Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.060.306
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

4/1  jel bi mogla većina streama na toj brzini ići bez nekog štekanja?

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

4/1  jel bi mogla većina streama na toj brzini ići bez nekog štekanja?

 4 Mbps? Meni ne, 1080 nikako, čak i 720 zna zaštekati na 4 Mbps.

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav Forumaši!

 

Nisam uspio naći nigdje na temi da je bilo spominjano, pa da pitam da li je netko na pokućnom radio ShieldsUP! ili nmap sken dodjeljene javne adrese? Meni uredno javlja da su svi portovi otvoreni i to isprobano na više routera i s više različitih javnih adresa..

U čemu je tu fora? Firewall na routeru sigurno radi, jer se do servera na lokalnoj mreži ne mogu spojiti izvana ako nisam otvorio port. Jedino me zbunjuju rezultati skenova, koji uvijek javlja da su SVI portovi otvoreni...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Trajekt kaže...

Pozdrav Forumaši!

 

Nisam uspio naći nigdje na temi da je bilo spominjano, pa da pitam da li je netko na pokućnom radio ShieldsUP! ili nmap sken dodjeljene javne adrese? Meni uredno javlja da su svi portovi otvoreni i to isprobano na više routera i s više različitih javnih adresa..

U čemu je tu fora? Firewall na routeru sigurno radi, jer se do servera na lokalnoj mreži ne mogu spojiti izvana ako nisam otvorio port. Jedino me zbunjuju rezultati skenova, koji uvijek javlja da su SVI portovi otvoreni...

 

 nemam pojma. meni su mislim samo neki portovi po defaultu otvoreni. sve ostalo ne. šta god mi ekstra treba si moram otvorit sam, ili Upnp. drugo nema.

 

a to da su portovi otvoreni to sam i ja viđao. a nisu.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dal netko koristi ovaj mobilni router ili sličan i kakva su stvarna iskustva sa brzinama i signalom.

A

ZTE MF920V Mobile WiFi 4G Router

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakve su vam brzine ovih dana kod mene oko 50mbs

https://www.speedtest.net/result/8210122884

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Opet im je nesto s mrezom izgleda, crko je internet na par minuta i poslje me bacilo na 3g.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I kod mene je puklo. Baš gledam da nije koji tehničar na odašiljaču. I nema. Baš se ponadao možda upale drugi spektar.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni puklo jedno 3 puta vec, ja vadim karticu iz moba, palim ga gasim, a ocito opet nesto zaj*bavaju... 🐒🐒🐒

Kovačić
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crocro23 kaže...
DDavorin kaže...

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

4/1  jel bi mogla većina streama na toj brzini ići bez nekog štekanja?

 4 Mbps? Meni ne, 1080 nikako, čak i 720 zna zaštekati na 4 Mbps.

 Znači 720 ide dosta dobro pitam jer kad potrošim paket pada mi brzina na 4Mbps DL/1Mbps UL

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 16:26 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
crocro23 kaže...
DDavorin kaže...

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

4/1  jel bi mogla većina streama na toj brzini ići bez nekog štekanja?

 4 Mbps? Meni ne, 1080 nikako, čak i 720 zna zaštekati na 4 Mbps.

 Znači 720 ide dosta dobro pitam jer kad potrošim paket pada mi brzina na 4Mbps DL/1Mbps UL

 Ide bez problema, meni šteka 1080p na 4mbps jer je uvijek upaljen i mob i laptop + stream na tvu gledam u 1080p. Ako ti budeš samo gledao youtube, onda će ti raditi i 1080p na 4mbps.  Problem je što imam 4k tv pa kada je youtube video u 4k onda mi prebaci na 4k na tv-u i povuce svu brzinu i tada šteka i ne radi jer je 4mbps premalo pa moram maknuti i stavit na 720p što me zna naljutit :D

GAMER
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za koliko bi mogao prodati b315, korišten ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Preporuka za best buy 

4G  mobilni router. do 500 kn.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Preporuka za best buy 

4G  mobilni router. do 500 kn.

 imaš ih na njuškalu  pa biraj  nađe se i top router naletio na jednog jest da je cijena poveća al nema ga ni vani za kupiti za te novce. A tebi bi možda ovaj odgovarao  

 

https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprema/alcatel-link-zone-samoo-250kn-oglas-28335788

 

ili

 

https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprema/tele2-router-zte-mf286-oglas-28331486

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 19:24 (DDavorin).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa kada se već priča o tome kako se može vidjeti s kojeg odašiljača, vuče signal tele 2 pokućni kod pojedinog korisnika?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Odlucio sam uzet pokućni bez ugovorne obveze pa si moram sam uzet ruter . Našao sam na njuskalu Huawei B525 i B315 . Koji je bolje uzet ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

B525 je bolji router pošto je cat6 ali za Tele2 ti je dovoljan B315

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...

Odlucio sam uzet pokućni bez ugovorne obveze pa si moram sam uzet ruter . Našao sam na njuskalu Huawei B525 i B315 . Koji je bolje uzet ? 

 A zašto ne izabrati pretplatu, 525 ruter ti je 25 kn + na cijenu od 169kn mjesečno a 10 kuna umanjuju ti račun ako izabereš da ti računi stižu elektronski tako praktički ruter dobiješ za 360 kn kojeg odplačuješ 2 godine.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...
Rucipe kaže...

Odlucio sam uzet pokućni bez ugovorne obveze pa si moram sam uzet ruter . Našao sam na njuskalu Huawei B525 i B315 . Koji je bolje uzet ? 

 A zašto ne izabrati pretplatu, 525 ruter ti je 25 kn + na cijenu od 169kn mjesečno a 10 kuna umanjuju ti račun ako izabereš da ti računi stižu elektronski tako praktički ruter dobiješ za 360 kn kojeg odplačuješ 2 godine.

 Ako uzimaš na pretplatu sa UO, a moraš pošto plačaš router na rate vezan si dvije godine, a u dvije godine svašta se promijeni...

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel netko zna zbog cega bi mi mogo skakat ping svakih cca 10min, to traje 5-10s i onda opet normlano.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...
Rucipe kaže...

Odlucio sam uzet pokućni bez ugovorne obveze pa si moram sam uzet ruter . Našao sam na njuskalu Huawei B525 i B315 . Koji je bolje uzet ? 

 A zašto ne izabrati pretplatu, 525 ruter ti je 25 kn + na cijenu od 169kn mjesečno a 10 kuna umanjuju ti račun ako izabereš da ti računi stižu elektronski tako praktički ruter dobiješ za 360 kn kojeg odplačuješ 2 godine.

 Ne želim se s vezat ugovorom , do sad sam imao samo losa iskustva sa svima . 

 

Uzeo sam B525 , zanima me koji antenu preporučate i kakve brzine mogu očekivati s ovakvim signalom ? 

RSRQ: -9dB

RSRP: -95dBm

SINR: 0dB

 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Neznam dali da otvorim novu temu ili tu da pitam pošto se diskutiraloi o ponudama drugih operatera.

Šta mislite o ovoj ponudi T-coma Gigabox.

199 kn mjesečno (149 ako imaš već mob pretplatu).

100GB prometa puna brzina nakon toga 4/1.

Može se prenosit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...

Neznam dali da otvorim novu temu ili tu da pitam pošto se diskutiraloi o ponudama drugih operatera.

Šta mislite o ovoj ponudi T-coma Gigabox.

 mislim da neznas citat !

 

vidi u naslovu svakog posta i gore na svakoj stranici naziv teme Neogr. inter. u TELE 2

mislim i da neznas mislit !!

da malo "ukljucis mozak" kak je rekla jedna moja bivsa sefica, shvatil bi da SIGURNO ti nisi jedini kaj se zanima za t-scum

a i da si malo gledal po forumu, posebno u rubriku OPERATERI da bi naso to kaj trazis al samo mislis da trazis i nije ti se dalo jos 10 sec pretrazivat

 

al ko sam ja da tu kazem tebi da ti ne mislis nego samo mislis da mislis...

 

nego sori na al kaj vi kazete ekipa na novi ray trejsink ™  RTX kartice i kak to utjece na efekte u betlfild 5

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nego dosta o mom autu, pricajmo malo o mom pokucnom ...

zvala me " UNA IZ PRODAJE" ™ pa da mi ponudi novu priliku da manje placam pokucni

nudi mi nizu cijenu od "SAMO" 149 kn mjesecno i uz jedinstvenu ponudu "tableta od 8 incha" brenda iXyZz (tu sam vec prestal pazljivo slusat) za "samo jednu kunu" ™©®  .... vec znam kaj dalje ide.... ako potpisem ugovor na 24 mjeseca i dodatno placam tak tablet 35 kuna mjesecno

 

i tad ju ja pitam jel tablet cat4 ili cat6, ... kaze samo malo da provjerim....par klikova kasnije kaze mi ljepo da nema pojma

e sad jel to samo standard rutera ili se odnosi i na tablete neam pojma, i makar mi kaze frend da tehnicki za 15 kuna mjesecno dobijem tablet, nisam lud da potpisujem ugovor

 

a na pitanje kolko je sam tablet, ona kaze 850 kuna

pa tolko sam platil ruter, on jos radi, a nemoze se izdat dvije sim kartice na jedan broj da koristim tablet kad sam vani a ruter je doma

znaci kaj, vadit sim svaki put kad idem na kavu il negdi putujem?

 

reko sam joj da nek napise tam u moj profil da me nazove neko musko koji je vise tehnicki potkovan

uglavnom, nist od tableta za samo jednu kunu i jeftinijeg pokucnog

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...

i tad ju ja pitam jel tablet cat4 ili cat6, ... kaze samo malo da provjerim....par klikova kasnije kaze mi ljepo da nema pojma

...

e sad jel to samo standard rutera ili se odnosi i na tablete neam pojma

...

reko sam joj da nek napise tam u moj profil da me nazove neko musko koji je vise tehnicki potkovan

Sad meni više ništa nije jasno - da li se ti rodno identificiraš kao žena ili kao manje tehnički potkovano muško?

 

Šalu triganu seksizmom na stanu, cat4 ili cat6 je, ajmo reći, podstandard 4G-a, pa se na tablet može odnositi isključivo ako ima 4G konekciju. Ako je WiFi only, što za tu cijenu praktički sigurno jest, na njega se ne odnosi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok ekipa

Neki dan sam nabavila pokućni od Tele2 i radi super. Pretpostavljam da u susjedstvu nije neka ludnica za mobilnim internetom pa imam brzine i do 48/18, što mi je čist oke (iako dosta tužan downgrade sa A1 koaksialnog 150/80).

 

Ono s čime imam problema je quick setup routera, koji sam upravo riješila pišući ovaj post, pa eto da iznesem ovdje u slučaju da će netko imati sličnih problema.

Router u pitanju je stariji model Huawei B315s

Dakle, problem ukratko: nije se moglo dovršiti quick setup i ući u detaljnije postavke routera. Kroz quick setup bi uspjela postaviti SSID i Wifi Key, normalno se spojiti na WLAN na taj način, ili LAN kabelom na router. Promijenila sam i user pass za router i sejvalo se.

Korak na kojem je sve zaštekalo je zadnji, gdje me pita želim li auto ili manual update. Bez obzira odaberem li auto ili manual, kada sam kliknula finish, pojavio bi se "Please wait a few moments" popup i s ikonicom za loadanje. Taj popup ne bi nestao ni nakon 1h+. Kada bi refreshala 192.168.8.1, opet bi nudilo da idem sa quick setupom ispočetka, iako je bar zapamtio novi SSID i wifi key.

Reset routera nije pomogao. Spajanje sa mobitela ili kompa nije pomoglo.

Na kraju, ajd iz zajebancije idem probati drugi browser (inače Mozilla, drugi browser Chrome). Doslovno odmah upali i sve se sejva na zadnjem koraku sa updateom. I sada radi i u Mozilli.

Zanimljivo bi bilo spomenuti da iako je prekjučer možda addon bio problem, danas definitivno nije jer su Mozilli istekli svi certifikati za addonove (već koj 12ak sati u trenutku kada ovo pišem, i još nisu fixali) pa sada misli da je čak i vlastiti Facebook Container legacy addon i blokirano je sve. Stoga nemam blage u čemu je točno problem s Mozillom bio, ali eto Chrome je riješio stvar.

 

Ako netko možda ima ideju/teoriju zašto je Mozilla štekala, rado bih čula.

Pozdrav

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jucer stigao net, ispod 85 nije pala brzina. XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
Jucer stigao net, ispod 85 nije pala brzina. XD

 ili nema čovjeka oko tebe u krugu 2 kilometra ili živiš u selu di su svi članovi 65+ godina. :D

 

testiraj od 18-23. ako je i dalje stabilno to je onda to.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zivim u selu, 300m zracne udaljenosti od tornja... :D
Danas testiram od jutra, ispod 80 ne pada. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice