mora dati jos i dvije godine pristojne garanije,ili po komponentama do 5 godina...

Ovako "pametni" da imaju istu tu firmu,bi poslozili bas kao i instar,jer bi htjeli nesto i zaradit..tako da je deplasirano ovdje mudrovati u smislu:Ja bih to bolje sastavio..oke,tebise budem javio kadbudm slagao stroj za 4k igre,a ocekujem da platis porez na nju,das mi garanciju kako po zakonu stoji,i ne d ti Bog da sebi stavih kunu u dzep...i ne do Bog da netko poslije poslozi istu stvar za jeftinije..

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 15:47 (duhonja).
13 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
zober kaže...

 ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

Očito čovjek radi tamo i on je ustvari to složio. {#}

A opet, možda samo trolla i zaje..., jebga, vikend je, nema se baš posla.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 16:23 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Valentin17 kaže...
zober kaže...

 ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

Očito čovjek radi tamo i on je ustvari to složio. {#}

A opet, možda samo trolla i zaje..., jebga, vikend je, nema se baš posla.

a gle covjek ima i donekle pravo! slagati takav stroj i meni osobno bi trebalo barem 3 sata, bez windowsa! dakle treba netko i naplatiti nesto tj to vrijeme i trud! na kraju krajeva svi zivimo od nekakvog rada a danas se svaki saraf gleda kako je zasarafljen! naravno tih 3 sata(cca) svakako treba naplatiti ali nekakvu realnu cijenu! po meni ona ne vrijedi vise od 200-300kn, jer neki lik na gradevini(primjer koji nije nista gluplji ili pametniji od istog) se doslovno przi 10 sati za tih 200-300kn

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 21:57 (Stjepanj).
9 godina
protjeran
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
zober kaže...

 ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

Očito čovjek radi tamo i on je ustvari to složio. {#}

A opet, možda samo trolla i zaje..., jebga, vikend je, nema se baš posla.

a gle covjek ima i donekle pravo! slagati takav stroj i meni osobno bi trebalo barem 3 sata, bez windowsa! dakle treba netko i naplatiti nesto tj to vrijeme i trud! na kraju krajeva svi zivimo od nekakvog rada a danas se svaki saraf gleda kako je zasarafljen! naravno tih 3 sata(cca) svakako treba naplatiti ali nekakvu realnu cijenu! po meni ona ne vrijedi vise od 200-300kn, jer neki lik na gradevini(primjer koji nije nista gluplji ili pametniji od istog) se doslovno przi 10 sati za tih 200-300kn

E pa upravo tako..ima ovdje i pamenih ljudi koji znaju cijenit tudji rad i vrijeme,a ne bi sve tipčino balkaski za "mukte"...i ne,neradim u instaru,stvise ne radi u Hrvatskoj,iz vec navedenihrazloga...

12 godina
neaktivan
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

Cinjenica je da se za te novce moze sloziti puno bolje bilo da se radi o gotovoj konfiguraciji ili po komponentama. U ostalo ne zelim niti ulaziti jer znam kako stoje stvari pa mi ne trebas prodavat maglu i ne razumijem kakve veze ima ovo sto si napisao s bilo cim sto sam ti napisao u proslom postu ???? Spominjes pdv, ruke, ovo ono - ispada kao da mi forumasi nudimo svoje konfiguracije na crno, a zapravo su sastavljene samo u drugim ducanima {#} Ne znam o cemu dalje imamo za pricat onda ...

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
zober kaže...

 ako nam mozes objasniti zasto nebi htio dobiti puno bolje za svoj novac te malo prokomentirati gdje sam pogrijesio posto si tako samouvjereno potrvdio da je njihovo bolje?

Očito čovjek radi tamo i on je ustvari to složio. {#}

A opet, možda samo trolla i zaje..., jebga, vikend je, nema se baš posla.

a gle covjek ima i donekle pravo! slagati takav stroj i meni osobno bi trebalo barem 3 sata, bez windowsa! dakle treba netko i naplatiti nesto tj to vrijeme i trud! na kraju krajeva svi zivimo od nekakvog rada a danas se svaki saraf gleda kako je zasarafljen! naravno tih 3 sata(cca) svakako treba naplatiti ali nekakvu realnu cijenu! po meni ona ne vrijedi vise od 200-300kn, jer neki lik na gradevini(primjer koji nije nista gluplji ili pametniji od istog) se doslovno przi 10 sati za tih 200-300kn

slaganje gotovih konfi je način da trgovina proda nešto i onima koji se ne žele/ne znaju slagat sami, a konfe ne slažu "vanjski suradnici" za honorar niti dečki iz servisa u fušu nego za plaću koju im daje vlasnik trgovine, jer pretpostavimo da ne rade osam osam sati dnevno na servisu pa imaju dosta praznog hoda i onda umjesto da češkaju jajca slažu konfe

dakle trud je uračunat u plaću, gotova konfa je način da proda roba na zalihi i jedini je razlog više cijene i lošije složene konfe pohlepa vlasnika koji računa uvalit tako nešto onima što ne znaju što kupuju

uostalom većina trgovina ne naplaćuje slaganje konfe kad sam odabereš komponente, zašto bi onda naplaćivali taj trud kod gotovih konfi, osim eto već spomenute pohlepe, što je nažalost kod nas uobičajen poduzetnički modus operandi - oderi i zahebi

12 godina
protjeran
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

eto sad je tu i poduzetnicka pohlepa , kao da su sve trgovine tj njihovi sefovi prokleti za novcima...!{#}

moj post se odnosio na netocne tj nepotpune informacije na njihovu konfu, dakle koje napajanje, koja grafa me prvenstveno zanimalo, i naravno bi dao(ne ja osobno nego neki prosjecni gradanin) tj racunao da je u tu cifru i uracunato slaganje te konfe(predpostavljam kvalitetno)LP

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

PROCESOR: CPU Desktop Intel Core i5-4690 3.50GHz - Haswell ( četiri jezgre )

1625Kn

MATIČNA PLOČA: Intel® B85 Chipset

Radi se o GA-B85M-D2V - 402Kn
MEMORIJA: 8GB 1600MHz, PC6400

585kn
GRAFIČKA KARTICA : NVIDIA GeForce GTX760 OC 2GB DDR5

Recimo, ako nije referentna (ali znam da su rokali referentne msi u te konfe) i da je TF 2250kn
TVRDI DISK: 1000GB SATA3

445kn
Optički uređaj: DVD+-RW DL SATA black

135kn
KUĆIŠTE : Cooler Master gaming

Ako se radi o HAFu kako se piše, može se to i navesti, al eto 599kn
NAPAJANJE : 600W

Real Power RP600 ECO Silent - 359kn

 

Eto, sastavili smo Zeusa u Instaru za 6400Kn a pošto sam 100% siguran da je unutra referentna grafa to pada na 6200kn

 

Sve u svemu, zanemarimo cijenu, pdv, plače radnicima... Komp se može i u samom Instaru složiti bolje za tu lovu, i ovo je daleko od Zeusa. Možda bi prikladnije ime bilo Hefest al mogli bi ga i progurati kao Ares-a

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Zeus - ultimativni borbeni stroj

Sva racunala na navedenom linku nude iskljuciv GTX 760 OC - nekome je ostalo viska tih kartica na lageru?

Mislim da SVA racunala nude jednu te istu grafu, kad su zakljucili da je jedna premalo u odredjenom cijnovnom rangu ubacili su drugu.

Vidi se iz aviona da nema vezez sa vezom to sto su slagali, osim ako je jedini kriterij bio kako sa cim manje ulozenog postignu cim vecu zaradu, a na nacin da se spoji ugodno sa korisnim (da se rijese necijeg viska komponenti).

Ne bih sad tu htio ulazit u neke radne sate ili stogod. Osoba koja je ovdje pokusala objasnit radne sate, PDV i slicno - i kako se ne moze zaraditi na posten nacin, nudeci kvalitetnu opremu, a ne rjesavajuci se skarta - lici mi na automehanicara koji mi je neki dan objasnjavao sto mi na autu mogu, a sto ne popraviti u zamjenskom roku, gdje ide "reparatura", a kada bih eventualno ima pravo na zamjenski dio (iako osteceni ne mogu nikako popravit, ali to je manje bitno u cijeloj prici), zasto nemam pravo na zamjensko vozilo, iako imam i slicno.

1 mail proizvodjacu kasnije, moze se i dio mijenjat i zamjensko vozilo osigurat i sve. Pitaju me zesto sam isao radit takve stvari, da jel znam ja da oni mogu ostat bez licence i slicno.

Moj PC  
4 0 hvala 4
15 godina
protjeran
offline
Re: Zeus - ultimativni borbeni stroj
Rhodin kaže...

Sva racunala na navedenom linku nude iskljuciv GTX 760 OC - nekome je ostalo viska tih kartica na lageru?

Mislim da SVA racunala nude jednu te istu grafu, kad su zakljucili da je jedna premalo u odredjenom cijnovnom rangu ubacili su drugu.

Vidi se iz aviona da nema vezez sa vezom to sto su slagali, osim ako je jedini kriterij bio kako sa cim manje ulozenog postignu cim vecu zaradu, a na nacin da se spoji ugodno sa korisnim (da se rijese necijeg viska komponenti).

Ne bih sad tu htio ulazit u neke radne sate ili stogod. Osoba koja je ovdje pokusala objasnit radne sate, PDV i slicno - i kako se ne moze zaraditi na posten nacin, nudeci kvalitetnu opremu, a ne rjesavajuci se skarta - lici mi na automehanicara koji mi je neki dan objasnjavao sto mi na autu mogu, a sto ne popraviti u zamjenskom roku, gdje ide "reparatura", a kada bih eventualno ima pravo na zamjenski dio (iako osteceni ne mogu nikako popravit, ali to je manje bitno u cijeloj prici), zasto nemam pravo na zamjensko vozilo, iako imam i slicno.

1 mail proizvodjacu kasnije, moze se i dio mijenjat i zamjensko vozilo osigurat i sve. Pitaju me zesto sam isao radit takve stvari, da jel znam ja da oni mogu ostat bez licence i slicno.

 

Netko je pogodio u sridu. nVidia i njena precjenivacka politika je dovela ocito do toga da nitko normalan danas vise ne zeli pljunut 2000kn za tu karticu staru 26mj. Jos da se radi o 660Ti a ne cistom rebrandiranom skart 660 nonTi chipu. Zadnje je ljeto za prodat te kartice po prevrucim cijenama. Realno u iscekivanju smo R9 285 killer za nekih 1500kn a onda te 760OC realno nece vrijediti ni 100kn nove. No opet to je nVidija mogli su oni prodavati GTX285 po "spustenim cijenama" na razinu HD5870 kad bolje kartice nisu imali. A ta je usput receno samo 30-ak% slabija u dx10 i trosi barem 10% vise struje.

 

Taj sto nam ovdje objasnjava radne sate i "nametarinu na potrosnju" deliricno je svjestan da se sve proizvodi u kini i preprodaje za barem triput vecu cijenu u EU.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice