Upgrade na Skylake?

poruka: 64
|
čitano: 13.677
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Upgrade na Skylake?

Pozdrav ekipa,

 

imam i5 3570k OC-an na 4,4Ghz i 970 G1 Gaming OC-an na +150 i +200 clockove, 8GB DDR3 memorije na Extreme4 Asrocku.

 

Witcher 3 1920x1080 je od 55-60 FPS, ima malih fluktuacija ali to je sve u redu.

 

Moje pitanje:

 

Da li se isplati upgrade na Extreme6, DDR4 i Skylake proc?

 

Ima li velike razlike s obzirom da to nije malo ulaganje?

 

Da li da čekam još neko vrijeme?

 

Hvala!


Tomislav

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 11:14 (ThomasCro).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade na Skylake?

Po meni i nije, radije cpu nadogradi na i7 neki k serije devils canyon i bit ces vise manje u rangu sa skylake.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade na Skylake?

IMO nema tu smisla ista upgejdati zasada, odlicna konfa i bit ce jos neko vrijeme

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Luka123 kaže...

Po meni i nije, radije cpu nadogradi na i7 neki k serije devils canyon i bit ces vise manje u rangu sa skylake.

 ako ide na devila opet mora mijenjati socket, dakle njemu je ivy i7 3770k najbolja opcija ako veće želi upgrejd

Minneyar kaže...

IMO nema tu smisla ista upgejdati zasada, odlicna konfa i bit ce jos neko vrijeme

 Točno

15 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Skylake?

Nema smisla upgrade na skylake. Eventualno na kaby lake ili kasnije na cannon lake. Isto je sa grafičkama samo bacanje novaca dok ne izađe nova serija sa HBM2.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upgrade na Skylake?

Sta pricas nema smisla update na Skylake?

Ako mislis na igrice onda nema smisla ni upgrade sa i7-950 ali Intel ne pravi procesore samo zbog igrica.

To je njihovo umece u pravljenju procesora sta im svaki procesor zadnjih 5 godina je dovoljan za sve igrice za razliku od AMD koji je bacanje para.

Jer kada saberes struju potrosenu za prosecan period koliko na Balkanu gameri koriste jedan komp 3-4 godine ti za FX8350 potrosis isto para kao za neki i7 a pri tome tih 3-4 godine si imao slabiji i metiljaviji processor. 

Ima tu neki koji pricaju da se AMD klokuje bolje a ni to nije istina samo je istina da Intel trazi vise za procesore koji su predvidjeni za overklok.

i7-5960X je umetnicko delo, sa 8 jezgra on se prosecno klokuje 1200-1300MHz, to je skoro polovina njegove fabricke brzine, e to je uspeh i to je overklokovanje.

Ne trebam da vam pricam koliki je dobitak tog procesora izmedju fabrickog kloka i klokovanog, daleko veci nego i7-4790K fabricki klok vs i7-4790K 5.2GHz posto znam da je 5GHz san svakome sa tim procesorima, e klokovan na 5.0GHz u svim testovima stabilno je nista prema dobitku koji napravi i7-5960X sa samo 4.3GHz, a oni idu i na 4.5GHz pod vodom.

Cak i jeftiniji modeli su perfektni gde ti za iste pare kao 1150, 1151 procesore dobijes 6 core koji se klokuje 600-700MHz na fabrickoj voltazi.

 

E sada zasto se ne isplati da predje na Skylake? Da li treba da ceka da mu CPU izgubi svu vrednost pa da mora da placa sve od 0.

Ako proda svoju platformu i pokrije plocu i memoriju investicija ostaje procesor. Tako treba gledati na to.

Maximus VIII Ranger kosta 180e recimo. Ripjaws V 2666MHz kosta 90-130e zavisno da li uzimas 2x4 ili 2x8GB memorije i ostaje samo investicija Skylake.

Ako cuvas procesor vise godina onda ides na i7-6700K, i on je odlican. Mana je nizi Turbo nego i7-4790K, ali naravno da ga niko nece drzati na 4.2GHz nego ce sa fabrickom voltazom da setuje 4.5GHz i i7-4790K nema vise nikakvu prednost. Na ploci i memoriji se moze ustedeti i skupljati pare za bolje ali ja mislim da procesor treba da bude i7 i grafika dobra.

Ako u pravom momentu izaberes dobru platformu mozes je zadrzati 5 god. Ali ne ako sada uzmes Z97 nego Z170.

Ako su pare problem onda vredi ustekati par meseci i uzeti i7 radije nego i5.

Kada se AMD Zen pojavi on ce dobiti sve i5 procesore bez HT Linka, ali ako vec mora 4 jezgra onda treba izabrati sa HT Linkom.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Upgrade na Skylake?

I dat ce brdo love a u igrama nece osjetiti apsolutno nista... Naravno, da se ima viska para uvijek je dobro ici na upgrade, ali covjek lijepo pita da li se isplati s obzirom na "veliku investiciju" a na to je odgovor kratak i jasan: NE. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
eVGA-011 kaže...

 

 kako bi neki rekli "fulao si ceo fudbal"

 

PS: u pitanju su igre

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 19:04 (toxic).
11 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
eVGA-011 kaže...

Ako mislis na igrice onda nema smisla ni upgrade sa i7-950 ali Intel ne pravi procesore samo zbog igrica.

 

 Probaj igrat armu 3 sa i7-950.

8 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Skylake?

Odgovor je ne. Zašto? Sa Skylakeom ne bi dobio vjetar u leđa koji je dovoljan tolikih ulaganja i to je to.

To da si u situaciji kao ja, da imaš PC sa Athlonom 2 X4 760K pa da kupuješ novu matičnu, procesor i rame i da imaš dovoljno para, onda bi se isplatilo. Ovako, ne. 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upgrade na Skylake?

Ja sam nadogradio na Skylake 6700K sa AMD 9370 i mogu vam reci da je to preporod. Nije da se Intel ne grije ali mislim da ce mi račun za struju biti ipak manji. Nisma prelazio na DDR4 zato jer to nema smisla ako imas dobar DDR3 ram. Razlike u preformansama ¸između DDR3 I DDR4 memorije za sada nema, a i skupa je ko dragi kamen. Imam oko sebe ekipu i sa 4770k, 4790k i 2600k i ovaj moj proc je zanatno bolji narocito u pogledu 2600k - uspoređivali smo igre i razne benchmarke. Držim ga na 4,4 Ghz i pri tome sam mu skinuo vltažu sa orginalnih 1,3 v na 1,265 v. Hladim ga sa Hyper 212 Evo i na stres testu ne prelazi 58 c dok sa orginal voltažom ide preko 60. Nemam ga namjeru klokati na neke više taktove jer to nije potrebno. Ovak radi ko urica.

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
16 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
CroL1k1n7 kaže...

Ja sam nadogradio na Skylake 6700K sa AMD 9370 i mogu vam reci da je to preporod. Nije da se Intel ne grije ali mislim da ce mi račun za struju biti ipak manji. Nisma prelazio na DDR4 zato jer to nema smisla ako imas dobar DDR3 ram. Razlike u preformansama ¸između DDR3 I DDR4 memorije za sada nema, a i skupa je ko dragi kamen. Imam oko sebe ekipu i sa 4770k, 4790k i 2600k i ovaj moj proc je zanatno bolji narocito u pogledu 2600k - uspoređivali smo igre i razne benchmarke. Držim ga na 4,4 Ghz i pri tome sam mu skinuo vltažu sa orginalnih 1,3 v na 1,265 v. Hladim ga sa Hyper 212 Evo i na stres testu ne prelazi 58 c dok sa orginal voltažom ide preko 60. Nemam ga namjeru klokati na neke više taktove jer to nije potrebno. Ovak radi ko urica.

 Znatno bolji, ak je, prelazim sa Ivy na SkyLake u roku, odmah

 

Da je znatno bolji, ljudi bi masovno migrirali, al ovak, razlike su nezamjetne, odnosno nedovoljne da bi se prešlo na noviji cpu u ovom slučaju skylake..

 

Baš nekaj ne vidim da se ekipa trga oko potonjeg i da se masovno rasprodaje "stari hardver" sve u svrhu kupovanja "boljeg, bržeg i jačeg"...

 

 

Vozim 3570k, osobno, ne vidim neke drastične pomake a da su vrijedni prelaska na noviji sistem...

A da staviš jedan pored drugog, živo me zanima kakvi su znatno bolji pomaci..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 21:08 (zvonac).
15 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
zvonac kaže...

 Znatno bolji, ak je, prelazim sa Ivy na SkyLake u roku, odmah

 

Da je znatno bolji, ljudi bi masovno migrirali, al ovak, razlike su nezamjetne, odnosno nedovoljne da bi se prešlo na noviji cpu u ovom slučaju skylake..

 

Baš nekaj ne vidim da se ekipa trga oko potonjeg i da se masovno rasprodaje "stari hardver" sve u svrhu kupovanja "boljeg, bržeg i jačeg"...

 

Vozim 3570k, osobno, ne vidim neke drastične pomake a da su vrijedni prelaska na noviji sistem...

A da staviš jedan pored drugog, živo me zanima kakvi su znatno bolji pomaci..

Na skylake vrijedi prijeći ako se bavi nečim profesionalnim jer tu su obično solidni pomaci, dok u igrama i stari i7 2600k overlockan na 4GHz+ tjera sve isto kao i njegovi nasljednici, razlika se vidi jedino na malim rezolucijama tipa 1024x768 sa najmanjim grafičkim postavkama, što opet nitko danas ne koristi.

 

Tu je i cijena od 2110kn (najmanja na nabavi.net) za i5 6600k koja je definitivno previsoka za jednog običnog quada bez Hyper Threadinga, cijenu za i7 6700k da ne spominjem.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 21:45 (Hyperion).
12 godina
protjeran
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Hyperion kaže...

Na skylake vrijedi prijeći ako se bavi nečim profesionalnim jer tu su obično solidni pomaci, dok u igrama i stari i7 2600k overlockan na 4GHz+ tjera sve isto kao i njegovi nasljednici, razlika se vidi jedino na malim rezolucijama tipa 1024x768 sa najmanjim grafičkim postavkama, što opet nitko danas ne koristi.

 

Tu je i cijena od 2110kn (najmanja na nabavi.net) za i5 6600k koja je definitivno previsoka za jednog običnog quada bez Hyper Threadinga, cijenu za i7 6700k da ne spominjem.

 ak imas neku sugavu graficku najvjerojatnije je razlika nezamjetna no na jacim grafama ipak 20+% jaci cpu dolazi do poprilicnog izrazaja, mislim nakon 4g govoriti da 2600k tjera sve isto je vec postalo dosadno jer ja sam vec s prvim haswellom na ocigled vidio razlike u nekim igrama!

http://pclab.pl/art65154-15.html

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 23:45 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Skylake?

Ne tjera sandy igre jednako dobro kao skylake, ipak je skylake clock per clock jači 25-30% a oba se clockaju slično (prosječno do 4.5GHz). Ali, zasad je i sandy na preko 4ghz sasvim dovoljan da u (skoro) svakoj igri imaš stabilnih 60fps, tako da razliku mogu primjetit samo oni s bijesnim grafama i 144hz monitorima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 0:06 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Stjepanj kaže...

 ak imas neku sugavu graficku najvjerojatnije je razlika nezamjetna no na jacim grafama ipak 20+% jaci cpu dolazi do poprilicnog izrazaja, mislim nakon 4g govoriti da 2600k tjera sve isto je vec postalo dosadno jer ja sam vec s prvim haswellom na ocigled vidio razlike u nekim igrama!

http://pclab.pl/art65154-15.html

LP

Pročitao sam negdje (pcekspert mislim) da je ta poljska stranica nevjerodostojna i da su htjeli "pogurat" skylake.

 

Da, ja i dalje mislim da nema neke razlike u igrama, a kad vec spominjes jake kartice, sigurno je da ako imas para za gtx 980Ti da onda imas i za fancy new i7 6700k.

 

Btw: Omogući komentare na oglasu da spustimo cijenu tvojoj iscjeđenoj gtx 780 unutar nekih realnih granica.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 5:30 (Hyperion).
12 godina
offline
Upgrade na Skylake?

kakva je ovo glupost za cs:go, kad meni stoji fps skucan na ultra, 1080p 299fps-a sa ovom konfom?

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Upgrade na Skylake?

zato sto je lockano na 299, a i sta ce ti vise kad ti monitor nema vise od 60-144hz tako da ti je svejedno koliko imas ako imas iznad 100 i ne pada ti ispod

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Upgrade na Skylake?
Treba vidit stock to stock Ivy vs Sky, koje su razlike u performansama, i u kojoj je mjeri to "zamjetno"..

Sto se tice gejmanja, daleko vise se doc do izrazaja nabavka jace grafa neg proca, osim ak treba za posao, onda potonjem dajem prednost..
Sve ostalo je tu negdje..

A bome proc i neka bolja maticna i skupi ddr4 i eto te na prek cetiri soma, dal to vrijedi te novce, prosudite sami...

3570k jos nije za otpis i naravno daleko je on jos od zuba vremena, a i komotno hrani jace graficke..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
dennocro kaže...

zato sto je lockano na 299, a i sta ce ti vise kad ti monitor nema vise od 60-144hz tako da ti je svejedno koliko imas ako imas iznad 100 i ne pada ti ispod

 pa kad ovaj lijepo pozdrav stjepanj stavlja neke slike sa neke znj stranice, koje su ono vrijednosti fps??? jer su totalno neistinite.
skylake nije nista nego rebrand i7 4770k i 4790k.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Luka123 kaže...

skylake nije nista nego rebrand i7 4770k i 4790k.

i7-6700k radi na nižem taktu i opet je brži od 4790k.. rebrand?

12 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Ako zelis upgrade a ne potrosit puno onda ti je logican izbor i7 3770K,ne moras mijenjat ni RAMe ni maticnu!!
Imas 2 stvari manje za prodat i za kupit!!
Realno gledajuci i neces vidjet neki ogroman pomak u igrama,ali si se osigurao jos neko vrijeme sto se tice procesora,a nisi puno potrosio!!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Skylake?

Ma dok vozi vozi. Kad ivy i5 postane preslab da zbog njega recimo imaš 35fps, neće ni i7 bit nešto bolji - s njim ćeš imat u najboljem slučaju 30% veći fps, znači 45fpsa. I to samo ako ta određena igra zna koristit svih 8 threadova..

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 11:36 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Upgrade na Skylake?

Dok Ivy postane slab za igre, a do tad ce proc jos dost vremena, onda ce bit vrijeme za nabavku novog proca, a do tad, vozi misko...

Mislim da ne trebamo dovodit u pitanje 3570k i njegove performanse, bar ne jos, odnosno jos neko vrijeme..

 

Da Sky na stock frekvi donosi u igrama 15-20 fpsa vise onda bi se cak i dalo raspravljat o tome..

Edit: http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1087&page=10

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 12:56 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Upgrade na Skylake?
zvonac kaže...

Da Sky na stock frekvi donosi u igrama 15-20 fpsa vise onda bi se cak i dalo raspravljat o tome..

Pa donosi i više od 20fps, pogotovo ako imaš kakvu jaču karticu..

http://www.computerbase.de/2015-08/intel-core-i5-6600k-i7-6700k-test-benchmark-skylake/7/#diagramm-gta-v-1080p

16 godina
offline
Upgrade na Skylake?

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/85370-intel-core-i5-6600k-14nm-skylake/?page=7

 

i5 6600k GTA 1080p-121.9 fps

i5 4690k-118.6

 

Ne vjerujem da je 3570k znatno slabiji

 

 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i5_6600k_processor_review_desktop_skylake,15.html

 

http://www.trustedreviews.com/intel-skylake-review-core-i7-6700k-and-core-i5-6600k-review-gaming-benchmarks-performance-page-4#tr-review-summary

 

 

 

Evo i5 3570k vs i5 6600k

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-intel-skylake-core-i5-6600k-review

i5 6600k je bolji od 3570k, naravno, al nije drastična razlika, zapravo to je sve tak tak, mada je očito da svaki novi proc bude bolji od prijašnjeg, al to nisu velike razlike..

Kod gejmanja je to po meni nedovoljno, ionak bi dobil boost veći sa jačom grafičkom neg sa procem, naravno..

 

Ak ima ko da je prešao sa Ivy na Sky, slobodno nek napiše svoje utiske ovdje..

 

Naprotiv, Sky nije loš za nekog ko slaže komp od nule, al za neki upgrade sa Ivya ili Haswella je besmislen..

 

Uglavnom dok se sve zbroji i oduzme, čeka se Cannonlake..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 16:37 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade na Skylake?

Ajde molim vas da nepadate na te gluposti benchmarkova, kojima intel placa i salje besplatno primjerke skylakea... i onda ga hvale nemilo.


isti processori, isto kao sto je 4770k i 4790k potpuno isti processori i to jos da napomenem da 4770k ima jednu instrukciju viska... i to ono overclocka se preko 5 ghz bla blabla, koji normalan covijek drzi i7 preko 5 ghz-a 24/7?

I onda isti takt, dokazano, etc. pogledajte slike sa neke "žnj" stranice, wow cijelih 10 fps-a, totalno isplativo upgradeati i kupiti taj ddr4 da bih dobio tih 10 fps-a... jedva cekam, budite normalni...


Propast ce istom brzinom kao i 1336 socket. I to dan danas je skuplji q9xxx serija od i7 1336 serije na njuski.

Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Upgrade na Skylake?

decki budem ja..lol! ti nisi u stanju zbrojiti 2+2 kamoli nesto kompleksnije...ne zamaraj taj svoj mozak, vecina ih oboli prelaskom 775 na 1150 (nije u pitanju broj tableta)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 21:58 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Upgrade na Skylake?
Stjepanj kaže...

decki budem ja..lol! ti nisi u stanju zbrojiti 2+2 kamoli nesto kompleksnije...ne zamaraj taj svoj mozak, vecina ih oboli prelaskom 775 na 1150 (nije u pitanju broj tableta)

 
Ajde kupi h81 ili nesto i clockaj pentiuma....

Nemas veze sto pricas, reci mi po cemu se isplati kupiti ovaj skylake naspram i7 haswella? za 10-15 fpsa? Mora da ces ga kupit...

16 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Skylake?

Kladim se da ne bi tako pričao da ga imaš..

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice